ליגת האלופות 24/25 - הדיון המתגלגל: מארחים את יאנג בויז במחזור השני (שלישי, 22:00)

שלב הבתים הקודם מיצה את עצמו והיה חסר עניין לחלוטין לדעתי.
האם השיטה החדשה עדיפה או מעניינת יותר נדע בעתיד.

רק שהשיטה הנוכחית גרועה הרבה יותר. אין לנו סיבה אמיתית לעלות עם הרכב ראשון מול באיירן, דורטמונד, בנפיקה, אטלאנטה או מונאקו. אפשר לעשות רוטציות ולתת לשחקנים מנוחה לקראת הליגה. הרי אין שום סיכוי ש-9 נקודות משלושת הקבוצות הקיקיוניות לא יבטיחו לנו מקום ב-24.

נכון גם לטורניר הקודם.

מה? פעם היית צריך לסיים ב-2 המקומות הראשונים. היום אין שום היגיון להשקיע.

פעם היו 2 עולות לשמינית, עכשיו יש רק אחת באופן יחסי.

עכשיו 3 עולות.

האפשרות לוותר על 5-6 משחקים במהלך “שלב הליגה” ובמקומם לשחק שני משחקי פליאאוף הוא קריטי.

בעונה של 50-60 משחקים, זה יכול להיות קריטי. גם מאפשר לך להתאים את סרגל המאמצים בצורה יותר טובה, וגם להרוויח מנוחה לשחקנים.

לדוגמה, במצב הסכל הנוכחי שלנו כשהשמיכה קצרה - אני אשמח אם רוב השחקנים החשובים ישחקו רק בליגה.

לא לשמינית.

אני לא בא לטעון לטובת הפורמט, אני רק אומר שהקודם כבר מוצה. יכול להיות שמה שאתה טוען זה נכון, אבל אני יכול גם למצוא דוגמאות דומות בפורמט הקודם. הכל עניין של איזון, אולי יצטרכו לשחק עם זה טיפה בהמשך.

בדרך כלל קבוצות מליגות גדולות משחקות בליגה האירופית ובקונפרנס עם הרכבי רוטציות (אני מכיר לפחות מספרד, שבאופן כללי במשחקי אמצע שבוע יש רוטציות).

בליגת האלופות זה תמיד היה אחרת. עכשיו כשיש חלוקה רחבה יותר לדרגות קושי, קבוצות גדולות יבצעו יותר רוטציה בליגת האלופות. זה מבורך, גם אם פחות מושך. אבל היי, גם בשלב הבתים היינו עולים ברוטציות אם היינו מבטיחים עלייה מוקדם.

הדבר הכי חכם שאפשר לעשות זה לשאוף למקומות 19-22

לוח המשחקים:

19/9/24 - חוץ - מונאקו (שימו לב שמדובר ביום חמישי)
1/10/24 - בית - יאנג בויז
23/10/24 - בית - באיירן מינכן
6/11/24 - חוץ - הכוכב האדום בלגראד
26/11/24 - בית - ברסט
11/12/24 - חוץ - דורטמונד
21/1/25 - חוץ - בנפיקה
29/1/25 - בית - אטאלנטה

קישור לליגה:
המשחק מול מונאקו ישוחק חצי שבוע לפני המשחק הקשה הצפוי מול ויאריאל.
המשחק מול באיירן מינכן ישוחק חצי שבוע לפני הקלאסיקו הראשון לעונה.

רצף שלושת משחקי הסיום קשוח מאוד. מקווה להגיע אליו עם 12/15 לפחות.

הנה זה מתחיל - ליגת האלופות חוזרת, ואיתה ההבטחה החד משמעית שבניגוד לשנים קודמות - לברצלונה מובטחים לפחות 8 משחקים לפני ההדחה.

מניח שככל שיעבור הזמן, נסתבך יותר עם האופציות השונות להעפלה מכל מקום וסיכויי המפגשים מול כל יריבה שהיא, אבל המשוואה אמורה להיות מאוד פשוטה - לנצח כמה שרק אפשר (כן, גם את באיירן, שפירקה את דינאמו זאגרב 9:2. כן, לא טעיתם, זו הייתה התוצאה אתמול).

נקודת ההתחלה היא מונאקו, אותה קבוצה שהנחילה לנו תבוסה של 3:0 בפרה טמפורדה, אבל בניגוד למשחק ההוא הפעם יש לנו את דני או…רגע, לא, אז יש לנו את פרמ…לא, גם זה לא. אז מי כן? אנסו פאטי, שחוזר לסגל אחרי מיליון שנה בערך (בסדר, הוא היה מושאל בעונה שעברה, אבל גם שם היה פצוע), לפחות עד ההיעדרות הבאה.

בברצלונה התעוררו אתמול לחדשות רעות במיוחד - אאא"פ עושה קולות של פדרי ונפצע שוב, וייעדר עד סביליה בערך. מה שאומר שיחד עם ההיעדרות של אולמו, ברצלונה תיאלץ להשתמש בפבלו טורה/פראן קצת יותר. וגם בפדרי. וופדידו.

את הליגה הצרפתית פתחה מונאקו עם 3 נצחונות ותיקו, מול כל מיני חרדלי דיז’ון למיניהן (בסדר, יש להן שמות אמיתיים. למי איכפת?), מה שהביא אותה כרגע למקום השלישי. כלומר - המקום השני בליגה ללא פסז’.

הסגל שנוסע לצרפת -

כאמור - אנסו פאטי חוזר לסגל, ובטח לא יפתח אבל אולי ייכנס במקום ראפיניה בדקה ה-70. מצטער, רגיל עדיין לצ’אבי.

גייה וטוני פרננדז, בני דודים בני 12 ביחד, בסגל גם הם.

ייעדרו (לוקח נשימה ארוכה) - אאא"פ, אולמו, פרנקי (שעוד רגע אמור לחזור), אראוחו, כריסטנסן, ברנאל וגאבי.

אבל למה יום חמישי אבל?

עשרה *

בסדר נו…תן להיות פסימי.

זה רק אם אתה מסיים במקומות 1-24, אל תקדים את המאוחר :wink:

לופ שלא נגמר: כפסע מהניצחון המוחלט / כפסע מהעסקה עם נייקי / כפסע מהחזרה של פרנקי

ממש ממש עוד מעט, מבטיחים.

הרכבים משוערים:

1000091459

ברור לי שפראן יפתח, וחבל. זה הזמן לתת לפאבלו טורה הזדמנות. או לגיו פרננדז, או דרוויץ.
אם כבר פליק גידל ביצים ומקבל החלטות טובות שיילך עד הסוף.

פראן יפתח (או לפחות יקבל נתח דקות משמעותי) גם, ואולי בעיקר, כי הוא לא ישחק מול ויאריאל ביום ראשון.

לא בטוח בכלל שנכון לזרוק את גייה או דרוויש (שבכלל לא בסגל, אגב) להרכב, במשחק האלופות הראשון לעונה, ועוד בחוץ. יהיו מספיק הזדמנויות לזה מול יאנג בויז, הכוכב האדום, וברסט.

האם הם יקבלו את ההזדמנויות האלו?
אני לא בטוח.
אל תשכח את טורה, גם הוא עדיין קיים חח.

לא יודע. אם היינו תחת צ’אבי עדיין, התשובה שלי הייתה יותר חד משמעית, אבל לא יודע מה פליק מתכנן לגביי בני הנוער שעדיין מחכים להזדמנות. במיוחד ככל שהעונה תתקדם.

אגב, באיזשהו מקום אני מקווה שהם לא יקבלו הזדמנות, מעבר למשחקי גביע דומים. בעיקר כי זה אומר שהסגל מלא יותר ופצוע פחות.