השלמה מהמחזור ה-17: יוצאים עם 2:1 גדול על בטיס בבניטו ויימרין (ראפיניה, לבנדובסקי. עצמי של קונדה)

לא יודע לגבי חולשה ומיתון…
במשך כמה שנים הייתה לנו הגנה מזעזעת שכל קבוצה יכלה להשחיל בקלות. גם קבוצות נחותות שלא כובשות הרבה.

זה נבע גם משחקנים ברמה לא מתאימה (לנגלה, פיקה כשהוא איטי), אבל גם ובעיקר ממאמנים שמאוהבים ברעיון שבארסה צריכה לעלות גבוה, אבל לא חושבים על ההגנה מהצד השני.

צ׳אבי ייצב לנו את ההגנה - זה לא רק זהות השחקנים ששיפרה פלאים את המצב שלנו, זה גם הרעיונות של איך מתגוננים, איך לוחצים את הכדור כשמאבדים אותו, איך סוגרים את המגרש באיבוד כדור בשביל למנוע את המתפרצות שהיינו חוטפים פעם אחר פעם כשהפסיקו לפחד מאיתנו. צורת המשחק שלנו שודרגה, בקיצור.

אז אני לא חושב שהליגה נחלשה ובגלל זה אנחנו סופגים פחות (והליגה אכן נחלשת, רק שזה כאמור, לא קשור). גם פעם כשידענו להחזיק בכדור וקבוצות פחדו מאיתנו ספגנו פחות. אנחנו פשוט חוזרים לעצמינו ולומדים לא להפקיר את ההגנה.

תראה, אני מסכים אבל, מסתייג בכמה נקודות.

זה בדר"כ מגיע מפוזיציה להגיד שהליגה הספרדית חלשה בטח בפן הכלכלי היום. אבל…

הספיגה הכל כך מועטת של השערים זה קיצון. גם אם הליגה לא נחלשה זה עדיין נתון היסטרי. לשבחו הגדול של צ’אבי הוא לא עשה את זה בסגנון הוואלורדה של קשר לצד בוסי בשם ראקיטיץ שעושה עבודה שחורה אלא יותר כמארג קבוצתי נכון.

כמו כן, עדיין עמדנו מאוד גבוה אתמול. למרות זאת אנחנו לא סופגים הרבה בגלל לחץ ותיאום שנבנה.

אז בזה לגמרי הקרדיט לצ’אבי ולהנהלה שעשתה את האקזיטים הנדרשים.

בנוסף להגנה ולצ’אבי, צריך לתת קרדיט ענק גם לטר שטאגן.
הוציא כמה שערים בטוחים, ובלעדיו סטטיסטיקת הספיגות הייתה פחות מרשימה.

קשה לי להסכים עם הנקודה על העומק. זה אולי מרגיש ככה עכשיו כי הכל טוב ויפה ואף אחד לא פצוע (טפו טפו טפו!) אבל בפועל:

• אף אחד לא סומך על אריק גארסיה ואפילו לא צ’אבי, ככה שאין לנו שום בלם מחליף.
  • אין אף מגן ימני טהור בסגל.
  • יש שני כלבויניקים (סרג’י רוברטו ואלונסו) שיכולים לשחק בכמה עמדות אבל ברור לכולנו שזה לא אידאלי.
  • אלבה אמנם פחות מחרב התקפית השנה אבל הגנתית אין פה בכלל מקום להשוואה לבאלדה.

וזהו. צ’אבי עובד מאז החזרה מהפגרה חזק מאוד על התיאום של הרביעייה ההגנתית שלנו אבל חייב לשבת לו בראש גם העניין של ניהול עומסים, במיוחד לנוכח כמות המשחקים הפסיכית שצפויה לנו בפברואר. זה נכון שצ’אבי הכניס הרבה יותר משמעת להגנה ובאופן כללי מחויבות הגנתית לכל השחקנים אבל הפער המקצועי שיש לנו בין 4 הפותחים לכל השאר נשאר תהומי.

זה מביא אותי לנקודה שמרגיש לי שבארסה קצת מחקה את עצמה מהעונה שעברה. היכולת משתפרת וגם כשלא, הקבוצה מתגברת על משחקי חוץ קשים ואוספת נקודות - ממש כמו באותו שלב בעונה שעברה. ובמקביל ריאל כרגע בשינת החורף הקבועה שלה לקראת ההתעוררות במרץ-אפריל.

אני מאוד מאוד מקווה שצ’אבי ימצא את הפיתרונות להביא אותנו לפיק גם בחודשים האחרונים על אף הסגל הקצר והעובדה שהמחליפים מחלישים אותנו משמעותית בכל עמדה.

Girona זה בקטלונית, Gerona זה בספרדית (אבל רק שם העיר. הספרדים הוגים ג’ירונה את שם הקבוצה).
כשיש GE או GI זה ח’ (ספרדית) או ז’\ג’ (קטלונית). בכל שאר הצירופים זה ג רגיל. בגיטרה זה GUITARRA, כשהU לא נהגית.

תודה רבה

גם בלעדיו המיקום שלנו בטבלה היה שונה…

נכון!

עם זאת בדר"כ כשיש לך רביעיית עלית ואחד מהלמלמים בספסל מחליף לאיזה משחק את אחד, מהפותחים - קורה שהלמלמ מתעלה על עצמו לרמת של השאר. לכל הפחות נתנו רף של הגנה עלית, זה כבר דירבון של כל הצוות לשמור על זה. כמו כן, שצ’אבי לא יסמוך עד, מחר על אריק אצלי הוא לא רע בתור בלם רביעי.

הלוואי שזה באמת מה שיקרה. בחצי העונה הראשונה כשאחד הלמלמים היה נדרש להחליף את הפצועים קרסנו אבל בזמנו גם הרביעייה הפותחת שלנו לא צברה פז"מ ביחד אז ממילא הכל היה מבולגן. נראה מה יהיה עכשיו.

אגב אם כבר צ’אבי התאהב ברביעיית קשרים ואם כבר דמבלה פצוע, אין שום סיבה שלא להתחיל להריץ את פבלו טורה כרוטציה ואפילו בהרכב. אחרת נחזה שוב בפדרי-עיני-דביבון וכל היתר גמורים מוקדם מהצפוי.

תיקנתי לך.