גביע המלך - הדיון המתגלגל:: מודחים בשמינית אחרי 3:2 לבילבאו (פראן טורס, פדרי)

קצת הרכבים משוערים -

FB_IMG_1641368216135

Official: Lenglet and Umtiti will miss the match vs Linares due to gastric issues.
בטח אחלו צפרדעים ואסקרגו מקולקלים.

הספיקו כבר לרשום את אלבס בזמן.

לוק דה יונג לא בסגל כי הורחק במשחק הקודם (נגד בארסה דווקא) בגביע.
דמיר לא בסגל כנראה בגלל ששיתוף שלו יחייב את בארסה ברכישה.

ההרכב -

דני אלבס פותח לראשונה בהרכב (במשחק רשמי) מאז שחזר לקבוצה.

בספסל, ובתקווה לא יעלו כדי להציל את המולדת - פיקה, טר שטגן, פרנקי ודמבלה.

נו באמת

שיהיה בריא מינגסה. באמת שיהיה בריא.

ריקי אלבה וכמובן מינגסה שלושתם אשמים.

פשוט מביך.

https://twitter.com/culerclown/status/1478803201340096523

אחרי שבועיים של טינופים מכניסים אותו כדי שיציל את המולדת. קצת דוחה.

ועכשיו הוא בכלל ירצה עוד כמה שקלים בחוזה

אל תדאג, יש לו חצי שעה להיפצע.

לא הבנתי מה צ’אבי עשה במשחק הזה.
במחצית הראשונה, בהתחלה הבלמים היו מינגסה-אריק-אראוחו. אחרי הגול של לינארס הוא שינה את זה ל אראוחו-מינגסה-אריק.
מה בדיוק התועלת של השינוי הזה? למה לא לשים בלם הכי אחראי שלך באמצע, כמו שעשה במחצית השניה עם פיקה?
לא הבנתי מה בדיוק אלבס היה אמור לעשות. הוא שיחק בתור קשר אחורי נוסף, ולא עשה כלום. אם כבר מכניסים את פרנקי במחצית, זה היה צריך להיות במקום אלבס ולא במקום פוץ’.
מזל שהיריבה כל כך חלשה. משחקי הכסאות האלה היו עולים לנו בהפסד מול קבוצה קצת יותר איכותית. אפילו גרנאדה.

דוקא היה נראה לי שאלבס זומם על ה - 10 של פאטי. רוב המשחק הוא ניסה להתמקם בעמדת הפליימייקר :slight_smile:

וואלה ז’וטגלה .זה ילד זה
קילריות של חלוץ 9 שהיה חסר לבארסה מאז שהפיסטולרו עזב

חלילה לא משווה או מצפה אבל כיף לראות סוף סוף עבודה של חלוץ רחבה טהור כמו של פעם

Alves: “Today I had a role that was in between a full-back and a midfielder, filling spaces, it is a position that I dominate, having such quality players by my side makes things easier.”
אני לא יודע מה זה התפקיד הזה, אבל המיקום קרוב למה שהיה נראה לי.

לא יודע למה זה קשור, ריקי נראה זוועה. הוא כן מגיע לקבל כדורים ומתקרב לבוסקטס אבל בכל הנוגע להעביר כדורים קדימה הייתה חתיכת רגרסיה. זה עצוב, פירות של קומאן השמוק שאולי הרג אותו.

בוסי הוא נהדר, הוא חכם, הוא טכני, אבל הוא נהיה איטי. וכשאני אומר איטי אני מדבר על איטיות מחשבתית, זה עדיין מהר יותר מכל השחקנים שלנו (אין הרבה עם IQ גבוה) אבל הוא מבצע הרבה טעויות שבנס לא עולות ביותר.

נראנו זוועה במשך יותר מדי דקות מול קבוצה מהליגה השלישית. פאדיחות

בסופו של יום יש שחקנים שהם סופרסטארים ומשפיעים על הקבוצה בעזרת יכולת אישית ויש שחקנים שהם בורג במכונה ושגורמים לקבוצה לנוע יותר טוב.

דמבלה אתמול נתן לנו נקודות הרבה בזכות יכולת אישית אבל שחקנים כאלה בדרך כלל נמצאים בקצוות המגרש וחוץ מתנועה לשטחים ללא כדור אין להם כמעט תרומה למשחק הקבוצתי. זו טעות למדוד שחקנים רק על סמך יכולת אישית. שחקן לא נמדד רק בתרומה האישית שלו. אני כן חושב שכל קבוצה צריכה איזה דמבלה או שניים (רק לא דמבלה עצמו כן?) ואני לא מתגעגע לימי פדרו ובויאן אבל מעבר לקו הקדמי, בסוף המכונה היא שקובעת. ושאר השחקנים אמורים בעיקר לשרת את המכונה ולא את עצמם.

התנועה קדימה של ניקו אתמול היתה חסרת תועלת כי הוא עצמו לא מסוכן על קו ה-16 וכי הוא לא מצליח לייצר תנועה של שחקן אחר קדימה. יש משהו ממש בעייתי בבארסה שלנו. אף אחד מהשחקנים לא מאמין ביכולת של השחקנים שלצידו. אין מסירות עומק חותכות הגנה כי אין תנועה לתוך הרחבה בלי כדור (רק בהגבהות). אין תנועה כי החלוצים לא מאמינים ביכולת של הקישור לספק להם כדורים. המשחק שלנו עומד ואין בו זרימה.

ציפיתי מצ’אבי שיהיה מוטיבטור. חשבתי שהוא יודע לדבר ולגרום לשחקנים להאמין. לאט לאט אני מתחיל לדאוג שאולי הוא לא כזה… אני רואה ממנו על הקווים בעיקר כעס כשלא הולך והרבה פחות תמיכה.

אנחנו גם לא מצליחים לייצר מומנטום בין משחק למשחק. מנצחים את מאיורקה בתצוגה נאה של משחק די קבוצתי ואז מתפרקים מקבוצתיות במשחק מול קבוצה בליגה נמוכה. יש משהו מנטלי בבארסה שלנו שגם כשאנחנו יותר טובים אנחנו נראים כמו אנדרדוג.

יש גם חילופי האשמות כל הזמן על המגרש שזה משהו שלא ראיתי בעבר. שחקן מוסר קדימה ושחקן אחר לא מגיע ומיד הם מתחילים להעיר. ריקי ואלבה מזניחים שחקן (ריקי נשאר על השחקן ששמר ואלבה החליט לשמור על הקו) בגלל חוסר תקשורת ואז צועקים אחד על השני אחרי שחוטפים גול. זו תרבות לא נכונה לקבוצה לנסות להאשים את האחר. פתאום כל בארסה שטראובר.

קשה קשה אבל אני אופטימי.

takethatback-sheldon

צ’אבי אמר אחרי המשחק שבמחצית הוא החליט לא לדבר על טקטיקה אלא על מוטיבציה בלבד. גם הוא מודע לזה.

הזכרת את ההערות וצעקות. האמת חוץ מקצת האשמות בגול לא שמתי לב לעוד מקרים כאלה לא במשחק הזה ולא במשחקים אחרים. אתה שמת לב שזה בנוהל, או שאולי זה היה מקרי?
בלי קשר, אין לריקי שום זכות להתווכח עם אלבה. הוא צריך לכבד את ההיררכיה בקבוצה. לא משנה אם הוא צודק או לא, הם לא שווים מבחינת המעמד. בקבוצה של כמעט 30 שחקנים לא כולם שווים.

פחות מפריע לי כמה צ’אבי מגלה עצבים מהקוים. יותר מפריע לי שאני כמעט לא רואה את הצד השני. של לקחת שחקן, לשים לו יד על הכתף, להסביר לו… אולי אני מחפש שכפול פפ אבל משהו בצ’אבי נראה קצת מופנם מידיי. לא מחדיר מוטיבציה במהלך המשחק.

לגבי היררכיה, הטעות של ריקי ואלבה הייתה טעות בתקשורת. לא מצפה משחקן להאשים שחקן אחר ולא מעניין מה ההיררכיה שלו. פשוט שלא יהיו שטראובר.

אני דווקא זוכר באחד המשחקים האחרונים כשכולם חוגגים גול, צ’אבי קורא לפיקה ולבוסקטס ומסביר להם משהו באינטנסיביות.
קשה לנו לשפוט איך הוא מדרבן את השחקנים במהלך המשחק. הוא נמצא בפריים אולי 10 שניות במשחק, ותמיד מראים לנו אותו אחרי גול או ספיגה. אפילו קופים מקפצים כמו אמרי זוכים ל 30 שניות אולי.

בשלב הבא נפגוש את אתלטיק בילבאו בסן מאמס -

המשחק ישוחק ב-18/19/20 לינואר, כנראה כתלות במה שיקרה בסופר קופה.