הליגה האירופית 22/23 :: סביליה ברבע הגמר (חמישי 22:00)

כל כך כואב לראות ככה את רונאלדו. חסר אונים כמעט. מקווה שיחסוך לעצמו עוד רגעים כאלה ויפרוש עם הכבוד שעוד נותר לו.

כמה פעמים הוא נקבר…לא יכול להיות שמדובר בשחקן שעובר תקופה רעה אחרי הכנה לקויה לעונה ? אסור שזה יקרה לרונאלדו ? לא הייתי ממהר להספיד אותו.

מסורת של יונייטד בעונות האחרונות היא שכאשר מנג’ר משפר את ההגנה יש פתאום תקלות בהתקפה ואחרי שיפור ההתקפה צצה לה התערערות בהגנה. אחרי ארבעה נצחונות עם הגנה שנראתה מעולה, עם רביעיה אחורית שנראתה כמו משהו לרוץ איתו בכיף כל העונה, פתאום מקבלים צמד מפוקפק לינדלוף מרטינז שמסתבכים מול קבוצה קפריסאית. מאלאסיה עם שני מחציות מחרידות בשני המשחקים האחרונים כשפתאום פאקינג לוק שואו מוזעק לעבודת הגנה (?!?!) וגם הקישור האחורי כרגע עם קאסמירו שבבירור טרם נכנס לעניינים ומקטומיניי שמגבלותיו ידועות.
לפחות בהתקפה תחיית המתים עם מרסיאל וראשפורד המוספדים שנראים שוב כמו חלוצים של 20+ בעונה. אמנם במסגרת הנד-נד עלייתו של ראשפורד מלווה בירידתו של סאנצ’ו כשהוא ורונאלדו כרגע חוליות חלשות מאוד.
שורה תחתונה משיגים 3 נקודות חשובות אבל הסימנים בהחלט מדאיגים. חוסר יציבות מתבקש של עונת ראשונה של מנג’ר חדש ויש עוד כל כך הרבה עבודה בכל הגזרות. לא פשוט.

אחרי המתאבנים של שלישי ורביעי הגיע הזמן למשחק הבאמת גדול של השבוע: מנצ’סטר יונייטד נגד אומוניה.

דה חאה
דאלוט לינדלוף מרטינז מלאסיה
קאסמירו פרד ברונו
אנתוני רונאלדו ראשפורד

הרכב חזק מה שאומר שנסבך הכל כמו שאנחנו אוהבים.

נכון, זאת רק המחצית. ונכון, התוצאה לא ממש משקפת משהו להתגאות בו. ונכון, רק לפני שבועיים יונייטד חטפה שישייה. ונכון, זאת רק הליגה האירופית. ונכון, זאת קבוצה עם שם של חומר ניקוי.
אבל האנרגיות שעולות הערב מהאולד טראפורד, זה משהו שלא ראיתי שם כבר שנים. המתח הזה באוויר בכל התקפה של יונייטד, קריאות ההתפעלות כשמסירת מפתח עוברת - הקהל הזה צמא וחיכה לראות כדורגל הרבה מאוד זמן. והוא מרגיש שהינה, זה מגיע. ומגיע לו.

וגם - נכון שהרבה פעמים הוא לא מדייק. ונכון שלפעמים הוא אגואיסט בצורה מרגיזה ביותר. אבל אין מה להשוות בכלל בין הגרסה הנוכחית של ראשפורד, למה שראינו ממנו עד לפני פחות מחצי שנה בסך-הכול. שפת הגוף, התעוזה, לקיחת האחריות - הכול. נכון שבשנה שעברה הגולים של כריסטיאנו עזרו “להסתיר” חלק מהבעיות לפעמים, אבל זה הסדר הנכון של הדברים, אם המועדון חפץ חיים ועתיד - ראשפורד כשחקן מוביל, רונאלדו כשחקן משלים.

ששש… :shushing_face: כאן בונים.

אל תגידו שלא אמרתי.

היה צריך להיגמר 11-0 לנו. משחק הזיה שמזכיר את ההפסד לבורו שנה שעברה ואת ההפסד לפורטסמות’ ב-2008 בגביע. הייתי בטוח שייגמר כאן תיקו שכולו הפסד והניצחון באמת ובתמים מפתיע ומשמח.
קצת כואב הלב על אומונויה שנתנו הופעה הירואית בלי משחק מלוכלך ובזבוזי זמן גועליים, אבל זה כבר היה מוגזם.

הבלדה לכריסטיאנו

לחן: ‘עוד יום’ של Full Trunk

אפחד לא יכניס אותי בתוספת זמן
אז יאללה טן האח בוא תשלח אותי מכאן
כי במקום בחוד אני פתאום יושב ספסל
עכשיו אני מודאג שלא אכבוש במונדיאל

שעתיים משחק אני קם (קם)
כמו שי-האלק מלא זעם
כבר ניצחתי לבד את טוטנהאם (האם)
עכשיו חולק עם אלנגה דקות

אז אני מדבר על זלזול
ביקורות מנפנף בביטול
גם קין באולפן
וריו הקול
רואים שעברו את הגבול

קח אותי, קח אותי, קח אותי מכאן
קח אותי, קחי אותי, קח אותי מכאן
לעוף מפה מוכן
אך לא מוצא לאן
יאללה בוא ז’ורז’ה וקח אותי מכאן

אפחד לא יכניס אותי בתוספת זמן…

בין עשרים לשלושים איש
כמו מלך אמור להרגיש
קינוח אסור להגיש
ת’ליגה אמור להתיש
ממוסמר להרכב עם פטיש

עכשיו כבר חושב על הסוף
מטן האח כבר קיבלתי אגרוף
מהספסל לא אוהב את הנוף
וולאק אמן והזמן יחלוף

קח אותי, קח אותי, קח אותי מכאן
קח אותי, קחי אותי, קח אותי מכאן
לעוף מפה מוכן
אך לא מוצא לאן
יאללה בוא ז’ורז’ה וקח אותי מכאן

אפחד לא יכניס אותי בתוספת זמן…

הערב הוא חוזר מול שריף, יהיה כיף.

Manchester United starting XI confirmed

Here’s how United start tonight.

XI | De Gea, Dalot, Lindelof, Martinez, Malacia, Casemiro, Eriksen, Fernandes, Antony, Ronaldo, Garnacho.

סחתיין על טן האח שנותן דקות לגראנצ’ו , אני גם בטוח שאם הוא ירשים הוא יקבל עוד דקות וביטחון מההולנדי.
המפתח - גול מוקדם .

עוד מחצית עם שליטה מוחלטת בקטע טוב, ועוד מחצית עם המון החמצות ופספוסים בקטע רע.
בסוף דאלוט שובר את הקרח ממצב נייח ומשחרר אוויר. נקווה לראות עוד כמה שערים בהמשך.
גרנאצ’ו בינתיים נראה מבטיח, בטח יותר מסאנצ’ו שלאחרונה לא מצליח לעבור אפילו קונוס.
רונאלדו ממשיך להיראות כמו פח אשפה.

גראנצ’ו - לא ראיתי אותו מעולם עד למשחק אתמול וברור לי ששריף זו יריבה קצת בדיחה (על אף ששנה שעברה היא ניצחה את ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו, אז אולי עדיף לכתוב ‘שריף הנוכחית’), כזו שלא בעטה לשער אפילו. ועדיין - הוא נראה כמו שחקן די בשל על אף גילו הצעיר. בואו נניח שבמשחק רגיל הוא לא יקבל כל כך הרבה כדורים גם בגלל זהות השחקנים על המגרש. אבל הוא נראה מהיר, עם דריבל מעולה, די חכם במשחק שלו, לא מנסה גם לבלוט בכוח. הקהל הריע לו על כל פעולה. זו בהחלט הייתה הופעה לא פחות טובה מיום ממוצע של סאנצ’ו במנצ’סטר יונייטד. בפרמיירליג ראיתי שיש לו דקה אחת - חבל. הייתי משתמש בו לעתים גם כדי ‘להעיר את כוכבים’. וכריסטיאנו רונאלדו הולך על מלכות השערים של המפעל. סתם לא באמת.

הרכב מעניין מאוד של טן האח לקרב על המקום הראשון נגד סוסיאדד:
דה חאה
שואו-מרטינז-לינדלוף-דאלוט
קאסמירו-אריקסן
גרנאצ’ו-ואן דר ביק-ברונו
רונאלדו

אולי זה בכלל 4-2-2-2 עם רונאלדו וגרנאצ’ו מקדימה.
בכל מקרה טן האח בא עם תכנית ונקווה שהיא תעבוד.

קשה לי להאשים כי הסגל באמת קצר ויש משחק חשוב בראשון, אבל אנחנו חייבים גולים ופותחים בלי אף שחקן שמסוגל לכבוש. היחיד שבסגל זה ראשפורד ואני מבין שהוא חייב לנוח.
נקווה שגרנאצ’ו יעשה ניסים ושאולי האוויר בספרד יפתח לרונאלדו את הצ’אקרות.

יונייטד חייבת לנצח במשחק על מנת לעלות לראשות הבית ולהמנע ממפגש מול אחת מהקבוצות דרג ג’ של ליגת האלופות ולהקל על העומס שיהיה אחרי המונדיאל.
הקבוצות הבכירות בדרג ג’ הן בארסה, יובה ואייאקס. אני אישית אשמח למשחק של בארסה-יונייטד בשלב ה32 של הליגת האירופאית.

לא שיחקנו מי יודע מה ולכן לא השגנו מעבר למה שמגיע לנו. אבל השיפוט היה מחריד. מרטינז עובר נסיון התנקשות ומקבל צהוב. רונאלדו קופץ לנגיחה ומקבל צהוב. הספרדים נמרחים על הרצפה ביגון כהרגלם מכל משב רוח והשופט קונה את המשחקים העלובים האלו. לא בגלל זה לא הצלחנו לכבוש אבל זה הפך את המשחק למאוד מרגיז לצפייה.

בשלב הבא אייאקס או ברצלונה לשביעות רצון אופ"א אלף אחוז.

במסגרת מאמצי אופ"א לשכנע שבעצם יש כבר סופר ליג (תכניסו לבד את המם עם Superleague at home), קיבלנו את ברצלונה לשלב 32 האחרונות באירופית.
אין לי מושג איך יראו שתי הקבוצות בפברואר, אבל כל אחת מהן עוברת עונת ד"ר ג’קיל ומיסטר הייד משלה.
איזו יונייטד תגיע למפגש הזה? יונייטד שמנצחת את ארסנל ליברפול וטוטנהאם או יונייטד שמתבזה מול אסטון וילה?
איזו ברצלונה תגיע? זאת שמתבטלת מול באיירן וחוטפת מריאל או זאת שאיבדה רק 4 נקודות בליגה מתחילת העונה?
יהיה מעניין.

את המילים האלה אני כותב ברעד. דוחה למחר. לשבוע הבא. לאחרי הגמר. לעונה הבאה ולזאת שאחריה. כבר עשר שנים שאני כותב ומוחק. מפני צער המויס, צער הואן חאל, צער המוריניו, צער הסולשיאר וצער הראגניק. מפני צער המועדון איתו גדלתי ואותו אני אוהב. ואני כותב לא מפני שיש לי כוח לכתוב, אלא מפני שאין לי כוח לידום. ועבור טן האח.

אני אוהב כדורגל. אוהב כדורגל ואוהב את מנצ’סטר יונייטד. ופתאום זה לא סותר אבל גם לא חדש. אני אותו אחד בדיוק כמו שהייתי רק שעכשיו לא רק אני יודע אלא גם אתם. היה לי חשוב לומר זאת כאן במקום של אוהבי כדורגל למרות שמי שאוהב כדורגל לא ראה יונייטד מ-2013. חוץ ממני ומחבריי לקהילה. פשוט כדי לחיות לא בצל ולא בהסתרה.

את ההתנגשות שבין האהבה לכדורגל לבין מנצ’סטר יונייטד חייתי עשר שנים. יש כאלה שפתרו לעצמם את הקונפליקט בכך שהפסיקו לראות יונייטד, אחרים מסבירים שהם בכלל לא אוהבים כדורגל. מבשרי אני יודע שאני אוהב את שניהם. ואת הסתירה הזו בא טן האח ויישב לי יחד עם עוד שחקנים. זהו חיבור שבין אדם למועדון.

ובמה שבין אדם לחברו ולפורום בו הוא חי: זאת לא אופנה ולא טרנד ולא הצהרה פוליטית. מנצ’סטר יונייטד איז פאקינג באק. ואין כמו הקאמפ נואו כדי להזכיר לכולם נשכחות.

וואו. איזה אדם אהוב ואמיץ. ריגשת כל-כך.
תודה לך על זה, איזה קידוש כדורגל עשית בדברים הפשוטים אבל מלאי המשמעות האלה שלך. אני רק חושב על אותו אוהב כדורגל שגם אוהד את מכבי פתח-תקווה ורואה את הפוסט שלך, והלב שלי מתרחב.

תהיה מי שאתה, ואל תפחד ממה שאחרים חושבים.

נ.ב. סוף-סוף הבנתי את משמעות הכינוי שלך

שארקי, אתה גאון מבוזבז. אבל לפחות אתה חי האמת שלך, זה מה שחשוב :pleading_face:
ובקשר למשחק אין לי משהו לחכם להגיד חוץ מזה שאני מקווה שבשנה הבאה זה יהיה המפגש בחצי גמר האלופות.

לדעתי המעמד הנוכחי הולם מאוד את הקבוצות :wink:

טיטי היקר, בעונה הבאה זה יהיה ליברפול אתלטי באירופית, בטוח :joy::joy::sob::sob: