מחזור 1: פותחים את העונה עם ניצחון 2:1 במסטאייה על ולנסיה (לבנדובסקי 2X)

בינתיים - חחחח

אשמח לעדכונים ממי שרואה את המשחק- איך הקבוצה עומדת בפועל? איך הילדים?

מאטס
באלדה, איניגו, קובארסי, קונדה
ברנאל, קסאדו
פראן, ראפיניה, לאמין
לבנדובסקי

כאשר ברנאל וקסאדו לא נעולים על מי ימין ומי שמאל, מחליפים מיקום ביניהם כל הזמן. ופראן חותך הרבה לאמצע ומשאיר לבאלדה את הקו.

לגביי השאלה השנייה - עוד מוקדם לענות. אבל מסתמן בינתיים שהבעיה לא תהיה הילדים, אלא חוסר היכולת של פראן לשחרר כדור בזמן, ותמיד לעשות את הצעד והכדרור המיותרים, וחוסר התזוזה של לבנדובסקי.

ראפיניה באמצע זה טוב.
פראן ולבה חסרי תקנה.

מעניין כי אני חווה את ראפיניה בדיוק כמו בעונה שעברה, לא מועיל כן מזיק.
תוקע את ההתקפה.

לא רואה גרם של בשורה בהתקפה, גם ימאל עדיין לא התעורר.

דווקא הילדונים באמצע בסדר ביחס לטבילת אש.

נראה שלאמין וקובארסי לא חזרו עדיין מהנבחרת.

ראפיניה בסדר גמור. הבעיה שכל שאר ההתקפה לא עושים כלום, כולל יאמאל.

אני חושב שזה ׳גזענות של ציפיות נמוכות׳.
הוא מאוד לא מדוייק, כרגיל נכשל בלעבור שחקנים (אבל לא מפסיק לנסות), לא עושה את הפעולות מספיק מהר ותמיד יאחר או יקדים בשניה.

זה שהאחרים לא משהו לא הופך אותו לבסדר.

אולי באמת צריכים למכור את טר שטגן. אני מאבד סבלנות איתו.

הוא לא חלוץ ולא קיצוני במשחק הזה.
לא אמור לעבור שחקנים אלא להיות החוליה המקשרת . את זה הוא עושה די טוב.
בכל אופן, לא הוא הבעיה. לאמין איבד הרבה יותר כדורים, פראן עושה רק נזק ולבנדובסקי לא עשה כלום חוץ מלשים את הרגל בגול.

תיקון קטן - ברנאל לגמרי לבד בקישור האחורי וקסאדו לגמרי קשר התקפי.

הבעיה כרגיל היא המרחק בין הקשר האחורי לבין הקשרים הקדמיים. ראינו את זה עם קומאן, ראינו עם צ’אבי וגם הערב. מצד אחד בארסה שולטת מצד שני היעדר אופציות מסירה קרובות מוביל כל הזמן למסירות ארוכות ודי מופרכות.

מסכים, אבל בעיקר בחצי השני של המחצית הראשונה. לפני כן, לפחות לפי מה שראיתי, ברנאל וקסאדו היו יחסית באותו קו, כשהכדור היה אצל ברצלונה, וברגע שהכדור נכנס יותר לכיוון הרחבה - קסאדו הוא זה שהצטרף מקו שני.

אני חושב שברנאל סובל המון מזה שאין לו שותף סביר בקישור. לא פרנקי, לא גונדואן, לא אולמו ולא פדרי (אולי במחצית השנייה) משחקים, מה שאומר שהוא נשאר כל הזמן לבד. אף אחד לא בא לקבל ממנו כדור, ואף אחד לא נמצא לידו גם כשהכדור אצל ולנסיה. כשזה בהתקפה זה עוד איכשהו סביר, כשזה בהגנה - זה קשוח מאוד. בטח לילד בן 17 בהופעת הבכורה בהרכב, הראשון, בברצלונה.

איניגו, פראן ולבנדובסקי צריכים להיות בקבוצה אחרת. אתמול.

מקווה לכניסה של פבלו טורה ו/או פאו ויקטור ו/או פדרי במחצית השנייה.

אומנם משחק ראשון, עם המון חיסורים, ולא ממש אפשר ללמוד ממנו יותר מדי, אבל כמה נקודות:

• קובארסי במשחק לא טוב. זו לא רק השטות שהייתה צריכה לזכות אותו בצהוב שני, אלא בכלל התחושה שאחרי ההתלהבות הראשונית בשנה שעברה, מתגלה שיש לו עוד הרבה להשתפר, ושבעיקר שהוא צריך בלם רציני ואתלט לידו, שיכפר על כל מיני חורים. איניגו ממש לא כזה.
  • קצת מוזר להגיד, ולא בטוח בכלל שזה יעבוד בהמשך, אבל מהרגע שאריק גרסיה נכנס - הטיילת בחצי המגרש של ברצלונה נגמרה לגמרי. ובכלל - ההגנה של ברצלונה מקו הקישור וקדימה, הייתה טובה משמעותית מההגנה של קו…אמממ…ההגנה.
  • בכל עונה עולה בברצלונה איזשהו פיטבול למגרש. לפעמים יוצא ניקו המלך, לפעמים טומטום, ולפעמים אאא"פ. עוד נגלה מה ייצא ממארק אסאדו.
  • פדרי, מהרגע שנכנס, עשה הרבה דברים נכון, חוץ מהנגיעה האחרונה. מקווה שזו רק חלודה, ושהיא תרד לפני הפציעה הבאה.
  • קשה להסביר כמה לא התגעגעתי לפראן טורס.
  • כשלבנדובסקי בועט פנדל בלי התקף רעידות לפני הבעיטה - זה גם נראה כמו שצריך. בלי קשר לזה שהכדור נכנס.
  • RFA, טומטום, אולמו, גונדואן, חצי פדרי, פרנקי, אאא"פ - כל אלו היו חסרים היום (וחלקם יהיו חסרים עוד הרבה). ביחס לזה, ביחס לזה שמדובר במשחק הרשמי הראשון של פליק, וביחס למשחק הראשון של העונה (אחרי הכנה לא משהו בכלל בכלל), ולבלאגן בכללי סביב המועדון - סה"כ משחק בסדר. יש דברים חיוביים, יש שליליים, אבל יש פוטנציאל. למקום שלישי.

מה שחשוב אלו 3 הנקודות.

הלאה לבילבאו ולניקו הלא מלך.

היה לנו קצת מזל במחצית הראשונה והרבה חוסר מזל במחצית השניה.
כמו שאייל כתב, ההגנה התייצבה, אבל אני חושב שצריך לתת גם קרדיט לכריסטנסן וקונדה שהשתפר, בנוסף לאריק גרסיה.
נראה שהחליפו את לאמין במחצית, זה ששיחק במחצית השניה היה טוב.
לבנדובסקי נוראי, עשה 3 פעולות כל המשחק, אבל 2 מהן זה גול. בטח קנה לעצמו עוד 90 דקות לכמה משחקים.
אהבתי את החילופים בגדול, מרגיש שפליק מגיב למשחק ולא מכין את החילופים מראש כמו צ’אבי. טוב מאוד.

מחזק מאוד. לא משנה אם זה היה חילוף טקטי (פדרי במקום פראן), מאולץ (מרטין במקום באלדה), או ליתר ביטחון (כריסטנסן במקום קובארסי) - זה הרגיש שיש סיבה לכל חילוף, ולא סתם על אוטומט.

אפילו ראפיניה לא הוחלף בדקה 70!

בהתחשב בקיץ שהיה הציפיות שלי כמעט ולא קיימות.
בצד החיובי, ראפיניה בקישור זה הצעד הכי מתבקש בעולם, אבל לפחות הוא עשה את זה. מקווה שזה לא עניין זמני.

מה שכן ראוי לביקורת/הפריע לי זאת העובדה שחלק משחקני הנבחרות חזרו רק עכשיו לקבוצה וקפצו להם בעליצות ישירות להרכב.
קובארסי וימאל מילא, אבל על מה ולמה פראן טורס קיבל מקום בהרכב על חשבון פאו ויקטור אני לא יודע.

אני חושב שזה בעיקר היה משחק של עבודה קבוצתית. ביום בו הראש של לאמין עם אבא שלו, היצר לא מצליחים לחשוב מהר מספיק ולבה ממשיך בשלו מאוד הורגש שהיה פה מאמץ קבוצתי במטרה לנצח יריבה לא פשוטה בחוץ.

ראיתי סימנים מעודדים, בעיקר בדינאמיות של פליק בהתמודדות עם המצב שהוא קיבל. עוד מוקדם להגיד, ותמיד יש תקווה כזאת עם מאמן חדש, אבל אולי אשכרה הגיע איש מקצוע אמיתי למועדון ולא אלתור על תקן “אגדה” או “סמל”.