פרמייר ליג 19/20 :: ליברפול דוהרת לאליפות

אני חושב שמוקדם להסיק שהשרביט של ברסה וריאל עבר הלאה. אבל בהחלט נוצר מצב דומה לריאל וברסה של מוריניו ופפ. אני פשוט חושב שכבר העונה או עונה הבאה נראה את ריאל וברסה חוזרות למקומן הטבעי, ואם לא כ2 הכי חזקות בפער אז לפחות ברביעיה.

זה לא הפער שהיה בין בארסה וריאל לכל השאר, וגם היריבות הזאת לא מרגשת וסקסית באותה מידה בגלל שני היבטים:

1. עצם היריבות ההיסטורית בין בארסה וריאל. בין סיטי וליברפול אין שום יריבות מיוחדת
  2. בבארסה וריאל שיחקו גם שני השחקנים הגדולים בדורם למשך עשור אחד כנגד השני, כאן אין את זה.

מעבר לזה, לדעתי בשנה וחצי האחרונות ללא ספק מדובר בשתי הקבוצות הטובות בעולם, כל אחד עם הסגנון שלה וזה בהחלט מרתק.

ניוקאסל עושה לטוטנהאם את מה שעשתה אתמול קריסטל פאלאס ליונייטד, וגונבת ניצחון חוץ ענק. 1-0 אחרי גול במקרה שנבע 90 אחוז מהפקרות בהגנה של התרנגולים, ובונקר היסטרי כל המשחק.

איך שאני רואה את זה - 18 קבוצות הפרמייר ליג מהמקום השלישי והלאה מועדות לנפילות כאלה - משחקי בית עם 80 אחוזי שליטה בכדור והפסד לקבוצת תחתית. זה לא קורה רק לסיטי וליברפול, שהלחץ ההתקפי שלהן כל כך מסיבי שגם גול מקרי לא משנה שום דבר בתוצאה הסופית.
יהיה מאבק מעניין על שני המקומות הנותרים בטופ 4.

המשחק שיעמוד במרכז המחזור הרביעי של הפרמייר ליג הוא הדרבי הצפון-לונדוני: ארסנל תארח באמירויות את טוטנהאם. לאחר שנים ארוכות בהן לעגו אוהדי התותחנים לתרנגולים, התהפכו היוצרות. טוטנהאם היא סגנית אלופת אירופה, בעוד ארסנל היא סגנית אלופת הליגה האירופית ‘בלבד’, והספרס סיימו הרבה מעל ארסנל בטבלת הפרמייר ליג בשנתיים האחרונות.

אך למרות שב-10 המפגשים האחרונים בין הקבוצות טוטנהאם ניצחה 5 פעמים ושלושה משחקים הסתיימו בתיקו, שני המפגשים האחרונים באמירויות נגמרו בניצחון אדום. פעם שלישית גלידה?

שתי הקבוצות מגיעות לאחר הפסדים במחזור השלישי. ארסנל יצאה להפסד צפוי באנפילד (3-1), וטוטנהאם קיבלו הפתעה רצינית עם הפסד ביתי לניוקאסל, אחת המועמדות לירידה.

לשאר הגדולות מצפים משחקים קלים על הנייר. סיטי תנצח באתיחאד את ברייטון, בעוד ליברפול תגבור על בארנלי בחוץ.
צ’לסי, שניצחה לראשונה בעידן למפארד במחזור שעבר, תארח את העולה החדשה שפילד יונייטד. מנצ’סטר יונייטד הקצרה (אלכסיס וסמולינג עוזבים לאיטליה) והפצועה (מרסיאל ולוק שואו בחוץ) תצא לסאות’המפטון במשחק הפתיחה של המחזור.

במשחק מעניין בין קבוצות הבטן יארחו הסקאוזרים הכחולים, הלא הם אברטון, את וולבס. ככל הנראה מדובר ב-2 הקבוצות שיסיימו במקומות 7-8, וייתכן שאף גבוה יותר לאור עליבותן הבלתי נדלית של כמה מקבוצות ה’טופ’ 6. יהיה מעניין.

לוח משחקי המחזור:
שבת:
14:30 סאות’המפטון - מנצ’סטר יונייטד

17:00
צ’לסי - שפילד יונייטד
קריסטל פאלאס - אסטון וילה
לסטר - בורנמות’
סיטי - ברייטון
ניוקאסל - ווטפורד
ווסטהאם - נוריץ’

19:30 בארנלי - ליברפול

ראשון
16:00 אברטון - וולבס
18:30 ארסנל - טוטנהאם

שבוע אחרון לפני הפגרה המקוללת. שיהיה כיף לפחות.

סיטי פשוט מושלמת בקטע מרגיז. אין לה חולשות, אין לה יום רע. גם ליברפול. אני חושב שהגדולה של הקרב הדו ראשי הזה מלמדת על השנים של מדריד וברצלונה בראשות רונאלדו ומסי. שתי הקבוצות, לאורך שנים, היו קילומטרים מעל הליגה עם מס’ נקודות ושערים דמיוניים. היו קולות (בעיקר מכיוון אנגלופילים) שזה גם בגלל ליגה פחות תחרותית. התקופה האחרונה בליגה הספרדית - שבה הקבוצה הפחות גרועה לוקחת את התואר - יחד עם עלייתן של צמד הענקיות האנגליות, גורמים לי להעריך הרבה יותר את התקופה ההיא בליגה הספרדית.

סיטי מפגרת לגמרי. אני מאמין שהסגל המטורף שלהם (הוא באמת מטורף, לא ראיתי כזה דבר בחיים. אני לוקח כל אחד מ-23 שחקני השדה שלהם ישר להרכב של הקבוצה שלי) יעזור להם לנצח גם הפעם. ביום נתון לא בטוח בכלל ש-11 של סיטי גוברים על ה-11 של ליברפול, אבל לאורך עונה שלמה, עם צ’מפיונס, גביעים ועבור ליברפול - אליפות העולם לקבוצות, לדעתי זה יילך לשלישית ברצף של פפ, שאינשאללה ירגיש מיצוי וילך לאמן גמלים בקטאר כמו החבר שלו צ’אבי.

עוד ניצחון קליל לליבפול, העונה התחילה בדיוק איפה שהקודמת הסתיימה, כנראה שהחבר’ה כ"כ משועממים מהניצחונות הקלילים שהתחילו לריב מי יבקיע יותר ומי לא מוסר למי.

כשה11 הטובים של ליברפול בריאים אתה מקבל את הקבוצה הטובה בעולם.

מחזור אופייני ל"טופ 6": סיטי וליברפול מנצחות בקלות, השאר מוציאות נקודה.

זה כבר טופ 2 + 4 , איך שזה נראה אני לא חושב שאפשר לקרוא לזה טופ4 או טופ6

ארסנל עם ההתקפה השלישית בטיבה בליגה אבל עם קישור רך והגנה בדיחה.

אברטון - וולבס הבטיח וקיים.
מרגיז אותי לראות את הקבוצות האלה. מילא לקנא בשחקנים של קבוצה אחרת כשאני רואה את סיטי או ברצלונה, אבל כשאני רואה את אברטון ו-וולבס? מה קורה פה? לוקח את טראורה, חימנס ונבס מוולבס בלי למצמץ, ואת גילפי, רישרליסון וקין (שהיה של יונייטד) מאברטון בלי לחשוב פעמיים.

הגול הראשון של טוטנהאם בדיחה. עזבו את הטעות העלובה של השוער עם ההשמטה לפס של לאמלה, תראו מה דויד לואיז עושה:

1. עומד מאחורי סון ובא לסגור אותו

2. מהמר שסון ילך לצד ימין של הגנת ארסנל, בדיוק לאיזור בו רץ שחקן טוטנהאם נוסף, מה שכמובן יוביל להתנגשות בין השניים, על פי התבוננות פשוטה של כל בר דעת מינימלית.

3. מדלג בעצלתיים להגנה אחרי שסון בורח שמאלה (כצפוי)

4. כל כך בעצלתיים שהוא נעלם מהאופק

5. אבל מספיק לחזור בזמן כדי להרים ידיים בייאוש כאילו כולם אשמים חוץ ממנו

הו, הטימטום.
למפארד הגאון. ידע להיפטר מהאידיוט הזה בזמן. לא סתם טוענים שה-IQ שלו גבוה מ-150.

קבוצת כדורגל טיפוסית:
כוכב פותח בספסל משחק אחד, כולם שואלים למה. משחק שני, הוא עושה פרצופים. משחק שלישי, מגיש בקשת העברה.

מנצ’סטר סיטי:
ריאד מאחרז, גבריאל חסוס ופרננדיניו שחקני ספסל קבועים. מבסוטים כאילו כלום.

מה זה?

תעביר אותם לנוריץ’ והם קבוצה של טופ4

מחזור 6 נפתח אתמול, ונמשך היום עם ניצחון נפלא של לסטר על טוטנהאם 2-1, במשחק בו שני שערים נפסלו בזכות ה-VAR, אחד לכל קבוצה. כמו כן, אחרי שהפסידה במחזור שעבר לנוריץ’, סיטי הוציאה את העצבים על ווטפורד עם שמינייה. 8. 0.

image
סיטי נגד ווטפורד

מחר יערך המשחק המרכזי של המחזור. צ’לסי תארח את הסקאוזרים המסריחים, שלא הפסידו בליגה מאז ספטמבר 1987, כך נדמה. שתי הקבוצות הפסידו באמצע השבוע, כשצ’לסי נשדדה בבירור מול ולנסיה בברידג’, וליברפול לא עשתה משהו בגינו הגיע לה להפסיד בנאפולי, ובכל זאת ירדה עם 2-0. זה באמת הולך להיות משחק חשוב לפרמייר ליג. הברידג’ ידוע כאחד האצטדיונים הביתיים ביותר בליגה (למרות האוהדים הגרועים של צ’לסי), והקבוצה של למפארד מציגה יכולת מצוינת העונה גם אם התוצאות לא מגבות אותה. ניצחון קל של ליברפול יסמן שאפשר לסגור את הליגה ולתת לשתי המובילות לשחק בין עצמן עד מאי. כל נקודה שצ’לסי תצליח להוציא, או לפחות הופעה מכובדת, תראה שאולי יש תקווה.
18:30, סטמפורד ברידג’. יהיה כיף.

בשאר המשחקים פאלאס תארח את וולבס, יונייטד תתארח אצל ווסטהאם (16:00), וארסנל תארח את העולה החדשה אסטון וילה (18:30).

מפת החום המהממת של דאולופאו נגד סיטי:

זה אמיתי ?

כן. חידש את המשחק משם 7 פעמים.

זה ולהרים קרן זה כל מה שהוא עשה.

אכן ליגה חזקה.

6 מ-6 ! ליברפול ממשיכה עם הכושר המטורף שלה, משחק לא משהו אבל כל השחקנים נתנו את הכל.

צ’לסי שוב עם משחק טוב ולא מתוגמלת בנקודות.

אם פוגבה זה 160 מיליון אז קאנטה שווה 560 מיליון, היה בכל מקום, ממש בכל מקום וגם הבקיע שער נפלא, אם יש כסף וריאל צריכים להחתים קשר זה הקשר שצריכים להביא.
גם פאביניו במשחק עק, לדעתי יכול לראות את עצמו כקשר האחורי הטוב בעולם היום.

קובאצ’יץ’ עם משחק טוב, לדעתי היה יכול לעזור לנו מאוד העונה, יש לו יכולות שאין לקשרים שלנו.

ראית את המשחק שזה הרגע הסתיים ? ראית את הקצב ?

להוציא את סיטי וליברפול, האמת שהליגות די דומות בהיבט צבירת נקודות ורמה. ההבדל הוא סיטי וליברפול, כמו שלפני כמה שנים ההבדל בין הליגות היה העליונות של בארסה וריאל.

6 מ 6 זה מדהים. אמנם בכל רגע נתון יש מגה קבוצה אחת או גג שתיים באנגליה, אבל נחמד לראות את הרוטציה ביניהן לאורך השנים. (ארסנל/יונייטד, צ’לסי/יונייטד, צ’לסי/סיטי ועכשיו סיטי/ליברפול).