מחזור 16 :: רק 1-1 מול בטיס

הכניס את ניקו במקום קרוס אז מבחינת אנצ’לוטי חייב להגיב בחילוף שמחזק את ההגנה, הבעיה שבזמן האחרון מנדי הוא החור ההגנתי הכי גדול שלנו, נאצ’ו במקום מנדי ואלבה מגן, זה היה החילוף הנכון.

יום עסל יום בסל| יש ימים שהסגל החסר יהיה בעוכרינו כמובן, אולי גם סגל לא מספיק איכותי, וזה ממש אחד מהם. אני מנסה להיות רך עם הקבוצה כי אני מכיר בכל הבעיות שלנו אבל היריבה ממול מה איתה? לציין את רשימת הפצועים? זה לא היה בשמיים לחזור עם שלוש נקודות היום, חבל. הקבוצה הייתה מאוד כבדה ולא היה לנו אוויר מהדקה ה-60 בערך. למרות שהיה לנו שבוע להתכונן. ואם איסקו של הכושר הנוכחי שלו היה משחק בקבוצה שלנו היום כמה היה נגמר? שמח שהוא נהנה מכדורגל וסותם פיות.
בכל יום אחר הייתי אומר סבבה, אבל כשג’ירונה פוגשת את ברצלונה ביום ראשון אז לא, היינו צריכים לחבק את היתרון שלנו ולשמור עליו בחירוף נפש. אבל אנחנו לעולם לא ניצור מומנטום בליגה או נעשה צעד כלשהו בדרך לאליפות. זו פעם ראשונה שיתרון לא מספיק לריאל. אפשר להמשיך לפמפם את זה שפגשנו את הגדולות ואת רובן בחוץ אבל גם שיחקנו בבית נגד ראיו וייקאנו ובעטנו בדלי, בכל משחק יכול לבוא פספוס.

חבל שהיתרון של ג’וד לא הספיק - מכל מצב הוא מבקיע, לפי עצירת הכדור הנינוחה שלו ידענו שזה יהיה גול, הוא היה חסר לי אחרי שער השיוויון של בטיס, אולי הוא עייף וכואב; וכנ"ל משחק פנומנלי של רודריגו. חוץ מלהבקיע הוא עשה הכל, מדהים. עבר את רוביאל שוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב, צריך לחפש את הסטט’ שלו מהמשחק הזה. לא היה לו למי למסור ברחבה. עם הקישור שפתחנו היום וכשפדה מסורס ועל כך ארחיב - אין מי שמצטרף לרחבה.

אנדריי לונין פתח באופן מפתיע, וכאן נגמרות המחמאות לקרלו אנצ’לוטי. לונין הוכיח את עצמו והוא שקט, כיף לראות אותו, הוא בטוח בעצמו. בגול של בטיס היה לרוביאל את כל הזמן שבעולם לכוון ולהתפלל וחבל, אנחנו קבוצה רכה ואדישה גם אם יש לנו את אנטוניו רודיגר, פדה ואלוורדה וג’וד בלינגהאם.

ברוב המשחק ברהים דיאס לא היה טוב אבל הוא סיפק את ההברקה שלו עם הבישול הגאוני ובכל משחק שהוא פותח הוא או מבקיע או מבשל ואת השער הראשון, ‘הקשה’. מאמן נורמלי בכל מקרה היה מעלה את חוסלו במקומו מיד אחרי ה-1:1 אבל קרלו אנצ’לוטי יישאר מקובע.

תיסכל אותי לראות את פדה ואלוורדה ממש מסורס, איבד אולי שני כדורים בסוף כשהיה מאוד עייף, אבל הוא לא היה יכול לדהור קדימה ובטח שלא לבעוט לשער כי הוא צריך להיות הבייביסיטר של לוקאס ואסקס (חלש מאוד) וגם לעזור לטוני קרוס באמצע. טוני עם משחק רע לדעתי, לוקה מודריץ’ היה אבוד בשליש האחרון. אני אוהב את לוקאס אבל כמה כמה אפשרויות למסור כדור מסוכן ולייצר מצב והוא תמיד עשה את זה בצורה שלומיאלית מאוד.

היתרון שלנו, בטח בסגל הנוכחי, על ברצלונה, אתלטיקו מדריד וג’ירונה שחייבים להזכיר אותה, הוא זניח, אני לפעמים צריך להזכיר את זה עצמי כשהציפיות שלי עולות.

בדיוק בתקופה הזאת עונה שעברה קרלו התעקש והמשיך להתעקש על קרוס ומודריץ’ ביחד וזרק המון נקודות לפח שעלו באליפות, הפעם יש אילוצים ועדיין זה לא שילוב נכון, מקווה שקרלו יסיק מסקנות ויפסיק עם זה, אבל זה קרלו, משחק הבא ישחקו ביחד.

מודריץ’ היה קשר מדהים, הטוב בדור שלו, אם כבר לא יכול לשחק קשר אז שישב על הספסל, לא צריך להמציא לו תפקיד חדש שהוא לא שיחק בחיים שלו, אם הוא כבר לא מספיק טוב בתפקיד המקורי שלו אז הוא לא יהיה מספיק טוב בכל תפקיד.

חבל,אם חוסלו פותח אנחנו מנצחים,כל פעם שהגענו קרוב לרחבה שלהם בזכות הנעת כדור או בזכות דריבל של רודריגו פשוט לא היה אף אחד ברחבה לקבל כדור או למשוך את ההגנה.

יאללה ג׳ירונה.

רודריגו היה מדהים בחצי השעה הראשונה. בודדו אותו הרבה, וכל דריבל הלך והוביל למצב מסוכן. משום מה זה התפוגג, וחבל.

מעצבן הקרדיט האינסופי למנדי. גולם עם דופק שהדבר היחיד שעושה טוב לאחרונה הוא לא להיפצע.

אם כבר לאבד נקודות, אז ככה. בעיות ברורה גם בהגנה וגם בהתקפה שאפשר ללמוד מהן ולתקן אותן. התלות שלנו בג’וד גדולה מדיי ואני מקווה שכשיחזרו הפצועים והסגל יושלם זה יהיה פחות בולט.

מבאס טילים, אבל זה לא סוף העולם. שאפו לבטיס על משחק ענק, הגיעה להם הנקודה הזאת, לנו לא הגיע יותר מזה.

זה איבוד מעצבן כמו האיבוד הקודם אבל וואלה, בפעם הראשונה מאז סוף 21-22 אנחנו משחקים כדורגל.
בליגנהאם עם משחק חלש (יחסית) אבל הוא מביא את כל מה שחלמתי שפוגבה יביא בזמנו, פשוט דבק בין הקישור להתקפה, הוא שווה 2-3 הכנסות כדור מסוכנות בכל משחק וזה בלי קשר לשערים שלו.

תמיד היינו קבוצה חזקה ברוב חלקי המגרש אבל היה חסר לנו הגרוש ללירה ברחבת היריבה וזה בדיוק מה שהוא עושה ומשחרר את כל הקרוסים לעשות את העבודה שלהם בלי הפרעות(והגרמני מחזיר בכושר הכי טוב שלו במדריד לדעתי).

גם מנדי, שבגדול הוא זבלון ואני לא מבין מה עשה בשער, לא כזה מפריע. היחיד שממש בעייתי זה אלאבה אבל רודיגר בכושר כל כך טוב שרוב הזמן זה לא מפריע. הוא בכל מקום.

אם נודה על האמת, לא נעים והרבה מבאס, אבל לא כזה נורא. חייבים להתייחס גם לנסיבות של ספסל קצר עקב הפצועים, ולא הרבה קבוצות יצאו מכאן עם 3 נקודות. הכי חשוב שעם חזרת הפצועים לרוטציה בינואר- שלא נהיה בפיגור מול בארסה.
בכלל היום נקבל עוד תשובה האם ג’ירונה יכולה להיות סינדרלה או שהקסם חייב (סטטיסטית לפחות) להתפוגג

אני מאוד אוהב את רודריגו בימין, חוץ מזה שהוא חכם יותר, יעיל יותר ויודע לעבור שחקנים יותר טוב מויניסיוס, הנוכחות שלו (כמובן גם חוסר הנוכחות של ויני) נותנת אווירה יותר חיובית לקבוצה ואין התעסקויות בקקה כמו כל משחק. חבל רק שהוא לבד בהתקפה.

לגבי בלינגהאם מה יש עוד להגיד?! זה לא רק השערים והבישולים, הנגיעות הקטנות, הרוגע, ההילה האחראית. הוא השחקן היחיד שגורם להנות מהקבוצה הזו. הקלות בה הוא לוקח את הכדור בחזה, מסדר אותו ונותן פס לפינה, תענוג.
חבל מאוד שהתחלנו את העונה עם שמיכה קצרה שהתקצרה עוד יותר. העייפות ניכרת עליו ועל שאר השחקנים. מאוד מאוד מקווה שנעשה משהו בחלון הקרוב, השאלות, פלסטרים, לא חשוב…רק שיחשבו על כיוון של איזשהו תואר.

לגבי ניקו פז, מה רואים בשחקן הזה אני לא מבין?! לא רואה שום כישרון, האיטיות שלו גורמת לי להתגעגע לאסנסיו, הוא נכנס במצב של תיקו ועושה jogging יותר מקרוס. תיכנס לטרוף את המגרש, תראה מה אתה שווה, תראה שאתה רוצה לנצח. זה לא משחק ראשון שהוא משחק ככה.

לא ממש שייך למשחק נגד בטיס אבל אין דבר, לא יהיה לי זמן לפתוח דיון למשחק חסר החשיבות נגד אוניון ברלין בסיום שלב הבתים - זו היום הולדת שלי:

קראתי למשחק הזה “טיול הקאנטרה לגרמניה” מיד לאחר שעשינו את העבודה נגד נאפולי והבטחנו את המקום הראשון. האמנתי בלב שלם שנראה את השחקנים הבכירים\הזקנים בסגל מקבלים מנוחה. מאזן מושלם מעניין את התחת, אני לא מצליח להבין את זה. בשביל מה צריכים לעשות את הדרך הזו ג’וד בלינגהאם שלא באמת ברור האם הוא כשיר במאה אחוז…רודריגו שבזון מטורף…אנטוניו רודיגר שהוא שיאן הדקות שלנו העונה, אפילו פדה ואלוורדה וטוני קרוס. קסטיליה עם עונה בדרך לאבדון, לא צריך “לשמור” לה את השחקנים המובילים בקסטיליה. גם אם הם לא ישחקו בכלל זה מטומטם. ברהים, חוסלו ולוקאס ואסקס בחלק הקדמי והשאר ילדודס, נאצ’ו ואנדריי לונין.