הליגה האירופית 19/20 :: חצי גמר מול סביליה (ראשון, 22:00)

ההגרלה למפעל השני בחשיבותו אירופה נערכה היום, וקיבלנו את פרטיזן הסרבית, אסטנה הקזחית, ואלקמאר ההולנדית.
נרדמתי תוך כדי קריאת שמות היריבות. תעירו אותי בפברואר.

אפשר מעכשיו להוריד 3 נקודות ליגה על המשחק שאחרי החזרה מקזחסטן

טוב אמנם זה לא מאוד מרגש, אבל הערב (22:00) אסטנה הקזחית תגיע לאולד טראפורד.

ווסטהאם מחכה בראשון, כך שבוודאי נראה הערב צעירים מרגשים - טואנזבה וגרינווד באנקר בהרכב, צ’ונג וגומז עשויים לקבל דקות, ואולי אפילו נראה את גארנר.

לינגארד חוזר מפציעה וישחק ככל הנראה, ואולי סוף סוף, נגד היריבה הקטנה, יצליח להיות מעורב בגול לראשונה מאז ינואר.

בתכלס - מה דעתכם על המשחק והטורניר בכלל? האם לעלות עם צעירים ולהתרכז בליגה, או שלא מוותרים על שום סיכוי לתואר ועולים עם הרכבים בכירים (הערב כנראה שפחות נזדקק לזה, עם כל הכבוד לאסטנה והזלזול בנו)?

רומרו
דאלוט טואנזבה ג’ונס רוחו
מאטיץ’ פרד
צ’ונג גומז גרינווד
ראשפורד

5 ילדי אקדמיה כולל ראשפורד בהרכב. גארנר, ג’סי ומקטומיניי בספסל.

אין ספק שהמפעל הזה ממש לא מרגש ומרגיש כמו עצם בגרון , אחרי קמפיין באלופות זה דאון רציני ( שנים חיכיתי לקצת נוסטלגיה וקסם).
למרות זאת, אם אולה יתן לנו טעימה מהצעירים ובכמות מכובדת ( בדיוק כמו הערב ) זה שווה הכל ויכול להיות שחזרה לאלופות תהיה קלה יותר מהליגה ( הבור בקישור ממשיך להטריד אותי במיוחד ).
לגבי ההרכב ,טאונזבה קיבל מה שהיה צריך לקבל לפני 2 משחקים ( יכול להדיח את לינדלוף מההרכב ) ויש תקווה להתקפה מהירה ומוכשרת בניצוחו של היהלום גרינווד.

אם יש שחקן רכש שהייתי מחזיר ליונייטד חוץ מקאנטונה זה רובין ואן פרסי. והנה גדל לנו אחד מתחת לאף. איזה כיף.

אחלה משחק אימון שבעולם לצעירים, אבל סביר מאוד שהקבוצה תיראה חלודה למדי. ככה זה בדרך כלל כשעולים עם 10 מחליפים, אבל אין ספק שאם כבר אז זה אחלה משחק להשתפשף בו.

שמע, ההתקפה הזו שיחקה ביחד בפועל יותר מהאופציות האחרות והבכירות שלנו. מניח שיש ביניהם תיאום והבנה כלשהם, נקווה שזה יסתדר כבר הערב.

הרכב מול אלקמאר:
דה חאה
וויליאמס-רוחו-לינדלוף-דאלוט
מאטיץ’-פרד
ג’יימס-גומס-מאטה
גרינווד

ניסוי כלים מעניין של סולשיאר.

נראה שאולה מקווה שלינדלוף יפצע כדי שיהיה לו תירוץ לבעוט אותו כבר מההרכב בשביל טואנזבה.

עד עכשיו תמכתי בסולשאר (בעיקר בגלל הרכש שלו) אבל כשאני מסתכל על יונייטד בליגה אירופית מנותק מכל תחושת רגש ולחץ, יש לי אפשרות לבחון את מה שקורה במגרש.

חייבים לפטר אותו. איך שהשחקנים מפוזרים בצורה רנדומאלית במגרש, הצורה שבה אנחנו מנסים לעשות לחץ… זאת לא קבוצת כדורגל זה מזעזע. זה לא משנה כמה השחקנים גרועים, יש פה כשל בסיסי מאוד. אני אשמח אם ביחד איתו יעיפו את כל הצוות הגרוע שיש איתו.

מה שאני צופה בו עכשיו גרוע יותר מכל התקופות של מויס מוריניו וואן חאל. אנחנו נסיים את העונה במאבקי ירידה עם הגישה הזאת.

ה’לחץ’ שלנו פתטי. סתם שחקנים רצים באקראי בלי שום כיוון או מטרה.

קבוצה עלובה כל כך. מביך. זוכר את ההפסד 2-1 למייטלנד, עכשיו יותר מביך, גם אם ננצח.

ממש הרגשה שסולשיאר מחרטט את האוהדים כשהוא אומר שאין בעיה של רצון - זה מרגיש כמו קבוצה במאי שאין לה על מה לשחק. מרכז הקישור הזה אולי הגרוע ביותר בתולדות הקבוצה עם מאטיץ’ הכבד ופרד שאפשר כבר להגדיר כפלופ רציני.
גול לא יהיה פה.

זהו ראיתי את מה שצריך לראות מנקודות מבט של צופה ניטרלי. אני מוותר על המשך המשחק (או איך שלא קוראים לזה).

המסקנות שלי ברורות:

1. הקבוצה על כל שחקניה הגרועים היא קבוצה שאין לה מאמן.

2. בהמשך ל-1 הגיע הזמן להפסיק לשלם משכורות לכל הצוות ״המקצועי״ משום שהם לא מגיעים לעבודה פשוטו כמשמעו.

3. פרד מאטה מאטיץ׳ בלי שום קשר לסעיפים הקודמים חייבים לעוף מכאן.

אני לא יודע איך אני אמשיך לצפות בקבוצה, אין לי ציפייה או תקווה לראות משחק כדורגל ראוי לשמו. אני לא רוצה תארים לא רוצה טופ 4 רוצה משהו שנראה כמו כדורגל. אם אלך למגרש אספלט בשכונה סביר להניח שאני אצפה בכדורגל איכותי יותר.

אה כן - ימייו של סולשאר כמאמן ספורים. הספירה לאחור החלה כבר.

מדברים על ההגנה הנפלאה שלנו שלא סופגת ולא מגיעים מולה למצבים. הקבוצה של לואי ואן חאל בעונתו האחרונה הציגה את ההגנה הטובה ביותר בפרמייר ליג, עם השיטה המהפכנית: סמולינג מוסר לבלינד, שמוסר לדה חאה, שמחזיר לסמולינג וחוזר חלילה 90 דקות. ההגנה שלנו כיום טובה בדיוק מאותה סיבה - 0 התקפה, 100% הגנה, עם שני בלמים שמתמסרים ביניהם ושני קשרים אחוריים שמחפים עליהם לכל מקרה.

דיברו על לוקאקו, שכבש חצי שער מול הטופ 6 בארבע מאות מיליון משחקים. אמרו שהוא מופיע רק מול הקטנות. עכשיו אין את לוקאקו, אז לא כובשים גם מול הגדולות וגם מול הקטנות.

תקפו את מוריניו על חירטוטים מביכים במסיבות העיתונאים. היום האוהדים מכינים את התירוצים העלובים למאמן תוך כדי המשחק. מאטיץ’ לא יודע לעצור כדור כי הדשא, פרד מוסר ליריב כי הדשא, לינגארד נפצע מספרינט כי הדשא, לרוחו אין שכל בקודקוד כי הדשא. פתאום הדשא הוא תירוץ טוב. הסגל העלוב הוא תירוץ טוב. כשמוריניו דיבר על דברים מסוג זה, תירוצים עלובים לתצוגות כדורגל מביכות, צלבו אותו.

הצביעות של אוהדים חוצה כל גבול. אם סולשיאר ביצע רכישות טובות, והוא אכן עם 100 אחוזי הצלחה באיזור הזה, שיהיה אחראי על הרכש. בכל הנוגע לעבודת המנג’ר - הכנת הקבוצה מבחינה טקטקית למשחקים פרטניים ומבחינה אסטרטגית עם אג’נדה ברורה לכדורגל הרצוי - הוא כשל כישלון מחפיר. אין קבוצות כל כך לא מאומנות באנגליה. אנחנו שורדים בליגה אך ורק בזכות פערי תקציב אסטרונומיים שמביאים לנו שחקנים כמו דה חאה, פוגבה, מגוויאר ומרסיאל. לא רוצה את מוריניו בחזרה, רוצה מישהו שמבין כדורגל ויודע לגרום לשחקנים להבין אותו, ולא ברמת הפפ, ברמת הלסטר. זה באמת כל כך מסובך עבור מועדון בשווי 3 מיליארד פאונד עם הכנסות של 600 מיליון בשנה?

הקבוצה נראית רע, זה נתון.
ההתקפה פח אשפה, בקישור יש כרגע שחקן אחד שראוי להיקרא קשר ולא עציץ וההגנה במצב יחסית סביר אבל זה לא מספיק.
אני פשוט לא בטוח שלהעיף את סולשיאר יעזור במשהו. הוא שומר על חדר ההלבשה בלי מריבות ועל השחקנים מחוייבים, הביא אחלה רכש ולא פחות חשוב נפטר ממלא שחקנים מיותרים ותחתיו הקבוצה הציגה כדורגל חיובי כשהגיע. אז נכון, אם היתה אפשרות להביא את קלופ הייתי חותם במקום, אבל כרגע זה לא המצב ועדיף לתת לו לפחות עד סוף העונה לנסות לגבש את הסגל.
הבעיה במועדון לא מתמצית במנג’ר לא מתאים, דרוש שינוי ניהולי וחיזוק נוסף של הסגל, ממנג’ר חדש נראה אותו דבר.

צריך להחליף מאמנים כמה שנצטרך עד שיגיע האחד הנכון. זה לא עובד ברמה הבסיסית ביותר. זה לא שהשחקנים חרא וזהו, הם לא עומדים נכון במגרש! הם לא לוחצים נכון הם לא עושים כלום נכון וזה נטו על הצוות המקצועי. שחקן יכול להיות אפס אבל זה יתבטא במסירות רעות בעיטה רעה טכניקה רעה, זה בחיים לא יתבטא בצורה הזאת של עמידה גרועה ולחץ עלוב. אנחנו 11 שחקנים שמלבד השוער אף אחד לא יודע מה הוא אמור לעשות.

סולשאר חייב ללכת ולקחת איתו את מקאנה קאריק ופילאן , הם איכזבו בגדול.

מבחינתי להביא את אלגרי/פוציטינו/ברנדן רוג׳רס. סולשאר זה לא זה ובשלב הזה יהיה מאוד קשה לשכנע את האוהדים אחרת.

הרכב לפרטיזן:
רומרו
וויליאמס-רוחו-מגוויר-ג’ונס-ואן ביסאקה
גארנר-מקטומיניי
לינגארד-מרסיאל-מאטה

אולה ממשיך עם 3 בלמים ומעניק בכורה לגארנר בקישור בתקווה שיתן יותר תפוקה מפרד (דרישות צנועות בקיצור).
מרסיאל חוזר להתקפה ואולי בזכותו נכבוש יותר משער. סתאאאאם לא באמת, השאלה היא תוך כמה דקות הוא ירד עם עוד המסטרינג מתוח.

אני נותן 30 דקות ללינגארד ו-70 למרסיאל. 0 גולים לזכותנו, אולי אחד לחובתנו עם הטימטום הקבוע.

מגווייר קפטן, אגב. נחמד מאוד.

אנחנו נרד ליגה. אנחנו ללא ספק הקבוצה הכי גרועה בפרמייר ליג. תעיפו לי את סולשאר מהפרצוף בבקשה תעיפו אותו מכאן, הוא גמור.