גומלין 1/8 הצ'מפיונס :: מודחים לאחר הפסד 2-1 כפול מול הסיטי, ערב איימים לוראן

חגגנו את אליפות ספרד דקה וחצי, אולי שתיים. חיוך קטן והלאה - Next. עברנו מייד ל-“מוד צ’מפיונס” הכה מוכר לנו. מוד מנצ’סטר סיטי. התחלנו לספור את הימים לקראת הגומלין באיתיחאד. הייתי שם במשחק בברנבאו, במהלך ההפסד 2:1. זה היה מאכזב מאוד. בניגוד למה שהשחקנים שלנו טוענים - זה לא היה משחק צמוד. היו פערי רמות ברורים, סיטי הייתה טובה הרבה יותר. דה בריינה אחד עשה מה שכל ריאל מדריד לא הצליחה - להצית את הדימיון. הפסימיות גאתה. ואולם, הזכייה באליפות בחסות הקורונה, היציבות והתוצאות - שינו את התמונה. לא האמנתי שננצח עשרה ברציפות. וכמובן, נגד ריאל מדריד אני פשוט לא יכול להמר. לא ב’מפעל שלנו’.

ניצחנו כבר בפריז. בטורינו. במינכן. תוצאות שכל קבוצה הייתה יכולה לחלום עליהן. הן ברצף הזכיות עם המיסטר - וגם קודם לכן. אבל הרבה השתנה. אין את כריסטיאנו רונאלדו שהופיע בכל הערבים הגדולים שלנו בליגת האלופות ואפילו ממש היה חתום עליהם. אין את הקפטן הכל-יכול סרחיו ראמוס (שחקן ההגנה וההתקפה הטוב ביותר שלנו), שאמנם יהיה שם ביציע במטרה להזרים את רוח החואניטו - אבל זה לא אותו דבר. התלות בקארים בנזמה שבאמת רשם עונה יפה - מוחלטת, והוא עלול לאכזב אותנו ולקרוס תחת הלחץ. שלא נדבר על אדן הזאר, חברו, שלא באמת היה כאן העונה. בכל העונה הזו ריאל ניצחה בזכות הגנת ברזל (מבחן מנהיגות עצום לרפא). הפעם - הגיע הזמן לחשוב התקפה!

זידאן חייב להמר, פשוט ככה. ללכת התקפי, על החיים ועל המוות - 4:3:3 עם הזאר (עוד נגיע לזה) ואסנסיו בכנפיים. עם פדה הנמרץ (שותף בכל המשחקים מאז נובמבר, ומאז הפגרה: שבע פעמים בהרכב וארבע מהספסל), עם פרלאן מנדי שבכושר טוב, עם כל האהבה למרסלו. הדבר היחיד שחסר לריאל מדריד של זיזו הוא קאמבק ענק בצ’מפיונס - ובמשחק חוץ (האמת, זה קרה רק פעם אחת מאז ומעולם - ב-1970-71, גביע אירופה למחזיקות). האיש שמחפש את “הדסימה” שלו - ניצחון עשירי בנוקאאוט. האיש שלא הפסיד מעולם בנוקאאוט. האיש שזכה שלוש פעמים במפעל ואי אפשר להמר נגדו. האם ישלוף קוסם מהשרוול? אין שום סיבה הגיונית להאמין שנעבור. אבל אנחנו ריאל מדריד. Vamos a Gamar.

ואחרי נאום המוטיבצייה - תודו שהוא מרגש - קצת מקצועית? לא, אנחנו לא באחד באפריל. אדן הזאר סובל עדיין מכאבים בקרסול ו-ויניסיוס צפוי להיות מועדף על פניו. זינדין זידאן מתלבט האם כדי לפתוח איתו במשחק הכי חשוב מצד אחד, אך גם אינטנסיבי מצד שני. הבלגי שחווה עונת בהלות והודה בכך - עשוי להישמר על הספסל. זה היה אמור להיות משחקו ה-50 בליגת האלופות, חגיגה גדולה. אבל זה לא יקרה. הזאר נכלל בסגל אבל זה לא משנה. הברזילאי שיחק ב-10 מ-11 המשחקים לאחר הקורונה ותרם שער ובישול. הוא נראה מעולה ברמה הפיזית.
אדר מיליטאו שהתראיין ל-AS מגיע למבחן הגדול ביותר שלו כשחובת ההוכחה עליו. קאסמירו אמר שהעובדה שהמשחק ייערך בדלתיים סגורות עשויה להקל על הקבוצה. גארת’ בייל קיבל עוד ‘מכה’, אם כדורגל עדיין מעניין אותו, כשלא נכלל ברשימת המוזמנים בעוד הקפטן ראמוס שכמובן לא יוכל לשחק - בהחלט שם. גם חאמס רודריגס לא נכלל בסגל (ומריאנו שחלה בקורונה) אבל זה הרבה פחות מעניין.
בשער ה-AS כבר נכתב יפה לפני ימים אחדים ‘שלושה גברים על עמדה אחת’ - ואלוורדה הנמרץ והאגרסיבי, איסקו שמוסיף את מימד השליטה בכדור ואסנסיו שמסוגל לעזור במלאכת ההבקעה. איסקו כרגיל משתחל להרכב בכל משחק גדול, אתם יודעים, ואפילו הפגין אות חיים במחזור סיום העונה.

image

מנצ’סטר סיטי סיימה את העונה בתחושת החמצה - מצד אחד רצף של חמישה ניצחונות רצופים לראשונה העונה בליגה, כדורגל נפלא לעתים, וגם היה שם 0:4 ענק וסגירת חשבון חלקית עם ליברפול (עוד קודם). מצד שני, הגביע הוחמץ עם הפסד לארסנל בחצי הגמר, ועל עונת ליגה מביכה, הגרועה בקריירה של פפ, ופער בלתי נתפס מהמוליכה - מיותר להרחיב. ההגנה של סיטי התגלתה במערומיה שוב ושוב, היא לא הייתה אינטנסיבית על אף סגל עמוק.
דויד סילבה חולם על התואר היחיד שחסר לו - ליגת האלופות. סרחיו אגווארו ייעדר כפי שאישר המיסטר, אבל גבריאל ז’סוס כבר עשה נזקים במשחק הראשון. ראחים סטרלינג מנגד בעונת כיבושים שוברת שיאים, ומה נגיד על השף קוויין דה בריינה שהשווה את שיאו של הנרי (20 בישולי ליגה) וכבש צמד במחזור הסיום? פפ כמובן התחיל להרדים ואמר שאם סיטי תחשוב שעלתה - היא תודח. בעוד רודרי דווקא אמר אחרת: “עלינו להוכיח שאנחנו יותר טובים”. בנג’מין מנדי (המנדי הפחות טוב) מושעה, ולירוי סאנה כמובן כבר בבאיירן והוא לא רלוונטי. אתם יודעים עד כמה פפ רוצה את הגביע בו לא זכה מ-2011…

image

קצת היסטוריה ומספרים: ריאל מדריד כבר ניצחה על אדמת אנגליה לא פעם. במוחינו אנחנו עוד מדמיינים את העקב של רדונדו והצמד של ראול בדרך ל-2:3 על הטרבליסטית הגאה באולד טראפורד ב-1999/00. עם גיבור אחר, כריסטיאנו רונאלדו, הגיע ניצחון 1:2 ב-2012/13 אחרי 1:1 בברנבאו, הערב שנפתח עם שער עצמי אומלל של ראמוס והסתיים עם בדחיקה של כריס, כשקודם לכן מודריץ’ משווה בגולאסו לקורה ופנימה. מנגד, ריאל מחקה רק פעם אחת בעבר הפסד ביתי והמשיכה הלאה בגביע אירופה - זה קרה בגביע המחזיקות ב-1970-1971. מה חואניטו יגיד על זה?
המאזן של ריאל במשחקי החוץ באנגליה לא רע - 6 ניצחונות אל מול 6 הפסדים ועוד 4 משחקים שהסתיימו בתיקו. ריאל ניצחה ב-16 מ-25 משחקי החוץ האחרונים שלה. והרקורד נגד אנגליות? 8 פעמים המשכנו הלאה (3 מהן נגד מנצ’סטר יונייטד) ו-4 פעמים הודחנו.

ספציפית לגבי מנצ’סטר סיטי - ב-2015/16 ריאל סיימה בתיקו באיתיחאד עם התקפה די פצועה (0:0) ובגומלין עשתה את העבודה בזכות שער של בייל עם קצת עזרה מפרננדיניו והעפילה לגמר על חשבון מנואל פלגריני. המשחקים הזכורים יותר ארעו דווקא בשלב הבתים ב-2012/13. קצת אחרי נאום ה-‘אני עצוב’, וימים ספורים אחרי ההפסד בפיחואן - ריאל אירחה את סיטי במחזור הפתיחה של שלב הבתים - ‘בית אלופות’: אלופת ספרד ואלופת אנגליה וכן אלופת גרמניה (דורטמונד) והולנד (אייאקס). האורחת הובילה פעמיים אבל מרסלו המרגש השווה ברגל ימין וקארים המחליף כבש גולאסו (87), שתי דקות אחרי שקולארוב הימם את הברנבאו. בדקה ה-93 כריסטיאנו חתך מצד שמאל לאמצע על חשבון קומפאני ובעט כדור שהטעה את ג’ו הארט. 2:3 מרגש לריאל, הברנבאו שואג ומוריניו גולש לכר הדשא.

פיקנטריה:

‘זידאן מחפש את הדסימה שלו’ נכתב בכותרת דרמטית כהכנות למשחק נגד מנצ’סטר סיטי. המאמן הצרפתי האגדי עד היום מעולם לא הודח בנוק-אאוט ויש לו 9 מ-9. הפעם ריאל ניצבת בפני אתגר גדול: להתגבר, בפעם השנייה בתולדותיה, על הפסד ביתי ולעבור שלב. “זידאן הוא כמו הודיני בגביע אירופה”, נכתב. הפעם הוא ייצטרך לעשות זאת בלי כריסטיאנו רונאלדו.

בכתבה הציגו את האתגרים עליהם התגברה ריאל בכל עונה. הרמונטדה נגד וולפסבורג ב-2015/16 לאחר הפסד 2:0 בברנבאו - שלושער בחסות כריסטיאנו רונאלדו הגדול, וההמשך ידוע: 0:1 קשה על סיטי בחצי הגמר ואז זכייה דרמטית בפנדלים על חשבון אתלטיקו| ב-2016/17, אחרי 0:3 ענק בברנבאו עם שלושער של כריסטיאנו - הגיע גומלין קשה נגד אתלטיקו שכבר הובילה 0:2 אחרי 16 דקות, ואז לפני סיום המחצית הגיע המהלך הנפלא של בנזמה והשער של איסקו. זה נגמר בגמר חד צדדי בקארדיף - 1:4 היסטורי על חשבון יובה| אותה יובנטוס הציבה בפני ריאל אתגר ענק גם ב-2018 על אף שהובסה 3:0 בטורינו. ריאל נקלעה לבור ענק ונראתה רע ללא ראמוס. מנדג’וקיץ’ כבש צמד, מאטווידי ניצל שגיאה של קיילור, ולפני ההארכה כריסטיאנו כבש בפנדל בקור רוח. אחרי הדחתה של באיירן בחצי הגמר, הגיע הגמר בקייב והמספרת של בייל. רונאלדו נפרד, ובייל פשוט הפסיק להיות שחקן כדורגל.

וגם: הראש בראש עם פפ. “אירופה חסרת סבלנות לקראת קרב המלכים”| זינדין זידאן פוגש את פפ גווארדיולה פנים אל פנים לקרב לוהט כששניהם זכו ב-21 תארים בחמש השנים האחרונות. המאמן שלנו עם 11, לפפ יש עשרה. המטרה היא אחת: להעפיל לרבע הגמר. הנה הגרף המלא שלהם : | זידאן רשם 141 ניצחונות, 43 תוצאות תיקו ו-26 הפסדים ב-210 הופעות, 2.4 שערים בממוצע למשחק ו-1.02 ספיגות. פפ מנגד עם 473 ניצחונות, 93 תוצאות תיקו ו-74 הפסדים ב-639 משחקים, 2.58 שערים בממוצע למשחק ו-0.99 ספיגות. פפ זוכה בתואר כל 22 משחקים בממוצע.

קשה בלי הקפטן ראמוס: בששת המשחקים האחרונים של ריאל ללא ראמוס בצ’מפיונס - ריאל הפסידה בחמישה וניצחה רק פעם אחת, במשחק חסר חשיבות נגד ברוז’ עם הניצחון 1:3 העונה. נכון שגם התבוסה לצסק"א הייתה מבישה אבל לא קובעת, אבל אתם זוכרים היטב - פיגור 3:0 נגד יובה בברנבאו ולחץ היסטורי| הגומלין נגד אייאקס בעונה שעברה בברנבאו| התבוסה העונה 3:0 במחזור הפתיחה בליגת האלופות| לריאל יש הפסד נוסף - נגד צסק"א בשלב הבתים אשתקד, במשחק השני שכן היה חשוב. בסך הכל החמיץ ראמוס 30 משחקי צ’מפיונס מאז הגעתו - בגלל השעיות, פציעות או החלטות מקצועיות. המאזן עצמו לא רע - 19 ניצחונות מול שמונה הפסדים, הבעיה היא ש-62.5% מהם הגיעו בששת המשחקים האחרונים.

הנה מרקו!| הזרקור יופנה כלפי בנזמה, שחקן ההתקפה המוביל. כלפי הזאר שאולי יהיה כשיר. אבל שימו לב למרקו אסנסיו.לו המשחק היה נערך במועד המקורי הוא לא היה מחלים בזמן כמובן. תארו לכם את התסריט הבא: אסנסיו, אחרי הפציעה הסופר-קשה והקאמבק החביב - לוקח את ריאל לשלב 1/4 הגמר. אין צורך במהירות מסחררת או דריבל שובה עין. הוא פשוט עושה את הפעולה החשובה ביותר - שם את הכדור ברשת, ואולי צריך לשחק באמצע ולא בכנף. מרקו כבר הוכיח את עצמו במשחקים הגדולים, אמנם לא ככינור ראשון, ועדיין - שער בסופר קאפ האירופי בפצצה לחיבור בהופעת הבכורה שלו| שער בגמר ליגת האלופות כמחליף| שער נגד באיירן אחרי שעשה סחרחורת להומלס ב-2017| שני שערים נגד ברצלונה בסופרקופה בברנבאו| וגם בתמונה כאן, כמובן: אסנסיו ניצח את באיירן עם סיומת נפלאה. אני באמת מאמין בו. אם הכדור יגיע אליו בזמן הנכון הוא יבקיע בהזדמנות שתהיה לו. רק שיהיה בטוח וישחק קרוב לשער.

כל המספרים של ריאל מדריד בשמינית הגמר: לקראת גומלין שמינית הגמר: ריאל מדריד היא הקבוצה שהשתתפה הכי הרבה במעמד - 17 פעמים, כלומר לא החמיצה אף עונה מאז 2003/04. ריאל עברה תשע פעמים - את באיירן מינכן בעונת 2003/04 (1:1 מזליקי במינכן וניצחון 0:1 בגומלין בזכות זידאן), וגם שמונה פעמים ברציפות מעונתו השנייה של כריסטיאנו ועד הסוף. ריאל רשמה רצף של שבעה ניצחונות חוץ רצופים בשלב הזה - החל מ-1:2 על מנצ’סטר יונייטד באולד טראפורד ב-2012/13 (רמונטדה תוצרת מודריץ’ וכריסטיאנו), ועד לעונה שעברה- 1:2 דרמטי על אייאקס בזכות שער של אסנסיו.
המאזן המלא בשלב 1/8 הגמר הוא - 35 משחקים: 16 ניצחונות, 8 תוצאות תיקו ו-11 הפסדים| כריסטיאנו רונאלדו הוא מלך השערים שלנו במעמד עם 16 כיבושים. אחריו בנזמה עם 7, ראול עם 4 שערים. מרסלו, בייל, ומרקו אסנסיו (כבש בשני המשחקים נגד אייאקס) עם שניים גם כן. הניצחון הכי גבוה היה ה-1:6 הענק על שאלקה בחוץ כמובן בעונת הדסימה עם צמדים של ה-BBC. ריאל כבשה 56 שערים בשלב הזה, הכי הרבה חוץ מבאיירן מינכן וברצלונה.

קליפ שיכניס אתכם לאווירה, על כל שבעת ניצחונות החוץ הרצופים שלנו בשלב שמינית הגמר - מהגולאסו של מודריץ’ באולד טראפורד, השישייה בשאלה, הניצחון על פריז וגם ה-1:2 הדרמטי באייאקס שלא ממש עזר.

מנצ’סטר סיטי לוחצת גבוה מאוד, ראמוס לא משחק, הייתי משחק עם מרסלו במקום מנדי. אם לא אז כמעט ולא נוכל להניע כדור מאחור.
ההתקפות היותר מסוכנות שלהם יהיו אחרי חטיפות כדור בחצי שלנו, הייתי עולה גם עם קרוס ומודריץ’ ואיסקו.

ובחוד עם בנזמה ובייל.

בייל לא בסגל, פורסם עכשיו במארקה, אני אישית מסכים עם ההחלטה, גם אם יש לבייל יכולת לפעמים במשחקים גדולים.

אתה כאילו סותר את עצמך, עם מרסלו על המגרש ניתפס עם התחתונים למטה כל פעם שיחטפו לנו כדור.

לא מבין איך עוד לא ויתרת על בייל, זה סינדרום של אישה מוכה.

אני מניח שסיטי ילחצו וישלטו במגרש, לכן דווקא מנדי יכול להיות מאוד יעיל במתפרצות עם המהירות שלו.
אם הזאר באמת לא ישחק אז ויניסיוס בשמאל ואסנסיו בימין ומי יודע אולי נצליח לעקוץ משהו.

לא מבין איפה הסתירה, סיטי לוחצת גבוה ומשם היא מייצרת מצבים, לכן חשוב לשחק עם שחקנים טכניים ששומרים ומניעים יותר טוב את הכדור, מנדי ממש לא כזה ומרסלו הוא הכי כזה שיש בכדורגל העולמי.
היתרונות ההגנתיים של מנדי באים יותר לידי ביטוי נגד התקפות מתפרצות, אבל במשחק הזה ההתקפות היותר מסוכנות שלהם יהיו מאיבודי כדור שלנו בחצי שלנו, יש להוריד את כמות איבוד הכדורים, ובזה מרסלו הכי טוב.
הגנה של קרבחאל, וראן, מיליטאו ומנדי זה מאוד בעייתי מול קבוצה שלוחצת גבוה.

אם זה המשחק הראשון או משחק ליגה חשוב היה אפשר מבחינתי לעלות עם הרכב הגרזנים ההגנתי ולשחק את המשחק המשעמם הרגיל שלנו שבו אנחנו מתישים את היריבה ואת הצופה ואז גונבים את הגול שלנו.
במשחק הזה אנחנו חייבים להבקיע שני שערים והיריבה יודעת שאנחנו מוגבלים ותערך בהתאם, אי יכולת להניע כדור מאחורה יהיה חיסרון קריטי, אי אפשר לוותר על אחזקת כדור במשחק הזה, כל דקה בלי כדור והסיכויים צוללים.

היחיד בסגל שיודע לרוץ מהר ולבעוט חזק ומדוייק, עדיף על אופציות הפול גז בניוטרל שכרגע יש לנו, חייבים 2 גולים לפחות.

התקווה שלי לגבי המשחק היא שלא נחטוף תבוסה, אם אני מרשה לעצמי להתפרע אני אפילו מוכן לדבר על לא להפסיד. לעבור שלב? לא יקרה. הלוואי ואני אוככל את הכובע אבל אני לא חושב שיש לנו סיכוי אפילו קלוש.

זידאן כמעט ואף פעם לא חוטף תבוסות, במיוחד לא במשחקים חשובים, זה יגמר בתוצאה מינימלית כנראה.

סיטי בדרך כלל מחזיקה בכדור מעל 60% מהזמן, לנו אין כלים שיכולים להוריד אותם מזה, ובנוסף גם אין לנו כלים שיכולים להבקיע פעמיים ב 40% מהזמן, במיוחד מול קבוצה כמו הסיטי.

לגבי מרסלו/מנדי אני מבין מה שאתה אומר למרות שמרסלו מסוגל לאבד כדור שניים ובמקרה שלו הוא לא יספיק לרוץ חזרה ולחלץ ולמנדי יש ככה שזה כמעט הימור לכאן או לכאן…

בייל מסוגל להבקיע? בכושר הנוכחי שלו??
אני די בטוח שגם משחק הגולף שלו נפגע, אפשר לעלות עם נאצ’ו במקומו וזה יהיה יותר אפקטיבי

טיטי,הבן אדם פרש מכדורגל,תשחרר ממנו.
להציע את בייל להרכב זה לא פחות הזוי מלהציע לעלות עם פיגו במקום ויניסיוס,הבן אדם כבר פרש,זהו.

לפי השמועות בייל הוא זה שביקש להישאר מחוץ לסגל.

מסיבת העיתונאים לקראת סיטי| הפעם זידאן החליט לא למתוח אותנו יותר מדי. הכותרות: הזאר בריא לחלוטין (כבר שמענו את זה), בייל ביקש לא לשחק מסיבות אישיות (ארבע שאלות על בייל מתוך איזה שמונה).

image

"הזאר? כשהייתה לו פציעה זה היה קשה מאוד שיישחק כל שלושה ימים, זה לא עזר לו להחלים. כעת הוא בסדר, ואני מקווה שהוא יוכל להמשיך בלי אי נוחות שהפריעה לו. הוא כבר בריא לחלוטין ומרגיש בטוח

על בייל: “הרבה דברים נאמרו, יש לנו קשר אישי טוב, הוא העדיף לא לשחק והשאר ביני לבינו. הוא לא ישחק בגלל בעיות אישיות, לא אחשוף דבר. לא התאכזבתי ממנו, זו כבר שאלה שלישית על גארת’, אני מכבד אותו מאוד, הכל נשאר בחדר ההלבשה”. זה לא עזר לו וזידאן שוב נשאל על בייל: “הוא שחקן ריאל מדריד והעדיף לא לשחק, זהו. אנחנו מתרכזים רק במשחק מחר”.

“הקבוצה בסדר, אנחנו מתכוננים למשחק, יודעים שאנחנו בעמדת נחיתות, יש לנו חיסרון גדול בגלל המשחק הראשון, מחר זה גמר ואנחנו נעשה הכל כדי שיהיה משחק נהדר, נילחם עד הרגע האחרון, זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. אנחנו רוצים להגיע לשלב הבא ומאמינים”. כשנשאל האם מרסלו ישחק או מנדי - “מרסלו? הוא במאה אחוז (נעדר ממחזורי הסיום בשל פציעה), אנחנו צריכים את כולם טובים ומעורבים ואנחנו מתרכזים רק במשחק מחר”.

אראן אמר: “יש לי ניסיון במפעל הזה, אנחנו יודעים שקשה מאוד לזכות במפעל הזה. עלינו להבקיע, לתקוף אבל גם לשחק בצורה מאוזנת נגד יריבה נהדרת. יהיה קשה לבצע קאמבק, זה משחק שונה מהמשחק הראשון. הם תוקפים נהדר, עם הרבה מהירות, אבל זה אתגר. אנחנו אוהבים לשחק נגד הטובים ביותר. הכי חשוב להקפיד על הפרטים הקטנים, זה מה שעושה את ההבדל. עלינו להיות יעילים. הייתה לנו הכנה אחרת, לא היה יותר מדי זמן. זה ממש כמו להתכונן לגמר. אנחנו מגיעים בטוחים בעצמנו אחרי שנחנו מעט. אנחנו מקווים לנצח, נילחם עד הסוף”.

“במשחקים האלה האוהדים חשובים, אבל נסתגל למצב. בליגת האלופות יש הרבה רגש. זמני המנוחה לא ישפיעו, אנחנו רגילים לעומס וכך גם כל הקבוצות הגדולות”.

על ההיעדרות של ראמוס: “הוא מאוד יחסר לנו אבל אנחנו קבוצה, לכל אחד יש את התפקיד שלו. אני אוהב לקחת אחריות ולעזור לקבוצה, אני מדבר הרבה ושותף לטקטיקה. יש לי הרבה מאוד אחריות, אני בשל אחרי שנים בהן צברתי ניסיון. אנחנו צריכים להציג משחק נהדר. בהגנה כולם יצטרכו לעזור”.

על בנזמה: “קשה לבצע השוואה בינו לבין אחרים. קשה לבצע השוואות. הייתה לו עונה יוצאת דופן, הוא יודע שאנחנו בטוחים בו ומאמינים בו לקראת המשחק מחר שהוא חשוב מאוד”.

image

כותרות העיתונים לקראת הגומלין נגד סיטי:

מארקה: “אתגר הצ’מפיונס”| על רקע תמונה מהאימון מספרים לנו את מה שאנחנו יודעים - ריאל, ללא ראמוס, מחפשת למחוק את ההפסד 2:1 בברנבאו. ועוד: זידאן מסביר שבייל העדיף לא לשחק, פפ מחמיא לבנזמה אבל מסביר שמסי בלבל אחר.

בפריויו נכתב: “שקט - ליגת האלופות חוזרת (163 ימים אחרי המגיפה). הקבוצה של זידאן מחפשת קאמבק היסטורי באיתיחאד”. ריאל, עם 13 זכיות, פוגשת קבוצה עבורה זכייה בגביע אחד - הראשון - תהיה כמו לגעת בשמיים. נכתב כי ריאל של לפני חמישה חודשים העלתה ספקות אבל לא עכשיו, ופפ יודע שאם יש קבוצה שאסור להספיד לעולם - זו ריאל מדריד. החיסרון הגדול הוא היעדרותו של ראמוס אבל קורטואה, אסנסיו והזאר (האמנם?) היו נעדרים אם המשחק היה משוחק בתאריך המקורי. עוד נטען שריאל מציגה את המצב הפיזי הטוב באירופה מבין כל הקבוצות. לפי ההרכבים המשוערים, אסנסיו-ויני-בנזמה בהתקפה, פדה על הספסל ומנדי מגן שמאלי

שער ה-AS על רקע תמונה נהדרת כמו מסרט - “לעלות (על הספינה)” - שוב דיבורים על הרמונטדה וגם על הדופק הגבוה על הספסל, הקרב בין צמד המאמנים כשזידאן עם שלוש זכיות בצ’מפיונס לעומת שתיים של פפ.

בפריויו באתר נכתב: “האתגר הקשה ביותר של זידאן. הצרפתי, בלתי מנוצח באירופה, מעולם לא היה צריך לבצע קאמבק אחרי הפסד בברנבאו”. ועוד - אתגר למיליטאו, אסנסיו ישחק, ולפי ההרכב של ה-AS הזאר יפתח גם הוא. “מסי הרוחני לא ישחק”, נכתב על הקפטן ראמוס. נכתב כי זידאן מעריך מאוד את איסקו ופדה אבל הוא חייב גולים, ושמיליטאו שיחק פחות מהצפוי העונה. סיטי מנגד הפסידה העונה לא פחות מ-11 פעמים.

image

הרפתקאות מנצ’סטר| בכתבה במארקה הציגו את כל הביקורים והעימותים של ריאל מדריד נגד הקבוצות ממנצ’סטר. חמישה נגד מנצ’סטר יונייטד כמובן, קלאסיקות בלתי נשכחות, ופעמיים נגד היריבה בתכלת. בסך הכל: חמש פעמים ריאל המשיכה הלאה ופעם אחת הודחה, שני משחקים היו בשלב הבתים ב-2012/13.

המפגש הראשון היה ב-1957, בדרך לזכייה השנייה בגביע אירופה, ריאל פגשה את יונייטד בחצי הגמר. ניצחון 1:3 בברנבאו במשחק הראשון ותיקו 2:2 בגומלין| ב-1968 ריאל מודחת בחצי הגמר ע"י ג’ורג’ בסט. הפסד 1:0 באנגליה ובברנבאו הובלנו כבר 1:3 אבל נגמר 3:3| ב-1999/00 ראול ורדונדו הובילו את ריאל ל-2:3 בלתי נשכח באולד טראפורד אחרי תיקו מאופס בברנבאו. החלוץ כבש פעמיים, הקשר בישל בצורה פנומנלית (עקב האלוהים)| עוד קלאסיקה הייתה כעבור שלוש שנים. ראול וזיזו נתנו שואו ענק בספרד עם 1:3 (גולאסו של פיגו לחיבורים) ובהיעדרו של ראוליטו מי שלקח פיקוד היה רונאלדו שבספרד עוד ספג בוז והיה הכי חלש על המגרש. שלושער ענק, ריאל לא ממש התאמצה אבל הציגה כדורגל מהאגדות ונכנעה 4:3| כעבור עשור ריאל שוב חזרה לתיאטרון החלומות. רונאלדו השווה בנגיחה מדהימה אחרי פיגור (דני וולבק), וכבש את שער הניצחון ב-1:2 באולד טראפורד כשריאל מוחקת שער עצמי של ראמוס. מודריץ’ כבש גולאסו בסיבוב| ב-2016 ריאל פגשה את סיטי באיתיחאד ובחסרון גדול בהתקפה, ללא כריס - סיימה בתיקו 0:0. בגומלין בייל כבש בעזרתו של פרננדיניו ולקח אותנו לגמר.

המשחק היחיד שנערך שלא בשלב הנוק אאוט - עונת 2012/13, שלב הבתים, ריאל מארחת את סיטי בברנבאו בעיצומו של משבר ומפגרת פעמיים, כולל בדקה ה-85. אבל בנזמה המחליף שווה בסיבוב וכריסטיאנו רונאלדו כבש את שער הניצחון הדרמטי והביא לגליץ’ מטורף של מוריניו. באיתיחאד היה פחות מרגש, רק 1:1, קסיאס רשם הצלה ענקית מול אגוארו.

כחלק מההכנות לסרטון וידאו שלי לקראת המשחק, כמובן שניסינו לעשות כמה שיותר אולפן.
מעולם לא היה כל כך כיף לראות טלוויזיה בזמן שהיא נתקעת:

רודריגו והזאר בהרכב, ואלוורדה על הספסל. הרגיש לי שאסנסיו יותר בכושר, ורודריגו מאכזב כבר די הרבה זמן - אבל כן יודע לבעוט לשער.

הספסל שלנו מאוד מאוד עמוק ומגוון. מעניין לראות איך המשחק יתפתח ואילו שינויים ייעשו.
יאללה בהצלחה!

מודריץ’ וקרוס שיורדים אחורה כדי להניע את הכדור יצטרכו לרדת עוד יותר עמוק כדי שנוכל לשמור על הכדור, בהתקפה הזאר חייב לתת משחק מהימים היותר טובים שלו בצ’לסי כדי שנוכל להוציא משהו מפה, רודריגו זה רק למניין.

כאילו זה לא היה ברור שנקבל גול מטעות בהגנה אחרי 1000 מסירות בין קורטואה לבלמים ב10 דקות הראשונות?

פליז לא רוצה לשמוע מישהו שמאשים את וראן בשער הזה. הוא לא אשם שיש לו משחק רגל מזעזע, היינו מודעים לזה גם לפני המשחק. מי שהורה לעשות את הנעת הכדור ברחבה מול המאמן שהמציא את השטות הזאת, ומול שחקנים כמו סטרלינג וג’סוס, דווקא כן אשם.

קשקוש, מה זה הורה לו? אז מה הציפיות שלך, שהמאמן יורה לבלם בכיר בריאל מדריד להעיף כדורים כמו בליגה ג? ואז מה - סיטי תחזיק בכדור 90 אחוז מהזמן? וראן פישל. אתה רוצה אשמים עקיפים אז מודריץ וקרוס שהיו צריכים לרדת אחורה לעזור בדיוק כמו שהם עושים מאז הגול

אצלו זה גם מנטלי.
אנחנו אוהבים את רפא, אבל יש לו גליצ׳ים במשחקים האלה

@SantiagoBernabeu אנחנו לא נהנים מזה, הם מקשים עלינו. אני לא יודע איזה משחק אתה רואה

אגב אנחנו גם לא עד כדי כך רעים, בהתחשב בזה שמי שאמור להיות האקס פקטור ממש לא במשחק