פציעות והשעיות 24/25

קרע לברנאל. גמר את העונה כנראה

לא יודע מה יותר מבאס - הפציעה והמשך שלה, או זה שזה היה כל כך צפוי מהרגע שהחליטו לא להביא קשר אחורי ולסמוך בלעדית על ילד בן 17.

לסיכום -

אושר צרוף.

חסר שני שחקני התקפה, שוער ומגן שמאלי ואפשר להרכיב פה קבוצה שלפני הפציעות מתמודדת על כל התארים.

בהמשך למה שנדב כתב, לא מפחיד את המועדון שגם לאמין עלול לקרוס אם ימשיך לפתוח כל משחק? עם איך שזה נראה כרגע התלות במספר הדקות שלו רק תלך ותגבר.

אל תשכח את קובארסי. בהתחשב בזה שאראוחו, כריסטנסן וגם אריק פצועים (אם כי לא ברור מה קורה עם האחרון), גם הבלם הצעיר הולך להיטחן עד אינסוף. כנ"ל איניגו.

אלא אם פליק יתחיל להשתמש בקונדה כבלם מדי פעם.

תאורטית אפשר, ולתת לפורט דקות. אבל לא נראה לי שפליק מאמין בו. מצד שני, אם עוד בלם ייפצע אין ממש ברירה- ומרטינז שחקן פציע וזקן.

חושב שאחרי המשחק אתמול ולמרות אי אלו שיתופי פעולה חביבים אפילו עם לאמין שווה לנסות להחזיר אותו לעמדת הבלם שם הוא זרח לפני שקנינו אותו.

באמת שכואב לי על ברנאל יותר משכואב לי על כל פציעה גדולה שחווינו בשנים האחרונות.
ממה שראיתי הוא ברמת הימאל/פדרי מבחינת כישרון, איכות משחק ובגרות מנטלית.
וכמובן, תפקיד שכמעט בלתי ניתן למצוא בשוק.

זובימנדי אחלה, פשוט אין לנו כסף. אבל גם לי כואב על ברנאל.

הכוונה שלי לא הייתה להגיד שאין שחקנים או מי אפשר להביא, רק שלגדל שחקן טוב בתפקיד הזה זה מאוד קשה לעומת עמדות של שחקנים אחרים שגידלנו שנפצעו.

בעוד שנראה שנייקי מתעכבים עם מתן כספים לברצלונה, ומייצרים עבורה קושי להתמודד עם תקרת השכר של הליגה, ברצלונה והאנזי פליק היו בבעיה. הסגל מורכב משחקנים מאוד צעירים, אין יכולת להוציא כספים כדי לחזק עמדות חסרות, ועדיין השאיפה שהקבוצה הקטאלנית תראה יכולת להתחרות במספר מסגרות. בתגובה לסיטואציה הזאת האנזי פליק הראה שהוא מוכן לתת את המושכות לשחקנים הצעירים, וביניהם מארק ברנאל בן ה-17, אחד הכשרונות העולים של הלה מאסיה- מחלקת הנוער של הקבוצה.

אחרי שהרשים בקדם עונה, השחקן הצעיר פתח בשלושה משחקי הליגה של הקבוצה והיה אחת מנקודות האור במשחקים וחלק ארי בשיפור היכולת בהשוואה לשנה שעברה. כשנראה היה שהכל סוף סוף מתחבר בבארסה, ופליק מצא את מה שצ’אבי חיפש מאז שבוסקטס עזב, הספרדי הצעיר נפל על הדשא בתוספת הזמן של המשחק והתקשה לקום חזרה. בסוף המשחק, ועם שלוש הנקודות ביד אחרי משחק חוץ קשה פליק רץ קודם כל לוודא לשלום הכישרון הצעיר שהתקשה ליישר את הברך. במסיבת העיתונאים הגרמני כבר הכריז: “ניצחנו, אבל קשה להיות שמחים לאור המצב של ברנאל” למחרת כבר כל החששות של העיתונאים התממשו: מארק ברנאל קרע את הצולבת, כנראה גם עם קרע במיניסקוס החיצוני וגמר את העונה.

מה קרה לו?

בברך ישנן ארבע רצועות עיקריות:

1. ACL – הרצועה הצולבת הקדמית.
  2. PCL – רצועה צולבת אחורית, חזקה פי 4 מהרצועה הקדמית ופחות מוטה לפציעות.
  3. MCL – הרצועה האמצעית. נוטה להימתח כשהברכיים נמצאות במנך של איקס (ואלגוס).
  4. LCL – הרצועה החיצונית. נוטה להימתח ברגלי O (וארוס).

הרצועה הצולבת הקדמית הנקראת בקיצור “צולבת” או ACL (Anterior Cruciate Ligament), היא רצועה המחברת בין עצם הירך (femur) לבין עצם השוק (tibia). תפקיד הרצועה הצולבת הקדמית הוא בייצוב הברך ומניעת תנועה קדמית של עצם השוק ביחס לעצם הירך. בנוסף ברצועה ישנם מרכיבים סיבובים אשר מגבילים תנועה סיבובית של הברך בכל שלב בכיפוף הברך.

הוא באמת גמר את העונה?

בקצרה, כן. גם ללא התוספת של הקרע במיניסקוס, חזרה למגרש אחרי שחזור רצועה צולבת קדמית עומדת בין 10-12 חודשים, ולמרות שבהרבה קבוצות מקצועניות מחזירים גם לעיתים לאחר 8-9 חודשים, יש משנה זהירות עם צעירים להשהות כמה שיותר את החזרה.

הגיל מהווה פקטור?

לצערה של ברצלונה, בה חלק גדול ממנה מורכב משחקנים בגילאי העשרה התשובה היא כן. בחלק מהסקירות נמצא שהפציעות הכי נפוצות בספורטאים צעירים אלו הקרסוליים והברכיים (בסדר הזה) כשהפציעות החמורות מביניהן (מעל 21 יום מחוץ למגרש) היו בברכיים. כ 45% מפציעות הברך היו של רצועות מייצבות, וככלל, ניתוחי הברך מהווים כ 44% מכלל הניתוחים האורטופדיים אצל ספורטאים צעירים. הסיבה לכך היא הקושי לפתח מסת שריר ותגובה עצבית שרירית מספקת במטרה להתמודד עם עומסים גבוהים. בספורטאים בגילאים הללו יש תלות מאוד גבוה בקצב גדילה אינדיבידואלי, קרי, יש שונות מאוד גדולה ברמה הגופנית בין שחקנים בגילאים הללו.

הלה מאסיה ידועה ביצירת הכשורונות מהגדולים בכדורגל העולמי, אבל יחד עם זאת נוטים לראות אצלה שחקנים שמתקשים פיזית בהתמודדות בעומסים שמצופה מהם בקבוצה הראשונה. בעוד בברצלונה מנסים לחשוב על מי יכול להחליף במחלקות הצעירות שלהם את מארק ברנאל, אחד הדברים שכנראה מעסיקים את צוות האימון, הוא איך הם יצליחו להחזיק מעמד לאורך כל העונה.

באשר למארק ברנאל, נקווה לראות אותו תחילת העונה בשנה הבאה.

אני חושב שאינטליגנציה וחכמת משחק ומיקום אי אפשר ללמד. מי שיש לו את זה בטבעי הוא שחקן על. פסדר, עצוב לי לפספס את העונה של ברנאל אבל יכולת המיקום שלו והשחרור בנגיעה היא בדיוק בדיוק מה שהיה חסר לנו.

שנה הבאה הוא רק בן 18…

למי שבנה על פרנקי -

אם נעלה את פרים לבוגרת, אבל נעטוף את הרגליים שלו בחיפוי מתכת כדי ליצור מיני רובוטריק, אתם חושבים שטבאס יאשר את זה?

מצד אחד, זה יגביל תנועה, מצד שני, אולי הוא לא יגמור את העונה תוך חודש.

אפשר לקרוא לזה… אופטימוס פרים

אריק אמור להיות זמין מחר.

דה יונג - פליק אמר שכנראה לא יעשו לו ניתוח ושמקווים שהוא יהיה כשיר אחרי פגרת הנבחרות.
אני לא יודע, שמעתי שדה יונג אוטוטו חוזר יותר פעמים משניקו אוטוטו חותם.

צפי חזרה למגרש - מול ג’ירונה, מיד לאחר פגרת הנבחרות.
עד הפציעה הבאה.

אתה אופטימי מידי אייל, יש שבועיים עד ג’ירונה, אתה יודע כמה זה במונחי אנסו פאטי?!

שבועיים במונחי אנסו פאטי זה 2-3 רצועות.

פגרת נבחרות, אז בואו נשחק משחק.
המשחק מוקדש לאנסו פאטי.
נחש את השחקן , לפי ימי פציעות.
אני אתחיל.
image