פציעות והשעיות 24/25

אם זה מנחם אותך, גם בקבוצות אחרות יש את אותן הבעיות.
תציץ באשכול מקביל בפורום השכן.

רק שבקבוצות האחרות ובמיוחד בפורום השכן יש כסף להביא תחליפים או שיש להם תחליפים.

לנו אין.

אראוחו בחוץ עד דצמבר. יעבור ניתוח.
נפתח את עונה הבאה עם קובראסי, שיקבל דקה וחצי לנוח אחרי האולימפיאדה, קונדה שצריך כמגן, כריסטיאנסן שאולי יחזור להיות בלם אם משחקים בדאבל פיבוט, ואולי מרטינז.

אני ממש מקווה שפיי יישאר.

כל מי שמפנטז על מכירה שלו…

איזה מכה

אני מקווה שסיטואציית הפציעות תשתפר בעונה הבאה עם הצוות הרפואי החדש.

מכה אחרי מכה אחרי מכה.
מזל טוב לאריק גארסיה.

לפי דיווחים, אראוחו בחר בניתוח במקום טיפול קונסרווטיבי שהיה משבית אותו לחודשיםם בלבש. כדי לפתור את הבעיה כמו שצריך.

זאת מכה, אבל יש מספיק בלמים.

קוברסי לא יקבל אפילו דקה וחצי אחרי האולימפיאדה, אבל הוא קיבל חודש וחצי עכשיו בזמן היורו. כנ’'ל אריק.
לעומת זאת פרמין לא מקבל חופש בכלל. גם כשבקושי שיחק ביורו, הוא התאמן והיה צריך להיות מוכן.
אם כבר, אז תהיה לנו בעיה בקישור בתחילת העונה.

רונאלד אראוחו, בלמה של ברצלונה לא חווה עונה מדהימה בלשון המעטה. אחרי עונה בה הקבוצה הקטאלנית לא זכתה באף תואר, אחת הסוגיות הבעייתיות שעלו הן הירידה החדה היכולת של חוליית ההגנה, וכלל הכושר הירוד של הקבוצה. אחד השמות שעלו היו של הבלם האורגוואי שדעך במהלך העונה האחרונה, ובין היתר התקשה לשמור על כשירות, בעוד הוא החסיר כ- 44 יום מהמגרש במהלך העונה בגלל מספר פציעות, וחווה פציעות רציניות כמעט בכל עונה. בעוד התחיל להיווצר לובי גדול בהנהלה של ברצלונה למכור את השחקן, האורוגוואי מצידו טען שבינתיים הוא רוצה להוכיח את מקומו בקבוצה, והוא יחזור להתנהל על חידוש החוזה שלו לאחר הקופה אמריקה, שם הוא משחק עם המדים של נבחרת אורוגוואי.

ה"סלסטה" היו מועמדים רציניים לזכות בתואר, אך רונאלד אראוחו נאלץ לעזוב את המגרש ברבע הגמר מול ברזיל בדקה ה-33. הסיבה: קרע ב Hamstrings בירך הימנית לרונאלד אראוחו, וככל הנראה הוא צפוי להיות מנותח ולהיעדר כ-4 חודשים.

“מה זה המסטרינגס?”

שרירי ההמסטרינגס הינם קבוצת שרירים שנמצאים בחלק האחורי של הירך הכוללים:

Semi membranosus- נמצא באספקט פנימי של הירך האחורית

Semi tendinosus- נמצא באספקט פנימי של הירך האחורית צמוד לשריר אותו הזכרתי קודם

Biceps Femoris- שריר דו ראשי שנמצא באספקט החיצוני של הירך האחורית.

השריר השלישי אותו ציינתי הוא הכי מוטה לפורענות מכל השלושה, והוא גם השריר אותו אראוחו קרע. ההמסטרינגס אחראיים לכיפוף הברך, ומתנגדים ליישור הברך, כך שהם באים לידי ביטוי בריצות מהירות, יציאה מהמקום, בלימה, שינויי כיוון ובין היתר בזמן בעיטה. במקרה של האורוגוואי, בזמן ריצה ושליחת רגל קדימה.

באופן כללי פציעות המסטרינגס הן מאוד נפוצות, במחקר שעשו לפני כמה שנים בבאנגליה גילו שפציעות המסטנרינגס מהוות כ-11% מסך כל הפציעות בליגות הכדורגל המקצועני, וזאת גם בשל אחוז גבוה של כ 31% סכנה לפציעה חוזרת. מכל הפציעות, זאת הפציעה שסומנה כבעלת האחוז הגבוה ביותר לחזרה בהשוואה ליתר פציעות הספורט כדוגמאת נקעי קרסול, חבלות ירך וקרעים או חבלות -MCL.

“זה חמור?”

יש שני אספקטים שיכולים להתייחס לעד כמה קרע שרירי הוא חמור:

1. גודל הקרע עצמו.

2. מיקום הקרע על השריר. ככל שהקרע יותר קרוב או מערב את הגיד כך בהכרח הקרע חמור יותר. בין היתר, בגלל אספקת דם נמוכה לגידים.

לצערו של אראוחו, הדיווח הוא שהקרע שלו הוא גידי, מה שמוביל להחלמה קשה יותר.

“עדיף לו לעשות ניתוח?”

מהמועדון של ברצלונה נמסר שההחלטה הזאת נלקחה באופן משותף עם אראוחו והצוות הרפואי במועדון, שכן זמן החזרה הארוך שפורסם (4 חודשים ואפילו יותר לפי הספרות) הוא בעייתי ברמה המקצועית, אך החשש המשמעותי הוא מאפיזודות חוזרות של קרעים וכאבים באיזור ה- Biceps Femoris, שכן יש נטייה של כ-40% לפציעות חוזרות לפי חלק מהמאמרים בפציעות מסוג זה אצל ספורטאים מקצועיים.

יש לציין שחלק מזמן החזרה תלוי ביכולות של אראוחו עצמו. הואיל והאורוגוואי כבר נפצע לא פעם בהמסטרינגס (ברגל שמאל בתחילת העונה שעברה ומתיחה ברגל ימין), הצוות הרפואי בברצלונה צפוי לקחת את הזמן עם ניהול החזרה שלו למגרש. לא מעט מזמן החזרה הצפוי הולך להיות תלוי ביכולת שלו להתמודד בעומסים המצופים ממנו ככדורגל בפונקציות כמו ספרינטים, ריצות האצות ובלימות שדורשות היענות מקסימלית משרירי ההמסטרינגס.

בעוד נראה שהעתיד כרגע לא מזהיר פנים לבלם האורוגוואי, נראה שהוא עושה כל מה שהוא יכול בשביל לחזור בצורה הטובה ביותר ולא נמנע מלקחת החלטה מאוד קשה בהסתכלות על הקריירה שלו. אפשר רק לקוות עבור הבלם הצעיר שהוא יצליח להתמודד עם הפציעה הטורדנית ביותר שיש לספורט להציע.

זו לא פציעה דומה לזו של אומטיטי שבחר לא לעשות שום פרוצדורה רפואית בסוף?

אני לא סגור על מה קרה עם אומטיטי, אבל אם אני לא טועה הסיפור שלו היה סביב הברך והמיניסקוס, אבל אולי אני טועה. הסיפור שיותר קרוב למה שקורה לאראוחו הוא זה של פאטי שלא רצה להיכנס לעוד פרוצדורה ניתוחית אחרי הבלאגן עם המיניסקוס שלו ופציעת ההמסטרינג שהייתה עם שבר תלישה.

אני זוכר שגם אומטיטי וגם פאטי דפקו את המיניסקוס.

פאטי קרע את המינינסקוס, עבר תפירה שלא השתקמה טוב, עשה ניתוח של הסרת חלק מהמינסקוס, ובסוף נפצע שוב בהמסטרינגס.

https://x.com/BarcaTimes/status/1816075907645190465

פאטי שוב נפצע שלוש עד שישה שבועות. אני כבר מיואש

הצמידו לו תזונה ומאמן מיוחד… פחחחח

אתה כבר מיואש? מתי חזרת להאמין בו? כי פליק אומר בראיונות שיש לנו סגל מצוין כי להנהלה אין כסף לקנות בורקס?

אל תבנה גם על פדרי. שחקנים פציעים זו התקווה הכי רעה.

אני לא יכול להיות ציני נגדו. באמת מדובר בילד טוב.

מה אני יכול להגיד? אין צדק בחיים, הוא לא סתם כישרון . אם לא הפציעות שלו…

צפוי.
עוד כשאמרו לי ''פאטי במצב פיזי מצוין לפי המאמנים החדשים".

האמת שהפציעה שלו לא מתאימה לי לכלום. מה אני יודע?

פציעת כף רגל ימין ויהיה 3-6 שבועות בחוץ.

בפועל?

לא ממש מתחבר לאף פתולוגיה שתהיה חמורה מספיק בשביל שלא יצטרף למסע לארהב. עם זאת כל היתר בגדול חמורות מעבר לזמן ההחלמה הכתוב.

קשה להגיד, ולא יודע אם יכול לסמוך על התקשורת.

אני קיוויתי שאפשר למכור אותו בכסף טוב. 20-30 מיליון אולי.

הוא לא נוסע.

יש איזה פיזיותרפיסט שמשתף פעולה עם בארסה מאניה, הוא מנבא שחורות לדה יונג בגלל פציעתו.
כיף לנו.

בשביל הקונסקסט -

תלוי אם הניבוי שלו נכון, ומה פרנקי יעשה במקרה כזה.