1/8 גמר גביע המלך :: עוברים את לגאנס בדרך לרבע הגמר

המסע בדרך לתואר היחיד שבו אולי נוכל לזכות העונה - גביע המלך - מתחיל היום, במלייה, עם מאמן חדש על הקווים, סנטיאגו סולארי שמו. התמונה של בייל מנער את בארטרה(שעדיין רודף אחריו) וכובש גולאסו אימתני במאסטייה ב-2014 - כבר מעלה אבק בארכיון. “נצטרך לשחק עם ביצים והדבר הראשון והכי חשוב - לנצח!”, אמר סולארי במסיבת העיתונאים לקראת המשחק. הגביע הוא המקום היחיד בו אפילו זינדין זידאן נכשל, ובהתחשב בדברים שפורסמו הוא לקח קשה מאוד את ההדחה נגד לגאנס אשתקד דווקא בברנבאו, ורצה להתפטר מייד אחריה. בראייה לאחור, המאמן האחרון שכשל במשחק הפתיחה שלו הוא מוריניו כשסיים בתיקו מאופס במאיורקה במחזור הפתיחה ב-2010/11.

לגבי ההרכב - זו באמת השעה של ויניסיוס - ‘עכשיו או לעולם לא’. הילד קיבל עד עכשיו פירורים במשחק הדרבי נגד אתלטיקו מדריד כשעלה לחמש הדקות האחרונות, וזהו-זה. אבל מי מכיר אותו טוב יותר מסולארי? במחזור האחרון בקסטיליה הוא כבש גולאסו בכדור חופשי. כמובן שיהיו רוטציות - קרוס-מודריץ’-איסקו מחוץ לסגל לעומת קאסמירו, ויש גם פצועים, איך לא: מעבר לקרבחאל שלא התאושש, יש את ‘נפגעי הקלאסיקו’ - מרסלו, מריאנו, ואייחו, איך לא, ו-ואראן. קיילור אמור להיות השוער שלנו, זה שמשחק בגביעים, אודריוסולה ב-11 וגם נאצ’ו, כמו תמיד. מדד קסטיליה: דה לה-פואנטה, חאבי סאנצ’ז - שחקני ההגנה, פליזר מהקישור וקריסטו החלוץ.

היריבה מלייה מדורגת במקום השני בטבלה כשהיא איבדה את הפיסגה למורסיה. היא נראית טוב יותר מהעונה שעברה אז סיימה חמישית מחוץ לפלייאוף. המאבק צמוד-צמוד ובתום עשרה מחזורים מפרידה ביניהן נקודה אחת בלבד. המאזן שלה מלייה הוא 6-3-1. החלוץ קאסמי הבקיע חמישה שערים והוא מלך שערי הליגה. חלוץ נוסף, אוסקר גארסיה, שעתיד לפתוח על הספסל - כבש שלושה. המאמן קאריון אמר לקראת המשחק - “לא נשחק התקפי על גבול ההתאבדות, אבל אני מבטיח שנהיה אמיצים”. אצטדיונה הביתי הוא אלברז קאלרו שעבר שיפוץ מזורז כדי לאפשר עוד אלף מקומות, והוא יהיה מלא ב-7000 אוהדים שמחכים לרגע ההיסטורי ולמשחק הראשון איי-פעם של הקבוצה נגד ריאל מדריד. מי שלא יהיה חלק מההיסטוריה הוא הקשר המרכזי מנדו שייעדר מהמשחק בשל פציעה. פרט לכך המארחת בסגל מלא. מליה לא הפסידה באף משחק בית העונה, חשוב לציין.

בנזמה כבש 16 שערים בגביע המלך לאורך השנים(34 הופעות) ומהסגל הוא הכובש הבכיר שלנו בטורניר. לא פחות מעשרה שחקנים בקבוצה כבשו בגביע לאורך השנים, כשואראן במקום השני באופן מפתיע עם שישה(!) ומרקו אסנסיו אחריו עם חמישה שערים. ואנחנו נזכור את הגולאסו של נאצ’ו נגד קולטורל מלפני שנתיים, חצי מספרת מדהימה שגררה התלהבות ענק מזידאן בעוד חאמס תפס את הראש כלא-מאמין. ההרכבים המשוערים לפי המארקה::

כדורגל אין פה אז קצת גאוגרפיה: מלייה נמצאת באפריקה, במובלעת הספרדית שצמודה למרוקו.

המוזמנים:

לא יוצאים לטיול: קרוס, מודריץ’, איסקו, בייל
פצועים: קרבחאל, ואייחו, וראן, מרסלו, מריאנו

קיילור.
רגילון, ראמוס, חאבי סאנצ’ס, אודריוסולה.
יורנטה, סבאיוס.
ויניסיוס, אסנסיו, לוקאס.
בנזמה.

ראמוס ביקש במיוחד להיות בסגל ולשחק כדי לפקח על סולארי.

האמת? הרכב מעניין.
במארקה ציינו באמת שסולארי משחק 4-2-3-1, מה שמצויין למצבנו כיום לדעתי, כשרבעיית קשרי האמצע האיטיים שלנו לא מצדיקים את קיומם. מעדיף כרגע את צמד המתרוצצים סבאיוס ויורנטה, ולפניהם רבעיית תוקפים מהירה (מינוס בנזמה).

אם יורשה לי, זה 4-2-3-0​:rofl::rofl:

לוקאס אשכרה מכוון על השוער כשהוא באחד על אחד, אין הסבר אחר

סוף-סוף כדורגל. רק שהמשקוף של ויניסיוס היה נכנס וזו באמת חגיגה. וברצינות: איזה כיף לראות כדורגל. לא אומר משחק גדול או קונצרט, אבל כדורגל. סולארי כצפוי השאיר בחוץ את כל רביעיית הקשרים העייפה, שבעה והאיטית שלנו. איזה כיף לראות שחקנים צעירים משחקים בתשוקה ועם מהירות(יופי של בישול, אודריוסולה). ברור לי שזה לא הלחץ של הליגה - אז מה.
לוקאס ואסקס לא יצליח להירדם בלילה עם הרשלנות שלו מול השער למרות שניצחנו היום. הוא באמת מנסה ומשתדל אבל זה נראה רע מאוד. על אסנסיו הייתי אומר בשנה שעברה במשחק כזה שהוא לא ‘בלט מספיק’, אבל השנה - או.קיי, הבקיע.

אני לא מצפה שבמועדון יגידו את זה רשמית ‘מוותרים על אליפות’ אבל בהמשך העונה אולי צריך להיערך מחדש מבחינת חלוקת דקות המשחק. ויניסיוס טוב מאוד ביחס למשחק ראשון בקבוצה הבוגרת. מהירות, קבלת החלטות לא רעה, דריבל. שחקן שצריך לקחת בחשבון. אנחנו לא ‘גורמים משחקים’ מאז לגאנס בברנבאו איי-שם על גבול ספטמבר, אבל עדיין. ומי שבוודאות שווה הרכב בקונוטצייה מסוימת - רגיון שהרשים כבר במשחקי ההכנה.
לא מתגעגע ‘לותיקים’, בקיצור, מוכן להמשיך באותה הפורמה נגד ויאדוליד בברנבאו. סיפתח לא רע לסולארי בתקווה שנמצא לפגרת הנבחרות עם עוד ניצחון. בגומלין אפשר לשלב שוב את החבר’ה העייפים, יש לנו יתרון מספיק גדול. השער האחרון נתן תחושה של חיוך וקצת נחת.

המספר הנוסף - קארים. איזה סקורר! וברצינות: קארים בנזמה אחראי על שער הבכורה של ריאל מדריד של סולארי. מה שיפה זה שהוא כבש גם את שער הבכורה בעידן אנצ’לוטי(נגד בטיס בליגה), ובעידן לופטגי(נגד אתלטיקו בסופר-קופה).
קארים עם שער מס’ 7 העונה. לופטגי אמר אז ‘למה שלא יכבוש 40 שערים העונה?’. רק עוד 33 בקיצור[לא באמת].

כל השחקנים שלופטגי לא ספר נראו מצוין. כן, אני יודע שהיריבה מליגה שלישית אבל איזה כיף לראות שחקנים רעבים ומהירים. העובדה שויניסיוס ואודריוסולה נמחקו אצל לופטגי הייתה עילה מספקת להיפרד ממנו.

משחק הלחץ שלנו עדיין מעפן ואפילו מלייה לחצו אותנו בצורה יותר מרשימה. לדעתי זה בלתי אפשרי ללחוץ עם בנזמה בהרכב. משחק לחץ זה כמו שרשרת והחוזק של שרשרת תלוי בחוזק של החוליה החלשה שלה.

מקווה מאוד שנראה את ויניסיוס פותח גם מול ויאדוליד. מדובר על הכשרון הכי גדול שהיה לנו בגיל 18. צריך להמר עליו כי הוא שווה את ההימור הזה. קל להתרשם מהדריבל, המהירות או העקבים אבל איזה ראיית משחק יש לו. היה יכול לסיים בקלות עם 4 בישולים. לרוע מזלו הוא ביזבז כמה מסירות על לוקאס שלא יכבוש גם אם ישימו קונוס עם אפודת שוער בשער.

ברכות גם לחלוץ כריסטו על שער בכורה.

ואלוורדה שחקן כ"כ מוכשר ושקט, כמה הייתי רוצה לראות אותו בהרכב במקום קרוס. קשר מרכזי שיודע למסור כדורי עומק וגם עושה הגנה בנוסף לכל… מי היה מאמין ששילוב כזה אפשרי?

סך הכל פתיחה מעודדת לסולארי. לצערי קרוס, איסקו, מודריץ’ ועוד כמה כבדים ועצלנים יחזרו להרכב בליגה ונחזור לראות כדורגל איטי ושבלוני. מהירות זה שם המשחק בכדורגל המודרני, משהו שלופטגי לא הפנים. נקווה שסולארי כן מבין את זה בתור אחד שהיה שחקן מהיר בעברו.

אני באמת ובתמים חושב שההרכב הצעיר צריך לרוץ חלק נכבד העונה(חוץ מלוקאס שצריך לרוץ סביב הספסל).
כל עוד נגיע למקומות המובילים לאלופות-
העונה תהיה שווה את שכר הלימוד.
יש לנו רק מה להרוויח.

נ.ב גם אני התרשמתי מוולוואדה. מקווה לראות אותו יותר.

ויניסיוס מוכשר מאוד. נתן משחק טוב מאוד אתמול.
רואים שהבחור צריך לעשות התאמות לכדורגל האירופי והוא אט אט לומד אותו.
בדיוק בגלל זה חשוב שיקבל יותר ויותר דקות. עבודה נכטנה איתו ונרוויח שחקן גדול.

הדבר היחיד שיש לי להגיד על המשחק הזה הוא שההתלהבות החוזרת כל שנה מהיכולת של שחקנים משלימים במשחקים מול קבוצת ליגה שלישית לא תפסיק להפתיע אותי.

אותי זה מפתיע לא פחות עד כמה רביעיית הקישור “המקורית” חלשה. באמת שאני לא מתגעגע לאף אחד מהם. כשהמצב בקאנטים ואין במה להיאחז - גם רביעייה אתמול זה מרגש. שחקני ההרכב הראשון כלכך גרועים ושבעים כך שאני מקווה לראות שילוב יותר נכון של הילדודס מאתמול גם בליגה, לאט ובעדינות. אודריוסולה, ואלוורדה, רגילון(הרשים כבר בקדם העונה) ו-ויניסיוס.

לא צפיתי במשחק אבל התגובות כאן מעודדות.
באמת שלא היו לי ציפיות לעונה הזאת מלכתחילה, אבל הכדורגל שלנו היה כ"כ רע, משעמם ומתסכל.
זה תמיד זרק אותי לתקופת בניטז, שהעדפתי לעשות ש.ב מאשר לראות משחקים של ריאל.
מקווה שמפה נראה כדורגל מהנה יותר, וששחקנים רעבים יפתחו ב-11.

מתכוננים לגביע: איסקו, אסנסיו, קיילור ו-ויניסיוס ישחקו!

ריאל מגיעה לגומלין עם יתרון גדול של 4:0 ולמעשה מדובר במשחק לפרוטקול בלבד, אבל סולארי לא מזלזל ולמרות שאין הרבה על כף המאזניים, יהיו שחקנים בכירים שישחקו. או יותר נכון - כאלו שרוצים לחזור להיות בכירים. איסקו שלא נכלל בסגל למשחק החוץ במלייה, שהיה הפרמיירה של סולארי בתפקיד - יפתח בהרכב, כך גם השוער הנשכח קיילור נאבאס, אסנסיו שאיבד את מקומו ללוקאס ואסקס וכן ויניסיוס שמיעט לשחק מאז פלזן בליגת האלופות. אפשרות נוספת עבורם תהיה במשחק הנעילה של שלב הבתים נגד צסק"א מוסקבה ביום רביעי הבא. אודריוסולה, חאבי סאנצ’ז ו-ואלוורדה, אלה חלק מהצעירים שישחקו גם כן.

איסקו - פרס או עונש? בשעה טובה ומוצלחת, איסקו יזכה בחולצת ההרכב לראשונה בעידן סולארי, במשחק השמיני. לעתים, כמו במשחק נגד רומא - הוא אפילו לא היה בסגל, ולעתים שיחק לדקות ספורות. איסקו צריך לשחזר את הקצב וזו יכולה להיות התחלה טובה עבורו. הוא לא הבקיע מאז הסאן-ממס בחודש ספטמבר. הוא בטח לא תיאר לעצמו בתחילת העונה, עם לופטגי האהוב כמאמן - שהוא יהיה זקוק למשחקים כאלה כמו מחר.

הנה אסנסיו. עם עזיבתו של כריסטיאנו היה נראה שלספרדי יש טאבו בהרכב. מה שיקרה בפועל - אסנסיו ישחק כדי לתת מנוחה ללוקאס ואסקס שכבש נגד רומא ו-ולנסיה, שערים קלים אמנם, אבל הוא רץ הרבה. אסנסיו קיבל את הבמה מסולארי ופספס בגדול במשחק רע מאוד נגד אייבר באיפורואה. לזכותו ייאמר שכולם היו חלשים.

קיילור חוזר. הסנטיאגו ברנבאו תמיד הוכיח חיבה מיוחדת לקיילור נאבאס, שזכה עם הקבוצה בצ’מפיונס בשלוש העונות האחרונות, ומחר האוהדים יפגשו בו שוב. עם לופטגי, קיילור זכה לשחק לפחות בליגת האלופות ושמר על שער נקי נגד רומא. עם הגעתו של סולארי ברור שקיילור צנח לעמדת השוער השני, שהוא לא אוהב. מצב כזה היה לקיילור גם בעונת הבכורה בלבן בה איקר היה השוער הבכיר. לא מזמן התראיין קיילור ואמר - “הייתי השוער שזכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות ועכשיו אני שחקן ספסל”. תיהיו בטוחים שבכל-מקרה חשוב לו לשמור על שער נקי, והאמונה תמיד מובילה אותו.

זמן ילדים . ביום ראשון ריאל תשחק נגד הואסקה בליגה. ראמוס ו-ואראן חייבים מנוחה, לפחות אחד מהם, כך שחאבי סאנצ’ז ישחק. רגילון יהיה המגן השמאלי במקום מרסלו איתו אף-אחד לא לוקח סיכון. ואלוורדה עשוי לשחק דווקא ע"ח מרקוס יורנטה שרשם 180 דקות במשחקים האחרונים ומתרוצץ בלי סוף.

גם ויניסיוס. עם הגעתו של סולארי היה נראה שאפקט ויניסיוס צובר תאוצה. שני בישולים מול מלייה בגביע, דקות נגד ויאדוליד בברנבאו במשחק ליגה, בו כביכול הביא את המפנה מהספסל, והוא גם שיחק חצי שעה נגד פלזן כשהמשחק היה גמור והספיק לבשל לקרוס. אלא שמאז הוא קיבל רק רבע שעה אבודה במשחק באיפורואה. נגד ולנסיה ורומא הוא לא שותף וגם לא בבלאידוס. בנזמה ובייל לא יכללו בסגל ככל-הנראה, כך שתהיה לו הזדמנות לשחק, בודאות, גם אם מהספסל. מריאנו יזכה לדקות כשהוא בריא ושלם…

ובהמשך לכך, סיפור לשבת: נכון ברהים דיאז, הילד מסיטי שאנחנו כנראה מחתימים? אז אבא שלו ממלייה והוא חצי מרוקאי.

גיא, אתה לא תצליח לפתות אותנו עם פיקנטריות למיניהן. זה המשחק הרישמי הכי לא מעניין של ריאל מדריד אי פעם. אפילו יותר מגביע העולם למועדונים.

למרות שאם תיהיה פאדיחה זה יכול להיות אחד הסיפורים הגדולים בתולדות הכדורגל

אל תהיה כל כך פסימי, זה מה שאמרו על אלקורקון…

אני מכנה את זה “נס אלקורקון”, נס שפלגריני סיים את העונה אחרי הדבר הזה.

קשה לי להאמין, אפילו במצבנו הנוכחי, שנחזה בסנסציה מחר. ודרך אגב, אני לא מתנגד לה. התואר היחיד שאנחנו נלחמים עליו הוא בעוד חודש במפרץ מול סוחרי סמים לשעבר מגוודלחרה, אוסטרלים שמשחקים כדורגל במקום רוגבי רק כי לא עברו אודישן לריקוד ההאקה והיפנים היחידים שיוצאים מהבית ולא מתחתנים עם אישה וירטואלית. ואז נטמון את הראש בחול 5 ס"מ יותר עמוק כי אנחנו “הקבוצה הכי טובה בעולםם פעם שלישית ברציפותתת”. אז אם עד סוף העונה נקבל פה ושם זאפטות של השפלה שיזכירו לבוסים מה באמת צריך לעשות בקיץ, אני בעד.

הערב ב-17:15: גומלין גביע המלך נגד מלייה

אתמול כתבו במארקה ‘ארבע סיבות למלא את הברנבאו’ לקראת הגומלין חסר החשיבות נגד מלייה(ואסור לשכוח שלפני שנתיים דווקא המשחקים של ‘ריאל מדריד B’ היו המהנים ביותר לצפייה), קוראים להן: קילור נאבאס, ויניסיוס, אסנסיו ואיסקו. האחרון הוא המשמעותי ביותר. איזה שבוע עבר עליו. מניפוי אכזרי מהסגל באולימפיקו נגד רומא ברגע האחרון, דרך דקות מהספסל מול ולנסיה ועד להרכב הפותח הערב, לראשונה בעידן סולארי, כשגולת הכותרת היא: סרט הקפטן. ‘ובסוף איסקו’. אותו איסקו שהעלה סטורי באינסטגרם ושאל את האוהדים על רקע תמונה בלי חולצה ‘האם אני שמן?’. איסקו לא היה בהרכב מאז התבוסה בקלאסיקו - 5:1, בה רוב חבריו שיחקו רע אבל גם הוא בלט בחולשתו.

היום איסקו יפתח בהרכב הראשון כשהוא השחקן עם הכי הרבה הופעות בריאל מדריד. לבאים בתור אחריו - קיילור נאבאס עם 138 הופעות ואסנסיו עם 111 משחקים יש יחד רק קצת יותר משחקים ממנו. איסקו לא האמין שמשחק כזה זוטר בגביע יהיה קריטי עבורו אבל הוא צריך להוכיח. ומה עוד? בייל וקרוס הפצועים לא התאמנו, מודריץ’ נשאר עדיין בפריס ומקבל מנוחה וגם שאר השחקנים הבכירים כמו בנזמה, שחקני ההגנה ועוד. זו תהיה הופעת הבכורה של ואייחו העונה, בשעה טובה, וגם רגילון שחזר לכשירות - ישחק. כך גם קיילור. במסיבת העיתונאים אמר סולארי שיש לו סגל רחב, שהמועדון תמיד דגל בשילוב שחקני קסטיליה וצעירים אחרים, בתקופות מסוימות יותר ובתקופות מסוימות פחות, ושאין שחקן שאפשר להגדיר אותו כשחקן הרכב לנצח.

בהתקפה נוכל לראות את מריאנו שלא שיחק עדיין בתקופת סולארי ואם נאמר את האמת לא עשה דבר מאז הגולאסו נגד רומא. הצעירים הנוספים יהיו חאבי סאנצ’ז הבלם ורפאל ואלוורדה. אם מרקוס יורנטה יפתח בהרכב זה יהיה די מוזר אחרי שהשלים 180 דקות נגד רומא ו-ולנסיה. הילד פידאלגו שמרשים במדי קסטיליה, נערך לאפשרות שיכלל בסגל הקבוצה הבוגרת. הקהל גם מצפה לראות את ויניסיוס בהרכב ומעניין לראות כמה אוהדים יגיעו.

עבור מלייה ברור שמדובר בחגיגה גדולה, גם אם אין לה סיכוי לבצע קאמבק. השחקנים יזכו לשחק לראשונה ועבור רובם גם בפעם האחרונה - בהיכל הקודש ע"ש הסנטיאגו ברנבאו. עבורם מספיק יהיה לכבוש שער. פאקו אלקוזה היטיב לתאר - “אתה מחכה חיים שלמים ומתחיל לשחק כדורגל בשביל יום כזה”. מבחינת המספרים, בעונה שעברה ריאל מדריד הודחה בגביע המלך דווקא בברנבאו אחרי הפסד 2:1 מביך מול לגאנס. היא רוצה לקטוע את הרצף הגרוע ביותר שלה שעומד על ארבעה משחקים ללא ניצחון בברנבאו, רצף שקרה לה רק ב-1993 ו-1995. ברבע גמר גביע המלך ב-2017, העונה הגדולה עם זידאן - ריאל נכעה 2:1 לסלטה ויגו בברנבאו. הניצחון האחרון שלה היה קודם לכן, 3:0 על סביליה בהובלת חאמס שכבש צמד ושער נוסף של ואראן.