מחזור 23 :: 1-3 אחד גדול על אתלטיקו במטרופוליטאנו

האונסה דה גלה של סולארי פותחים. רגילון, ויניסיוס, בנזמה, ואסקס ושאר החברים.

מדהים בעיניי שזוהי שלישיית ההתקפה הפותחת שלנו, כשיש את בייל, אסנסיו ואיסקו.
מדהים עוד יותר שיש קונצנזוס לגבי העניין. בחיים לא הייתי משער שככה יתפתחו העניינים בתחילת העונה.

אני את בייל הייתי שולח הביתה אחרי המספרת המדהימה ההיא בגמר, עם או בלי קשר לעזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, גם אז היה סיכוי טוב יותר לדחוף אותו לליגה האנגלית או משהו כזה, המחיר שלו היה אז גבוה יותר וזה היה כדאי. אני הימרתי בקיץ שאין סיכוי שהוא יוכל להוביל אותנו קדימה.
ובניגוד למה שכתבתי למעלה, זה לא ממש שייך, דווקא משום שאני מעריך את ויניסיוס. הוא ילד שמשחק כבר תשעה משחקים ברציפות, לא נח ולו לרגע, ומבחינת סדר העדיפויות, הליגה היא במקום השלישי. גם אם ננצח היום, המקום השני זה נחמד אבל סביר להניח שנאבד אותו שוב בהמשך הזמן ובטח שאין לנו סיכוי לאליפות. ה-‘Once De Gala’ של סולארי זה אחלה כינוי וזה באמת נראה ככה. חייב לומר שגם מעניין לראות את אסנסיו בצד ימין. איסקו דועך עוד יותר משני אלה והוא לא רלוונטי בכלל. מיגל טורס נעלם מהר מאוד, אחרי שנתיים, נראה כמה זה רגילון יחזיק.

ויניסיוס הזה או נחת או שחת.

יש הבדל גדול בין שחקן בן 18-19 לשחקן בן 21-22, השנתיים האלה מאוד מאוד משמעותיות. ויניסיוס כבר היום מוכיח את עצמו כשחקן הרכב לגיטימי בקבוצות טופ באירופה, סה"כ במחיר שהוא בא הוא מסתמן כבינגו שלכם. רגילון עדיף משמעותית על מרסלו בכושרו הנוכחי, ולטעמי גם נבאס עדיף על קורטואה כשהסיבה שהאחרון עדיין מועדף היא פחות מקצועית ויותר לשמור על שקט מערכתי.

אגב, פנדל לא היה, פשוט לא היה שום מגע ברחבה, המגע התחיל ונגמר מחוץ לרחבה.

• חייבים לחזור להפסיד. בסוף עוד נישאר עם ההרכב הזה גם בעונה הבאה.
  • הייתה עבירה על ויניסיוס בשער של גריזמן. היה פנדל של קסאמירו על מוראטה. איך אישרו את הפנדל? אולי עוד טעות כמו השתיים האחרות. לדעתי, הגלישה והנפילה התחילו מחוץ לרחבה אבל המגע הראשוני עם הקרסול של ויניסיוס היה בתוכה, אז אולי על סמך זה.
  • ויניסיוס חייב לשפר את הפיזיות שלו. זה מה שמונע ממנו לעבור שחקנים ב-2-3 צעדים הראשונים ובגלל זה הוא צריך חצי דונם כדי לחלוף על פני שחקן. עם הזמן זה ישתפר, מי יודע מה הוא אכל במהלך השנים, אם בכלל. עוד בגזרת הדברים שהוא חייב לשפר: משחק עם רגל שמאל, בעיטה ודריבל. נורא קל ללמוד אותך כשאתה משחק על צד אחד. אה, הוא גם חייב להפסיק לברוח אחורה עם הכדור ולתת פס גרוע להגנה. כל משחק אותה טעות.
  • למה קרוס היה על המגרש היום?
  • בעיטה שטוחה של בייל לרחוק זה באנקר.
  • סופסוף ניצחון עליהם בליגה, ועוד בחוץ. לשפשף את העיניים ולא להאמין שאנחנו מקום שני בעונה כזאת.

hay equipo

מדהים מה שהחלפת מאמן באמצע עונה עושה למועדון הזה. בגלל שזאת לא הפעם הראשונה וגם לא החמישית אני ממעיט מהתרומה של סולארי לעניין, למרות שתי ההחלטות האמיצות שלו בצד שמאל. בסוף עוד ייצא משהו מהעונת דרעק הזאת…

זה מתחיל להיות מחדל ברמת קארים של הימים הנוראים. שני משחקים של שוטטות על המגרש. אפילו פסים לרוחב כבר לא רואים ממנו.

image

זו העיר שלנו. או בגירסה של גיא באתר: ‘תשתחוו’. המנטרה שאני חוזר עליה כל הזמן - ריאל מדריד עוד רחוקה מהמקום שבו היא צריכה להיות, אבל מה שיש כרגע זה המינימום שצריך להיות - קבוצה תחרותית, קבוצה שמשחקת כדורגל לעתים. אני לא בונה על הליגה, אבל הכי חשוב: יש קבוצה, העונה המתה הזו קיבלה רוח חיים בזכות סולארי. לא דופק חשבון לכוכבים - ושמרסלו יתעורר, משלב צעירים בלי פחד והתוצאות שלו טובות. זה מוכיח עד כמה לופטגי כשל גם אם לא היה האשם הבלעדי.
לא ציפיתי לעשות להם משולשים בדקות האחרונות ואם מריאנו נמצא בעמדת הנגיחה ולא בייל - זה אפילו נגמר איכשהו ב-4:1. ניצחנו מעט מדי דרבים בשנים האחרונות.

אגב, צריך גם מזל בחיים, מניח שיורנטה היה ממשיך בהרכב לולא הפציעה, וקאסמירו עדיין מתעקש להיות שאנן עם הכדור ולא למסור, אבל המספרת - ריספקט. נטו אפקט ראמוס שכל הקבוצה שמרה עליו.

עוד משחק שאני לא יודע איך לאכול את ויניסיוס אבל מבסוט עליו באופן כללי(גם בנזמה בסדר למרות שלא בעט לשער), הוא אשכרה עמד ומחא כאפיים לגולאסו של בייל כאשר היה כבר על הספסל, לאן הגענו. זו הבלטה של בייל שם בצד שמאל, לא היה לי ספק שיכבוש, זה על אוטומט, על עיוור, אני זוכר לפחות עוד שני גולים שלו כאלה. יש לי שמחה לאיד לצ’ולו וחבריו(אפילו למוראטה), קוראה כיסח יותר מאשר עשה פעולות טובות, גם תומאס היה די מגעיל, אני שמח שרגילון מנגד מציג אגרסיביות ולא מפחד משום דבר, גם לא לרדת לתאקל.

החיוך של ויניסיוס והחגיגה ההזויה של ראמוס שכאילו מסתלבט על גריזמן - זה מה שאני לוקח מהתקופה האחרונה שלנו. כשריאל מדריד מריחה צ’מפיונס…יאללה לרביעי.

“היכולת של הקבוצה אינה תואמת את הציפיות כשמשחקים בהרכב 8 מועמדים לכדור הזהב”.

המשפט האומלל הזה, בלי קשר ללופטגי או סולארי, איכשהו נראה היום הגיוני יותר. לא בגלל המאמן, אלא בגלל השחקנים. פשוט היה צריך להגיד שמשחקים בהרכב 4 מועמדים. ראמוס, דני, בנזמה ומודריץ’. אמרו את זה לפני, אז לא אעמיק בנושא, אבל השיפור ביכולת הקבוצה שלנו נובע קודם כל מהעלייה בכושר של ארבעת אלו, בתוספת ואראן שגורם לי להאמין שהוא מתיישר לקראת הרגעים המכריעים של העונה.

עם זאת, כאן מגיע הקרדיט לסולארי. לפני חודשיים לא האמנתי בו או בקבוצה, סבלתי משבוע לשבוע והרגשתי פחות או יותר כמו אוהד מכבי חיפה ממוצע ב8 השנים האחרונות, הרי אי אפשר לנתק את הלב ולהישאר אדיש גם כשאתה יודע מה יהיה. הביצים שיש לו, להעלות שבוע אחרי שבוע את ויני, רגילון, לוקאס (שכולם כולל אנוכי שרפנו בתחילת השנה ובצדק) ולעיתים את יורנטה וסבאיוס, עושה לגמרי את ההבדל. יש דם חדש בריאל מדריד, וזה נראה לא רע בכלל. עם חיזוק מתאים בקיץ, בנקודות כאלו ואחרות, אנחנו יכולים לרוץ חזק בשנה הבאה אחרי שנמשיך להריץ את הצעירים בעונה הזאת ונקווה למקסימום תחרותיות כמו עד עכשיו.

לגבי ויניסיוס, אין ספק שאצלו יהיו לא מעט משחקים של ויניסיוס נתן, ויניסיוס לקח, וקבלת ההחלטות שלו לא מספיק טובה, אבל כשאני נזכר בסיבוב הראשון שלנו בליגה ובאימפוטנטיות ההתקפית שלנו, אני לא מוציא אותו מההרכב עד סוף העונה. לשחקן הזה יש אומץ ורצון לראות את הכדור כל הזמן, הוא נע ללא הפסקה בהתקפה והוא מושך אש בלי סוף. היום הוא נפנף את חימנז כאילו היה בארטרה בגמר גביע המלך כשבייל עוד היה עובר שחקן על הקו. בנוסף, אולי המסירה ללוקאס ששמה אותו מול שוער הייתה סנונית ממה שנקבל ממנו כשיתעצב קצת. אני עדיין מאמין שהמצב הפוך, אך עדיין אי אפשר לקבוע.

בסופו של דבר, תיקו בקאמפ אחרי שבפעם האחרונה הובסנו שם, וניצחון במשחק חוץ בדרבי במשחק טיפוסי עד ליום בו סימאונה חתם באתלטיקו, היו תוצאות שהייתי חותם עליהם ביום רביעי בבוקר בשבוע שעבר. ניצחון בהפרש של שני שערים על אתלטיקו ועליונות מנטלית כמו שהפגנו מולם אני לא זוכר גם בימי זידאן, אבל יש לי זיכרון קצר.

נ.ב. הספסל היה נקודת התורפה שלנו בסיבוב הראשון כשלא היו לנו כלים לשנות את המשחק. היום יושבים על הספסל בין השאר אסנסיו, איסקו, מרסלו ובייל. אין ספק שכל אחד מהם הרוויח את הישיבה שם בזכות, ולכן אני שמח שכך יצא והרווחנו מכל הכיוונים.

המבחנים ממשיכים עד הקלאסיקו בליגה, שנמשיך בגרף החיובי ויהיה בסדר, כל מה שרצינו הוא קצת תחרותיות.

1. איסקו, בייל, מרסלו, אסנסיו. קאסמירו שהשתפר… הוא עושה מה ש makes sense ובריאל מדריד זה הרבה
  2. אנחנו עומדים בסדר גמור על המגרש. הפסקנו לשחק את הכדורגל הנאיבי של לופטגי.

בייל ואסנסיו נפצעו, אחרת אני מאמין שלא היינו רואים את ויניסיוס עד היום. להמשיך איתו כשמצליחים זה make sense אבל כשמצליחים זה קל.

המבחן זה האם על סמך העונה אתה חושב שהוא צריך להמשיך. על פי מה שאני רואה עד עכשיו, התשובה היא כן. זה יכול להשתנות

בזמנו גיא ציין דבר מאוד חשוב לגבי זידאן כמאמן, שהכיר כמעט כל מגרש ומגרש בספרד. אותו דבר לגבי סולארי(למרות שאת הפח-טרופליטאנו שניהם לא מכירים). וזה חתיכת יתרון במיוחד כש:

שניהם: זידאן את סולארי מכירים היטב את תקופת הזידאנס והפאבונס. כך שאצלם שחקני פרווה-גלאקטיקו (חאמס אז; איסקו היום) לא שווים הרכב על ניוטרל.

סולארי לא היה עושה את המובן מאליו אם הוא היה אמור להיות כאן גם בעונה הבאה. לספסל את איסקו בייל ומרסלו זה מהלך שיזעזע אותנו בקיץ, ואם הוא ימשיך בוודאות נפרד משלושתם. כרגע הוא עושה מה שבא לו ועל הזין שלו מה הם יעשו בקיץ ומה הם חושבים או מרגישים.

איסקו לא מעניין ולספסל את בייל כשהוא בין פציעה אחת לשניה זה גם כבר לא תקדים. מרסלו זה אישו ויהיה מעניין לראות מה יהיה בצ’מפיונס, לדעתי הוא ייפתח ואז גם כאן אין באמת אישו.

@whykds בכנות, לא חושב שזה מאוד משנה. אם הוא יזכה במשהו מגיע לו להמשיך למען ההוגנות, אבל בלי רכש מאסיבי הוא לא יהיה פה ב2020.

קשה להאשים אותם בפאניקה כשהוא עולה לנגוח :slight_smile:

יכול להיות שזה רק אני, אבל לא יודע מי יגיע בקיץ ויניסיוס חייב להמשיך בהרכב.
הילד הזה כבר עכשיו מפחיד והוא עוד בוסר, זה רק ילך וישתפר.

הוא כן היה עושה. וזה לא קשור בין אם להיות פה בשנה הבאה או לא. להזכירך ; סולארי בתחילת קריירת אימון ואם הוא ייתן יד לשחקנים כגון איסקו את מרסלו(עוד יחזור) להתנהל כמו שבא להם , הוא מהר מאוד ימצא את עצמו כעוד סתם מאמן בארגנטינה או קטאר.

כך שלסולארי איכפת קודם כל מעצמו(להטביע את חותמו כמאמן), ומריאל מדריד. ולא משנה באיזה שחקנים הוא עושה את זה…העיקר שיצליח לו.

קשה לי עדיין לאמוד לעומק את יכולת האימון שלו אבל פעם אחרונה שהיה לנו מאמן שלא דפק חשבון לאף אחד היה מוריניו שהשחקנים מאסו בו והוא איבד את חדר ההלבשה.
פה יש תחושה שסולארי לא סופר אף אחד ומקבל גב מפלורנטינו גם אם זה בא על חשבון ‘ריאל החדשה’ בהנהלת איסקו ואסנסיו, דברי דאשתקד.

אני עדיין מעכל את השנים האחרונות ומנסה להבין איך זידאן פעם אחר פעם עלה עם ה’קבועים’ בכל מזג אוויר ולקח כל כך הרבה תארים אפילו עם CR7 החצי-אל(פה קבור הכלב כנראה).

כל כך טריוויאלי לעלות הרכב שעובד, מה שקורה בפועל, במקום לשמור חסד נעורים למפלצות התארים שלנו.
אתה טוב, לא משנה הנסיון, אתה על המגרש. אתה עגלה או ממורמר- ביציע.
זו טביעת האצבע של סולארי.
כנראה שריאל באמת חסרה מאמן עם הגיון פשוט יותר מאשר טקטיקה ומערך(שהוא עושה דיי טוב עד עכשיו אני חייב לאמר).

מחזק פה את המחמאות לסולארי, לבחור את ההרכב הנכון בריאל מדריד זה ממש לא מובן מאליו.
אין לי ספק שיש לו גיבוי מלא מפלורנטינו, אחרת כל חביבי האונסה דה גאלה עוד היו מהלכים בהרכב.

בכמה נקודות:

• ראמוס פשוט ענק, בניגוד לתקופות רבות בקבוצה אני באמת מרגיש שיש מאחורה מנהיג אפשר לסמוך עליו, נתן משחק טוב, החצי בישול לקסאמירו היה ענק (התגבר על 4 שחקני הגנה קשוחים של אתלטי) והחגיגות בפנדל היו אדירות (היי גריזמן).
  • קסאמירו היה מהמצטיינים של המשחק לטעמי, אחרי הספסול בקלאסיקו והכמה דקות הדי מפחידות באותו המשחק הוא חזר לעצמו, בדיוק מסוג המשחקים שאנחנו צריכים אותו בשביל לתת איזון ומשקל במרכז המגרש, תוגמל גם בשער אדיר.
  • קרוס, מה נסגר? אני באמת לא מצליח לראות שום תועלת מהצבתו של קרוס בהרכב במשחקים האחרונים, אני מעריך אותו וכן חושב שהוא שחקן טוב אבל אתמול פשוט 0 תרומה. גם אחוזי הדיוק שלו במסירה ירדו במשחקים האחרונים והקרנות שלו ממש חסרות תועלת.
  • רגילון פשוט ילד תותח, לא מצליח להבין איך אנשים לא רואים את זה. הבן אדם משחק בעמדת המגן שמאלי בטבעיות מוחלטת, בניגוד לתיאו הרננדז למשל שכל התקפה שהגיע מהצד שלו גרמה לי לכסות את העיניים רגילון שומר על יציבות, משחק טוב גם בצד ההתקפי (בניגוד לנאצ’ו בעמדה זו למשל), ומצדיק ב100% את המקום שלו בהרכב. אני מאוד רגוע שאני רואה אותו ב11.

לסיכום, משחק טוב שלנו שהצלחנו להפוך לקל מהצפוי, ניהול משחק מצוין של סולארי וד"ש לכסחנים של צ’ולו והחוגג מוראטה.

רק לי נשבר הלב לראות אתמול את בייל מפסיד לפחות שני מאבקי מהירות שעד לא מזמן היה לוקח בקלי קלות?

כל עוד הדבר היחיד שנשבר מהספרינטים האלו זה לבבות צריך להגיד תודה לאל.