מחזור 2 - מביסים את בטיס 5:2 בקאמפ נואו (גריזמן2x, פרז, אלבה, וידאל)

אם היה משבר אמון , הקאמפ נואו היה חצי ריק. ובנדיטו היה מגיש אי אמון וזוכה בו. ההנהלה בגיבוי התקשורת המקומית זורקת לאוהדים את העצם של ניימאר וכולם “שכחו” את המצב שלנו.

בארסה מניה למשל, זה מראה מקומית של התקשורת בקטלוניה…

ההרכב של ואלוורדה -

פרז פותח, וראקיטיץ’ לא. חזון אחרית הימים.

מעניין מה יש לרוברטו על ההנהלה. הבחור שורד 2 מאמנים, חילופי שחקנים, כמה עמדות שונות, ו-0 כישרון אישי. כל הכבוד לו.

הרכב כמו שרציתי, אולי למעט ארתור במקום סרג’י רוברטו.

בלאגן, הרבה בלאגן, ועדיין - אחד המשחקים שהכי נהניתי מהם בשנתיים האחרונות.

איזה כיף לראות את בארסה ככה. נהניתי מאוד.
אין מסי, אז אין ניסים, כולם צריכים לשחק ברמה הכי גבוהה שלהם כדי לנצח. משחק מעולה שלנו.
ומי שפיספס את המשחק שיראה אותו אחר כך. רק בשביל לראות את פרז ופאטי. כנראה שלה מסיה עדיין מייצרת כשרונות, למרות כל הנסיונות של הנשיא.

זה כנראה המשחק שהכי נהנתי ממנו בתקופה של ואלורדה. 15 דקות ראשונות של המשחק ורוב המחצית שניה זה היה תענוג.

לפני שאני מזיל ריר, על קרלס פרס. יש פה עדיין סימני אזהרה:

בטיס קבוצה חלשה, זה כנראה אחד המשחקים היותר קלים שלנו השנה.

ההגנה שלנו היא הגנה מביכה. כל אלו שזילזלו בדה ליכט . יזכרו במשפט שאמרתי , האובדן של דה ליכט זה בכייה לדורות. פיקה ולנגלה פשוט לא יחזיקו מול קבוצה טובה מבטיס ובעיקר שיהיו לה סילונים… אני מאוד פסימי.

אבל נחזור לדברים הטובים שהיו. כדורגל שוטף , התקפי. ומהיר. ולא בצירוף מקרים, רוב שחקנים הם שחקני לה מאסיה. נהנתי.

קרלס פרז , איזה שחקן. ולשמחתי גם יש לו חוצפה חיובית. לדעתי ההתקפי הכי טוב אחרי גריזמן. גם פאטי עושה רושם נהדר. נו צריך לקנות שחקנים ב200 מיליון אירו?

ראקיטיץ בפעם הראשונה תחת המאמן הזה, לא פותח משחק שני רצוף והיום גם לא קיבל דקה אחת של משחק. אולי השמועות על יובה זה משהו רציני. לדעתי זה לא במקרה, יכול להיות מאוד שאנחנו רואים סוף עידן ראיקיטיץ .

• אם הוא יעזוב , אני מקוה שזה יהיה בכבוד, כי מגיע לו. ובאמת שאני רוצה שהוא יעזוב. אין לו מקום יותר בברצלונה.

מה היה המערך במשחק?

4-3-3 עם גריזמן בחוד ופרז וראפיניה מחליפים צדדים.

דרך אגב, שכחתי לכתוב, כל הנטייה הפופלסטית שלמצוא את בוסי אשם בשער. זה טעות. ראפיניה פשוט חלם לגמרי .

ראפיניה לא חד מול השער, אבל שהוא בריא הוא מוסיף המון. כל מה שנדרש ממנו זה להיות בריא בחודש חודשים הבאים . לבנות עליו יותר לצערי לא יקרה…

אחלה משחק! איזה הבדל מהשבוע שעבר.

בוסקטס בהופעה של הימים היפים שלו, היה בכל מקום עם אינספור חילוצים.

גריזמן בהחלט שיחק טוב וכבש שערים יפים, אבל זו העמדה היחידה בבורסה בה הוא מתאים בעיניי. כשסוארז ומסי יחזרו זה לא יהיה אותו דבר בגזרתו, והלוואי שאני טועה.

אני חושב שדה יונג הוא יורש יותר מראוי לבוסי לטווח הארוך, אבל אני סקפטי לגבי השילוב של שניהם ביחד כיום בהרכב. להולנדי חסר משחק עומק ברמה הנדרשת מקשר 50/50 ב433 הברסאי, וזה דבר ששמתי לב אליו גם באייאקס. הוא מאוד טוב במסירות קצרות, שבירת לחץ ומסירות בין הקווים, אבל יכולת בשליש הקדמי אין לו. לא דריבל, לא הצטרפות לרחבה ולא מסירה לגול.

בהמשך למה שרשמתי אתמול - היה המון בלאגן, נכון, אבל לפחות הפעם מדובר בבלאגן הגיוני. יחסית.
אני מוכן לקבל את זה במשחק שני של העונה, כשמסי, סוארס ודמבלה פצועים, ראקיטיץ’ על הספסל, ושחקנים חדשים כמו דה-יונג, גריזמן ופרז (ובהמשך גם פירפו ופאטי) גג במשחקם השני בקבוצה. הגיוני שהמשחק יהיה פחות מאורגן ויותר מבולבל במצב כזה, בתנאי שהמוטיבציה והרעב עובדים שעות נוספות. זה בדיוק מה שקרה אתמול.

האם זה יספיק ליותר מאשר בטיס הלמל"מית והמפקירה בהגנה של אתמול? ברור שלא, אין לי אשליות. גם אין לי אשליות שהלך הרוח אתמול יחזור על עצמו עוד הרבה העונה. אני גם לא מתבלבל לרגע וחושב שפאטי ופרז יראו עוד הרבה דשא העונה, אם בכלל (אלא אם פציעות, חלילה). אבל אם אנתק את המשחק אתמול מהכלל, אז אני בסה"כ מרוצה.

מסכים לחלוטין. אני מאוד רוצה שהוא יעזוב, אבל בגלל שהרצון לא נובע מאי חיבה לקרואטי עצמו (להיפך), אני מאוד אשמח אם הפרידה תהיה בצורה יפה ומכובדת, ואני ממש מקווה שאם זו סיבת הספסול שלו, אז זה נעשה בתיאום של 2 הצדדים.

סוף סוף מאניטת שקר, במצבנו אני מתגעגע אפילו לזה. אבל צריך להבין שהמאמן כלכך תלוש מהמציאות שאין לנו בכלל מושג מי זו הקבוצה הזו עד שמסי לא דורך על הדשא. אנחנו נראים כמו מסגרת בלי תמונה, וכשמסי ישחק סוף סוף התמונה תיהיה יותר ברורה וזה בעיקר מעיד על המאמן, שהתמונה לא שלו, הוא לא חתום על כלום מלבד היעדר יכולת ברורה לספר את הסיפור הברסאי. זה עוד כשיש לך את פיקה, בוסקטס, מסי ודה יונג.
לגבי אמש כן אהבתי את התפקוד של דה יונג, זה לא מובן מאליו שיש לך שחקן עם אפס איבודי כדור ואינסוף הזרמות כדור בחלק הקידמי של המגרש, החבר’ה כולם כולל כולם רואים בו אופציית מסירה תמידית, ברור שככל שיישחק יותר עם שחקנים איכותיים שיישקו אותו בצירופי מסירה נראה אותו יותר.

אגב
אנסו, וואו!! איזו חוצפה חיובית, מסירות חזקות וחותכות ויכולת בעיטה מרשימה. עשה ברבע שעה יותר ממה שדמבלה עושה בחודש.

אגב 2
גריזמן חמוד, אבל מסכים להערה כאן למעלה שכל המרווחים הללו שהיו לו גם באתלטיקו וגם אמש, הולכים להיסתם טוב טוב. וכמובן שלא יהיו פתרונות ראויים מצד המאמן.

ראיתי חלקים מהמשחק אתמול, אבל אני לא יכול להגיד שנהניתי. מה שהיה אתמול על המגרש רק הבהיר לי כמה פוטנציאל יש לנו בסגל. כבר נכון לשנתיים האחרונות טענתי שיש לנו את הסגל הכי טוב באירופה, והתוספת של דה יונג, תיאורטית יכולה להפוך אותנו לקבוצה הכי טובה באירופה.

כשאנחנו נחטוף עוד כאפה רצינית, יהיה כדאי להיזכר במשחק הזה, ובמה לשחקנים שלנו יש באמת ברגליים. אם יש משהו שפפ גווארדיולה הוכיח (דווקא בהפסד שלו שבוע שעבר לטוטנהאם) זה שאם יש לך את השחקנים הנכונים ואת השיטה הנכונה, אז לא משנה מי היריבה, לא משנה מה התוצאה הסופית, ולא משנה שום דבר אחר, אתה יכול להמשיך לשחק אותו דבר. התוצאות יגיעו בסופו של דבר.

גם אם אתה אוהד ריאל מדריד, אתה רואה תמונה כזו ויש לך צמרמורת - אז תארו לכם מה עובר לילד הבן 16 הזה בראש. בגיל שלו אני התלהבתי שאני תותח על כי הרמתי 25 קילו בדאמבלס בחדר כושר.

אני לא הייתי מזלזל בכלל בניצחון הזה, בארסה בלי התקפה כובשת חמישייה די בקלות, גם אם זה לא יקרה כל מחזור (ורוב הקבוצות בספרד ישחקו אחרת מבטיס), והשער עמד לחלוטין באוויר. גריזמן הוכיח את האיכויות שלו, הוא ישתלב, השער השני היה מרהיב. הכל היה עליו והוא עמד בציפיות. ריאל מדריד בסגל מלא מול ויאדוליד להוציא את הזאר - בקושי כבשה שער אחד. אם נבדוק את האחוזים של הברנבאו לעומת הקאמפ נואו בעשור האחרון אני די בטוח מה תהיה התוצאה.
אז מסי נהנה בכל רגע ביציע עם סוארס ומגיע לפיקה ביום בו הוא עם הופעה מספר 500 - לענוד את סרט הקפטן. הוא וראמוס לא יהיו לנצח, גם אם זה נראה שכן…

אני מופתע שמישהו לא מרוצה מהתצוגה אתמול.
זה לא יספיק מול ליברפול או סיטי או יובנטוס - אולי. אבל אפשר להגיד את זה על 99.9% מהמשחקים בעולם.
תהנו ממה שהשחקנים הפיקו ללא מסי וכוכבים אחרים, משיתוף צעירים, משטף המשחק ומסירות קצרות.
אני גם לא חושב שבטיס זאת קבוצה ממש חלשה. היא תסיים בחלק העליון של הטבלה. ויאדוליד או לגאנס לא יותר טובות, וריאל ואתלטיקו התקשו מולם.
מי שלא נהנה מבארסה, שיילך לראות את אתלטיקו. אני ראיתי, וזה ממש ממש משעמם. המטרה בכדורגל היא לא לנצח בכל מחיר, אלא לתת הנאה לצופה, ואני נהניתי מאוד.

ויאדוליד ולגאנס שלך ספגו פחות מבטיס בשנה שעברה.

רק ל5 קבוצות הייתה הגנה גרועה יותר, וחמישתן סיימו ב6 המקומות האחרונים. 3 מהן ירדו ליגה.

לבטיס אין הגנה. מאז שהם חזרו לליגה הכי מעט שהם ספגו מאיתנו בקאמפ נואו היה ב2-0 לפני שנתיים. בכל אחד מהמשחקים האחרים הם ספגו לפחות 3.

אני לא נהנה מזה שארתור הוא אחד מ2 שחקנים סגל שלא קיבלו דקות משחק ב2 המחזורים הראשונים.

אני לא נהנה מזה שהיה נראה כאילו השחקנים פשוט עושים מה שהם יודעים מהבית, בלי אף בן אדם שיקח אחריות ויבנה תכנית משחק.

אני לא נהנה מזה שפרז ופאטי לא יחזרו לעולם לקבוצה הראשונה ברגע שכולם יחזרו להיות בריאים.

אני לא נהנה מזה אני יודע בדיוק איזה מפח נפש אנחנו הולכים לקבל סוף העונה.

אני רק מקווה שלא נקבל את סיטי השנה. אני לעולם לא אתאושש ממה שהם יעשו לנו.

המטרה בכדורגל זה לנצח אחרי 90 דקות . כל קבוצה יש לה שיטה משלה להשיג את זה. אישית אני תמיד ישאף שברצלונה תשחק ותיתן לי הצגה. אבל לא כל הקבוצות יש לה מסי וגריזמן ודה יונג בהרכב…
בכנות ידידי, לשיטתך, האם ברצלונה בשנים האחרונות מקימת את המשפט שלך? שואל ברצינות.

בכנות, אני חושב שאוהדי ברצלונה איבדו את “high ground” בכל הקטע של של הכדורגל יפה. בגדול, עצם זה שאנחנו מתלהבים ממניטה על בטיס לדעתי מראה משהו על הסטנדרט של ברצלונה תחת ואלורדה.

גם טל וגם דימטרי צודקים. אפשר להנות מהמשחק אתמול (אני מאוד נהנתי), אבל אסור לשקר לעצמנו. שהכל הסתדר ואנחנו חזרנו לימי פפ העליזים.

אופטופיק קטן, בטיס היא קבוצה עם קהל אוהדים נפלא ומועדון מאוד חשוב בלה ליגה, מן הסתם, אני רוצה שהם ישארו בליגה . אבל אחרי הכפיות טובה שהם עשו לקיקה סאטיין. אני מודה שאני לא יזיל דימעה אם הם ישארו בליגה אבל יזיעו בשביל זה. קיקה סאטיין בשנתיים שלו כנראה הרגיל אותם ליותר מידי טוב…

בטיס קבוצה חלשה במיוחד בהגנה, אבל לא מסכים שהגישה שלהם היתה נאיבית, הם החנו את האוטובוס . אבל החנו אותו בצורה מאוד גרועה. הגול שלהם היה התקפה כמעט היחידה שלהם במחצית הראשונה. שלא לדבר על ביזבוז הזמן מהדקה הראשונה שלהם.

בטיס ספגה 52 שערים. אתה מתחכם, כי 6 קבוצות אחרות ספגו 50-52 שערים, ואת לא סופר את זה כדי להגיד שבטיס גרועה במיוחד בהגנה. רק 5 קבוצות ספגו פחות מ 45 שערים, כך שלבטיס יש הגנה רגילה בליגה הספרדית.
לפחות כך היה בשנה שעברה.

אולי זאת מטרה של ברתומיאו או סימאונה. המטרה שלי זה להנות מהמשחק. אני נהניתי. היות וזאת קבוצה שאני אוהד, ויש לי יותר רגשות כלפיה מאשר לסיטי או ליברפול למשל, נהניתי כפליים.
אני לא מתלהב ממאניטות שקר, אבח אתמול זה לא היה שקר, אלא קבוצה ששיחקה נפלא.
זה לא אומר שום דבר לגבי סוף העונה, זאת רק בטיס ורק מחזור שני, ולכן אני לא משלה את עצמי שהכל נפלא.

עם זה אני דווקא לא מסכים.
אם כבר לעוף מהאלופות (שזה יקרה כמובן) עדיף שזה יהיה פפ והכדורגל המופלא של סיטי ולא איזה הדחה על ידי טוטנהאם/רומא/קבוצת צ’מפיוז אפורה אחרת שתביך אותנו