מחזור 13 בספרד: 1:2 דחוק על ראיו בכדורגל טוב (קרוס ובנזמה). התגובות שלכם?

בתכלס הקבוצה שיחקה טוב, לא היתה שום סיבה לעשות חילוף.

היינו צריכים להרוג את המשחק אבל היי אני שמח גם על זה. היה אחלה ערב וסיום נהדר ליום כדורגל מעולה.

מה שאני לוקח מהמשחק הזה זה את אסנסיו. מדי פעם הוא מזכיר איזה שחקן גדול הוא יכול היה להיות וכך גם הערב. כל העיניים היו נשואות לויני והוא הצליח לאזן את חלוקת ההתקפות שלנו עם לא מעט מצבים שיצר. מבסוט עליו, אם כי אני עדיין לא משוכנע שהוא יכול להראות יכולת כזאת בצורה יציבה.

הזאר היה פצוע שנתיים. העונה, במעט שקיבל, הוא נראה בסדר גמור. לא זכור לי אפילו כדור אחד שאיבד.
פשוט מרגיש לי בזבוז להקפיא שחקן כזה ועוד אחרי שחיכינו שנתיים שיהיה כשיר. אנחנו עוד נזדקק לעומק בהתקפה העונה.

משחק רע של קאמאבינגה וקאסמירו, ולמען האמת גם בנזמה מרגיש לי קצת לא 100 אחוז מאז הקלאסיקו. לדעתי כל הגולים האחרונים שלו היו מול שער ריק. אין תלונות כמובן, אבל יש איזו נסיגה. אולי ישנה איזו פציעונת.

האזר הרוויח את מעמדו בספסל. הוא מבחינתי על אותו לבל של מרסלו פחות או יותר - שחקן שהיה מדהים (כמובן שהזאר היה מדהים בצ׳לסי ולא אצלנו), אבל היום לא מסוגל לתרום יותר מידי.

אחזור ואגיד שוב, ריאל מדריד היא לא קבוצה שבאה לתת עוד ועוד ועוד הזדמנויות. האזר קיבל מספיק הזדמנויות שוב ושוב ולא החזיר אף לא פעם אחת. אף משחק בשנתיים וחצי לא היה רשום על שמו. עצם העובדה שיש פה אנשים שכותבים שמגיע לו מקום כי הוא ״כשיר״ (באמת תודה!) או גרוע מזה, ״מציג יכולת סבירה״ ו ״לא מאבד כדורים״…איפה הציפיות שלכם? אלא ציפיות של אלאבס…אני מצפה משחקן של 100 מיליון למספרים כפולים כל עונה במינימום.

לגביי המשחק, היה צריך להיות נקסט טיפוסי. הגענו למספיק הזדמנויות ופעם אחר פעם השחקנים נכשלו. הפעם דווקא כן ראינו משחק התקפה יפה. לא הפריע לי עניין החילופים המאוחרים, אבל כן הייתי רוצה לראות את בלאנקו במקום קאסמירו, שחייב לראות קצת ספסל לאור היכולת שלו מתחילת העונה.

קמאבינגה נראה לא מחובר מבחינת הנעת כדור ומשחק התקפי, אבל תורם המון למשחק הלחץ שלנו, כשהוא לא משחק אנחנו לא יכולים ללחוץ בכלל, כשהוא משחק אנחנו כן מצליחים להפעיל לחץ אפקטיבי לפעמים.בנוסף זה עוד שחקן שיכול לחטוף כדור מהיריבה יחד עם קסמירו שזה מאוד חשוב.

האתלטיות שלו במרכז המגרש תורמת המון, היה גורם משמעותי בשליטה שלנו על המשחק היום, הייתי ממשיך לתת לו מקום בהרכב.

מנדי ומיליטאו חייבים להפסיק להחזיר כ"כ הרבה כדורים לשוער, במיוחד כשהם עושים זאת עם מסירות עקומות וכדורים קופצים שממש מסבכים את הבלגי.

נראה בסדר גמור? אנחנו רואים אותם משחקים?
חוץ מיוביץ’ האומלל יש לכל שחקן התקפה יותר מספרים ממנו, ב408 דקות העונה הזאר נתן בישול אחד בפוקס לבנזמה.
איסקו למשל נתן גול אחד ב166 דקות.
מריאנו בישול אחד במשחק שעבר 90 דקות בלבד.
אסנסיו 3 גולים ובישול ב377 דקות (לא כולל נגד ראיו היום).
רודריגו 2 גולים ובישול ב507 דקות (אחד מהם שער ניצחון סופר חשוב בסאן סירו).
בייל עם גול ב193 דקות.

חוץ מרודריגו ואסנסיו שמקבלים צ’אנסים, כל מי שלמעלה זה הפאקינג מחליפים המיובשים שלנו, שחקנים שפשוט לא הצלחנו להעיף בקיץ.

מעבר לחוסר התרומה הבנאדם פשוט כבוי, לא מחובר, חסר ביטחון, וריאל מדריד זה לא לשכת סעד שצריכה להחזיר אותו לכושר כל הזמן, ובטח לא לאחד כמו הזאר שקיבל אלף צ’אנסים ורוב הזמן לא מוסיף כלום.
הוא לא זורק זין כמו בייל בימיו הטובים, אבל איפה הוא ואיפה מריאנו הגולם שמתנפל על כל שניית משחק? הזאר כל הזמן מדבר על זה שהוא מרגיש שהוא צריך להוכיח ולתרום לריאל, אז איפה זה בדיוק?

למה שישחק לפני שחקנים שתורמים יותר ממנו? ההגדרה של טמטום זה לעשות אותם דברים ולצפות לתוצאות אחרות.

כמה נקודות לאחר המשחק:

1. היום ראינו את הרפרטואר המלא של קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע- משחק התקפה נהדר ומנגד משחק הגנה פגיע מאד, מהלכי כדורגל יוצאים מן הכלל אל מול ניהול משחק חלש וחוסר בחילופים וברוטציה.
    אנצ’לוטי הוא עסקת חבילה לטוב ולרע, אני לא יודע איך העונה הזו תסתיים אבל הוא חייב לקחת פה אליפות בסיטואציה הנוכחית, כרגע זה נראה לא רע.

2. ההתקפה משתפרת אבל אנחנו עדיין נאיביים מאד ולא מצליחים להרוג משחקים, זה עוד יתנקם בנו בעתיד.
    עם כוכב כמו אמבפה/האלנד אנחנו מובילים היום 0-4 במחצית והולכים למחצית שלמה של גארבג’ טיים ובלי דפיקות לב מיותרות, נקווה שזה יקרה בעונה הבאה.

3. דעה פחות פופולרית- אני מאד אוהב את אלאבה הבלם, מפתה כמובן לחשוב עליו כעל מגן שמאלי שישרוף את הקו אבל גם כרגע הוא מבלה חלק גדול מהזמן בשטח של היריב ויוצר את ההזדמנויות שלו והשילוב שלו עם מיליטאו מתחיל להשתפר , מה גם שלא נראה לי שמנדי יוכל למלא את התפקיד של הבלם בהצלחה גדולה כל כך.

4. דעה פחות פופולרית (2)- אדן הזאר.
    אין לי שום דבר נגד הבלגי אבל אני לגמרי עם קרלו פה.
    הזאר, באשמתו או לא נמצא כאן כבר שנתיים וחצי ולא נתן כלום, אני לא מדבר על הכלום שקאקה נתן כאן, אני מדבר באמת על כלום ושום דבר.
    נגמרו ימי החסד שבגלל השם שלו מגיע לו הרכב בטח ובטח כשעל המשבצת שלו נמצא השחקן הטוב ביותר של ריאל מדריד היום.
    הזאר הוא מסוג הכוכבים המפונקים שהכל הלך להם בקלות בקריירה אבל שלא עשה באמת שום דבר היסטורי בקריירה שלו (אפשר גם להוסיף את דיבאלה ועוד כמה) והוא צריך להבין שהזמנים השתנו, הוא ממש כבר לא כוכב וממש לא באנקר.
    אם הוא רוצה להציל משהו מהקריירה שלו הוא צריך לשנות את הגישה, להתחיל לירוק דם באימונים ולהסתגל כמה שאפשר, אם לא הוא יכול להמשיך לחמם את הספסל.

מקבל את עניין ה"הכל הלך לו בקלות בקריירה" וגם הסיפורים מהאימונים בצ’לסי הם כאלה. כעסתי עליו לא פעם וכבר שהגיע עם עודף משקל. אבל הוא לא הגיע בגלל העיניים היפות שלו. בצ’לסי היה וורלד קלאס שהיה אימת המגנים בפריימרליג ושתי אליפויות רשומות חזק-חזק על שמו וכל זה לא במכונה התקפית כמו בסיטי או בליברפול אלא לצד פרטנרים לא משהו בצ’לסי.
כבר ברור כשמש שהוא לא צריך לשחק על חשבון ויניסיוס ונניח שגם לא לפני רודריגו שעדיין בגדר פוטנציאל. אבל כשהוא בחוץ? אתה חותם לי שאסנסיו ימשיך ככה? לוקאס ואסקס גם עדיף? תמיד אפשר לחזור אליו…המשחק אתמול היה יכול להתאים להזאר - היו המון שטחים נגד קבוצה שלא מתבנקרת אלא נותנת לשחק. הוא כבר פה, תנו לו לאכזב באמת. העונה הוא בסדר.

אם אני צריך לחתום על משהו אז אני הולך על זה שהאזר לא יעשה כלום בזמן שאסנסיו כן יתן מספרים פה ושם. הבעיה שלו היא לא סגנון המשחק של היריבה, אלא העובדה שהשחקן לא טוב, נקודה.
נכון להיום, אסנסיו צריך להיות לפניו בהיררכיה. המספרים שלו טובים יותר וזה מספיק לי. דבר נוסף שאף אחד מאיתנו לא יודע זה מה קורה באימונים. קשה לי להאמין שהאזר כזה טוב באימונים ועדיף קרלו מייבש לו את הצורה. כמו שכתבתי באחת התגובות למעלה - האזר ומרסלו על אותה המשבצת במחינתי ועושה רושם שככה חושבים גם בצוות האימון.
לגביי המשפט האחרון - זו בדיוק הסיבה שהוא צריך לעוף ולא לשחק. ״הוא בסדר״ זה כמו לכתוב שבייל צריך לקבל דקות כי ״הוא מהיר״ או ״בועט חזק״, מספיק עם הבלוף.

גם אסנסיו בלוף כי עד אמש ההבדל ביניהם נבע מהמשחק המצוין נגד מאיורקה - השלושער. בוא לא נצא מפרופורציות. זה היה ערב אחד נגד יריבה חלשה ופרט לכך הוא גם כן היה בגזרת נעלם זה לא שהוא כבש בשלושה משחקים שונים. יש לו גם משחקים שלמים בלי לבעוט לשער. הזאר קרוב יותר לשחקן אגף מאסנסיו. תן להזאר שני משחקים של שעה ברצף ואני מבטיח לסתום. מצד אחד קשה להאמין שאנצ’לוטי מחק אותו סתם. מצד שני גם לקרלו המגרעות שלו. בפרק זמן של חודשיים הוא כבר הספיק לעשות שטויות ב-11: ויאריאל, אספניול, אוססונה, שחטאר(? - נתון לויכוח) ושלא נדבר על האיחור בחילופים או החילוף המרובע נגד שריף שרק פגע בנו.

זה העניין, שתמיד יש סביבו פסטיבל תקשורתי. אני חוזר ואומר שהוא כבר קיבל יותר מ 60 דקות פעמיים ברצף (לא העונה) ודרך אגב הסיבה שהוא לא שיחק לרוב הייתה בגללו. הוא הגיע בעודף משקל ולא הסתיר את זה - זכורה לי כתבה בה אמר שבאוף סיזן הוא אוהב לחיות את החיים הטובים, ממש מקצוען.
אני מודה שנמאס לי ממנו ואני לא הכי אובייקטיבי לגביו. בשונה שרוב חבריי הפורום אני לא חושב שהוא באמת יכול לתרום. אין ספק שיש לו טונה של כדורגל, אבל תכניס למשוואה בעיה פיזית (עודף משקל) ובעיה מנטלית וקבלת לך פקינג ברדק אחד גדול. אני בטוח שקרלו לא היה מייבש אותו ככה אם כל אימון האזר היה מפציץ. כנראה שיש דברים שאני ואתה לא רואים שבצוות אימון כן

ויניסיוס באמת מדהים העונה. זה לא רק הסיומת והדיוק בפעולות, שהם דברים שבאים לידי ביטוי במספרים, זה כל המסביב: הלחץ הגבוהה, החטיפות מאחורה, הבחירת דריבלים, השיחרור המהיר של הכדור במקום ללכת ראש בקיר, התיאום עם החברים. רק לחשוב איפה היינו לפני שנה כשבנזמה וממנדי ליחששו עליו במנהרה ואיפה אנחנו היום. עדיין לא הצליחו להשתיל מוח בבן אדם אז כל הכבוד לסבלנות של המועדון (ולחוסר הרכש) ולכישרון שהוא בא איתו מהבית.

הזאר כבר לא יהיה מה שהוא היה אמור להיות בשבילנו. כנראה שאפילו לא חצי מזה. כן, הוא יותר קרוב להיות מרסלו מאשר ויניסיוס. ועדיין, הייתי נותן לו יותר קרדיט. בטח שלפני אסנסיו וסקאז ובייל בבוא הזמן (רק בשבוע האחרון נזכרתי שהוא עוד כאן). רודריגו עדיין יקבל עדיפות כי הוא גם ממושמע טקטית וגם מסוגל לנפק מספרים. במצב הנוכחי, כשהוא מקבל קרדיט סטייל יוביץ’ (חילוף התאבדות או לשרוד דקות אחרונות) הוא לבטח לא יתרום יותר. יש לו עדיין המון כדורגל ברגליים, אפשר לראות את זה בכל פעולה שנייה גם בתקופות הכי שחורות, וצריך להפיק ממנו יותר.

העונה הזאר באמת-באמת בריא, זה ההבדל מבחינתי. רק רפרפתי דרך הטלפון בסטטיסטיקה, אבל הזאר שיחק העונה מעל 60 דקות פעמיים ברצף רק בשני מחזורי הפתיחה לדעתי - אלאבס ואז לבאנטה (ליגה וצ’מפיונס יחד). הוא סופסל נגד בטיס בצדק, חזר להרכב נגד סלטה ויגו ואז כלל לא שיחק נגד אינטר. אחרי הופעה טובה יחסית נגד שריף - הוא נכנס למעין הקפאה. המדד הזה פשוט לא ארוך ולא אמין מספיק.
פחות רלוונטי מה שהיה ב-2019/20 - הכרס בפרה טמפורדה וכן הלאה. כעת גם הציפיות הן שונות. אף אחד לא ניקה אותו מאחריות או אמר שהוא לא הרכש הכושל בהיסטוריה שלנו. אף אחד לא מדבר על שחקן שמתקרב לקראק שהיה לצ’לסי.

הזאר לא מצדיק את הדקות שלו, זה נכון בהחלט, אבל מי כן על אגף ימין? רק רודריגו וגם זה בגלל היעדר חלופות.
ההשוואה למרסלו לא נכונה כי למרסלו יש גם תחרות עם מנדי, לא עם אסנסיו.

איש לא לא טוען שלהזאר זה מגיע, רק טוענים שמדקות להזאר אנחנו יכולים להרוויח יותר מדקות לאסנסיו.

אגב, מזכיר שאת 3 השערים שלו אסנסיו כבש מהקישור ולא מהאגף. אנחנו מדברים פה על האגף אז המספרים מהקישור לא רלוונטים כל כך

פה אני ואתה חלוקים בדעותינו.
היו לו שנתיים פלוס להראות מה הוא שווה בריאל מדריד. מה היה בפועל? פציעות, אכזבות ובמעט שכן שיחק - היה רע ולא הציג עשירית מהיכולת שלו בצ׳לסי.
ביקשת 60 דקות רצופות למשך שני משחקים - מסתבר שהוא קיבל העונה. אתה זוכר פעולה אחת חיובית שלו? שים לב שכבר פעמיים בחרת להשתמש במושגים כמו ״היה בסדר״ וגם ״הופעה טובה יחסית״. זה שחקן שאתה רוצה שיפתח בקבוצה שלך? סביר יחסית? קרלו לא נקי מטעויות, אבל אם אתה מסתכל על נתונים נטו, האזר ויוביץ כנראה השחקנים הכי גרועים שלנו מבחינת מספרים ולכן ״זוכים״ ליחס הזה.

השלושער של אסנסיו זה משהו שהאזר יכול רק לחלום עליו. לא משנה לי מאיפה הגיעו השערים שלו, מספיק שהם הגיעו. נכון להיום האזר לא מסוגל להבקיע מול שער ריק ואם אתה מתעקש אז אתמול אסנסיו בישל מהאגף. בנוסף היה לו עוד מספר מהלכים טובים מהאגף (שים לב שאתמול אגף ימין היה מאוד פעיל ביחס לאנמיות הרגילה שלנו שם), אסנסיו לא טוב מהאזר מבחינת כישרון או יכולת, אבל בפועל - הוא טוב ממנו. אני מסתכל על דברים בצורה מאוד קרה. שניהם קיבלו מספיק הזדמנויות. האחר מספק פה ושם מספרים ומשחק בעמדה לא אידאלית, השני לא מספק מספרים ומשחק בעמדה כן אידאלית. את מי אני מעדיף? בטח כבר הבנת

קודם כל אני ממש לא קונה את זה שהוא “באמת באמת בריא”, הזאר נמצא כרגע בדיוק בסיטואציה של בייל, הוא בריא כי הוא לא משחק ולא יכול להחזיק יותר מ60 דקות כי הוא לא בכושר או ש"לא רוצים לסכן אותו".
תן לו 2-3 משחקים ברצף והוא ידאג להיפצע, הוא כבר עשה את זה גם העונה.

דבר אחד שאנחנו לא חשופים לו הוא האימונים עצמם.
מההכרה שלי עם השניים לאורך השנים אני לא יכול לחשוד שלאנצ’לוטי החביב יש משהו נגד הזאר ושהוא מתנכל לו בכוונה , מההכרות עם הזאר אני כן יכול לחשוד שהוא ממשיך להתאמן בנונשלנטיות וחושב שהשמש זורחת לו מהתחת ולא מבין שהסיטואציה השתנתה.

באופן כללי לא אסנסיו, לא הזאר ולא לוקאס ראויים לשחק על המשבצת הזו (שלדעתי צריכה להיות שמורה לקיליאן), אסנסיו כרגע בכושר הטוב ביותר אבל גם הוא פרווה ברוב שלבי העונה , לוקאס הכי מתאים למשימות טקטיות כשצריך והזאר הוא השחקן המוכשר ביותר כמובן בין ה3 אבל באגף ימין בכל מקרה לא יתן יותר מידי גם אם יהיה בריא, כל דקה שהשחקנים האלה מקבלים על חשבון רודריגו זה פשע בעיני, עם המשכיות שהוא לא קיבל עד עכשיו הוא יכול לעשות את קפיצת המדרגה שויניסיוס עשה, לפחות קרוב לכך.

ואיך היית מדבר אם הזאר היה זה שנתן את השלושער הזה? תהיה קצת אובייקטיבי לפחות…אם אתה קורא לאסנסיו בלוף אחרי שהוא נתן שלושער ושני בישולים באותה כמות דקות פחות או יותר, איך צריך לקרוא להזאר?

תשמע לא נראה לי זה מפריע למישהו פה אם הזאר יפתח משחק או שניים וישחק 90 דקות על חשבון אסנסיו או רודריגו שאף אחד מהם לא צריך להיות באנקר בהרכב, אבל הגישה הזאת של בית הבראה להזאר הייתה חייבת להיגמר כבר ממזמן, אנחנו באמת באמת לא מפסידים כלום אם הוא יושב על הספסל. השחקן היחיד ששווה להריץ אותו ‘בכוח’ זה רודריגו בן ה-20 שכל דקת משחק עוזרת לו להתבשל ולהעלות את הרמה שלו, ראה ערך ויניסיוס שאכלנו ממנו קש שנים והיום הוא כוכב.

אם הזאר רוצה לשחק שיתחיל בלשרוף את הדשא בדקות הבודדות שהוא כן מקבל, להראות שהוא נלחם על כל צ’אנס שנותנים לו כי הוא באמת רוצה להצליח ומוכן לתת הכל בשביל זה. שוב, קח את מריאנו הנגר כדוגמה, הבנאדם שחקן מאוד מוגבל אבל נותן את הנשמה גם כשהוא משחק 3-4 משחקים בעונה בממוצע. אם הזאר לא נותן כמעט כלום ולא מתאמץ למה שיישחק לפני אלה שכן?

אני רוצה להתייחס דווקא לקמאבינגה.
בפעמים האחרונות שהוא שיחק הוא היה נראה כמו ילד מתלהב שעלה מהנוער,איבד הרבה כדורים ובעיקר היה אובר אגרסיבי וקיבל כרטיסים שגרמו לו להיות מוחלף בשלב מוקדם.
אתמול בתחילת המשחק הוא היה נראה חסר ביטחון לגמרי ושיחק מאוד פשוט,הגיוני מאוד אחרי שהוא יובש לגמרי בתקופה האחרונה.
לאט לאט עם הדקות בעיקר במחצית השנייה הוא השתחרר והראה כמה הוא יכול להיות חיוני עבור הקישור המזדקן והעייף שלנו,הוא חילץ כדורים בצורה מרשימה,השתתף בהנעת כדור,לחץ נהדר וכמעט כבש אחרי שעשה על הבלם סיבוב של חלוץ רחבה קלאסי.
אנצלוטי חייב להפסיק עם הספסולים המוגזמים האלה,לא רק שזה מקצר לנו את הסגל אנחנו עוד עלולים לפספס פה כישרון נדיר שהיתרונות שלו זה בערך כל מה שחסר לנו.

הוא נראה ומשחק כמו ילד כי הוא עוד ילד.
קמאבינגה זה פרוייקט. הוא הגיע לא כי הוא עילוי כרגע אלא כי הסקאוטים רואים את מה שאנחנו רואים. יש לו את כל הנתונים להיות מפלצת. ולעיתים רחוקות הוא גם יכול לשחק כמו אחת.
כרגע הוא לא ברמה של שחקן הרכב בריאל מדריד, ואני בספק אם יהיה כזה בשנה - שנתיים הקרובות. צריך להוריד ציפיות מהיכולת הנוכחית שלו.

גם שלישיית הקישור של קרוס, מודריץ׳ וקאסמירו העונה לא שלישיה ברמה של הרכב בריאל מדריד.
לא חושב שהקישור שלנו נראה פחות טוב עם קאמבינגה במקום כל אחד מהם (אפילו קאסמירו, אם כי אצלו זה לדעתי יותר עניין של כושר משחק ירוד ולא גיל או שגמר את הסוס).

אגב, איזה הבדל בין קרוס שמשחק לצד מודריץ׳ לבין קרוס שמשחק לצד קשר כמו קאמבינגה.

אתה מפספס את הנקודה.
אני לא טוען שכל עוד הזאר כשיר הוא צריך לפתוח על חשבון אסנסיו (ובטח שלא על חשבון רודריגו).
אני טוען שאסור למחוק אותו.
הוא לא הצדיק דקות, אבל מלבד ויני, מי כן מצדיק דקות באגף?
גם אם אסנסיו מצדיק קצת יותר דקות, אז מגיע לו קצת יותר ולא הרבה יותר.

הזאר נמצא בנקודה הכי רעה שיכולה להיות. המחיר שלו לא ירד עוד ולא משנה אם ילך לישון באמצע המגרש. לקבוצה יהיה טוב אם הוא ישחק מידי פעם, הערך שלו אלי יעלה, ובסוף אולי נקבל ממנו איכויות שאין לנו בסגל. אני לא קורא לספסל שחקן חשוב, אלא את אחד הקשרי צד ימין שגם ככה אנחנו לרוב לא שמים לב שמשחקים בכלל.

אני מוכן לסבול את הבלגי על הדשא רק אם אני יודע שהוא עף בחלון ההעברות הקרוב וכל דקה שהוא מקבל היא נטו להעלות את הערך שלו.
בפועל זה לא יהיה המצב. יש סביבו פסיטבל תקשורתי ומספיק שאיכשהו יציג משחק טוב או חלילה כמה כאלו והנה עוד עונה שניתקע איתו.