מחזור 2 האלופות :: המשבר נמשך עם הפסד 1-0 במוסקבה

גם בעבר לא היה אפשר להעלים עין. הסתירו את השמש עם גביעי אלופות. כריסטיאנו היה הפנים של הכישלון ולא זה שהסתיר אותו. לפחות עכשיו שאר השחקנים מתגלים במערומיהם ולא יכולים להסתתר מאחורי הצל שלו. הנה יש שחקנים חכמים שעושים תנועה, מפעילים לחץ, משחקים קבוצתי - ופשוט לא מספיק טובים. וזאת למרות שקיבלו הרבה חתיכות מתכת בטקס של פיפ"א.

ועדיין, בארסה פחות יעילה עד כה ונראית פגיעה. דברים יכולים לקרות.

לא קשור לדיון, אבל הדיוק, הסבלנות עם הכדור (לא להרים כדור גם עם ימות העולם) והיכולת של כמעט כל שחקן לשחק על שטח קטן הפכו את בארסה במיטבה (של גווארדיולה) למפצחת הבונקרים הטובה אי פעם. משחק אחד של הכנה קפדנית, מאמץ עילאי ובונקר היסטורי לא מעידים על הכלל.

ולעניינינו, כל אחד מחפש נקודות אור ואני מוצא את שלי בליגה. שמטנו נקודות במשחקים קשים, בארסה שמטה במשחקים שהיא אמורה לנצח. לדעתי, לא היינו לוקחים אליפות גם אם זידאן ורונאלדו היו פה, אבל לפחות לא סוגרים את הבאסטה באוקטובר.

נקודה מ-6 בפיחואן ובדרבי זה די סטנדרטי לריאל מדריד בשנים האחרונות, אבל זו בעיקר הדרך, אתה ראית בעצמך…אני משוכנע שבארסה לא הייתה סופגת שלישייה שם בצורה כזו. יש שם טעויות מביכות בהגנה אבל הגישה קצת שונה. אפשר גם להכין טבלה על התוצאות שלה בעשור האחרון בפיחואן ובמשחקים הקשים, אבל זה מיותר, שנינו יודעים את המצב. אני משוכנע שהם טובים מאיתנו, הסגל שלהם חזק יותר. העונה שעברה שלנו הייתה חלשה במידה ניכרת אבל אם ניקח את השנים האחרונות כמכלול, אני חושב שאין הרבה משחקים עם נק’ בטוחות, כמו נגד אספניול, מספיק ששחקן אחד חשוב לא משחק והנה פוטנציאל עצום לפאשלה.

כריסטיאנו היה חשוב בקבוצה הגדולה הזו הרבה יותר ממודריץ’ והיתר, זוהי דעתי האישית. לי לפחות לא היה ספק בעונה שעברה שעוד יגיע הקטשופ וגם אם הליגה הייתה גמורה אני לא מזלזל ברצף ההבקעות שלו. הוא תמיד חטף יותר מכולם ולא בצדק. תיאורטית במקום אלה שצעקו שהוא צריך ללכת - אפשר היה לנסות להחליף את הצוות המסייע שלו. את הטוני קרוסים ואת הבנזמות ולגבי בייל, מהפציעה הזו ניצלנו. לא רוצה לפתוח פה, אבל לכולנו היה התקף לב אחרי הדרבי. חודש בלעדיו נניח זו קטסטרופה אמיתית וקשה לסמוך על שחקן פציע.
הלוואי ואני אטעה בניתוח שלי לגבי אסנסיו אבל ציפיתי ממנו להרבה יותר. זה נוח להיות בין שחקן הרכב לספסל וכזה שהציפיות ממך נמוכות יותר, פתאום כמעט ‘הכל עליו’. והנה, מסתמן(לא אתה טענת, אחרים), שגם בלי כריסטיאנו ועם סרט הקפטן - בנזמה הוא כלום.

כדי שהפוסט לא יתמקד רק בעבר, דעתך על סבאיוס? אני ראיתי אותו בנבחרת הצעירה וגם בבטיס - פחות ממך. אני בספק אם הוא יכול להיות מעבר לזה שמניע כדור בצורה אסתטית. הוא לא מנסה לבעוט או ללכת על פעולה בלתי-צפויה.

גם ברסה הגדולה לא תמיד םיצחה כל בונקר, עובדה שהיא איבדה נקודות. זה בהחלט קורה.
בואו גם לא נשווה את ריאל הנוכחית שבעונת מעבר לאחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה. בנתיים מצבינו לא כזה רע כמו שעושים ממנו, הסגל שלנו קצר מידי ויש לנו מחסור במבקיעי שערים, זה ידרוש מאיתנו לתת פחות מנוחה למרסלו ואיסקו לדעתי שאנחנו די תלויים בהם (מבחינתי התלות באיסקו היא דוגמה לבעיה עמוקה יותר בסגל שכן מדובר בשחקן לא טוב מספיק לטעמי).

הייתי רוצה טוב יותר, הלוואי שהיה מגיע רכש לו אנחנו כה זקוקים, אבל זה המצב כרגע. כדי לזכות באליפות ספרד לא צריך קבוצה מדהימה, ברסה של שנה שעברה היא דוגמה מצוינת לכך, כל מה שצריך זה יציבות מספקת. אנחנו לא חייבים משחק שיא כדי לקחת את הנקודות ב90% ממשחקי הליגה שלנו, ואפשר לזכות באליפות גם אם לא ננצח את ברסה ואתלטיקו.

מה שכן, אדבר קצת טקטית על המשחק. לא הגיוני שאין לנו סקורר על המגרש. מלכתחילה היחידים בסגל העונים להגדרה הם מריאנו ובייל, כאשר בנזמה, איסקו ואסנסיו חצאי סקוררים. לא הגיוני לשחק רק עם 2 חצאי סקוררים, בטח שלא כאשר גם מרסלו לא משחק.
לא מאשים את לופטגי במצב שהגענו אליו, אבל בגלל זה צריך לתכנן את הרוטציות נכון יותר, במשחק שבייל לא נמצא לתת מנוחה גם לאיסקו וגם למרסלו זה טעות.

אגב, במיוחד למצבים האלה זידאן שיחק שנה שעברה ב442 קלאסי שדי הביא אותנו לגמר האלופות. אפשר לפתוח עם 2 מבין בייל, בנזמה ומריאנו בחוד, כאשר אסנסיו וואסקז באגפים. זה פשוט יגרום לנו לאבד את השליטה בכדור, משהו שיעשה פלאים ליכולת הפריצה של הבונקרים שלנו.

מה ההבדל בדרך? הדרבים נראים אותו דבר כבר שנים ולרוב מסתיימים בתיקו. בסביליה אנחנו תמיד נאנסים, התוצאה הפעם חריגה אבל יש בה מן המקריות, ניצול מצבים גבוה במיוחד שלהם ומומנטום שנקלענו אליו. זה קורה וקרה גם לבארסה בעבר (ברומא למשל).

סבאיוס שחקן מצויין בעיניי ואני שמח מאוד שהוא משחק. הוא ישתפר עם הדקות והביטחון ונראה לאן הוא מסוגל להגיע. אכן צריך לשפר את האיום על השער והוא מודה בזה בעצמו בראיונות. אני רק מזכיר שהוא צעיר אפילו מאסנסיו. אם אסנסיו מקבל קרדיט של 100 הופעות כשחקן משנה ועוד עונה שלמה כבאנקר בהרכב כדי להראות את יכולותיו - לא הוגן לשפוט את סבאיוס לחומרה ממנו (בהנחה שמסכימים שפוטנציאל יש לו).

במשחק שבייל לא נמצא לתת מנוחה גם לאיסקו וגם למרסלו זה טעות.

זה לא קרה. נגד אספניול איסקו שיחק.

נגד צסקא זה קרה. פתחנו ללא שלושתם

כן, אבל שלושתם פצועים. זאת לא החלטה של לופטגי.

סביוס שחקן נחמד אבל אפשר להגיד את זה על כל הצעירים שלופטגי משלב וזורק למים.
אני מניח שהשחקנים ישתפשפו יותר כשישחקו יותר ביחד במהלך העונה.
הרוטציות במוסקווה היו מחוץ לפרופוציה.( סרט הקפטן כמשל ע’'ע זריקת **ן)
הייתי כן מצפה לראות את ראמוס מוביל ומזריק לדמם של החדשים יותר רעל ומחוייבות ברוטציות ולא את בנזמה למשל.

כל הדיון על דור העתיד זה נחמד ויפה ומעורר אופטימיות אבל לצערי זה מהקישור מטה לשוער.
ריאל מדריד ללא קראק היא לא ריאל מדריד.

כריסטיאנו עזב ובמקומו הגיע מריאנו. כן, יש סיבות נוספות לאיך שאנחנו נראים, אבל אם יצאת למלחמה לאחר שזרקת את הנשק ולקחת במקומו משרוקית, כנראה שמשהו בהרתעה שלך טיפה ייפגם.

לופטגי הוא האחרון שצריך להאשים בסיטואציה הזאת, והמתקפות התקשורתיות נגדו מופרכות כשם שהן צפויות. שחקן התקפה מוכח מהטופ – זה המינימום ההכרחי כשנפרדים מסקורר מטורף כמו רונאלדו, ולצפות שלופטגי יחולל ניסים בסיטואציה הזאת שקול לתקווה שבייל לא ייפצע.

מה שכן, לראות אותו על הקווים במשחק האחרון היה די מביך. ניכר שהלחץ נותן בו את אותותיו והוא על סף איבוד עשתונות. ההתפרקות הזאת משדרת מסר רע מאוד לשחקנים.

קצת קשה לי להאשים את הבן אדם. הוא בסיטואציה מסובכת מאוד, של קבוצה עם כישרון שלא תואם לציפיות. פיטרו אותו מספרד מכיוון שהסכים לג’וב בריאל ולאבד עכשיו את המשרה הזאת יהיה קטסטרופלי. לא אומר שהוא צריך לעוף הביתה בזמן הקרוב או משהו כזה אבל בוא נגיד שהפסדים כאלה לא בדיוק עוזרים לו.

אני לגמרי לא מאשים אותו. ההתפרקות שלו אנושית לחלוטין, אולי אפילו אנושית מדי.

אני מניח שאני בסיטואציה הזאת הייתי פשוט מתיישב (רצוי ליד מרסלו כדי להעביר את הבאסה בסבבה), מדליק סיגריה, בוהה במתרחש ושוקע בהרהורים נוגים. הייתי מנסה להיזכר איך קוראים למגן הימני המחליף שלי ומדוע שפכנו עליו סכומי כסף השמורים לכוכבים. ואיך קרה שהחלוץ הבכיר שלי הוא שחקן לא חסר כשרון אמנם, אבל נראה כאילו העירו אותו מהשינה והוא רק רוצה לחזור לישון, והמאפיין העיקרי של המחליף שלו הוא השתוללות לא לגמרי ממוקדת. ואיך טוני קרוס פוצח בשביתה איטלקית והוא בכלל גרמני… וכיו"ב שרעפים. אני משער שזו אחת הסיבות שכנראה לא יקראו לי להחליף את לופטגי.

העניין הוא שהדרישות ממאמן בריאל מדריד הן במצטבר בלתי אנושיות. הוא נדרש לנהל אסופת כוכבים שעולים לכר הדשא כשכיסיהם מתפקעים מפרסים אישיים שקיבלו באיזו מסיבה מוזרה, ללטף להם את האגו המפונק מחד, אך להחזיק אותם קצר ולהזריק להם מוטיבציה מאידך. להתמודד עם מתקפות תקשורתיות מטורללות, להביא תוצאות מיידיות ולהסתדר עם מה שיש. להיבחן בזכוכית מגדלת על כל צעד ושעל. לשמוע מהנשיא שאני הדבר הכי טוב עלי אדמות שקרה למועדון, אבל להפנים שהתערבות והשפעה בבניית הסגל הן מחוץ לתחום שלי. להבין ש"בניה" ו"תהליכים" הם מושגים תלושים מן המציאות בריאל מדריד. ובסוף גם לדעת קצת לאמן, להביא איתי שיטת משחק, טקטיקה וכיו"ב זוטות.

קשים חייו של מאמן בריאל מדריד. לא בכדי רף של 3 עונות נראה כמו השאיפה הגבוהה ביותר של מאמן. שושלת? הצחקתם את פלורנטינו. פרגוסון? ארסן ונגר? שבאנגליה יתעסקו עם דינוזאורים כאלה.

אז כן, מאמן בריאל מדריד צריך להיות עשוי מחומרים מיוחדים מאוד, וסימני ההתפרקות של לופטגי מעוררים סימני שאלה אם הוא קורץ מהחומרים הללו. אני מחזיק לו ולכולנו אצבעות.

אני לא מבין איך כל קיץ לא רואים במשרדי ההנהלה את מה שרואים בפורום בישראל.

זה לא שחור או לבן. בקיץ הקודם פלורנטינו היה קרוב להנחית את אמבפה ובקיץ הנוכחי הייתה התעניינות סביב הזארד, ז"א שגם הם מודעים לחוסר בחלוץ טוב. אני בטוח שאם היה אפשר להביא את הזארד (או קיין) ב150 מיליון הוא היה מגיע, אבל היום העסק הרבה יותר מסובך. ברצלונה ופסז שברו את השוק, ולא בטוח שמשתלם כבר לקנות כוכבי על בסכומים כאלה, ואין מה לעשות- כשעל כף המאזניים ישנם שלושה גביעי אלופות רצופים ושחקנים מעוטרים, ההימור לתת להם להמשיך ככה נראה מחושב ומובן יותר.

וגם בקיץ דיברנו על זה, קל לומר יאללה שינחית 2 חלוצי על, אבל זה באמת כמעט בלתי אפשרי היום, לפחות לגבי המעטים שאכן שווים את זה. כבר אי אפשר להוציא שחקנים מקבוצות כמו ליברפול וטוטנהם אפילו.

האסטרטגיה המשתלמת היחידה במצב הנוכחי היא לנסות לאתר את שחקני העל לפני הפריצה, ובזה החבר’ה שם עובדים יפה עם ארבע נצחונות על בארסה (אסנסיו, סבאיוס, ויניסיוס, רודריגו).

עריכה: ולגבי בנזמה, אין הסבר. קסם שחור.

מצד שני הם ניצחו אותנו על גומש :slight_smile:

לא נראה שיש ללופטגי את האישיות הנדרשת כדי להצליח פה. הוא לא מאמן שיתעמת עם הכוכבים כי זה לא האופי שלו וגם הוא יודע טוב מאוד מה קרה לבניטס. הבעיה שהוא נותן יותר מידי כבוד לכוכבים. לתת לראמוס לבעוט פנדלים ובעיטות חופשיות מראה מי באמת שולט בחדר ההלבשה וזה לא המאמן.

העובדה שבנזמה פותח כל משחק למרות שהוא לא בעט למסגרת 6 משחקים ברציפות, גם מעיד על חוסר ביטחון של מאמן לעשות שינויים. מריאנו לא השחקן הכי מוכשר אבל לכבוש הוא יודע. הוא הגיע אחרי עונה שבה כבש 18 שערים בליגה הצרפתית, הוא ראוי להזדמנות בהרכב ולא מקבל אותה. פחדנות? מקובעות? שתי תכונות שבדרך כלל מובילות מאמן לכישלון.

בנוסף אי ההבנה של חשיבות חלוקת כוחות ושימוש בסגל כדי למנוע פציעות, עייפות ושאננות. מבחינת לופטגי יש רק 12 שחקני שדה ראויים. כל השאר סותמי חורים במקרה הטוב או נערי פוסטר במקרה הרע.

ידענו שהעונה הזאת תהיה עונת מעבר. יש לנו הרבה צעירים בסגל שהיו אמורים לקבל הזדמנות בשל דילול הסגל. למעט סבאיוס אף אחד לא ממש קודם ע"י לופטגי. אצל אסנסיו יש נסיגה ביכולת. אודריוסולה ראה דשא רק שקרבחאל נפצע. רגילון רק שלישי ברוטציה לעמדת המגן השמאלי. יורנטה, ואלוורדה, ואייחו לא נספרים. ויניסיוס קיבל 5 דקות. ככה לא בונים עתיד. אם המועדון החליט על חילופי משמרות אז הצעירים צריכים לקבל הזדמנויות. נראה שהמאמן וההנהלה לא מסונכרנים אחד עם השני. ברור שאף אחד מהצעירים לא ברמה של הזאר או אמבפה, זאת עדיין לא סיבה מספיק טובה לייבש אותם לגמרי. בטח כשההרכב הראשון לא מספק את הסחורה.

מראש נתוני הפתיחה של לופטגי היו סוג של בלתי אפשריים. בזמנו הימרתי שלא משנה מי יבוא, הוא גם ככה יפוטר אחרי חצי שנה. נכון על אחת כמה וכמה כשלא מדובר בשם גדול.

מסכים שהגיוני להניח ושיש רמזים לכך שמאזן הכוחות בחדר ההלבשה נוטה יותר לכיוון ראמוס וחבורתו. הדרך היחידה שבה לופטגי יכול לרתום את חדר ההלבשה היא לשכנע את השחקנים שאיתו הם יכולים להצליח. זה לא קל, ומה שצריך בשביל זה הוא רעיונות מקצועיים חדשים שישפרו את הקבוצה. אין רונאלדו, יש כוכב חדש שסביבו בנינו הכל - מתבקש שנתאים את שיטת המשחק. כרגע אנחנו עוד לא שם. היו כל מיני הבלחות, אבל גם בדרבי ראינו שאנחנו ממשיכים ללכת על אותם דברים שעבדו לנו בעבר. אני מסכים שזה קשה עד בלתי אפשרי, לכן אין לי ‘כעס’ על לופטגי. מצד שני, יש מאמנים שאני מאמין שכן היו מצליחים להוציא יותר ממה שיש לנו (נשאר רק לקנא בצ׳לסי, רואים עבודה של מאמן כבר במשחק הראשון בעונה). נחיה ונראה.

ראמוס בועט פנדלים כל כך גרוע? בנתיים הוא מחזיק באחוזים לא רעים בכלל. יצא לו שם רע בפנדלים בגלל אותו פנדל נגד באיירן, רק אזכיר שבאותו דו קרב גם רונאלדו החטיא.
גם כשרונאלדו היה ראמוס היה סוג של בועט פנדלים שני (כשלא פרגנו לבנזמה), והוא נספר כבועט טוב על ידי כל מאמן שאימן אותו.

אני ממש לא בעד שבנזמה ימשיך בהרכב, אבל זו לא אשמתו של לופטגי, להפך, הוא הכי פחות אשם מכל שאר המאמנים שאימנו את הצרפתי.
מוריניו בחר בו ולא בהיגוואין או אדבדאיור.
אנצ’לוטי בחר בו על חשבון מוראטה וצ’יצ’יריטו.
זידאן בחר בו על פני מוראטה הבשל יותר ועל פני אובמיאנג שהתחרט להגיע.
לכל המאמנים האלו גם היה את רונאלדו שיכל תמיד לשמש כחלוץ בעת הצורך.
לופטגי הוא המאמן עם הכי פחות אופציות להחלפתו של בנזמה. אני כמובן לא תומך בהחלטה, אבל זוהי ממש לא אשמתו של לופטגי.

אני בהחלט לא מבין על איזו רוטציות מדובר, היה משחק אחד שלא ברור למה קרבאחל פתח בו, פשוט אודריוסלה היה פצוע.
סבאיוס מקבל המון דקות, ונאצ’ו כרגיל בדרך לשחק יותר מוראן וראמוס, וכמוהו גם איסקו. איזה מחליף חסר לכם פה? מריאנו? הבחור רק הגיע, אף פעם לא טוב לתת לשחקן שלא עשה הכנה עם הקבוצה ולא מכיר את השיטה לשחק ישר.

עדיף שבייל יבעט את הפנדלים ולו רק בגלל העובדה ששחקני התקפה צריכים ביטחון ושערים נותנים ביטחון. בייל גם בועט מצוין. לתת לראמוס לבעוט פנדלים זאת החלטה סבירה אבל נוחה פוליטית. לתת לראמוס לקחת גם בעיטות חופשיות זאת פחדנות נטו. יש לך 4-5 שחקנים שבועטים יותר טוב מצבים נייחים. אין שום סיבה שראמוס יבעט. מאמן רציני לא יכול לתת לזה לקרות.

בנזמה לא צריך לפתוח אם הוא לא בועט למסגרת 6 משחקים רצוף. מדובר על החלוץ שלנו, כן? מריאנו חייב להיות בהרכב אם ההחלטות מקצועיות.

חסרות לי דקות ליורנטה כשקאסמירו קיבל מנוחה. קשר אחורי תמורת קשר אחורי. בלי אילתורים מיותרים. גם ויניסיוס היה צריך לקבל דקות כמחליף במשחקים קלים ולא להיזרק לבכורה של 5 דקות בדרבי. אין פה שום היגיון.

לופטגי קיבל סגל בעייתי ואני לא מאשים אותו לגמרי במצב הקבוצה. כמובן שהוא צריך ויכול לעשות הרבה יותר אפילו עם הסגל הזה. לשמוע אותו מדבר במסיבות עיתונאים זה מייאש. הוא טוען שאנחנו משחקים טוב, ומתכחש לכך שיש בעיה. “השערים עוד יבואו”… הדבר הראשון שצריך לעשות כדי לתקן משהו זה להודות שיש בעיה. המאמן שלנו חי בהכחשה. בגלל זה אני לא אופטימי שהוא יצליח פה.

לדעתי הוא בכלל מצטער על שלקח את התפקיד. הוא היה יכול להישאר המאמן בנבחרת במונדיאל וגם אחריו. לעבוד פעם בחודשיים בלי מתח ובלי לחץ מיותר. רואים שהוא סובל פה מכל רגע. זה גדול עליו.

זה לא פרצוף שמשדר ביטחון…

גם מוריניו נראה ככה 90 אחוז מהזמן. גם מהזמן בריאל.
לגבי יורנטה מסכים, כנראה פשוט אין לו אמונה בו והוא מעדיף שהדקות האלה יגיעו לסבאיוס שכן גם ככה סבאיוס הוא מחליף שני לכל עמדות הקישור כאשר קרוס או מודריץ יעברו אחורה.
לגבי ויניסיוס, מדובר בילד שרק הגיע, בהחלט מקובל עליי שלא יקבל דקות בשביל האוהדים שרוצים לראות את ילד הפלא. גם אנשים לא הבינו למה אודגור לא מקבל דקות בבוגרת בגלל ההיים שהיה סביבו.

עדיין מדובר במקרים שוליים שגם יכולנו לטעון נגד כל מאמן אחר (זידאן עם מיוראל, סבאיוס, ואייחו ויורנטה לדוגמה) אם זידאן על אף כל אלה פלוס היעדר שיטה נחשב להצלחה אז תנו ללופטגי שגם מנסה ליצור שיטה את הקרדיט לפחות בהתחלה. סוף סוף מאמן יוצר שיטה ואולי בעל כורחו אבל משלב יותר צעירים, מגיע לו את הביטחון מהאוהדים אחרי שהוא לא באמת עשה הרבה טעויות, בטח לא ביחס ליריבות