מחזור 1: פותחים עונה עם 4:2 על סוסיאדד בבית (פיקה (19), ברייטווייט (47, 59), רוברטו (91))

במיוחד אם הם עונים לשם סרג’י רוברטו

נקודה מעניינת שתמיד דיבר עליה יורגן קלופ- היופי בגגנפרסן (לחץ גבוה ואינטנסיבי) הוא שהוא יכול להוות תחליף מצויין להיעדר קישור יצירתי, שכן ברגע שהלחץ הגבוה עובד הוא מייצר מצב אידאלי של הרבה שחקני התקפה מול הגנה דלילה ולא מאורגנת. אם יש משהו שאפשר לקחת מהמשחק היום זה ההתנהלות בלחץ הגבוה מול סוסיאדד מאוד לא עירנית.

אני כמובן שמח לציין עוד אספקטים כמו משחק מהיר בנגיעה יחד עם המון תנועה ללא כדור מצד ברצלונה, אבל ה- THEME של המשחק היה לחלוטין הלחץ הגבוה, והניטרול החוזר של המשחק של סוסיאדד בו הקישור שלהם לא היה רלוונטי, והאגפים שלהם נעצרו מול דסט ואלבה, ובוסקטס שהקשה עליהם מאוד במרכז השדה. לא לחינם ברגע שבוסקטס ודסט יצאו השערים הגיעו באופן ישיר מהמחליפים שלהם. לא נורא, הם עוד ילמדו.

ברכות כמובן לMB12 וממפיס שלחלוטין פרחו היום.

המשחק הבא הוא מוקש לא קטן מול קבוצה שלא תתבייש לעשות לנו שרירים בחזרה העונה לשם בילבאו, שתארח אותנו בסאן מאמס. יש לי הרגשה שמולם הלך הרוח יהיה טיפה שונה, ונראה האם הסגל הקיים דינאמי מספיק בשביל להתמודד עם יריבה פחות נאיבית מסוסיאדד.

אני מרוצה מההגנה.
מחצית ראשונה הייתה מושלמת, במחצית השניה הייתה הגנה חלשה ב 5 הדקות הראשונות אבל אחר כך החבר’ה התעשתו ולא נתנו כמעט כלום לסוסידאד.
הגולים באו מטעויות פרסונליות של אמרסון ושל השופט, לא מאיזשהו מהלך מסודר של סוסידאד.
רוב ההתקפות של היריבה נגמרו הרבה לפני השער שלנו ואני מבסוט.

מחזק את דברי נדב פה מעליי, ואגיד שהדבר שהכי נהניתי ממנו אתמול (חוץ מזה שרשמית התחילה הספירה לאחור להחלפת התלבושת הזו) זה הלחץ הגבוה והטוב לאורך רוב המשחק.
יכול להיות שזו התלהבות של משחק ראשון, יכול להיות שזה בזכות הקהל שחזר למגרשים, יכול להיות שזו היריבה, ויכול להיות שזה מה שיהיה מעכשיו, בכל מקרה - זה היה מהנה לצפייה.

אני חושב שהמשחק אתמול הוא לא בהכרח אינדיקציה להמשך, והוא לא צריך להיות כזה, אבל אם צריך לקחת כמה תובנות:

• אריק גארסיה הפתיע אותי לטובה במשחק הראשון שלו. מודה שלא ראיתי אותו יותר מידי לפני כן, אבל עושה רושם של פוטנציאל לא רע. בטח בעניין משחק הלחץ.
  • דסט היה לא רע בהגנה, וקצת דאולופאו בהתקפה. מהמר שהוא ניסה יותר מידי כי יש לו תחרות על ההרכב, ותחרות לא קלה.
  • גריזמן שרף שטחים אתמול כאילו הוא לא שמע על עייפות מצטברת, כולל גליצ’ים בהגנה. זה מעולה, אבל השאלה אם בשביל זה הוא פה.
  • ממפיס ממפיס ממפיס. תנו לו איזה פאטי משמאל, וכנראה שזה ייראה אפילו יותר טוב.
  • עזבו 2 גולים מהירים של סוסיאדד שצימצמו את ההפרש ל-1. האירוע הכי מלחיץ אתמול? לנגלה נכנס כדי לחזק את ההגנה.
  • מרטין ברייטווייט המלך של העולם. זהו.
  • פרנקי דה יונג. השליט הבלתי מעורער של הקבוצה.

#פדריעודחי.

ברייטווייט עם ציון 10. כראוי.

נתן למסי פור של שנה וקצת, ועכשיו הוא מראה איזה שחקן היסטורי הוא.

האמת, קצת קשה לי עם הירידות עליו.

מבחינתי הוא אביר. לא מלך, אבל בהחלט אביר.
אם כל השחקנים שלנו היו נותנים מעצמם כמוהו מאז שהוא פה, אז היה לנו עוד תארים בשנים האחרונות.

האיש משקיע, לא מפסיק לרוץ, צנוע ובא לעבוד.
ממפיס עושה רושם מאוד דומה, אגב.

עם שני האנרג׳ייזרים האלה, לא פלא שניצחנו את המשחק, ונראינו ממש טוב. דה-יונג תמך בהם יפה מהקישור, ולראשונה מזה הרבה זמן נהניתי לראות משחק של בארסה.

הקבוצה ללא מסי הייתה יותר מהנה במשחק הזה.
תבינו, כואב לי על איך שנפרדנו ממסי, אבל לא מעצם הפרידה. זה היה מתבקש מתישהו בשנתיים הקרובות, ואין לי בעיה מקצועית שזה קרה כבר עכשיו. במקום שכל כדור תועה יימסר לליאו, השחקנים לקחו על עצמם יותר ויצרו יותר מצבים בינם לבין עצמם. אני אהבתי.

ולא. זו לא אינדיקציה לכלום. כשיתחילו לספור אותנו בעידן פוסט ליאו יחזרו לטחון אותנו בבונקרים אין סופיים. אה, כן, ויש לנו ״אין לנו הגנה״.

ודבר אחד כאב לי בעיניים. גריזמן. ביום שאחרי מסי, הוא הכוכב שלנו. זה כואב לי בעיניים. אני לא יכול לשאת את התחושה שבאיזשהו מקום הוא מייצג אותנו. לא יודע להסביר למה. אין לי משהו נגדו, אבל הוא לא מרגיש לי שייך. לא מכאן, לא מקומי, לא בארסה. כן. זהו. מצאתי מה זה. גריזמן הוא לא בארסה בשבילי. לכן זה היה כל כך מעיק לראות אות עם המדים שלנו על המגרש.

פעם, מסי באורו האלוהי והמסנוור היה מסוגל לטשטש את זה. עכשיו כשהוא לא כאן, הייתי שמח אם גם גריזמן היה עוזב.

ואם אשנה את דעתי בהמשך העונה לגביו, אשמח אם תזכירו לי כמה זה כאב לי שלשום… כך אדע שתמיד יש לאן לשאוף ולהשאר אופטימי :stuck_out_tongue_winking_eye:

האמת שבניגוד להרבה שחקנים אצלנו, ההומור שלי כלפיו הוא נטו…הומור. אין לי שום בעיה איתו, אפילו להיפך. ז"א - חושב שהוא לא מתאים ולא ברמה, אבל זו לא אשמתו שזה המצב שאנחנו נמצאים בו.

פשוט צריך לגוון פה ושם את מושא הירידות. אי אפשר שכל הזמן זה יהיה על רוברטו :wink:

לגביי גריזמן - די מסכים עם תחושת ה"לא שייך". אבל הוא אנרג’ייזר לא קטן בעצמו, ובמשחק הזה זה בלט מאוד. זה פשוט לא מה שצריך ממנו, לדעתי, בטח לא בסכומים שמשלמים עליו. אם יש לי עליו ביקורת - היא בטוח לא קשורה למידת ההשקעה שלו על הדשא.