פציעות והשעיות 24/25

זה היה בצחוק התגובה הקודמת שלי.
אני יודע שגם לריאל דוחים את הערעורים, כמו לכולם.

אצל ההתאחדות, השופטים תמיד צודקים.

דווקא לריאל אישרו ערעור על נאצ’ו שהורחק ולא היה אמור לשחק בקלאסיקו והערעור של ריאל קיצר לו את כמות המשחקים והוא כן היה זמין לקלאסיקו.

וצ׳ואמני עשה גליץ׳ על אוויר וקיבל צהוב,אפשר בבקשה את ה 2 נקודות שאיבדנו מול אתלטיקו חזרה?

בלי העידוד שלו מהספסל לא היינו מנצחים.

בשום שלב לא אמרתי שזה מסמל משהו או היה שובר שיווין.
רק ציון עובדה שהיה ערעור שהתקבל.

מי שמחליט על ביטול כרטיסים ועונשי הרחקה, זה אותה וועדה בכלל?
אני מתקשה להיזכר שכרטיס כלשהו בוטל, מגוחך ככל שיהיה. אבל כן זוכר במעורפל שלפעמים משנים עונשי הרחקה.

לאחר מחצית של ריאל - ז’ירונה, אי ביטול הכרטיס של רוקה נראה עוד יותר מגוחך.
היו 2 דריכות לא מכוונות במשחק, של בלינגם על אריק ושל ציגנקוב על קרבחאל. בשני המקרים לא יצאו צהובים.
זה אותו שופט שהרחיק את רוקה , כן?
אז כנראה שהצהוב לרוקה היה טעות, זה אפילו מקרה פחות ברור מ 2 הדריכות הללו.
אבל הוועדה הסכימה שהצהוב של רוקה מוצדק.

ברור לי שהאג’נדה שלהם להשאיר את ההחלטה לא משנה מה היא, אבל זאת החלטה מגוחכת של השופט וההחלטה עוד יותר מגוחכת של וועדת העירעורים.

בראיון אחרי המשחק, צ’אבי אמר שהפציעות של פדרי ופרנקי לא נראות טוב והם יעדרו כמה משחקים.
המשמעות המיידית היא שהם לא יהיו במשחק מול נאפולי, וזאת בעיה גדולה.

היה אפשר לראות שפרנקי נקע את הקרסול והוא התנפח. מניסיון עבר, זה 2-3 שבועות בחוץ, אבל @Aimarito יודע יותר טוב.

עריכה:
מדברים על 4 שבועות בחוץ לפרנקי ו 5-6 לפדרי.

אם בארסה איכשהו תעלה לרבע גמר האלופות, המשחקים ב 9\10 ו 16\17 לאפריל.
פרנקי יהיה כשיר, פדרי בספק.

על פדרי זו אותה פציעה בארבע ראשי שחוזרת כל הזמן. חאבי מיגל ניסה לכתוב בכוח שזאת פציעת המסטרינגס, אבל זו עוד סיבה להבין שהוא לא מהימן.

על דה יונג היו כמה סימנים מקדימים לא טובים:

1. מנגנון קלאסי של נקיעה אבל מנחיתה ממקום גבוה על רגל אחת.

2. לא הצליח לדרוך על הרגל.

3. נראה בדרך חזרה מבילבאו בשדה התעופה עם מגף עם קביים וללא דריכה.

אחרי נקיעה בספורט עוברים על פרוטוקול ottawa. אחרי נקע ובמצבים בהם גם לא מצליחים לדרך על הרגל בודקים אם נקודות ספציפיות על עצמות הקרסול וכף הרגל שרגישות למגע. לעיתים זה יכול להעיד על שברי תלישה או סדקים שמעורבים בנקיעה. כשזה קורה, במטרה להוריד את המתח על העצמות מקבעים את כף הרגל במגף כדי לא להחמיר את הנזק של שבר התלישה.

בדרך כלל עדיף לצלם את הקרסול במידה וכל הרגישויות ישנן, ואם יש דבר או חשד לשבר יש לחכות 10 ימים לפחות ולעקוב אחרי ההחלמה והאיחוי.

בנוסף יכול להיות שיש מעורבות של מספר רצועות בקרסול שעברו את הנקע הזה. בכל מקרה זמן של 5 שבועות הוא לא קצר, אבל לא סוף העולם. בטח בהשוואה למצב של פדרי איתו כבר הצוות לא ממש מבין איך להתנהל

אני חושב שהמשפט הזה+ כמות פציעות שלו+ זמן ההעדרות הגבוה מכל פציעה = מביא רק למסקנה אחת.

זה באמת עצוב, כי הוא שחקן שיכול לגעת בשמים מבחינת הפוטנציאל שלו ולדעתי גם בין הבודדים שיש לו אופי טוב בקבוצה.

לגבי שאר הפציעות, והצוות הרפואי החסר תועלת שלנו, אני רוצה שכבר היום כל הצוות הרפואי אבל כולו יהיה מודע שבסוף השנה הם מפנים את הלוקר שלהם יחד עם המאמן שהביא אותם לקבוצה ועפים לאלף עזאזל.

העונה הזו גמורה. אם זו באמת אותה פציעה שחוזרת שוב ושוב, פאקינג תאוששו אותו חודשיים. שלושה חודשים, שיסיים את העונה מבחינתי. מה שצריך כדי להשיג התאוששות ארוכת טווח ככה שהפציעה הזו לא תמשיך לחזור.

בארסה מאניה מעלים נקודה מעניינת:

דמבלה בעונה שעברה בברצלונה: החמיץ 19 משחקים והיה פצוע ל-89 ימים.
דמבלה עד כה העונה בפריז: לא החמיץ אף משחק בגלל פציעה ולא נפצע בכלל.

אני מוסיף שבעונות קודמות בברצלונה היה נפצע בלי סוף ולתקופות ארוכות.

יכול להיות שזה מזל, אבל יכול להיות שבאמת הצוותים הרפואיים שלנו וניהול העומסים פשוט נוראיים?
יכול להיות שפדרי במועדון אחר היה מצליח לשמור על יציבות ולא להיפצע כל משחק שלישי?

לפי טראנספרמארקט, בעונה שעברה הייתה לו פציעה אחת שהשביתה אותו ל 3 חודשים.
לא כמה פציעות שונות כמו בשנים הקודמות.
למרות הפציעה, הוא השלים 2169 דקות.
העונה ב PSG יש לו רק 1915 דקות.
הוא סיים 90 דקות רק 3 פעמים בליגה. לעומת זאת, בליגת האלופות השלים 90 דקות 4 פעמים מתוך 6 משחקים (לא כולל משחק היום ולא כולל משחק אחד שהיה מושעה)

מסקנה - בליגת בדיחה הוא נח הרבה ומנהל עומסים, ורק בליגת האלופות הוא משחק הרבה.
סביר להניח שאם לבארסה היה את הלוקסוס לזלזל בליגה, הוא היה נפצע הרבה פחות.

קנסלו מחוץ למשחק נגד אתלטי בגלל “בעיות פיזיות”

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1769294277119451387

כנראה שזה משהו יותר חמור.

מקווה שהכל בסדר

פרמין הקדיש אתה השער לקנסלו שעובר תקופה קשה בבית…

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1769485555463557320*

image

אז מה זה טנדיניטיס נדב?

טנדון = גיד
טיס = דלקת

בסיכום - דלקת בגיד…

הגיד מהווה את נקודת החיבור של השריר עם העצם. גם שם יכולים להתפתח קרעים מיקרוסקופיים בזמן פעילות ועל כן יופיע תהליך החלמה שמוביל איתו תהליך דלקתי. כשהתנאים לא מאפשרים החלמה מלאה הדלקת נהיית כרונית ועשויה להפריע לתפקוד.

דוגמא לספורטאי שסבל מדלקות חוזרות לתקופה ארוכה בגידהפיקה היה טר שטגן שבסוף עבר פרוצדורה בה “ניקו” את גיד הפיקה שלו מתאי דלקת.

דלקות גידים הם תחת הגדרה של overuse.

לא יודע למה אבל יש סוג מסוים של פציעות שאני מעדיף להשאיר לדימיון…

tennis elbow זה גם מהסוג הזה?
סובל מזה שנים. לא כואב במיוחד אבל יש ימים שצריך לשים תחבושת על היד.
הרופאה אמרה שאין מה לעשות.

שטויות. יש ועוד איך.
סבלתי מזה במשך יותר מ15 שנים, עד שעשו לי טיפול בפרולותרפיה.
לא האמנתי שזה יעבוד אבל הייתי כל כך מיואש שהסכמתי לקבל את הזריקות.
פשוט מזריקים סוכר לתוך המקום הפגוע וזה מעורר את הגוף לטפל בעצמו.

כאבים כרוניים של 15 שנים נעלמו תוך שבועיים.

אם אני לא טועה יש מישהו בישראל שעושה את הטיפולים האלה. אם אתה לא מוצא, תכתוב לי אם תהיה בטוסקנה ותקבל זריקה :grin: