פרמייר ליג 19/20 :: ליברפול דוהרת לאליפות

איך לא קשור למהלך ? החלוץ דחף את לוברן שהיה יכול לפגוש את הכדור מהראש של ווינאלדום.

ובכל מקרה עבירה זאת עבירה, נניח שואן-דייק נוגח לשער ורואים בהילוך החוזר שבתוך הרחבה מאנה עושה עבירה על המגן שלו, השער לא יפסל ?

זאת בדיוק הדעה שלי, רציתי לשמוע דעות אחרות אם יש בכלל.

יורם ארבל אומר משהו, אני מיד לא מסכים.

מנצ’סטר סיטי אמנם ניצחה את צ’לסי, אבל החזיקה בכדור רק 46.74% מהזמן!

זהו שיעור החזקת הכדור הנמוך ביותר של קבוצה של פפ גווארדיולה בכל קריירת האימון שלו בליגה (381 משחקים בליגות).

או כמו שקוראים לזה בפורום של ברצלונה: “הפסידה”.

tenor%20(2)

סיטי נגד לסטר. הבלם של לסטר חוטף בעיטה לביצים.
השדר הבריטי בתגובה:
Oh, jingle bells.

איזה כיף זה פרמייר ליג.

לקראת הקלאסיקו האנגלי מחר סקיי ספורטס בחרו את ההרכב המשולב הכי טוב מבין שחקני ליברפול ויונייטד -

טוב לתקשורת האנגלית היו 30 שנה של בדיחות קבורות במחסנים, ואללה הייתי מאוכזב אם הם לא היו ממהרים לרוקן אותם העונה.
ואם בדרך נס כלשהי ליברפול לא תנצח היום גם מאזן של 36-2-0 לא ימחק את הפדיחה.

גם אם זה היה 36-0-2 זה לא היה מעניין אותנו, הצלחת חוזרת הביתה וזה העיקר.

אבל אני מנחש שזה יהיה ניצחון משכנע שלנו, 3-0 או 4-1

מלבד טעות חריגה של אליסון שתשלב גם רוח חזקה קיצונית, אין ליונייטד שום דרך לייצר שער, ולכן אתקן אותך ל-3-0 או 4-0.

ז’וזה מוריניו ב-2014: “אם אתה נהנה ממה שאתה עושה, אתה לא מאבד את השיער שלך. לגווארדיולה יש קרחת כי הוא לא נהנה מכדורגל”.

מוריניו היום:

lfc

ברכות טיטי. חבל ממש שלא זכינו לראות את אנפילד מתפוצץ מהחגיגות אבל אחרי 30 שנה אני מאמין שתספגו את זה. עונה לפנתיאון של הפנתיאונים ובטווח הארוך זה מה שיזכרו, יחד עם הכדורגל המדהים, הסגל+מאמן הסופר מרגשים, וכמובן שבירת הקללה.

מקווה שעוד חודש תחגוג עוד אחת.

איך שאיש אחד יכול לשנות מועדון שלם, מועדון על כמו ליברפול עם כל הכסף והעבר הלך לאיבוד במדבר עד שבא קלופ, ממועדון שמתמודד עם אסטון וילה על המקום שמוביל לליגה האירופית למועדון הכי טוב בעולם תוך 3 שנים.

יש לציין שהכדורגל החל מהעונה השנייה המלאה של קלופ פחות “טוב” ופחות מלהיב והתקפי, אבל הקבוצה הרבה יותר חזקה ודורסנית, קבוצה שלא נותנת לך לנשום לשנייה, אפילו פפ שינה את שיטת המשחק שלו והודה בסיום המשחק שאם לא היה עושה זאת ליברפול הייתה דורסת אותו.

אחרי עונה וחצי קלופ הבין שאנגליה זה לא הליגה הגרמנית וחייבים הגנה קשוחה וחזקה, אליסון, פאביניו ומעל כולם ואן-דייק ופתאום יש לנו את ההגנה הטובה בעולם.
קצת פחות התקפית והרבה יותר מאורגנת ומאוזנת, אבל אם ליברפול תבקיע את הראשון( והיא תבקיע את הראשון) היריבה כבר יודעת שהיא כבר איבדה את הנקודות.

יש בסיס סופר חזק, כולם נשארים, חייבים יותר ברק למרכז המגרש, מגן שמאלי מחליף וכמובן שחקן התקפה תותח כי מאנה וסלאח ישחקו באלחפות אפריקה בינואר , ושקלופ לא יגמר לעולם.

החגיגות היו מאופקות יחסית כי את האליפות הזאת חגגנו כבר בדצמבר, הקורונה הדאיגה מעט(הרבה) אבל טוב שהחותנת הגיעה כמה שיותר מהר

חייבים עוד צלחת עונה הבאה, חייבים להחזיר את הסדר על כנו כמה שיותר מהר.

מזל טוב חברים, מגיע לכם!

1. אין ספק שהקורונה הרסה משהו אבל החגיגות אתמול היו מדהימות, צר לי על אוהדים כאן שהיו טסים אני מעיח בעולם מקביל אבל אני בטוח שעוד תהנו הרבה ושום דבר לא ישנה את התחושה האלוהית שקמתם איתה בבוקר, תפנקו את עצמכם בבירה, אני במקום כל אחד פה כותב סיכום עונה - המשחקים הגדולים, ציונים לכל שחקן ושחקן ועוד ועוד.
  2. ליברפול פייבוריטית לדעתי לזכות באליפות גם בעונה הבאה. יש את הרעב והטירוף אולי דווקא בגלל הקורונה, ההרכב שלה יותר מאוזן משל סיטי ואני מניח שכן יהיו שינויים מסוימים בסגל והספסל יתחזק בטעם. סיטי עם בעיות לדעתי - פרננדיניו\אין בלמים מספיק טובים, העזיבה של דויד סילבה קריטית, כשאוגארו לא משחק זה נראה אחרת (למרות שז’סוס חיסל את ריאל בברנבאו).
  3. אני לא יודע אם זו אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה אבל בכדורגל האנגלי בוודאי והסיפור עצמו, המכלול הוא בהחלט “אחד הגדולים”. לא אתייחס רק לתארים כאלה ואחרים. סגנון המשחק והחיבור המיוחד קלופ-שחקנים-קהל, העובדה שבצור הסגל בתבונה, התוצאות גם כן - בכל ליגה אחרת ליברפול הייתה אלופה גם בעונה שעברה, כמות המשחקים הבלתי נשכחים. אני לא מסכם את ליברפול 2019/20 אלא בכלל כקבוצה גדולה נניח מאז הצטרפותו של ואן דייק.

מחשבות שעברו לי בראש…

נראה לכם שקלופ ימשיך עוד הרבה בליברפול? נראה שאחרי שהוא שבר את תקרת הזכוכית וגם זכה בליגת האלופות הוא לא באמת יכול להגיע שם גבוה יותר והשאלה שצריכה להישאל היא האם הוא מעוניין להגיע גבוה יותר? ייתכן שיהיה לו נוח להישאר לאורך זמן בקבוצה אחת שם יהפוך לאליל היסטורי וייסיים כך את הקריירה.
פפ לדוגמה שואף להגיע גבוה במלא הכוח ולא סתם הוא עבר בשלוש ליגות בהצלחה מרובה, הוא מעדיף להצליח בכמה שיותר יעדים מאשר להישאר במקום אחד למשך שנים.

בהנחה שקלופ כן שואף גבוה, מה היעד הבא? ישנם שתי מסלולים שהוא יכול לבחור, המסלול הראשון שעליו הוא גם התבטא בעבר בחיוב זהו הנבחרת, גרמניה עם פוטנציאל גדול לעתיד והוא יוכל להצליח גם שם וזאת בהנחה שלב הולך ושקלופ מסכים בשלב כזה לאמן רק תקופות קצרות יותר עם סגל קבוע בנוסף לכך שהוא מאוד מתבסס על ‘תהליכים’ ארוכי טווח שלא בטוח יעבדו בנבחרת ששונה מאוד ממועדון.
המסלול השני הוא הליגה הספרדית, הליגה הגדולה מכולם שתוכל לתת לו את החותמת הסופית, אם מסתכלים על הקבוצות שאימן, אתלטיקו תואמת אותם מאוד אבל שם הוא נתקל בסימאונה אותו הוא יתקשה מאוד לעקוף וגם אם כן הוא עדיין לא יוכיח את יכולתו לאמן קבוצות על.
לראות אותו בריאל זה חלום שיתגשם הוא מתאים מאוד לדעתי ובנוסף ליכולת ניהול הסגל ויחסי האנוש שבגללם זיזו מצליח כל כך הוא מביא ערך מוסף כך שהוא יוכל לעשות בריאל ממש היסטוריה.
אתם חושבים שיש היתכנות כלשהיא לכך? שקלופ יעזוב בכלל את ליברפול מתישהוא? והאם זה יהיה ליעד אחר שהוא לא נבחרת?

החלום שלי הוא פתיחת הברנבאו המחודש עם אמבפה הזאר (האלנד) ראמוס בעונת פרישה וקלופ על הקווים :star_struck:

למי ששאל את עצמו במה מתעסק אד וודוורד מנכ"ל יונייטד בזמן שהקבוצה שלו נראית כמו פח אשפה ומתבזה לעיני כל בשוק ההעברות קיבל אתמול תשובה עם החשיפה של הטלגרף לתכנית מרחיקת הלכת שיונייטד וליברפול רקחו יחד לשינוי המבנה של הליגות באנגליה.
עיקרי התכנית:

• הקטנת מספר הקבוצות בפרמייר ליג ל18
  • ביטול גביע הליגה ומגן הקהילה
  • הקבוצה במקום 16 בליגה החדשה תיכנס לפלייאוף על מקום בפרמיירליג עם הקבוצות במקום 3-5 בליגת המשנה.
  • הגדלת הסכומים שהליגות הנמוכות יקבלו מהכנסות הפרמיירליג
  • תשעת המועדונים בעלי הותק הארוך ביותר בפרמיירליג יקבלו מעמד מיוחד במסגרתו הם יוכלו להטיל וטו על החלטות של הנהלת הפרמיירליג כולל שינוי בהסכמי זכויות קיימים, אישור של הכנסת בעלים חדשים לקבוצות פרמיירליג אחרות, ומינוי חברי הנהלה. הצבעה של שישה מועדונים מתוך התשעה תחשב לרוב לעניין זה.
  • מענקי חירום של עד 250M פאונד לEFL ועד 100M פאונד לFA.

מטרת התכנית ברורה:
מגדילים את הסכומים המועברים לליגות הנמוכות ומפתים את הנהלת הליגה בסכום גבוה על מנת לבצר שליטה מוחלטת של שש הגדולות בליגה ולמנוע כניסה של מתחרים חדשים לשוק כמו שעשתה סיטי וניסתה לעשות ניוקאסל.

חוץ מהנקודה האחרונה, שאר הנקודות חיוביות מאוד ויועילו מאוד לפרימייר ליג וחיזוק המותג בדרך להפוך ל-“NBA” של הכדורגל.

יש כיום בעיה בכדורגל של עודף משחקים גם בהקשר הרפואי בריאותי, וגם בהקשר של המוצר. הקטנת הליגה תוריד את העומס מהשחקנים, תחזק את התחרות (צמצום פערים), תהפוך כל משחק למעט יותר אקסלוסיבי, וכו’. ביטול המפעלים המיותרים הוא צעד נוסף בכיוון הזה.

הלוואי ובליגה הספרדית גם הייתה חדשנות מעין זו (בהקשר של הקטנת הליגה, שם זה נדרש אפילו עוד יותר מבאנגלית).