מחזור 15 : נצחון 0-1 על אתלטיקו (פליקס)

אני מרוצה מאוד מהמשחק.
נראינו כמו קבוצה רצינית מול יריבה חזקה.
אם לבנדובסקי לא היה מבזבז 4 הזדמנויות מעולות, התוצאה הייתה יותר משקפת.
חוץ ממנו, כולם שיחקו מצוין.

אבל מה זה אומר? איך אפשר להסביר את זה? מה הקשר בין הקבוצה שראינו היום לזו של שלושת המשחקים הקודמים? זה משהו הזוי.

סימאונה והגישה שלו.

לא מתרשם יותר מידי.

אניקי פניה אחראי לזה שבסופו של דבר המשחק לא הסתיים בתיקו.

ככה זה קבוצות קטנות, תמיד נותנות את משחק חייהן מול הגדולות ואחרי זה נראים אשפה מול מי שברמה שלהן…

יש כמה הסברים אפשריים. תבחר מה שאתה חושב.

1. קודם לא היה את רוברטו על הספסל. זה השינוי הכי בולט ומתבקש.
  2. אולי צ’אבי עשה שיעורי בית, כי גם מול פורטו היינו יותר טובים ממשחקים קודמים.
  3. הקישור שלנו חזר לכושר אחרי הפציעות.
  4. קאנסלו בשמאל זה לא באלדה. אגף שמאל חזר לתחיה.
  5. אתלטיקו נתנו לנו לשחק במקום לעשות בונקר ולהרביץ.
  6. הייתה הפסקת האש ועכשיו זה נגמר.

לבנדובסקי אחראי שזה לא נגמר בתבוסה.
לא כל כך הבנתי מה עשה פניה שהצדיק את הצרחות באולפן. לקח את מה שהיה צריך לקחת, כולל בעיטה חופשית לא פשוטה. אבל לא עשה משהו בלתי אפשרי.

החדשות הטובות מבחינתכם הן שחזרתם להיות קבוצה מנצחת בראש ובראשונה ברמה המנטלית, ואחר כך גם ברמה הטכנית עם חזרתם של פדרי ודה יונג לעניינים. מתחילת העונה ועד לפגש מולנו, הראיתם הרבה אופי, הרבה נחישות. משחקים שלא הייתם צריכים לנצח, ניצחתם בזכות אמונה עיקשת של השחקנים שבארסה אמורה לנצח את משחקי הליגה הקטנים האלה. מאז המשחק מולנו הרגשתי שמשהו השתנה והשחקנים לא משדרים את זה, אבל הערב הניצחון היה קודם כל ברמה המנטלית. לשלוט בצורה כזאת מול אתלטי, לעמוד בלחץ בסוף המשחק וגם לייצר מצבים בצד השני, דורש מנטליות חזקה מאוד.

החזרה של הצמד בקישור לעניינים משנה את הקבוצה שלכם לחלוטין. שני השחקנים האלה יודעים למשוך תשומת לב ולשחרר את הכדור באומנות מופתית שפעם אחר פעם יצרה בעיות לאתלטי. הם שלטו במשחק, והעבירו את המשחק שלכם לדימנציה אחרת שלא הייתה במשחקים הקודמים. הרבה יותר דימיון, יצירתיות, חמקמקות.

שיחקתם עם שלישיית קישור של גונדוהן פדרי ופרנקי, ולמרות שההיגיון אומר שהשלישייה הזאת תקרוס הגנתית, הם היו מעולים ולא הורגש לי הצורך בקשר אחורי לאורך רוב שלבי המשחק. אלו הם עוד חדשות טובות עבורכם.

מבאס שנגמרה התקופה שבה הייתי יושב לראות את המשחקים שלכם ונהנה מהאימפוטנתיות שלכם, אבל אני שמח שעצרתם את אתלטי, ומקווה שזו הייתה הבלחה חד פעמית ובשבוע הבא תיראו כמו שנראיתם עד עכשיו העונה.

אחרי הניצחון הגדול על בטיס חשבתי שנראה ברצלונה התקפית ותוססת יותר וזה לא קרה, ראיתי את צ’אבי יותר מתלונן מאשר עוזר לקבוצה שלו. אבל הניצחון אתמול הוא אחר כי זה חשוב לנצח קבוצה גדולה בליגה והמצב לא כל כך רע. ראפינייה שחקן כשהוא עם הכדור אני כאילו חושב שיש סיכוי שמשהו חכם יקרה כמו בבישול שלו אתמול, ולרוב זה לא קרה. רוברט לבנדובסקי בהחלט רע מאוד. אני חושב שבארסה במאבק עד הסוף ובהחלט יכולה לזכות בתואר.

אגב מבחינתי זה קצת אירוני כשבפעם היחידה שאתלטיקו ניסתה לעשות לחץ גבוה במחצית הראשונה היא לא הצליחה וחטפה גול כאילו במתפרצת. עכשיו האמצע של בארסה יותר דינמי ומסוכן.

ז’ואאו פליקס הבקיע את המצב שלו בניגוד לאנטואן גריזמן ואתלטיקו מדריד “ההתקפית ביותר מאז עונת האליפות” הייתה די פח. אבל כמה שזה גול גדול, הוא שחקן מגעיל. כאילו מישהו באתלטיקו שם לו רגליים והפריע לו בכוונה. הוא לא עבד קשה, הוא עשה פוזות, הוא לא היה מספיק טוב, הוא גם נפצע פה ושם. מועדון שם עלייך 127 מיליון יורו והפך אותך לשחקן הכי יקר שלו איי פעם וזה לא שאתלטיקו ענייה אבל גם לא עושה הרבה עסקאות כאלה. שיבוא בטענות לעצמו.

סימאונה נגד ריאל: 11-12-17| סימאונה נגד ברצלונה: 5-11-19

השאלה היא איך גורמים לקבוצה לשחק באינטנסיביות גבוהה לאורך זמן. פה ושם יש איזה משחק טוב שמראה מה אפשר לעשות מתלכיד השחקנים הזה, אבל זה בעיקר לגנות הקבוצה שלרוב לא מייצרת את האינטנסיביות הדרושה.

ויש גם בעיה נוספת - גם במשחק יחסית טוב של הקבוצה אני לא מצליח להתחבר רגשית. בארסה מרגישה לי זרה. השחקנים עצמם לא ממש נכנסים לי ללב ואני בכלל לא מזהה בארסה בבארסה. אנחנו במשבר זהות.

דווקא אתמול, בשונה מרוב המשחקים, ראיתי את ברצלונה, עם המשחק של ברצלונה.

לחץ, משחק מסירות אפקטיבי, בלי הגבהות מפגרות וכדורים ארוכים מיותרים.
לכן כל כך הופתעתי- מה הקשר בין הקבוצה של אתמול לסוצשל המשחקים הקודמים? איך יכול להיות שזו אטתה קבוצה?

אם זה היה תלוי בצ’אבי - היינו מפסידים אתמול.

קטע… זו לא אותה קבוצה…
אני לא אכנס לשאלת האשמה בפציעות, אבל אציין שיש הבדל בין קבוצה ששלישיית הקישור שלה כוללת את פדרי ופרנקי לבין קבוצה אחרת שאין לה את שני השחקנים האלה בקישור.

לא מבין למה הציפיות מהקבוצה המחליפה הן כמו הציפיות מהקבוצה הראשונה.

ואגב, לפני שתגידו לי שהם חזרו כבר קודם:

1. אחרי פציעות ארוכות לא חוזרים לכושר משחק מלא כבר מהמשחק הראשון.
  2. גם מול פורטו כבר נראינו יותר טוב מאשר הזוועה של המשחקים האחרונים.

לפי התזה הזו אנחנו צריכים לצפות להמשכיות ביכולת הזו כל עוד פרנקי ופדרי משחקים. בוא נראה.

בוא.

מה שיכריע לאן הקבוצה הזאת תגיע זה רק רמת האינטנסיביות והיכולת לשמור על היכולת הזאת באופן יציב לאורך זמן. הגיע הזמן סוף סוף להגיע למרץ-אפריל ולא לבזבז את כל הדלק בדצמבר-ינואר.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1731611271399678204

מה לעזאזל???

השופטים שם שיכורים מכח ומגובים בהלך הרוח הטוטאליטארי וסותם הפיות בחברה/תרבות הפרוגרסיבית הקיצונית בספרד.

מעבר לזה, היה אחלה שיפוט אתמול במשחק (הכל יחסי כמובן).

זה נראה לך הגיוני ששופט יאזין לחדר הלבשה של קבוצה במחצית?

בכלל בכלל לא. זה חתיכת מחדל ובושה גדולה לכל הארגון המושחת והעלוב הזה… על זה הגבתי במשפט הראשון שלי.
הכוונה בשיפוט טוב הייתה אך ורק לשיפוט שהתנהל בפועל במגרש עצמו.

בכלל, אני חושב שצריך לקחת את כל הכוח שיש לשופט כיום (שדי יכול לעשות מה שבזין שלו). צריך לשנות את החוקה כך שכרטיסים צהובים יכולים להישלף על עבירות, משחק מלוכלך או אלימות פיזית.

לא שמעתי באף ליגה מקרה ששופט (קוון זה שופט לכל דבר) מאזין לחדר הלבשה במחצית . זה שערוריה. גם אם זה מותר לפי התקנון.

מעניין אם זה רק לברצלונה או לשתי הקבוצות. בכל מקרה זה חמור, אם זה רק לברצלונה מבחינתי זה רעידת אדמה.