העברות וחוזים 19\2018

רישמי:

פאקו אלקאסר מושאל לדורטמונד.

https://twitter.com/Barcamania_il/status/1034399340947808256

https://twitter.com/barcacentre/status/1034403248961200128

דורטמונד רכשה את פאקו לצמיתות. חוזה לחמש שנים.

קצת דיברנו על פאוליניו בפורום של ריאל ודיי הסתקרנתי לדעת: למה ברצלונה מכרה אותו? הוא היה עד כדי כך גרוע (לא…) או שיש משהו אחר כמו זה שתפס משבצת של זר או משהו?

הסיבה הרישמית, זה בגלל שהוא רצה לעזוב על מנת לעשות בוכטה בסין. יש הרבה שמועות ודברים שקשורים בהלבנת כספים של ברתומאו בסין , אבל שום דבר מבוסס.

דרך אגב, עד היום הוא לא כתב שום מכתב פרידה מהאוהדים…

בגדול אם מנסים להשאיר את כל הערפל בצד, פאוליניו נקנה מגואנגג’ואו ב40 מיליון יורו, לאחר עונה לא רעה (מעולה בהתחלה, ירידה לא קטנה בהמשך) הוא חוזר לאותה גואנגג’ואו בסוג של השאלה (ברצלונה אמרה התחייבות לקנייה ב50 מיליון יורו בינואר, מאז הגירסאות משתנות כל הזמן בין התחייבות לאופציית קנייה).

מסריח מאוד.

פאוליניו הוא אולי השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה של המועדון כנראה.

הוא לא היה טוב, אף פעם. הוא היה קצת פחות גרוע ממה שחשבנו שהוא יהיה, למשחק וחצי.

אני יוצא די הייטר, וזו לו הכוונה. פשוט אין לו יכולת טכנית, או הבנת משחק ברמה של בארסה.
הוא שיחק קשר, אבל חוץ מלהכנס לרחבה, הוא לא תרם בכלום (לא דעה, סטטיסטיקה) לא הגנתית ולא בניהול משחק.
אנשים שוכחים את המשחקים הוא היה פשוט חור מהלך במרכז המגרש.

מכל קשר מצפים ליותר מזה, אז בטח שלקשר בבארסה הוא לא מתאים.

ה50 מיליון האלה הם פשוט נס משמיים.

נראה כמו החזר הלוואה עם ריבית.

אני תוהה אם ההודעה שלך היא הטרלה קלאסית, או שפשוט לא ראית את פאוליניו משחק… :thinking:

פאוליניו היה קשר מצויין בהקשר שבו הוא נרכש ושיחק. לטעמי יותר טוב מקייטע בזמנו. אם כבר דיברת על סטטיסטיקות, אתה רוצה לעשות השוואה בינהם מהתקופה של קייטע בבארסה? אולי מישהו אחר שטוב במציאת סטטיסטיקות רוצה להרים את הכפפה?..

לגבי ההקשר לקייטע:
כרכש וכשחקן פאוליניו לא בא להיות קשר פותח, וגם לא לתפוס את משבצת “הקשר היצירתי”. הוא בא כמחליף עם ניסיון שנותן פיזיות במשחק כשצריך קשר פיזי, ויודע לתת גול פה ושם כשצריך. לטעמי הוא עשה את התפקיד הזה על הצד הטוב ביותר.

ואל תתחיל עם השוואות לצ’אבי, אינייסטה, ווראטי, ארתור או כל קשר יצירתי אחר שיתחשק לך להשוות אליו כי אין לזה קשר למציאות.

יש לי רק שאלה, מה היה קורה אם קייטע לא היה קיים? מדהים.

כן יוסף אתה יכול לבדוק את הסטטיסטיקה. אתה תגלה שפאוליניו בחצי השני של השנה כבש שתי שערי גארבז טיים ועוד איזה בישול. מה זה גארבז טיים, זה להבקיע גול שלישי או רביעי נגד קבוצה דרג ב שהמשחק הסתיים. *

למעשה, לפאוליניו היה שער מרכזי אחד וזה השער נגד חטאפה בחוץ, מישהו חושב אם הינו מסימים במשחק הזה רק בתיקו הינו מפסידים את האליפות?

היה לו הופעה טובה בקלאסיקו הראשון ומשם אני מתקשה למצוא משחק אחד חשוב שהוא הצטיין בו…
בקלאסיקו השני הוא כבר עלה לנו בניצחון ברגע שהוא איבד כדור בהתקפה האחרונה של המשחק…

אני לא יודע למה הוא,בא, ואיזה כיסים עמוקים הוא מילא שהוא הגיע (והמבין יבין) אבל במציאות הוא תפס מקום ומנע משחקנים כמו דניס סוארז להתקדם. בעיני תירוץ הפיזיות שמעניקים לו (אין שום קשר למה שהוא נתן במשחק ואתם יכולים לבדוק את הנתונים ההגנתיים שלו, אם אני לא טועה, אינייסטה היה יותר חילוצים ממנו) רק מופיע רק בשביל לעצבן אנשים כמוני. הממ במשחק הראשון מול צלסי ומול סביליה בחוץ ראינו איזה פיזיות הוא תרם לנו. בחיי טוב שקרויף לא בחיים יותר בשביל לשמוע אוהדים של ברצלונה שרוצים שחקנים פייזים בברצלונה .

פאוליניו בחור נחמד ואין לי שום דבר אישי נגדו. אבל הוא לא היה צריך להיות שחקן ברצלונה וההקשר שלו לדאבל היה משני לחלוטין, הוא צריך להגיד תודה רבה שהוא זכה לשחק בקבוצה יחד אם מסי ואיניסטה ובוסי. ואם באמת נקבל עליו את הכסף צריך לקחת ולהגיד תודה . השאלה שאני שואל את עצמי, אם היינו רוכשים שחקן סטייל ארתור שנה שעברה במקום פאוליניו, אולי הינו משחקים כדורגל יותר יפה וטוב.

*מהזיכרון שלי לא סטטיסטיקה מדויקת

לצערי נאלצתי לצפות בו כל משחק. או יותר נכון בחור השחור שהוא יצר במרכז המגרש.
קייטע הוא לא צ׳אבי ואינייסטה. אבל הוא בהחלט שנות אור מפאוליניו. סתם חוטף יחסי ציבור רעים, הבנאדם היה מחליף לקישור הטוב בהיסטוריה של המשחק. ברור שהוא לא יצליח לספק משהו שקרוב לצ׳אבי אינייסטה ובוסקטס.

עם כמה שאומרים שהוא לא היה קשר פותח ארתורו וידאל מת לכמות הדקות שפאוליניו קיבל.
והתירוץ הזה של שחקן פיזי. משחקים כדורגל, לא כדורסל.
שחקן גבוה וחזק זה אחלה דבר. אבל זה הדבר הכי פחות חשוב. בטח ובטח אצל קשר.
ועם כמה שפאוליניו היה פיזי. לא תרם לנו כלום הגנתית.

דיי נו משה, אתה מבין שזה לא איזו דרישת אוהדים. בעצמך אמרת שזו עיסקה מסריחה ולא ברורה של ההנהלה, כולל מחשבות כאלו ואחרות על הלבנות הון, עסקים מפוקפקים בסין וכו’.

זהו בדיוק. לא צריך לקטול אותו כי הוא לא “אשם” בסיטואציה שבה הוא הגיע. הוא את שלו עשה, אם יש טענות הן צריכות להיות, שוב, להנהלה.

אבל הוא לא היה פה ורכשו אותו רק השנה. אם הייתה לי מכונת זמן שנותנת לי את ארתור של השנה במקום פאוליניו בשנה שעברה, הייתי לוקח בשתי ידיים. גם במקום ראקיטיץ’ לפני 4 שנים. בכלל, אני רוצה שחקן כמו ארתור כבר מעונת הפרישה של צ’אבי, בלי קשר למי שבא ומי שהלך. הוא היה חסר לנו מאוד!

לא הוא לא. דניס סוארז לא מוצא מקום בקבוצה עוד מלפני הגעת פאוליניו וגם אחרי לכתו. לדניס אין מקום בבארסה ומוטב שיבין את זה שעה אחת קודם. הוא יפרח יפה במקומות אחרים וכדאי לו לא לבזבז את הקריירה שלו במעברים בין היציע והספסל שלנו.

אגב, אין לי שמץ מושג למה הוא לא מתאים לנו, אני באמת לא מבין. אני מתייחס רק לעובדות שמראות שהוא לא מקבל הזדמנויות כבר כמה שנים טובות. חבל עליו.

באמת? אתה מבין שיש אחד אבל לא עושה את האחד ועוד אחד? אולי שחקנים כמו סוארז לא מתקדמים כי מנחיתים להם על העמדה כל שנה איזה “קייטע” אחר (ואני משתמש בשם שלו כי כנראה אתם מבינים רק את זה)

שנה אחת גומש שנה שנייה פאוליניו… לפני זה ארדה טוראן. אולי יש קשר בין זה לבין זה ששחקני קישור בפרט ושחקנים צעירים בכללי לא מצליחים להתפתח בברצלונה? זה רק הצעה.

וכן קייטע היה שחקן סביר לחלוטין. האנטי שיש נגדו (אני די בטוח רק בפורום הזה) מנוגד לתפקיד שלו ברצלונה. שחקן משלים בלבד שנכנס להרכב בשביל לתת לכוכבים לנוח או בגלל פציעות. אף שחקן חשוב לא עזב בגלל קייטע (אולי יא יא טורה) אתם צריכים לתת לו לנוח. לא כל דבר לעלות אותו מה"אוב" אובססיה מוזרה לשחקן נחמד שלא עשה לאף אחד רע.

כל הטענות של “תומכי” פאוליניו הן לא על כך שהוא שחקן מצוין ורכש נכון, הן על העובדה שהאוהדים עושים לו עוול.
מדובר בשחקן אפור שבא לסתום חורים לעונה, והשחקן האפור הזה הוא אחת הסיהות לאליפות שלכם.

גם התומך הכי נלהב פה של פאוליניו לא חושב שהיה נכון להביא אותו, או שהיה טעות למכור אותו.

אם אקביל את הסיטואציה לריאל, אז מדובר בלוקאס ואסקז. שחקן אפור שבא לתת בעיקר ערך טקטי, אך מסיבות כאלה ואחרות מוצא את עצמו הרבה בהרכב ומקבל המון דקות. אז לא, אני לא שמח כשהוא משחק ב433 (ב442 אני כן שמח) אבל התלונות הן לא לשחקן שבא כל משחק ונותן 100% ב2 צידי המגרש, אלא להנהלה שלא דואגת שאותו שחקן אשר לוקה בכשרון יהיה מחליף ולא יותר מזה.

אני מרגיש שאני סתם מבזבז את עצביי לחינם על שחקן שכבר לא נמצא, אבל פאוליניו היה עוד שחקן בסגל. היינו זוכים באליפות גם בלעדיו. אפילו אם הינו יוצאים תיקו בחטאפה.

כמו שכתבתי, אני יודע שהינו זוכים באליפות בלי פאוליניו, אבל אם במקומו היה מגיע ארתור או קשר איכותי אחר. האם היינו משחקים יותר טוב? התשובה חיובית. דרך אגב, אני באמת מאחל לך שהקבוצה שלך תהיה 11 פאוליניו , לא אחד. אז כנראה ריאל תהיה באמת קבוצה לליגה ארופאית.

איזה עוול עושים לו? עשה חיים, קיבל כסף, ודבר נוסף פאוליניו לפני ההגעה שלו לברצלונה היה בדיחה באירופה, בגלל הפלופ שלו בטוטנהאם. תשאל כל אוהד פרימיר ליג יספר לך את זה. ברצלונה היתה אמצעי לגאולה שלו. בזכות השנה שלו אצלנו הוא קיבל “גאולה”, הפך לשחקן לגטימי, אז לכתוב שאנחנו עושים לו עוול, זה בדיחה. ועוד בדיחה על חשבוננו.
איזה מועדון מעל דרג ב, באירופה היה לוקח אותו אחרי הפלופ שלו באנגליה? או עכשיו? שום מועדון. אז על איזה עוול אתה מדבר שאנחנו עושים לו?

פאוליניו כבש 9 שערי ליגה. גם שער ראשון כשהמשחק נגמר 3-0 הוא חשוב, וגם שער שפותח הפרש 2 שערים חשוב. אם אומרים שמסי כבש 30 ומשהו שערים ולא 5 אז גם לפאוליניו מגיע להמדד בסטנדרט של כל השחקנים.

כן, צודק, הגזמתי עם הזכה לכם באליפות, אבל שחקן של 9 שערים, ועל אחת כמה וכמה כשהוא קשר (תקן אותי אם אני טועה אבל כבש יותר מכל הקישור שלכם יחד, כולל המחליפים) זה מספר גבוה לכל הדעות וכן זה חלק משמעותי בריצה לאליפות. במיוחד כשרוב שעריו היו בתקופה בה ברסה גמגמו, ועוד יותר מיוחד כאשר לא מדובר בשחקן הרכב קבוע.

אני אומר עשו עוול באמירה שהוא נכשל בברסה, מה שממש לא נכון. השחקן הצליח, תרם למועדון שלכם (וקיבל גם חזרה, לא סותר) וכל זה בשקט.
אתם מדברים פה על בין השחקנים הגרועים שעברו בברסה, כאשר מדובר בשחקן מחליף שכבש 9 שערים! תראה לי עוד שחקן שמוגדר כישלון שכבש כמות כזו (כשהוא לא שחקן התקפה, וכשהוא לא שחקן הרכב)

רוב השערים שלו, לא היו שערים ראשונים אלא שערים שהגיעו שהמשחק נגמר או מדחיקות. רובם בגרבז טיים. כמו נגד לגאנס בדקה 90 3-0 או נגד בילבאו בדקה 92 מדחיקה 2-0 בחוץ. עכשיו הוא כבש 9 שערי ליגה שרובם הגיעו בחצי הראשון של העונה שאחריה הוא נכנס ליובש… תוריד את 9 שערי הליגה ואנחנו עדיין זוכים באליפות ובקלות.

הוא לא נכשל ולא הצליח. הוא פשוט לא היה מתאים. היה לו הרבה מזל. ומסי אחד שתמיד דאג להשאיר אותו מול השער חופשי. בדברי הימים של ברצלונה יזכרו הרבה יותר את המניעים של העיסקה בקנייה שלו ובמכירה שלו הרבה יותר מאשר התועלת שלו במגרש. אנשים שלא מסתכלים על המשחק אלא ישר רצים לתוצאה, אולי יתנו לו קרדיט. אבל יש כאלו שתכלס ראו אותו משחק. לא גרוע כמו שעשו ממנו. אבל הוא בטח לא אחד האחראים לאליפות…

זה לא שינאה או כעס על השחקן, למרות שבעיני הוא יצא אדם מאוד קטן שברח לסין בלי להגיד מילה או להפרד. (מה שבעיני מרים את הרף החשוד לעיסקה) שהמשתמש מעליי, ששכחתי את שמו, כותב שהוא אוברייטד. לזה מתכונים, לא לשחקן חלש (כי פאוליניו שחקן נחמד) אלא לשחקן שמעניקים לו הרבה יותר קרדיט מאשר מגיע לו.

אוקי פה אנחנו מסכימים. יצאתי נגד זה שעשו אותו עוד רגע השחקן הכי גרוע שעבר בברסה.

אני נגד ההורדת שערים, מאמין שבאופן יחסי יש לו את אותו אחוז של שערים חשובים מבין שעריו כמו רוב הכדורגלנים, אז אם לא מורידים למסי או לאינייסטה אז גם אל תורידו אותם לפאוליניו.

בסופו של דבר אם לא הוא אז היו משאירים את גומש…

חשוב לזכור, הציפיות מפאוליניו היו כל כך נמוכות, שהיה קשה לראות אותו מצליח לאכזב. כל דבר שהוא עשה
נחשב בתור זכות.

אז הוא כבש כמה שערים. ביג דיל.

לוולוורדה יש נטייה להחליט על מעמדו של שחקן אפילו עוד לפני שהוא פגש אותו. הוא מחליט אם הוא משחק או לא.
והיכולת של שחקן באימונים או על המגרש פשוט לא משנה.
ראקיטיץ׳, גומש, פאוליניו, אפילו סוארס נהנו ועדיין נהנים מזה.
מאלקום לדוגמא, סובל. אפילו ארתורו וידאל.

לא דיברו על זה פה, אבל לפי ספורט הקטלוני לראקיטיץ יש הסכם מול ואלורדה . שהוא חייב לשתף אותו בכל משחק. ורק בשביל זה הוא נשאר ולא עזב לפסז.
בהתחלה חשבתי שזה עוד שקר של התקשורת צהובה בקטלוניה . אבל שאני רואה את ראקיטיץ חוזר ישר מפציעה ומשחק פאקינג 90 דקות גם שהמשחק 2-0 במשחק לפרוטוקול בלבד. אני מתקשה לחשוב שזה לא נכון…

סליחה, אבל איפה 9 שערים לשחקן מחליף זה כשלון? זה יותר ממה שכבש אסנסיו “הצעיר הטוב באירופה”. זה גם יותר ממה שבנזמה כבש אבל נעזוב את זה…
שערים זו המטרה בכדורגל, 9 שערים זה כן ביג דיל ואלה נתונים שקשר פותח לרוב חולם עליהם. תן לי שם של שחקן מחליף שאינו חלוץ שמגיע ל9 שערים בליגה, ועל אחת כמה וכמה קשר.
על ההודעות האלה בדיוק אני מדבר כשאני טוען שלא מכבדים אותו

וסליחה, אתה רואה מה קורה באימונים? אצל אנריקה לדוגמה גומש שיחק יותר.
יש בעיות עם חלוקת הדקות אצל וולוורדה, והמחליפים צריכים יותר דקות, פה אני מסכים.
ולגבי שחקנים מסוימים, זה לדעתי, כמו שנכתב מעליי, לא קשור לכדורגל.