מחזור 18 :: 5-1 על קארדיף בבכורה של סולשיאר (ראשפורד, הררה, מרסיאל, לינגארד2X)

סוף סוף התרגשות באוויר לקראת משחק של יונייטד. לא מדובר על משחק גדול מול יריבת על, או על משחק שקובע משהו לתואר כלשהו. אבל מוריניו הלך, סולשיאר הגיע, ואיתו תקווה מחודשת לכדורגל. לא כדורגל אטרקטיבי, סוחף ומנצח, אלא פשוט כדורגל. לא הספורט המשונה שראינו בשבועות האחרונים, בו 11 שחקנים עומדים על דשא חסרי מושג, מפוחדים, נותנים ליד המקרה לנהל אותם.

אין לי מושג איך התקופה של סולשיאר תראה. הוא לא מאמן על עם קבלות כמו מוריניו, הנסיון שלו באנגליה לא ממש מוצלח (אימן את קארדיף אותה נפגוש הערב), ומלבד זאת לא אימן בשום מקום שמתקרב לטופ האירופי. אבל, הוא לא הגיע בשביל להחזיר את יונייטד לקדמת הבמה. הוא הגיע כדי להחזיר את יונייטד להיות יונייטד. כדי לקדם כדורגל התקפי, גם אם זה אומר שנראה מגן ימני ברחבה, חס ושלום. כדי לתת לצעירים הזדמנות, גם אם זה לא רק כדי להוסיף בלם בגובה 1.93 או להעניש את פול פוגבה.

אני לא מתרגש מהנצחונות שאנחנו הולכים לראות, כי לדעתי אנחנו לא הולכים לעשות שינוי כל כך דרסטי ביכולת. אני כן מתרגש מלראות את ההרכב. מלראות את דאלוט / דרמיאן / ולנסיה / יאנג / שואו מצטרפים להתקפה בלי להציץ לקווים כי אולי עף לכיוון ראשם בקבוק. מלראות את לוקאקו המסכן משחק עם קבוצה שמצטרפת להתקפה ויותר דומה לנבחרת הבלגית שלו מאשר ל’נבחרת’ הטניס איתה שיחק עד כה באולד טראפורד. תוצאות גרועות יותר לא סבירות כל כך, ולכן אין להן חשיבות בעיניי. רק שסוף סוף תהיה יונייטד.

דה חאה
יאנג סמולינג ג’ונס שואו
הררה מאטיץ’ פוגבה
לינגארד ראשפורד מרסיאל

ספסל:
רומרו, באיי, דאלוט, אנדראס, פלאייני, פרד, מאטה.

סולשיאר עונה כמעט לחלוטין לבקשות האוהדים עם הקישור וההתקפה שרצינו לראות רצים ביחד כבר שנה וחצי לפחות. בהגנה אולי היו מעדיפים את דאלוט ובאיי על יאנג וג’ונס אבל חוץ מזה מה עוד נבקש.
תשובה: שזה אשכרה יעבוד, כי בפעמים המועטות שזה נוסה זה קצת חרק.
אישית אין לי בעיה שנסיים בתיקו 4 העיקר שהקבוצה תיראה כמו קבוצה שרוצה לכבוש ולא אוסף שחקנים שלא מעזים לצאת מהריבוע ששרטטו להם בהכנות.

יהיה כיף לראות סוף סוף מאמן שרוצה בטובת הקבוצה, אחד משלנו ולא פוץ נרגז שחושב רק על עצמו.
מבחינת ההרכב הטענות היחידות שלי הן מה שנכתב לפניי: מבחינתי באיי הבלם הכי מבטיח שלנו והיחידי שאני עוד קצת סומך עליו בחלק הנוראי הזה שלנו, אין לי משהו נגד יאנג אבל הגיע הזמן שנעשה חילופי משמרות ונתחיל להריץ באגף הימני שחקן שישמש אותנו בעתיד.

לאט לאט סולשאר יעשה את השינויים הנדרשים. אני לא מצפה לכלום אבל אני אהיה מאושר אם האווירה במגרש תהיה חיובית ובלי כל רעשי הרקע המיותרים שמוריניו בכוח דחף לנו.

כדורגל משוחרר שנותן לנו הנאה סוף סוף ומוכיח לנו שלא הכל שחור ושיש פה פוטנציאל גם אם מוריניו ניסה להראות שהוא מאמן את מרמורק.
ראשפורד קצת הרס את החגיגה עם שטות שהייתה עלולה להרוס את המומנטום אבל אז בא מרסיאל ועם גול שהוא תאווה לעיניים הרגיע אותנו .

שמחתי לחטוף את הגול כי רציתי לראות איך נקום מזה, ועשינו את זה בגדול.
חמישייה ראשונה מ2012. הכדורגל משוחרר ובמשחק היום חיפשנו לכבוש וכמה שיותר וזה היה מרענן כל כך.
אני לא נאיבי ואני יודע שזאת לא העבודה של סולשאר אבל הנוכחות שלו לעומת זאת של מוריניו נתנה לשחקנים את ההנאה שדרושה לשחקן כדורגל. סולשאר כל כך חינני כל כך מתאים להיות הפנים של המועדון בתקופות הלא פשוטות האלה האיש הנכון בזמן הנכון.
עכשיו נקווה להמשך כדורגל מהנה, היום נהנתי כמו שלא נהנתי שנים ממשחק שלנו.

לא צריך להסתנוור מהתוצאה, אבל המהלך בו לינדלוף רץ לבד את כל המגרש ונתן לראשפורד פס לאחד על אחד מול שוער, מספר את כל ההבדל בין קבוצה של מוריניו למנצ’סטר יונייטד. בלם של יונייטד לא מפחד לרוץ קדימה, וזה היה צריך להיגמר בשער. איזה כיף.

מסתבר שכאשר תכנית המשחק היא לא לנסות לשבור שיא בכמה פעמים בדקה מאטיץ’ יכול לקבל כדור מאחורה בקו אחד עם הבלמים אלא אשכרה מנסים לתקוף השחקנים דווקא יודעים לתקוף.
צריך פרופורציות ויבואו ימים לא פשוטים וגם גיגס פתח עם 4-0 וראינו איך זה המשיך, אבל ואללה סוף סוף חזרה ההנאה, איזה כיף.

אחד המשחקים המהנים שראיתי בשנים האחרונות וגם אם זה נגד קבוצה חלשה שכנראה תרד ליגה השנה.
אין אחד שאני יכול לציין לרעה וזה כבר שינוי מעידן מוריניו ואני בטוח שאם היה על הקווים חמישייה לא היינו רואים אתמול.
הרצון הזה להתקיף ללא הפסקה היה חסר כבר הרבה זמן אצלנו והיה רשום על המשחק הזה לשחרר את הפקק ולפרק יריבה ללא רחמים.
בצד של השחקנים מרסיאל ולינגארד עם משחק מעולה, גם לראשפורד נסלח על הטעות אחרי שלחץ ללא הפסקה ועשה תנועה נהדרת.
מילה על המושאלים שלנו : לפי דעתי הם פשוט מתבזבזים העונה - פוסו מנסה שיחק בינתיים רק 7 משחקים ונמצא בקבוצה שנלחמת על חייה בזמן שהוא יכול לתפקד אצלנו כקשר אחורי , בלם ומגן ימני .
טזונבה מקבל שבחים באסטון וילה ומציג יכולת נהדרת בזמן שאצלנו קשה למצוא בלם לסמוך עליו. אז אמנם וילה זה לא יונייטד אבל בכל זאת הייתי מוכר את רוחו בינואר ומחזיר אותו- נקבל שחקן בית פיזי וחכם ונחליף שחקן טיפש ופזיז שכל משחק שהוא לא מקבל אדום הוא נס.