העברות וחוזים 19\2018

שבת שלום אורי!

לפני שאני יתחיל, אני רוצה להבהיר משהו, אין לי שינאה או שום אישי דבר נגד ארנסטו ואלוורדה , ההפך, אין לי צל של ספק שהוא מאמן טוב. אני גם בהחלט חושב שמגיע לו קרדיט, על הדברים שהוא עשה, בעיקר בהתחלת שנה שעברה (ואני שהטיעון שהוא זכה בתארים בברצלונה רק בגלל מסי זה טיעון שעושה לו המון עוול). אבל בשביל לאמן מועדון כמו ברצלונה, צריך יותר.

שהוא הגיע למועדון, לא רציתי אותו, וחשבתי כבר אז שהוא לא מאמן מתאים, לשימחתי בהתחלה הוא גרם לי לאכול את הכובע. ובמשך תקופה ארוכה גיביתי. אותו (אפילו אחרי משחק האימים מול צלסי) אולם המשחק מול רומא וסיום העונה שעברה הוכיחו את המציאות האפורה. הוא לא מאמן מתאים ולא מאמן שצריך לקבל עונה שלישית במועדון.

יש לי די המון סיבות לרצון שלי להיפרד מהמאמן, אבל אלו שתי סיבות המרכזיות:

א. ריקי פוץ
ב. דה יונג
שתי השחקנים האלו, יצטרכו מאמן שידע לנצל את הפוטניאל שלהם. לצערי, הוא לא .

הסיבה השניה:

פשוט נמאס לי מברצלונה היעילה ושבאה לנצח ולא לשחק כדורגל. נמאס לי מלהשתעמם ולהתעצבן במשחקים של ברצלונה ובעיקר נמאס לי לראות קישור של ראקיטיץ ועוד גרזן (תבחרו שם של גרזן)

מה שמגוחך שתומכיו הקנאים, מזכירים לי את תומכי ביבי (אני מצביע לזהות, אז אף אחד לא יאכול להאשים אותי בשמאלנות) כמו שתומכי ביבי חושבים שבלי ביבי הארץ תיחרב. תומכי ואלורדה משוכנעים שברצלונה תעלם ותגיע לימי ואן חאל בלעדיו.

אבל העיתוי מגוחך, מפסידים לריאל בגביע ועפים בצמפיונס והוא יכול לחפש את לשכת העבודה בברצלונה. למה אי אפשר לחכות אחרי החודש הזה?

לא יודע מי אלו תומכיו של ואלוורדה, אבל אחריו לא יקרה שום דבר והמועדון ימשיך כרגיל כל עוד מסי פה ויש כסף לקנות שחקנים טובים. האמת היא שפרט לעילויים מאוד בודדים אני לא מוצא השפעה גדולה מדי למאמן על קבוצה כמו בארסה וסגל השחקנים הוא זה שקובע.

ההבדל הוא שמתנגדיו של ואלוורדה חושבים שעם הסגל הזה בו פרט לארתור (שגם לו בסוף ואלוורדה נתן קרשיט מהיר מאוד וזה לא היה מובן מאליו) אין לנו אף קשר ברסאי אמיתי, היה אפשר לשחק טיקי טאקה מרהיב ולזכות בטראבל, תוך כדי שילוב שחקני בית, ופחות מזה לא מספיק. לדעתי אף אחד לא היה עומד בסדרנט שלכם.

הקישור הגרזני שישחק בליון בדוגמא הוא כורח הנסיבות וממש לא איזה סטייל שמנסים לצייר לואלוורדה (כן, תמיד אפשר לפנטז על קוטיניו בקישור, אבל גם הוא ממש לא קשר ברסאי קלאסי ועם תפקודו בקישור, לפחות בעיניי ולעוד לא צעט, יש סייגים רבים).

בכלל, גם בנוגע ל"סגנון", אני מסתכל על כל הקבוצות הגדולות באירופה שמועמדות לכל התארים (יובה, ריאל, באיירן, אתלטיקו, סיטי, ליברפול, צ’לסי, יונייטד), ולא רואה אף קבוצה שמשחקת יותר יפה מבארסה ונשארת תחרותית במקביל, פרט אולי לסיטי, שהמאמן שלה בעיניי הוא מקור כל הבעייתיות- כל מאמן מושווה לפפ, וקשה ככה להתרצות מדי כי פפ באמת מיוחד.

דוגמאות כמו אייאקס בפאקינג ליגה הולנדית אחרי משחק טוב עם מוטיבציה של 300 אחוז מול ריאל מדריד (גם אנחנו השנה במשחקים הגדולים עד שנכנס עומס הגביע שיחקנו יוצא מן הכלל, גם בלי מסי) ובטיס פחות מעניינות אותי, כי מדובר במועדונים עם הרבה פחות לחץ ועם הרבה פחות כוכבים. אפילו אצל סארי שאימן את נאפולי חסרת היומרות (שזו קבוצה הרבה יותר גדולה מבטיס או אייאקס), אנו רואים שזה לא קל להביא את המשחק היפה ובמקביל להביא תוצאות שהסגל לא מתאים בול וכשיש דרישות גבוהות יותר.

ואלוורדה הוא לא עילוי אבל האמת היא שהוא גם לא כזה נורא ואני לא רואה מישהו בחוץ שרוצה להגיע והוא יהיה שדרוג כזה משמעותי לעומתו. סה"כ ההחלטה להאריך חוזה למאמן שמהיום שהגיע לא איבד ולו ליום אחד את המקום הראשון הייתה מתקבלת כקונצנזוס בכל מועדון אחר, אבל בבארסה של מסי הרף הוא כמעט בלתי אפשרי אצל האוהדים.

אני חושב שבורכנו בסגל שיודע להתחרות על תארים (במיוחד ליגה) ויודעים לאסוף נקודות
למרות מאמנים לא ברמה (כל מאמן מאז שטיטו חלה) ועם הרבה פעמים טעויות בקבלת החלטות, שחקנים כמו מסי, בוסי אינייסטה מסצ׳ראנו ופיקה שפשוט יודעים לנצח משחקים, במיוחד כאלה שהקבוצה אמורה לנצח.

לכן מלכתחילה הרמה של הקבוצה היא יחסית גבוה וגם מאמנים כמו טאטא שלא ממש התאימו הקבוצה עדיין התחרתה על תארים.

אם יש משהו משותף לכל הזכיות באלופות זה הבטחון מהיכולת שהקבוצה הציגה מינואר והלאה.
העונות שלא זכינו היו כשהקבוצה הצליחה לנצח בתוצאות דחוקות וכדורגל אפור.
ולוורדה הוא לא המאמן שיצור כדורגל שנותן בטחון של ״אנחנו הקבוצה כרגע. אנחנו מסוגלים לנצח את כולן״
והוא גם לא המאמן שיבנה ויפתח שחקנים לטווח הארוך.

ולוורדה בהחלט יודע ליצור אווירה טובה בחדר ההלבשה. אבל אני חושב שלכולנו יש את ההרגשה שאנחנו לא נגיע לטופ ונשאר שם איתו.
זה ברור לי מאוד שלהיות הקבוצה מספר 1 זה לא דבר קל, או מובן מאליו.
אבל זה נראה כאילו אין אפילו נסיון כזה. רק התוצאה משנה ועוד 3 נקודות.

אחרי שתיקה ארוכה הצלחת לשבור אותי.באמת? זה מה ש"תומכי וואלוורדה" חושבים? אתה באמת משווה אותם לתומכי ביבי? עלה בדעתך שתומכים בוואלוורדה כי מעריכים את העבודה והיציבות שהוא נותן ולאו דווקא הפחד שהעולם יקרוס? או שאולי העולם לא מתחלק לקבוצות שעושה דאבל פסים עם שחקני נוער ולוקחים טרבלים לעומת קבוצות של מוריניו וקאפלו?

עובדתית, אף אחד לא יכול להיות בטוח מה יהיה עם מאמן אחר. הכתרנו את סמפאולי כ"היורש האידיאלי" והוא קרס עם ארגנטינה, ועכשיו כולם מכתירים את סטיין שעד הפרוייקט הנוכחי בבטיס לא עשה המון. האם יכול להיות טוב איתם? כן. האם יכול להיות שיהיה פחות טוב איתם? גם כן. זו הבעיה עם ההכתרות הללו, הביסוס שלהן אף פעם לא כזה מוצלח ובתכלס אף אחד לא יכול לחזות איך יהיה, כמו גם שאף אחד לא היה יכול לדעת שפפ גווארדיולה חסר הניסיון יבנה קבוצה היסטורית, שככל הנראה שברה לחלוטין את אמות המידה של הקהל הברסאי, שכן לאף אחד לא אכפת מתארים, אבל אם ארנסטו לא לוקח אלופות שילך הביתה, ואם כבר נראינו טוב, אין קשר למאמן.

אני מתומכיו של וואלוורדה כי בתוך הכאוס שיש בברצלונה הנוכחית, עם הנהלה שערורייתית, הוא המעט סדר שיש לנו וזה בזכות הגישה ה"שמרנית" שלו יחד עם מקצוענות בלתי מתפשרת שנותן סגל הקבוצה. לא יודע איך נראה תחת מאמן אחר, אבל קשה לי להתכחש למה שהוא כן השיג, בטח שכנראה צריך לתת קונטרה מול הגל הקיצוני של בני ה-15 במאניה שקורא לו “פחדן”. הוא לא המאמן הכי מדהים שהיה בבארסה, אבל מגיע לו יותר כבוד ממה שהוא מקבל כרגע.

נחמד לראות ששחזרת, אם אני הבעיה של הפורום. אז אני מודיע שאני פורש. וזה סופי שהיה לכם בהצלחה!

היה טוב וטוב שנגמר.

בכנות, לא אתה הסיבה. דברים אחרים הרגיזו אותי פה. אשמח שתמשיך כרגיל כי בכנות הכתיבה שלך השתפרה מאוד ( ממה שהצלחתי לקרוא רטרוספקטיבית). הסיבה ש"נשברתי" הייתה ההשוואה למצביעי ביבי שהוציאה אותי משלוותי.

תמשיך בשלך, בלי קשר אלייך, אני חוזר לשתיקה שלי. לא הייתה לי כוונה לפגוע בך.

אני חייב להגיד.
אני לא רוצה שנחליף את וולורדה כי הכדורגל לא מדהים.
אני רוצה שהוא יוחלף כי זה מרגיש כאילו הוא אפילו לא מנסה ליצור כדורגל אטרקטיבי. וזה לא שאין לו סגל העונה לעשות זאת.

על הנייר הכל דופק כמו שעון. מובילים את הליגה, יצאנו מאחד משני הבתים הכי קשים באלופות במקום הראשון די בנוחות. אחת הקבוצות היותר טובות התקפית באירופה.

אבל בואו נהיה כנים, בעונת לה ליגה רגילה בחיים לא היינו במקום הראשון כרגע.
וכמעט כל ההתקפה שלנו היא מה שמסי עושה. בלעדיו אנחנו פשוט מניעים כדור מצד לצד.

משה, מה נסגר איתך??
ממתי דיון הוא סיבה לעזוב את הפורום?
אם כבר תהיה גאה שהצלחת להוציא את נדב מהמחילה שבה הוא מתחבא כבר כמה חודשים :call_me_hand:t4: :grin:

נדב, ממש התגעגעתי…
ממי אתה נעלבת שהחלטת להותיר אותנו עוד יותר מצומצמים ממה שאנחנו גם ככה?..

את דה יונג אני לא מכיר, ולכן אני יכול רק להתרגש מתוך השמועות. וכמו שזה נשמע, יש הרבה ממה להתרגש.

מה שמטריד אותי הוא איך זה ישפיע על ההתפתחות של אלניה. בינתיים השחקן הזה מצליח להרשים אותי ולהזכיר לי שיש למשתלה שלנו מה להציע לקבוצה הבוגרת. לי הוא נראה כמו שחקן קישור שיכול להשתלב בצורה נהדרת, ואני תוהה רק איך ועם מי.

ארתור, דה יונג ואלניה הם שלושה קשרים צעירים שלא במהרה יקבלו את שלטון הקישור לידיים שלהם ללא מבוגר אחראי לצידם - ראקי או וידאל או כל איזה פאוליניו אחר שיגיע לפה בעונה הבאה אם שני אלו ילכו. אני אומר זאת כמובן לפי מה שראינו עד כה מהסגנון של וורדה ושל ההנהלה הנוכחית.

וזה לצד אחד בוסקטס שלא הולך לשום מקום בשנתיים שלוש הקרובות.

אני באמת נבוך ואובד עיצות איך יהיה אפשר לשלב את שלושתם במשחק ולתת להם דקות איכותיות. אולי אם ארתור יהיה באנקר בהרכב בעונה הבאה, דה יונג ואלניה יוכלו להתחלק בדקות לצידו. ארתור עד כה יותר מבוגר אחראי משני הגרזנים שלנו.

אם כבר מזכירים את בוסי בהקשר הזה, שמעתי גם שדה יונג יודע לשחק כקשר אחורי. הוא יכול לגדול להיות המחליף של בוסקטס? או שזה רק סתימת חורים רגעית?

דה יונג תואר כקשר שיודע לשחק בכל עמדות הקישור (אחורי, 50/50 ואף קדמי) ואפילו כבלם.
שאלו אותו על הנושא אחרי שהמעבר נסגר ולמיטב זכרוני הוא אמר שהוא אכן מסוגל לשחק כקשר אחורי (כמחליף עתידי ואף במשחקי רוטציה) אבל הוא יודע שבארסה מייעדת אותו לאחת משתי העמדות הקדמיות יותר בקישור. מניח שנחיה ונראה מה יוליד יום במיוחד כשיהיו עזיבות ושמועות על עזיבות בקיץ.

אין לי מושג מי זה או למה אנחנו צריכים אותו, אבל כדאי שתהיו מעודכנים

ביי ביי סאמפר

למה בגיל כזה לעבור לפאקינג קבוצה ביפן? מה יהיה?

אני לא חושב שהיו לו הרבה ברירות.

כואב לי באופן אישי, הילד שמאמין בקרויפיסטה גם מתוך שינה. על מצעים של הסמל של בארסה נגוז לו עוד חלום.

שיהנה ויצליח

אתה רוצה להגיד לי שאף קבוצה באירופה לא רצתה אותו?