צ'יפים לצ'אבי - דיון הטקטיקה והסגל לעונת 23/24

“סגל החלומות של צ’אבי” לפי הספורט -

20220711_095304

בואו נגיד שהכל באמת יקרה ויש כסף וכולם יבואו - איך לעזאזל מנהלים סגל כזה?

אני מחפש שיטת משחק, אונסה, משהו, שבאמצעותם יגיעו למיצוי של סגל כזה, עם מקסימום תוצר ומינימום מירמור - ובינתיים לא עולה לי משהו לראש.

מה שמצחיק שבראש של צ’אבי פיקה אלבה ובוסקטס עדיין פותחים. דיי נו.

איפה פבלו טורה, אבדה, קויאדו?
כל הצעירים שיש בקבוצה קודמו על ידי קומאן. צ’אבי ממשיך עם רובם, אבל לא נותן צ’אנסים לאחרים, ומנסה להיפטר מחלקם.
אני גם לא מבין למה אנחנו צריכים שחקני ספסל ב 50+ מיליון. לפעמים נראה שגילו באר נפט מתחת לקאמפ ואנחנו psg עכשיו
בינתיים לא מצליחים להיפטר מברייטוויט, אומטיטי, מינגסה, פיאניץ’, ממפיס, נטו. הם לא בתוכניות, אבל מקבלים משכורת.
אני מקווה שזה לא הראש של צ’אבי אלא הראש של ספורט. אי אפשר לנהל סגל של 30 שחקנים.

מתוך 3 אלו, היחיד שלדעתי יקבל איזושהי הזדמנות, הוא טורה. וגם תלוי במצב הסד"כ בקישור.

וריקי. אבל כן, לא ברור מה יקרה עם כל אלו, לפחות בינתיים.

מצד אחד זה בהחלט נראה כמו סתם משהו שספורט הנפיצו, מצד שני - לפחות לפי הדיווחים והשמועות, בברצלונה כן מנסים ללכת על ראפיניה, דמבלה, קונדה, אלונסו, אזפיליקווטה ולבנדובסקי, בתוספת קסייה וכריסטיאנסן שכבר פה (נרשמו כבר, אגב?), ודה-יונג שעוד איתנו (ואולי לא יישאר ככה, אבל כנראה שיש לפחות רצון למחליף פורטוגלי בשבילו). משהו לא מסתדר לי עם גישת ה"נחזיק 2-3 שחקנים, באותה דרגה בערך, על כל עמדה". זה מתכון לבלאגן, ולא רק כספי.

אהבתי שהם פשוט שרשרו את רשימת הבלמים המתגבשת מתחת לאראוחו, כי גם להם אין מושג מה הולכים לעשות עם כל הבלמים האלה. אני מופתע שהם לא הוסיפו לרשימה שם גם את כריסטנסן, והשאירו את פיקה כבאנקר בודד ויחיד שלא יזוז ממקומו לעד.

אבל ברור שהרשימה הזאת בדיחה. קסי לא באותה עמדה ולא ממלא את אותה פונקציה כמו פדרי בשום צורה. וברנרדו סילבה / דה יונג יהיו מחליפים שלישיים לגאבי ולפאקינג סרג’י רוברטו?! הם אפילו לא התאמצו להעמיד את הדבר הזה באופן הגיוני.

בסדר, עזוב פטריות ועזוב מי מחליף ובאיזו עמדה. תחלק את אחרת אם בא לך. עדיין לא ברור איפה כל אלו ייכנסו, גם אם ברור שסילבה/פרנקי יפתחו, ופיקה יפתח כל עוד הוא מתעורר בזמן אחרי בילוי לילי.

תמונת פנטזיות כן? אני בינתיים לא רואה שיש לנו איזה קצה חוט עםברנרדו סילבה, יש כאלה שטוענים שניקו יצא להשאלה, גם על אבדה עלו דיווחים כאלו, היחיד באמת שאני שוקל שיראה דשא אבל גם לא תמיד זה פבלו טורה, אם דה יונג ישאר (וזה אם מאוד גדול) אני מקווה שצ’אבי ישתכנע להפוך אותו לאחורי.

פיקה ואלבה מוצגים כפותחים, אבל הרעיון הוא לתת לשחקנים המאוד מתבגרים האלו אלטרנטיבות ורוטציה. הסיפור הוא כמובן בהתקפה עם רפאיניה, דמבלה ופראן. כל זה יכול לעבוד כשצ’אבי מבין שצריך לספסל לפעמים את פראן ולשחק גם עם ווינגרים אמיתיים.

בקיצור אני לא מתרגש מהטויות של ספורט. עוד תמונה שיש בכל חלון העברות, נדבר על טקטיקה אחרי שיולי יגמר ונראה קצת קדם עונה. בארסה בעננת על של חוסר וודאות בגלל הבלאגן המקצועי והכלכלי וקשה לברור את מה אמיתי פה.

עזוב את התמונה של ספורט ואיך זה מחולק שם. לפי דיווחים ושמועות, נכון לכרגע, מי שרשום למעלה זה מי שאו בברצלונה, או שברצלונה מנסה להביא. אז…איך זה מסתדר?

העונה ארוכה, שחקנים נפצעים יש המון מסגרות ועומס, אפשר לסדר הכל עם רוטציה נכונה, ואפשר גם לאפשר לצ’אבי לראות “מה עובד” עם כל הכלים שיש לו כרגע, בהינתן מה שיש לו. נגיד, אני מצליח להבין מה פראן נותן לו לעומת ווינגרים אחרים שהיו בסגל (אדאמה לדוגמא, או אחומש ואבדה), אבל אני חושב שזה יהיה אחרת לעומת פאטי או ראפיניה שהן אופציות משמעותית טובות יותר מהמה שהיה זמין עבורו בשנה שעברה.

הקישור זה פלונטר כי כמה שחקנים שלא בטוח ישארו. דה יונג וניקו כרגע מועמדים לעזוב, גם רוברטו נשאר תחת חוזה נמוך וכמובן פבלו טורה שכרגע מגיע לשחק עם ב’ כשלא כל שחקן שמגיע לבארסה ב’ חייב תוך חמש דקות לעלות לבוגרת ולהיות שחקן הרכב כמו שקרה עם פדרי. זה בדרך כלל יותר הדרגתי מזה.

יש סיכוי שצ’אבי מייעד את ראפיניה לעמדת המגן הימני? מישהו עקב אחרי הברזילאי?

אם כן, זה יהיה המגן היקר בהיסטוריה.

בסדר חסכנו על העמדה הזו 7 שנים

“חסכנו”
הורדה (5)

מתישהו תתייאש מהאופציה של “פרנקי קשר אחורי בברצלונה”, ותפסיק עם הזלזול הבוטה הזה במלך -

כן ברור והוא מייעד את לבה לקישור האחורי. אם צ’אבי עושה את זה הוא אידיוט.

יותר מללחוץ על להשאיר את דמבלה, ובמבקביל ללחוץ להביא את ראפיניה אחרי שלחץ להביא את פראן, ומעל כולם אנסו פוטנציאל יותר גדול מפדרי? אני מנסה לחשוב אם הוא רואה משהו שאני לא.

במידה ופרנקי נשאר, מדובר על קאדר קישור שכולל את ניקו המלך (20), גאבי (17), פדרי (19), קסייה (25), פרנקי (25) ובוסקטס קשישא (33). אז טורה, בן 19 כזכור, יתווסף לסגל קישור צעיר מאוד.

ככה שמצד אחד - אחלה ומדהים.
מצד שני - אם כולם צעירים, כולם טובים, וכולם מדליקים מהירים וחזקים - מי ישחק? ובגלל שכולם צעירים, זו בעיה (אולי “נקודה למחשבה והתייחסות” זה ניסוח טוב יותר) לא רק לעונה הקרובה, אלא גם הלאה.

בקיצור - צ’אבי צריך לחשוב, כבר מעכשיו אבל גם לאורך כל העונה, את מי הוא רוצה להרוויח בטווח הקצר, ואת מי הוא רוצה להרוויח גם בטווח הארוך. כי לא בטוח ששחקן מסוים, שכל הקריירה לפניו, ירצה לשבת על הספסל ב-10 השנים הקרובות.

בוסקטס באימונים של צ’אבי בעונה הבאה, יחד עם יתר חבריו לקישור:

אני גם חושב על היכולת גם לנווט את זה עם שינוי צדדים (דמבלה או ראפיניה עוברים שמאלה פאטי ופראן ימינה) או מצב של ריווח טוטאלי עם ראפיניה ודמבלה בצדדים.

דווקא במה שקורה בהתקפה אני נוטה כן למצוא הגיון, הקישור ועקו ההגנה קצת לא ברור לי מבחינת חלוקה.