פציעות והשעיות 24/25

השאלה היא האם יש דרך אחרת (אפילו אם היא יותר איטית).

זה לא שהוא בן 25 ונראה לי חבל בגיל כל-כך צעיר לקטוע את הקריירה בעתיד בשביל חזרה מהירה יותר עכשיו

סוף סוף יש לי זמן לחקור ולענות. מה אני מסיק מהדברים אותם חיפשתי:

1. הם בחרו לתפור את הקרע המקורי איי שם בנובמבר. אפשר לתהות אם באמת זה היה הצעד הנכון, שכן לא כל קרע או שחיקה במיניסקוס היא כזאת שצריך לגשת אליה לניתוח, אלא אם מדובר על קרע מסוג של: BUCKET HANDLE, שמוביל ברוב המקרים לנעילת ברכיים.

2. הניתוח הראשון הוביל תגובה לא טובה כולל זיהום לפי חלק מהמקורות אותם קראתי.

3. לא מצאתי אזכור למטרה של הניתוח השני. בחלק מהמקומות רשום שמדובר באורתרוסקופיה לטובת בדיקה. כלומר עושים חור ברגל ומסתכלים דרך מצלמה מה קורה.

4. אחרי שניסו לעשות עליית עומסים וככל הנראה הגברה של עבודה אקצנטרית לפרק זמן מסויים עם פאטי, נראה שהם לא מתקדמים, ולפי לואיס פוץ’ (הפיזיותרפיסט בקבוצה) נראה שכתגובה לתפירה הראשונית (ראו ערך סעיף 1) המניסקוס “נמתח” ועל כן יכולה להיות תגובה של קרעים נוספים ורגישות במיניסקוס.

5. הנפיחות והכאבים ככל הנראה נובעים ממקור מניסקיאלי ובגלל זה רוצים לעשות הוצאת מיניסקוס חלקית (לא מלאה), הואיל וזה המוקד לבעיות. עכשיו המיניסקוס הוא חלק חשוב בספיגת העומסים לאורך השנים, אז לא בטוח שבראייה קדימה זה הדבר הכי נכון עבורו.

6. צריך לזכור שמודבר בספורטאי מקצועני. יש פה לחץ של כסף, חסויות, חוזים ומה לא. רוב הספורטאים נשארים כל החיים עם “שאריות” כאלו ואחרות. שחיקות ירך, ברכיים עם טווחים מוגבלים ועוד. אצל כל אדם “רגיל” או ספורטאי חובב יכול להיות שלא היו רצים לניתוח הראשון, ולא היו חושבים על הניתוח האחרון, אבל העומסים בהם הוא עומד הם לא העומסים הסטנדרטיים, אלא הם מאוד קיצוניים.

7. קשה לי להגיד מה נכון פה. אני לא חשוף לכל המידע הבריאותי. אני לא יודע איך הברך נראית, איזה תרגילים נעשו, איך הייתה התגובה וכ’ו. יש עוד הרבה דברים בסיסיים בהם אפשר לטעות בדרך באבחון, אבל נותר לי רק להאמין שהצוות הותיק שלהם יודע לאבחן יותר טוב מפיזיותרפיסט “צעיר” כמוני ולא ללכת כמו עיוורים אחרי ה MRI (לא תמיד מהווה אינדיקציה מוחלטת לגורם למצב קליני).

מקווה לטוב בשביל פאטי, באסה שהוא צריך לעבור ניתוח, אבל מכל המידע שקראתי נראה שהם נכנסו עמוק מידי לתוך בור הניתוחים ברגע שהם הלכו עם הניתוח הראשון.

שיהיה לו בהצלחה.

הכי חשוב לדעתי במקרה של פאטי, זה לא להעמיס עליו ציפיות כשהוא יחזור. זה דבר שיכול לגמור אותו אם כל משחק לא טוב תמונה שלו תתנוסס על המונדו דפורטיבו.
אגב- קוטיניו הצליח להוריד את הערך שלו עוד יותר העונה, ובגלל זה יש לי שאלה שאולי אתם יכולים לעזור לי לפתור, מי מעורב בהחלטות על רכש, הכוונה שלי לא מהצד המקצועי אלא יותר מהצדדים הנוספים (לדוג, זכור לי שליברפול ביטלה את פאקיר בגלל בעיות בברך), האם צוותים פסיכולוגים, סוציולוגים וכאלה מעורבים בהחלטה כזאת?

בכנות אומר שאני לא יודע את התשובה לפרטי פרטים. מה שמוכר בגדול זה באמת הימצאות מנהלים מקצועיים, אוקיי מההנהלה, אוקיי מהמאמן ולא פחות חשוב אוקיי מהצוות הרפואי בו ברוב המקרים יש בעיקר הערכות פיזיקליות. לצורך העיניין בשלב זה אתה יכול לראות אם השחקן עם פציעה חוזרת בברך כמו שנתת את פקיר לדוגמא.

לגביי הערכות פסיכולוגיות אין לי שמץ של מושג.

סיפור מעניין לגביי זה. בקבוצה בה עבדתי החתימו שחקן מקבוצה אחרת, עבר כיביכול הערכה רפואית אצל רופא הקבוצה רק בשביל שאראה במעמד החתימה שהברך שלו נפוחה ולא מתיישרת, ומסתבר שהוא בשיקום לברך בגלל מה שככל הנראה היה קרע במיניסקוס והוא עוד התקשה להחלים מניתוח התפירה. מנגד, ההנהלה בה עבדתי עשתה כבר דברים יותר שכונתיים מאלו…

אוקיי תודה, דרך אגב במה אתה עובד?, הכדורגל הישראלי במיוחד בשכבות הנמוכות שלו זה שערוריות עם הרבה קסם, מצחיק ועצוב גם יחד. יכול להיות בגלל זה החיקוי של רז זהבי הוא האהוב עליי.

כל הכבוד על ההשקעה. השקעת פה יותר מאשר הצוות הרפואי שלנו משקיע בלעשות את העבודה שלו אם אתה שואל את דעתי

עבדתי בקבוצת כדורסל בלאומית שעלתה לליגה הראשונה. בחרתי לעזוב אחרי שנה אחת בגלל השכונה המוגזמת ובגלל חלק מהדברים שלא רציתי לקחת עליהם אחריות שההנהלה עשתה. הייתה לי הרגשה שבכל החלטה משהו ביושרה המקצועית שלי נפגע, אבל יש כאלה שיודעים להתנהל עם זה יותר טוב. אולי אני מגזים.

תודה רבה, האמת שאני מאוד מקווה שאירופה והלימודים בספרד יפתחו, אני עוד מנסה לראות אם התכנית לתואר שני בפיזיותרפיה תתקיים במועדון. נראה מה הקורונוש תביא.

בתור אח מוסמך, במערכת הבריאות יש הרבה עיגולי פינות אבל כולם (לפחות אצלי) היא למען המטופל, אם זה היה נפגע גם אני הייתי מתפטר, מבין אותך לגמרי.

לא רוצה לבאס אותך, אבל אם אתה מפחד מעיגולי פינות לא תהיה הפיזיותרפיסט של ברצלונה :wink:

אבל האמת מאוד מעניין אותי לשמוע מה דעתך על הטיפול בפצועים של ברסה?
לגבי אומטיטי, ופאטי במיוחד. מה אפשר לעשות שונה מהדרך בה ברסה מתנהלת?

חח נקודה טובה :smiley:.

האמת שאני משתדל לא להיות שיפוטי שזה מגיע לרוב ההחלטות כי אני לא חשוף לכל התמונה. כמו שכבר הבנת ממה שכתבתי כמה פעמים על המצב הן של ארואוחו, והן של פאטי יש לא מעט שיקולים שהם לא בהכרח רפואיים גרידא אז קשה לי להגיד משהו כמו “הצוות הרפואי לא טוב” וכ’ו. הדבר שכן צרם לי זו החזרה הרעה של חלק מהפצועים חזרה למגרש, או העובדה ששחקנים שהחזיקו עונות שלמות פתאום קורסים בברצלונה. קוטיניו, החזרה של אורואוחו וגם זו של סרג’י רוברטו הן אלו בעיקר שמדליקות לי נורות אזהרה לגבי הצוות הרפואי והמקצועי.

המקרים של פאטי ואומטיטי יותר מורכבים שכן יש מספר מרכיבים שמובילים למצב בו שני השחקנים נמצאים. קשה לי להגיד לדוגמא במקרה של פאטי שהם פעלו בהכרח באופן שערורייתי, או בניגוד לפרוטוקול כלשהו, אבל יש מספיק דברים שיכלו להיות לא נכונים בדרך, אבל שוב, אני לא חשוף לכל המידע.

לגבי אומטטי אני בכלל לא מתיימר להבין מה קורה. ממש רב הנסתר על הגלוי, ולא ברור לי מה השחקן בכלל רוצה מעצמו, האם הוא יחזור לשחק, האם לניתוח יש בהכרח קשר לעיניין ועוד.

אם לנסות לראות משהו כללי יותר.
להרבה שחקנים שבאו מאנגליה זה קורה.
בייל, הזאר, קוטיניו.
מעניין אותי מה הסיבה.
יכול להיות שבאנגליה הצוותים טובים יותר? הכדורגל פיזי פחות?
או שאני סתם אגוצנטרי ומסתכל מזווית מאוד חד צדדית על הנושא.

דמבלה הגיע מדורטמונד, קוטיניו עבר עונה פעילה בגרמניה, אומטיטי הגיע מליון וכ’ו.

יש כל כך הרבה גורמים שיכולים להצביע על למה נפצעים, מה הגורמים באופן כללי וכמה מזה הוא כביכול חוסר מזל. תזונה, אימונים, אורח חיים, לחץ פסיכולוגי (מאוד הגיוני בקבוצות כמו בארסה וריאל), רוטציות ועוד. יש כל כך הרבה גורמים שקשה לחבר באופן כל כך חד מימדי נקודות לגבי הנסיבות.

כל אחד זה סיפור אחר, לדעתי לפחות קוטיניו בנאדם דיכאוני, האזר לא ציפה להיות כל כך באור הזרקורים. שני אלה הם דוגמאות בולטות לדברים שיכלו להתגלות על ידי צוותי מומחים. פשוט נפילות של שחקנים.

Sergi Roberto has tendon problems in the femoral rectus of his right thigh.
מה שזה לא יהיה.
סיים את העונה.
אההה בעצם כמו כל הקבוצה.

אפשר את המקור? מדובר על אותה פציעה שהייתה לו מההתחלה? לא יודע איפה ראיתי שמדובר על שריר הירך האחורי, אבל ה- RECTUS FEMORIS הוא לא בירך האחורית.

הדבר היחיד שיש לו זה MAHZIK KALATOTIS AL ME’AMNENIS.

אתה כותב לארץ נהדרת?
מאיפה אתה מביא את זה?.. :joy: :joy: :joy:

לקחתי מחשבון אוהדי בארה כלשהו.
זה כנראה גוגל טראנסלייט מהאתר הרשמי בקטלאן. יצא דומה מאוד.

טר שטגן עובר ניתוח קטן בברך ולא יהיה זמין למשחק האחרון. יחמיץ גם את היורו.
פדרי התחיל את המנוחה שלו לקראת היורו ולא יהיה זמין למשחק האחרון גם הוא. לא הבנתי למה הוא צריך להתחיל עכשיו וכל שאר הנבחרת אחרי המחזור האחרון.

דמבלה נפצע וזה אומר שאם הפציעה רצינית אז שנה הבאה.הוא יעזוב בתור שחקן חופשי.

בנתיים עוקף את קוטיניו …