טניס :: אליפות ארה"ב 2023

היום ישחקו צ’יליץ’, ראוניץ’, אנדרסון, ופדרר שינסה להגן על התואר.

שני משחקים מעולים בבר בסיבוב הראשון. דרבי צרפתי של גסקה מול מונפיס, וואוורינקה מול דימיטרוב.

יום עמוס ומעניין!

איך אתה שורד מונדיאל וטניס באותו זמן? טוב שאין כדורסל גם.

תיכף הטור דה פראנס מתחיל. והאמת היא, שמוניאל עם כל הריגוש קשה לצפייה. בטח עכשיו שאין עדיפות של אחת הנבחרות שנשארו.

לעשות לך ספוילר לטור דה פראנס? :slight_smile:

תראה מה רשמתי בת’רד על האופניים… זה חתיכת ספוילר…

אם אני רואה שלושה משחקי כדורגל ביום אני ממש מתעייף מנטלית אבל בשמחה אראה גמר טניס של 6 שעות בלי להוריד את העיניים אפילו לשנייה אחת. לא יודע להסביר למה. למישהו יש רעיונות?

לא יודע מה יש בטניס שכל כך מושך אותי. הלוואי שהייתי עולה על זה. בכל ענף אחר אני מודע מה מושך אותי ובטניס… אין לי מושג.

לפני כמה שנים טובות היה משחק של דודי סלע נגד איזה טניסאי מוכר שכל עם ישראל נשאר עד איזה 4 בבוקר או משהו כזה, אז ניסיתי לראות את המשחק, אחרי רבע שעה נרדמתי והתעוררתי ביקיצה טבעית בבוקר…

אני לגמרי איש של נדאל… מת לראות אותו לוקח את ווימבלדון בפעם השלישית

זה כמוני עם בייסבול האמת

פדרר עולה לסיבוב השני בקלות עם 3-0, לא יאומן כמה המשחק שלו קליל ובלי מאמץ כדי להעיף מדורג מס’ 58 ליוביץ’.

המשחק שהבטחתי קיים יותר מנה שציפינו. וואוורינקה השחקן שחזר מפציעה ארוכה בא מול דימיטרוב והפסיד את המערכה הראשונה 6:1. הוא לא הרים ידיים, ניצח בשני שוברי שיוויון את המערכות 2 ו 3 וניצח 6:4 את המערכה הרביעית בדרך לשלב הבא. איזה משחק מטורף!

ציליץ עשה גם העבודה ב 3:0 קליל, כמוהו סאם קווארי, וגם ראוניץ’ עושה את העבודה.

אצל הנשים האלופה של ה US Open ופיינליסטית הרולאן גארוס סטיבנס (מקום רביעי בעולם) מפסידה בשתי מערכות לוקיץ’ ומסיימת מוקדם מהצפוי.

ווזיניאקי, ונוס וויליאמס האחות של, ומדיסון קיז עולות לסיבוב הבא.

מחר יום חדש כשבמוקד הישראלי דודי סלע ינסה לאתגר את נדאל.

דג’וקוביץ’, דל פוטרו, קאי נישיקורי, ניק קירגיוס, אלכסנדר זברב, דומיניק טים ודויד פרר יחלו מחר את התחרות בסיבוב הראשון.

אם וואוורינקה הפעם בכושר טוב, ואם דג’וקוביץ’ יצליח לסדר את הראש בחזרה לימים עברו נוכל לקבל טורניר חלומי.

ראיתי טיפה מפדרר אבל באמת שהמשחק שיעמום אותי, בגלל זה אני לא לא מת עליו, המשחק שלו משמים בעיני. כן ראיתי את המשחק של מדיסון קיז שהיה נחמד ואת הדרבי הצרפתי של מוניס וגסקה… כיף מאוד לראות את מונפיב

דודי כצפוי מפסיד 6:3 6:3 6:2 לשור.
צפוי מאוד, חבל שהשנה זה נגמר מהר מדי. בנוסף זה גם יוריד את דודי כמה מקומות בדירוג

ווימבלדון היום השני.

דג’וקוביץ’, דל פוטרו, קיריוס, נישיקורי וסשה זברב עולים לסיבוב השני. מאידך דוד פרר, דומיניק ת’ים (פרש בפיגור 0-2) ודיויד גופן כבר לא יהיו בשלב הבא.

אצל הנשים גם נרשמו כמה הפתעות כשקביוטבה ושארפובה יחד עם קרולין גרסיה בחוץ אחרי הסיבוב השני.

האלפ, קרבר מורגורסה ואסטפנקו עשו את העבודה וממשיכות לשלב הבא.

מה שרץ עכשיו במשחק של איבן קרלוביץ’ מול יאן סטרף… מערכה חמישית 12:11 לסטרף ועוד היד נטויה!

והנה זה נגמר. קרלוביץ’ מודח והמערכה מסתיימת 13:11 לסטרף. איזה משחק!

עוד היום, פדרר, ראוניץ’’ מונפיס וקווארי עולים לסיבוב השלישי. אצל הנשים פליסקובה, סרינה ואחותה וונוס כמו גם אמריקאית שלישית מדיסון קיז עולות שלב. מי שמפתיעה הפעם זו ווזינאקי השניה בעולם שהולכת הביתה מאוד מאוד מוקדם.

חבר היום מראה לי את הסטטיסטיקה הזו - פדרר הכניס את הסרב הראשון ב 70% כשהוא מנצח ב 93% בהם. זה נתון פסיכי שמלמד מהו הפרמטר שנותן לפדרר להראות כל כך טוב בגיל מבוגר כשלו.

הבסיס של ניצחון בטניס גברים (אצל נשים זה שונה) זה להכניס את הסרבים שלך בהגשה הראשונה באחוז גבוה או לכל הפחות יותר מהיריב. ברגע שההגשות שלך בשליטתך הסיכוי שלך לשבור דווקא בהגשות שלו. זו הנקודה החזקה של פדרר של השנים האחרונות. דיוק וריכוז בסרבים שלו. אהה… יש גם את הבקהאנד שעוזר.

עדכונים מאתמול והיום.

סשה זברב ניצל מפיגור 2-1 והופך יום למחרת כשהמשחק מחודש. נישקורי, קיריוס, דג’וקוביץ’, נדאל ודל פוטרו עולים שלב. מי שלא עולה הוא פיינליסט שנה שעברה מארין ציליץ’ שמודח ע"י פלה ב 3:2. מי שעוד מפסיד ומודח זה וואוורינקה שהקאמבק שלו מסתיים בשלב השני. גם סאן קווארי בחוץ.

אצל הנשים האלפ, קרבר ואוטפנקו עולות שלב, ומי שיראה את הגמר מהבית הם מוגורזה וקיז שמפסידות ולא ממשיכות הלאה.

פדרר ישחק היום.

יפה, מוגורוזה מוכיחה שמה שהיה אשתקד בווימבלדון הוא משהו חד פעמי וסנסציה שלא תחזור על עצמה, או במילים אחרות, אפיזודה.
#סרינה40

זכתה גם ברולאן גארוס לפני שנתיים. לא פשוט לקחת שני גראד סלאם. רק אומר.

שישי בערב פדרר מתקדם לשמינית עם 3-0 חלק על סטורף. עוד עולים עם פדרר נדאל (3-0 חלק), איזנר, מונפיס, אנדרסון, דלפו שנראה מצוין וראוניץ’.

מי שמתקשה כרגע זה דג’וקוביץ’ מול קייל אדמונד שכרגע המצב 2-1 לנובאק עם מערכה רביעית בלי שבירות. כמו כן קאי נישיקורי החל לא מזמן לשחק מול קירגיוס כשהוא מביס אותו במערכה הראשונה 6:1 וכרגע מוביל 2:0 במערכה השניה.

סשה זברב בא עייף אחרי משחק שלקח יומיים בסיבוב השני וקורס בסיבוב השלישי אחרי חמש מערכות מול גולביס.

אצל הנשים - אוסטפנקו, קרבר, סרינה ועוד עוברות את השמינית ועולות לרבע. מי שכבר לא תתקדם הלאה היא סימונה האלפ שמודחת במפתיע. גם האמריקאיות קיז והאחות ונוס וויליאמס בחוץ.

השלבים המעניינים מתחילים לקרום עור וגידים. אל תפספסו!