ליגת האלופות - מחזור 1 :: תצוגה נפלאה מול רומא, 3-0

יש איזו תחושה שאסנסיו עדיין לא בשל מבחינת מחץ
אחרי הערב כבר מתחילים להרגיש את תקרת הזכוכית נסדקת.
בניגוד לאיסקו שכבר זמן רב בונים שהוא יפרוץ(אני איתן בדעתי שהוא לא וורלד קלאס למרות משחקים טובים שלו)
אצל אסנסיו התחושה היא שעוד שניה התקרת זכוכית שלו מה זה מתנפצת.

נראה שריאל מדריד מסתדרת לעת עתה בלי כריס אבל אלוהים אדירים אני לא רוצה אפילו לדמיין מה יקרה אם תאבד את אחד הקשרים הגדולים בכל הזמנים.
מעטים האנשים בעולם שירימו גבה אם יזכה בכדור הזהב.
אני כ’'כ ירא להזכיר את שמו.

אני זוכר לפני חצי עשור היה שחקן שלא ממש מצא את מקומו בקבוצה הבוגרת ונמכר בסכום זעום לקבוצה מהדרג השני או השלישי באירופה.
אחרי עונה בה היה אחד משחקני העונה בבונדסליגה שב הביתה ונהפך להיטת המגן הימני הטוב בעולם אחרי פיליפ לאם האדיר.

גם השנה חוזר הניגון ונקווה ונשמע פלאגיאט אם כי בעמדה אחרת.

יהיה מעניין לחכות כמה שנים ולהראות גרף של בעיטות חופשיות לפני ואחרי רונאלדו.

משחק אדיר של הקבוצה, בעיקר בתחילת המשחק ובתחילת המחצית השניה. לדעתי קרוס ולוקה בעטו לשער במשחק הזה יותר מאשר בכל העונה שעברה.
מודריץ עם בישול אדיר לבייל (שהסיומת הזו מצד שמאל ברגל שמאל לפינה הרחוקה היא הבאנקר שלו, ע"ע אינטר ומאייקון בזמנו) וקרוס עם כמעט בישול אדיר לבייל. בכלל, איזה כיף זה לבשל לבייל בכושר כזה - עושה תנועה בלתי פוסקת וחד מול השער. תענוג.

היו לאחרונה הרבה תהיות האם כן קסמירו או לא קסמירו.
מודה, שגם לי עברו תהיות בראש האם בכושרו הנוכחי הוא אמור להיות בהרכב. אתמול קיבלתי תשובה ניצחת.

כשאנחנו תוקפים, המערך פחות או יותר כזה

ראמוס קסמירו וראן
קרוס מודריץ’
מרסלו (שלישיית התקפה חופשית) קרבחאל.

הוא פשוט מאפשר לנו לשלוח כל כך הרבה יותר שחקנים למעלה בלי שיהיו מסורסים עם משימות הגנתיות. כשאנחנו תוקפים הוא הופך להיות בלם נוסף ואנחנו עוברים לשחק עם שלושה בלמים, בלי מגינים -שבינתיים הופכים לקיצונים, ועם קישור שלעיתים יוצא למעלה ותוקף.

הוא אמנם קשר אפור יותר ממה שיש לנו בסגל, ואיסקו במקומו יהיה הרבה יותר אטרקטיבי לצופה הנייטרלי, אבל הוא מאפשר לקבוצה לעשות דברים הרבה יותר נועזים כשהוא על המגרש.

בעיניי לפחות, הוא צריך לחזור ולהיות באנקר בהרכב. החיסרון שלו היה מורגש מאוד בשבת מול בילבאו ואתמול היה ניכר החופש שהוא מאפשר למגינים ולקישור ההתקפי יותר.

זה נכון לגבי כל קשר אחורי. גם בלי קאסמירו אנחנו לא תוקפים עם 8 שחקנים.

• צריך לפתוח את ספרי ההיסטוריה כדי להיזכר בפעם האחרונה שקרוס ומודריץ’ איימו על השער כל כך הרבה ביחד. לקרוס עדיין לא מתלבש ומודריץ’ לא מסוגל לשים שער מתוך הרחבה, אבל חותם על חצי מזה בכל משחק.
  • קרבאחל הוא ראסל ווטסברוק של הכדורגל. הקצב וההשקעה שלו בכל מהלך הם בילתי נתפסים. במקום אופ"א אני לוקח ממנו דגימת שתן כל משחק.
  • המהלך של אסנסיו מראה כמה ביטחון יש לו כרגע וכמה הוא מרגיש בנוח. העין העקומה מיותרת כמו תמיד (הדבר האחרון שהשוער מסתכל עליו במצב כזה הם העיניים של השחקן). אם הוא חותך טיפה שמאלה וזורק את השוער…
  • רק לדמיין כדורגל כזה עם התחת והווינריות של זידאן. יש מצב שהוא יסכים לחזור כעוזר מאמן?

כן ולא. כן מבחינה טאקטית, כמעט כל קשר אחורי יכול לתפקד באותה משבצת, אבל לא כל קשר אחורי יתן לך את היכולת ההגנתית שיש לקסמירו. את המהירות, את העוצמה הפיזית. בקבוצה שלנו הוא היחיד שיכול לעשות את זה (יורנטה עדיין לא הוכיח את עצמו מספיק).

כשקאסמירו טוב אין ספק, הבעיה היא שהוא כבר לא עקבי וכמו השאר נראה מזלזל ברוב המשחקים.
העניין השני שנדון פה רבות הוא ההתמודדות עם יריבות חלשות ובונקריסטיות, והיכולת של שלישית הקישור הזו להתמודד איתן בהצלחה.

מה שכן, את ההרכבים ההתקפים וקרוס ו/או מודריץ’ כקשרים אחוריים גם אני מעדיף לעשות מול אספניול בבית ופחות בסאן מאמס.

מה שאני טוען זה שהיכולת ההתקפית שלנו טובה יותר עם קסמירו על פני היכולת הכללית שלנו עם איסקו למשל, כי החופש שקסמירו מאפשר לשחקנים האחרים על המגרש משפיע משמעותית על משחק ההתקפה שלנו.

בדרך כלל כשאנחנו משחקים ללא קשר אחורי רק אחד מהמגינים תוקף והשני נשאר מאחורה. לעיתים שניהם יוצאים ביחד, אבל לרוב אם דני תוקף אז מרסלו נשאר מאחורה וכן להיפך. כשקסמירו על המגרש שניהם פנויים לתקוף כשקסמירו לוקח את האמצע, ראמוס חצי שמאלה ווראן חצי ימין. כל השאר פנויים לתקוף חוץ ממודריץ’ וקרוס, אבל כמו שראינו מתחילת העונה לופטגי נותן להם הרבה יותר חופש התקפי מאשר מה שזידאן נתן להם.

אם קסמירו לא על המגרש כולם מחוייבים הרבה יותר למשימות הגנתיות ולכן נפגעת היכולת שלנו להפעיל לחץ גבוה ולשחק כדורגל משוחרר עם יותר שחקנים בהתקפה.

בנוסף, עם קסמירו אנחנו יותר פיזיים, זה עוד שחקן גבוהה וחזק במצבים נייחים, ואתמול ראינו כמה זה חשוב.

אני מסכים שהוא היה ביכולת קטסטרופלית בתקופה (עונה ליתר דיוק) האחרונה, אבל אני חושב שבסך הכל הוא שחקן מאוד חשוב במערך שלנו והדרך היחידה להחזיר אותו לכושר היא להריץ אותו. אתמול הוא נתן משחק טוב (כמו כמעט כל הקבוצה) וזה אחלה ספתח להתחיל לתת לו את המשבצת הזאת.

אני לא ראיתי בחיים מצב כזה שרק אחד המגנים תוקף. מרסלו תמיד חצי חלוץ וקרבחאל קצת יותר חכם ופחות מפקיר ובעיקר הרבה יותר טוב הגנתית. בלי קשר לקאסמירו כן או לא. דבר נוסף: לא מכליל את הסאן-ממס כאחד המגרשים בהם צריך לחשוב יותר מדי, זה עדיין לא הפיחואן - סביליה קבוצה טובה משמעותית מבילבאו ומעבר לכך אנחנו כל עונה מפסידים שם.
קאסמירו בהחלט ירד בכושרו לאחרונה אבל נגד באיירן למשל כשסופסל בגומלין זו הייתה דוגמא מובקת כמה הוא חשוב כי קובא מכדרר טוב ממנו ומתקל לא רע אבל אין לו מספיק שכל, המיקום שלו לא טוב ועוד ועוד, הייתה טיילת שלמה במשחק נגד באיירן למרות שזה מאותם משחקים בו הקבוצה במוד רגוע יותר.

מודה שאם לא היינו מגיעים לאינסוף מצבים אז הייתי מתעצבן על זה שקרוס ובעיקר מודריץ’ לא יכולים לתת גול ונראה לי שמודריץ’ לא כבש אחד חשוב באמת מאז הקורה ופנימה באולד-טראפורד.

נקודה אחת שלא ציינו כאן - תמוה מאוד בעיניי מה שקורה עם עמדת השוער, קורטואה עדיין לא רשם כאן איזו הצלה יוצאת דופן אבל מסקרן לראות אותו.
לגבי הדריבל ואסנסיו וזידאן - בהחלט מכיר את הגול הזה ממסע המשחקים שלנו כמיטב המסורת בקיץ(2004), אבל אני משוכנע שזידאן עשה מהלך כזה גם במשחק נגד אוססונה בעונת הבכורה שלו אבל הכדור ברח לו סנטימטר קדימה והשוער הדף. לא מצליח לפענח את הדריבל והכדרור של אסנסיו.

המשחק אתמול היה הכי טוב שלנו העונה בלי ספק,לחץ מסיבי מהדקה הראשונה,כדורגל שמח וקבוצתי,הרבה מצבי הבקעה אבל…היינו זקוקים לבעיטה חופשית שהיא חצי פנדל כדי לכבוש סוף סוף.
הקבוצה משחקת מושלם עד שהיא מגיעה לרחבה ושם זה נראה כאילו אין לשחקנים שלנו הרבה מושג מה לעשות,מניעים כדור מסביב לרחבה כמו כריש שעוד שנייה מתנפל על הטרף אבל פשוט לא מצליחים לייצר מספיק תאכלס בפעולה האחרונה.
נגד רומא המאוד חלשה זה הספיק לשלישייה קלה,אבל במשחקים הגדולים כשהכל צמוד ומוכרע על חודו של שער אנחנו נהיה בבעיה,אין לנו מספיק סקוררים בסגל.

בקשר למשחק עצמו,כולם היו מעולים פרט לבנזמה שלא היה מספיק מעורב,ואיסקו ששוב לא מצליח להיות מספיק יעיל במשחק השוטף (בועט חופשיות אדיר),אבל מעל כולם בלטו בעיקר קרוס שבנוסף לניהול משחק מושלם (יצר 5 מצבי הבקעה) חטף כמה כדורים במרכז המגרש בנחישות לא אופיינית,וכמובן קרבחאל שפתיחת העונה נראה כאילו הוא על סמים ממריצים.
גם קאסמירו ראוי לציון על משחק מושלם בפן ההגנתי (13 חילוצי כדור) ונתן לקרוס,מודריץ,מרסלו ודני את השטחים והביטחון לתקוף וללחוץ קדימה,השחקן הכי חשוב במערך שלנו בלי ספק.

*אני לא יודע אם היינו מנצחים אם מריאנו היה נכנס במקום לוקאס בסן ממס,אבל מה שבטוח זה היה משפר את הסיכויים שלנו,איזה גולאסו,שאפו.

אני מסכים עם כל ההודעה, פרט לזה. דווקא הגענו למצבים ברחבה. בייל מול שוער, איסקו מול שוער, ןעוד כמה שפרחו מזכרוני

משהו שמפריע לי.
כל הזמן מבקרים את הקבוצה שלא מצליחים במשחקים קשים ואז כשכן מצליחים מדברים על חולשת היריבה.
רומא קבוצה חזקה שגרמנו לה להראות חלש, ונגד בילבאו פישלנו פשוט שזה קורה לפעמים. זה לא שבילבאו חזקים מרומא ואנחנו לא מצליחים נגד טובות.
זה כל עונה ככה, משחק אחד קשה שאנחנו לא מנצחים וזה כי לקבוצה יש בעיה עם משחקים קשים וכל משחק קשה שכן מנצחים מפילים אותו על יריבה חלשה ךמרות שבמצב הפוך המשחק היה נכנס למשחק קשה שפישלנו.

רומא של העונה לא דומה לרומא שניצחה את ברצלונה עונה שעברה,איבדה שחקנים חשובים וכרגע נראים רע גם בליגה.

בילבאו בחוץ זה ללא ספק משחק קשה יותר מרומא בברנבאו

לא מסכים איתך. רומא קבוצה שהגיעה לחצי גמר אלופות. לא אומר שרומא בברנבאו בהכרח טובה יותר, אבל במצב הפוך בו היינו מנצחים בסן ממס ומאבדים נקודות מול רומא הכל היה נטען בדיוק כמו עכשיו על כך שבמבחן היחיד נכשלנו.

זה לא עניין של הסכמה, אתה פשוט טועה. נפגשנו עם רומא לא מעט לאורך השנים ואין מה להשוות את התוצאות נגדם בברנבאו למאזן שלנו בסאן מאמס.

בלי קשר גם לרומא או בילבאו, שום קבוצה בדרג ג׳ במשחק הפתיחה של שלב הבתים ועוד בברנבאו לא תחשב כ״מוקש״ שיש לעבור או מבחן רציני לקבוצה.

עוד הסבר הגיוני הוא שרומא זה משחק בליגת האלופות בו המאמן עולה עם ההרכב החזק ביותר ולא שם את קרוס קשר אחורי. גם השחקנים באים בגישה שונה לליגת האלופות.
שים את הגישה של שלשום ואת קאסמירו מול בילבאו ותקבל תוצאה אחרת.

בהודעה המקורית לא טענתי שזה משחק חשוב יותר, דיברתי על העניין של החשבת משחק לקשה לפי אם ניצחנו או לא. לדעתי אותו משחק מול בילבאו אם היה נגמר בניצחון היה מהר מאוד נשכח ואף אחד לא היה מדבר על ריאל שעוברת מכשולים קשים, ומנגד אם היינו מאבדים נקודות מול רומא אז היו מדברים על עוד נפילה במשחק גדול ושאנחנו לא מתעלים ברגעים החשובים.

מה שכן הייתי משקיע הרבה יותר במשחק נגד בילבאו כי בליגה כל נקודה חשובה. המשחקים הראשונים בליגת האלופות (לרוב עד השמינית) מרגישים לי יותר בשביל היוקרה.
המשחק מול בילבאו לטעמי לא באמת קשה יותר, אלא פשוט חשוב יותר.
בכל אופן לא חושב שצריך להיות קונצנזוס על שבילבאו טובה מרומא, בהחלט לגיטימי לחשוב אחרת. בטח כשהראשונה נאבקה על הישארות בליגה כשהשניה הדיחה את האלופה.

לכל אלה שלא הבינו למה צריך להתחיל עם הרוטציות כבר עכשיו, הנה הגיעה הפציעה הראשונה לעונה של קרבחאל. הוא לא התאמן היום ולפי לופטגי הוא סובל מבעיה מסוימת והם יראו איך זה יתפתח, מחר בכל אופן הוא לא יכול לשחק. נקווה שזה לא אומר כמה שבועות בחוץ כמו בפציעות קודמות.

קרבחאל הוא שחקן שנלחם ונותן 100% כל משחק, סגנון המשחק שלו הוא גם של ספרינטים בלי סוף. בניגוד למרסלו שעולה ויורד בקצב של ג’וגינג, דני רץ באמוק. זאת הסיבה למה אסור שהוא ישחק 4-5 משחקים רצוף, הוא חייב מנוחה. נקווה שהוא לא יחמיץ את סביליה ואתלטיקו.

ואני מאמין שזו בדיוק הסיבה שהשאילו את אשרף והביאו את אודריוסולה. השני היה פצוע עד לאחרונה ובמשחק הקרוב נראה מה הוא שווה, בתקווה שהוא יוכל לתת שם 70-80% מהיכולת של דני, ואז אנחנו נוכל להיות רגועים יותר.