מחזור 2 באלופות: מארחים את אינטר (רביעי, 22:00, ספורט 5)

אני חושב שעם כל הבעיות שיש לנו, היו גם כמה נקודות אור במשחק הזה.
אני חושב שגנבנו פה ניצחון, לאינטר הגיע לפחות תיקו על המחצית הראשונה הנהדרת שלהם. 1-0 זה נס, היו צריכים לתת לנו 3.
אבל בכל זאת, היו גם דברים חיוביים, מלבד הנצחון

• סמדו נראה מצוין. היה פעיל מאוד בהתקפה ובהיותו השחקן המהיר היחיד בהגנה, גם הספיק לרוב לחזור בזמן. כשאלבה יחזור , יהיה הרבה יותר קל גם לבלמים עם שני המגינים המהירים.
  • כמה שזה נשמע דפוק להכניס את וידאל כשאתה צריך גול, זה עבד. אם זה לא היה עובד, אני בטוח שוולוורדה היה חוטף על זה. אבל זה הצליח, ואני מתקשה להבין איך זה קרה. וידאל הוסיף בעיקר אנרגיות, לא איזה הברקות בהתקפה.
  • חילוף מוקדם. לא רואים הרבה חילוף של שחקן מפתח בדקה 50, גם אם הוא חלש. כל הכבוד לוולוורדה על אומץ. לבוסקטס היה משחק חלש, והגיע לו להיות מוחלף. פעם וולוורדה היה יותר פחדן והיה מחכה עם החילוף עד לדקה ה 70.
  • סוף סוף גריזמן מוחלף. אמן ויירד לספסל קבוע. דמבלה עשה ב 30 דקות יותר ממה שגריזמן עשה ב 60. עד שגריזמן לא יהיה מתואם ולא יוסיף להתקפה, הוא צריך להיות נמוך ברוטציה, ואולי אנחנו בדרך לשם.
  • לחץ גבוה ומאסיבי על היריבה. זה משהו שלא רואים כל יום בבארסה. במחצית הראשונה אינטר שברה את הלחץ באומנות והגיעה לכמה מתפרצות של חצי גול. אבל במחצית השניה, עם וידאל במקום בוסקטס, היה להם הרבה יותר קשה, וחטפנו הרבה כדורים עוד במחצית המגרש שלהם.
  • סוארז היה הכי חלש במגרש, אבל עם הברקות כאלה יש לו מקום בהרכב. כשמסי ייכנס לכושר מלא, וכשיהיה שחקן נורמלי בכנף השמאלי (דמבלה או פאטי) הוא יגיע ליותר הזדמנויות ויהיה יותר מעורב. זה עוד יכול להשתפר.
  • מסי לאט לאט חוזר לעצמו ובארסה תשתפר יחד איתו.

נ.ב. משעשע לראות בדיעבד את ההודעות שנכתבו במחצית הראשונה. גם אני הייתי פסימי, אבל עכשיו זה משעשע.

כל עוד גריזמן בשמאל. זה היה התוצאה. נדב יעוקבי מבין את זה, שאלה מתי אנחנו נבין את זה.

אני לא משנה שום מילה שכתבתי במחצית ובטח לא מתחרט וגם אם היה לי אפשרות למחוק לא היתי מוחק. יותר מזה, רציתי להיות יותר תוקפני.
המשחק הזה מוכיח יותר מהכל, שאנחנו חיים ומתים על הברקות של בודדים והרבה מאוד מזל. אם אינטר יותר קילרים ובלי טר שטגן הכל היה אחרת.

דרך אגב, כן וידאל היה לא רע. אבל מעניין איפה כל אלו שמשבחים את החילוף הזה היו בגרנאדה שהוא חירב לנו את המשחק בנגיעה הראשונה שלו?

דאבל פיבוט זה רע לברצלונה. וידאל יכול לעזור במקרים בודדים. או בתור גיים צאנגר לא בתור תוכנית משחק.

ונקודה כללית, קונטה מול ואלורדה. תראו איזה קבוצה מאומנת וטובה אינטר (שחקנים פחות טובים) מול קבוצה יותר מוכשרת (התקפית) עם מאמן יותר מוגבל. במחצית הראשונה ההבדלים בין שתי המאמנים לא היו יכולים להיות יותר גדולים.

דוגמה קצרה:

https://twitter.com/i/status/1179569725644431362

אני לא חושב שקונטה מתאים לברצלונה בגלל שהוא מאמן שנחשב למאמן הגנתי וטקטי , אבל אם רוצים מאמן שיודע להעמיד קבוצה טקטית ולשפר את ההגנה. הוא פי אלף יותר מתאים מואלורדה לברצלונה.

אני חושב שהחילוף של וידאל פשוט הרחיק את הצלע השלישית של הסבוטאז׳ בהגנה בראשות פיקה ולנגלה. כן, בוסי.
אם מדברים על סבוטאז׳ מכוון, בוסי נראה שנטל בכך חלק אתמול.

הכניסה של וידאל הביאה לנו הרבה אנרגיה וחידדה משהו שרואים הרבה השנה - אנחנו כבויים. השחקנים נראים כאילו הם משחקים בלי חשק. בהרבה התמודדויות הם לא מגיעים ראשונים לכדור. וזה הולך ומחריף.

אני תוהה האם באמת השחקנים שלנו עושים סבוטאז׳ מכוון.
למה?
כי שחקן כמו בוסי לא שוכח פתאום איך משחקים. גם פיקה לא, גם מסי.
מסי???
מסי מאבד הרבה כדורים העונה. עייף או לא עייף, מסי לא נראה טוב ברוב 90 הדקות אמש. ההברקה בבישול לסוארז הייתה כמעט חד-פעמית. גם ההחמצה מול השוער לא כזו אופיינית…
מסי לא נראה טוב, ובאמת הלוואי שזו רק החזרה מהפציעה.

בנוגע לקישור, נראה שזה מתחיל להתחבר ולהראות טוב יותר. גם ארתור וגם דה-יונג הראו יותר חשיבה וגישה התקפית במשחק הזה. אני מקווה שבמהרה הם יפיגו את החששות שלי מהמחסור הנוכחי בקוסם עם אוריינטציה יותר התקפית.

בכלל, הקישור מבלבל אותי - איך יכול להיות שאנחנו נראים כאלה נרפים כשבקישור שלנו משחקים שחקנים בני 22??
שני אלו אמורים להיות יותר נמרצים ואנרגטיים.
ובאמת כאינדיבידואלים שניהם נותנים עבודה. אבל חוסר התיאום כל כך זועק לשמיים, שכיחידת קישור הם לא נעים מספיק מהר ומספיק מתוחכם.

אני לא חושב שהנחש יפטר את הצנון במהלך העונה הזו.
אני לא יודע אם השחקנים מנסים לשרוף את המאמן / הנהלה.
אני לא יודע אם מה שיש לנו יספיק להמשך העונה.

לי זה נראה כאילו הקסם מתחבא שם מתחת לפני השטח, והשחקנים (שלא שכחו איך לשחק ביום אחד) מסרבים להראות אותו. נותנים למשחק לגסוס ברובו, ואז מבריקים ומנצחים, רק בשביל לא לגמור את העונה כבר עכשיו באוקטובר. אבל השחקנים לא נראים מעוניינים, וזה מה שהכי עצוב לי.

אני לא חושב שזה סבוטאז , רק בגלל שזה היכולת הרגילה שלהם. והם בטח לא מנסים לגרום לפיטורים של ואלורדה.

דרך אגב זה היה ממש מטומטם שהיה להם הזדמנות לגרום לפיטורים שלו בלי נזק ועכשיו שמתחילה העונה הם פתאום עושים סבוטאז…

הם שחקנים שבעים אם מאמן שלא מנסה לאתגר אותם. פיקה ולנגלה משחקים בידיעה שגם אחרי משחק של 4 גולים עצמאים לכל אחד הם ישחקו משחק הבא. אז מה אתה מצפה מהם? זה אנושי. כולנו הינו מתנהגים כמוהם. חוץ מקדושים כמו צאבי ואיניסטה ופויול.

מסי זה דיון שלם בהקשר שלו. אין לי טענה אחת נגדו בקשר למשחק שלו והיכולת מקצועית. אבל יש לי בטן אש נגדו בהקשר שמסביב למשחק. הוא השחקן הכי גדול בכל הזמנים בהקשר המקצועי. אבל בהקשר שמסביב. אני לא בטוח שהפורום פה מספיק בוגר בשביל לנהל דיון עליו. בוא נגיד שאני מאוד מאוכזב ממנו. קפטן הוא לא. בטח שלא מנהיג. ואתם יכולים לסקול אותי ולקרוא לי כפוי טובה. ( אני לנצח יכיר לו תודה על התרומה במגרש. )

ואלורדה יכול לשלוח לו פרחים, הוא לא מציל אותו רק במגרש אלא גם מחוץ למגרש. אותו דבר ברתומאו.

הדיבורים על מסי מוצאים את העוקץ מההודעה… הבנאדם אלוהי הכדורגל כבר 15 שנה, רק חזר מפציעה טורדנית ל 90 דקות סופר אינטנסיביות, רואים שהוא לא כשיר בכלל ואתה מלין שנתן רק הברקה שהביאה ניצחון?

אני מלין על המון איבודי כדור.
לדמבלה לא היו סולחים על זה, גם לא לכל שחקן התקפה אחר.

מצטער אם זה מוציא את העוקץ…

מסי בכושר הזה לא סוחב אותנו לעוד אליפות (לא שאני חושב שצריך לבקש את זה, אני פשוט מציין שככה זה לא יקרה).
אני באמת באמת מקווה שזו רק חזרה מפציעה ולא עייפות שהיא גם מנטאלית.
בהרגשה שלי זה לא רק הגוף…

לא זה הבעיה שלי עם מסי. אני לא יבוא עליו בשום טענה אם לא ניקח אליפות בגלל שהוא התייעף. מבחינתי שאנחנו לוקחים אליפות שהוא צריך לסחוב אותנו עליה , זה עוול שנעשה כלפיו. כאילו זה פינוק.

המסיבת עיתונאים שהוא הציל לואלורדה את התחת. שברה אותי, מצטער.

באמת חברים, אין לי בעיה עם מסי. לא אותו אני רוצה לספסל (אהם… אהם… גריזמן…).
אבל צריך להצביע על היכולת הירודה.
אתם באמת מאמינים שזו רק חזרה מפציעה ושאין פה שום דבר מנטאלי?

אין פה בעיה מקצועית, כי עדין גם 50 אחוזים הוא היה השחקן הכי טוב שלנו. יצר 7 מצבים לחברים שלו בהתקפה. השאר זה חלודה מפציעה.

לא תוקף אותך חבר. זה קשה לראות שחקן שמרגיל אותך לכזה גבהים ואז ישר חוזר אחרי פציעה … ואמרתי לך תתאם ציפיות בקשר למסי, הוא במשך כמה שנים סוחב את ברצלונה על הגב. מתישהוא יהיה לזה סוף.

הבטן שלי מלאה נגדו בהקשר אחר לגמרי. וזה דיון אחר לגמרי. (גם מאוד נחוץ לעשות דיון על זה)

אני לא יכול לכעוס על מסי.

אם הוא היה עושה מה שאני רוצה הוא לא היה מסי.

אם הוא היה מציב אולטימטום שזה הראש של ברתומיאו ווואלורדה או שהוא עובר בחינם לסיטי הוא לא היה מסי.

אם הוא היה כריסטיאנו או מראדונה הוא לא היה מסי.

ובסופו של דבר מסי זה מסי.

אני לא יכול לכעוס על מסי.

כי הוא מסי. לטוב ולרע.

קידשת גם את החסרונות של מסי…

אין אחד שלא יודה שזה היה מועיל לו, אז אולי הסתדרתם מצויין גם בלי כל התכונות החסרות ובאמת לא צריך ‘לכעוס’ על מסי על מה שאין לו אבל יועיל זה בודאי ומותר גם להתאכזב.

מסי השלים 10 דריבלים מתוך 11 והכין 6 מצבי הבקעה.
לא רע בשביל שחקן שחזר מפציעה ולא עשה את ההכנות לעונה.

אני חושב שהבעיה בהגנה נגרמה בגלל האיטיות של הבלמים ושל סרג’י רוברטו, בצוותא עם משחק רע של בוסקטס. האיטיות לא תשתנה, אבל מגן שני מהיר והרמה הרגילה של בוסקטס יכולה לשפר את משחק ההגנה.

לחלוטין.

אין ספק שהלייק ההוא לצ’לסי ב2015 היה משהו יוצא דופן. זה לא משהו שיחזור על עצמו. בטח שזה מבאס, אבל אני לא יכול להאשים אותו. זה הבן אדם, וזה אחד הדברים שהופכים אותו לשחקן היסטורי. כפי שאמרתי, לטוב ולרע.

1. מסי הרגע חזר מפציעה ושיחק פעם ראשונה במשך 90 דק העונה. הוא בקושי שיחק העונה.
    2.השלישיה גריזמן-מסי-סוארז בקושי שחקה יחד בגלל פציעות.
  2. ההגנה בעיתית השנה באופן כללי אבל הפעם נוספה העובדה שגורדי אלבה פצוע\
  3. לדעתי השחקנים לא היו נרפים. הם לחצו המון. היה לחץ גבוה וגם עברות.

במחצית הראשונה, ולמעשה עד לכניסה של וידאל השחקנים היו נרפים.
זה לא שהם “לא מנסים”, אלא שהם פשוט לא ברמה.

פעם היינו מפחידים את כל אירופה, עכשיו אנחנו קבוצה שלגיטימי לקחת מולה נקודות. במיוחד במשחקי החוץ.

אנחנו אולי שולטים בכדור, אבל לא במשחק. לזה אני קורא נרפות.
לא עוזר שאתם לוחצים אם המסירות שלכם לא מדויקות, הנעת הכדור איטית וקל לסגור אתכם.
באסה.

הפציעה של אלבה זה תירוץ. גם שאלבה היה כשיר חטפנו. הגול שחטפנו מול אינטר בכלל לא קשור לעמדה שלו.

לגבי סעיף 3. אני לא יודע איך להגיב על זה. אולי התבלבלת וראית את המשחק של שנה שעברה. (העבירות לא מעידות על משהו חיובי, אלא להפך , העבירות שעשינו מראות שנתפסנו פעם אחרי פעם עם המכנסיים למטה)

שליטה בכדור לשם השליטה בכדור זה בלוף. אינטר במחצית המעולה שלהם לא היה אכפת להם שנתמסר גם אלף מסירות בין עצמנו כל עוד זה במרכז המגרש ורחוק מהשער שלהם. המבצע של ארתור (מעולה, אני חושב שהעונה הזאת זה תהיה הפריצה שלו) היה אולי המצב היחידי המסוכן. וגם זה בא ממבצע אישי.

מסכים עם התוכן. אני התיחסתי לנרפות רק ביחס ללחץ. לדעתי , היה לחץ רב אבל אינטר הצליחה לשבור אותו או היו איבודי כדור של ברסה והנעת כדור איטית