מחזור 27:: מנצחים בזכות אחד אלוהינו 1-0

על העניין הזה שברור שיש כישרון ויכולת לשחק בנגיעה ומשום מה רוב בזמן הוא חושב על דריבל.

אינייסטה הוא הסטורי-טלר שלנו, כל עוד הוא על המגרש הסגנון שלנו מסופר כהלכה, פחות או יותר, אנחנו מסוגלים למשל להחזיק בכדור במרכז המגרש, מסוגלים להניע היטב את הכדור מהגנה להתקפה ולעיתים בסגנון ‘גל שני’ של ההתקפה אינייסטה משיב (כמו מציל בבריכה) את הכדור אל חוף המבטחים של הטיקי טקה. מעבר לכך אינייטסה הוא ‘מר מומנטום’, כשהכדור בידיים שלו, הוא כמו שחקן הוקי קרח מנווט ומנתב את הכדור אל כל חלקי המגרש הרלוונטיים.
מדוע אני כותב את כל זה? כי ברגע שאנדרס יצא מהמגרש, איבדנו אחיזה במשחק, זה כבר לא קשור לגומש כן או לא, לאנדרס אין תחליף (עדיין, אולי קוטיניו יהיה) וזה חבל מאד, מאד! כי צ’לסי רוצה לקחת אותנו בדיוק אל המקום הזה, כפי שעשתה אתלטיקו, לחצוב בהגנה שלנו בהתקפות מהירות עד שיגיע הגול, ואז, לכו דברו אל הדיוס.
ולוורדה אמש הראה עד כמה הוא תלוי באנדרס, זו הסיבה גם ששחק אותו לכל אורך העונה, וכעת רבותיי, שלב התשלומים…

מעבר לכך, היה ניצחון, הליגה בכיס של מסי, השאלה כמה למסי יש סבלנות לשחק בלי שום צורה וסגנון מאחוריו, זו לא נבחרת ארגנטינה, ולמסי קשה להיות חד ומדויק כשהמשחק לא בשליטתו, מתי המשחק עוצר וסר למרותו? נכון, בבעיטות החופשיות…

אגב
בוסקטס הוא תמנון עכבישי שיודע היכן לארוג את החסימה הבאה.

אגב 2
רקיטיץ’ שיחק חכם ויעיל, אבל זה לא ייתן לנו את היתרון מול צ’לסי.

אם מסי ישחק בנגיעה הוא יהיה שחקן -
משמעותית - פחות טוב. וגם אינייסטה המרחף לצורך העניין. דריבל הוא חלק מהמשחק ולמי שיש אותו ברמה הטכנית הזו חייב לדרבל כמה שיותר כי סיכוייו טובים.

אנחנו שוב שבים לנוסטלגיה מרגיזה, לא הוגנת, ומחמירה ביותר כלפי בארסה וזה כמובן ההשוואות הבלתי פוסקות לבארסה של פפ. לא יחזרו הימים שנשחק משחק בנוי נטו על צירופי מסירות (לא שבתקופת פפ לא היינו צריכים את מסי או אינייסטה שישברו קווי הגנות בדריבל) וצריך להשלים עם זה.

המדד של ה’לשחק בנגיעה’ לשחקן דריבליסט -בעיניי - מתחלק לשני חלקים. האחד קבלת החלטות מתי לעשות דריבל ומתי לשחרר את הכדור, והשני האם השחקנים לידו נהיים טובים יותר. לצורך העניין גומש גם יכול לשחק ב’נגיעה’ אבל להחזיר כדור לאחור וההרגשה אתו זה משחק בעשרה שחקנים.

קוטיניו בפער שחקן טוב מניימאר. אולי לא בכשרון אך קבלת ההחלטות שלו טובה יותר, הוא משחק קבוצתי יותר, הוא מחפש את המסירה לא פחות מאת הבעיטה, השחקנים לידו עדיין לא טובים יותר אבל בטח שלא גרועים יותר.

ניימאר הרג לנו את אלבה (בשיאו טופ 3 בעמדה בעולם לא?), יצר אימפקט של 0 קישור ולקח את המשחק לתכלית הדריבל. קוטיניו לא כזה והשנאה שלך לברזילאים (המוצדקת אגב) קצת בלבלה אותך.

נ.ב.
הדאבל פס של קוטיניו עם סוארז שהסתיים עם בעיטה של הראשון במחצית הראשונה, אם זה לא משחק בנגיעה מה זה כן?!

אני מסכים עם חלק ממה שאתה כותב, אבל אתה מגזים. קוטיניו חייב ללמוד פחות לדרבל ויותר לשחק בנגיעה, אין לי בעיה שיעשה דריבלים ליד הרחבה של היריב, אבל הדריבלים שלו במרכז המגרש, באזורים המסוכנים מוגזמים ומוצאים אותי מדעתי.

בדקה הראשונה של המשחק הוא חטף כדור, ואז במקום למסור מהר לסוארז במרכז המגרש הוא התחיל לדרבל את עצמו למוות, זה הצליח לו בהתחלה כבר שמחתי וצעקתי יש, ואז הוא משום מה ניסה להקפיץ מעל שחקן של אתלטי ואיבד את הכדור. חיבים לנסות ו"למתן" את זה אצלו.

זה לא ביקורת בשלב הזה, וברור שדריבלים זה חלק מהמשחק שלו וזה נחמד, אבל הוא מגזים. (לא ברמה של ניי)

נ.ב אני שונא את ניימאר, אבל נראה לי שהגזמת טיפה.

ברור. אבל אסור לכלוא את זה. עד שסופסוף יש מישהו שהוא לא מסי שיכול לשבור הגנות צריך לאזן אותו לא להרוג אותו בטח שהפוטנציאל שלו בהבנת המשחק גבוה מאוד. גם מסי כילד דריבל טו מאצ’ תן לו ללמד את קוטיניו ויהיה טוב.

על היכולת הטכנית שלו אין ויכוח מן הסתם. אני לא נמשך לשחקנים כאלה רק אם יש להם שכל בראש, לניימאר אין. קוטיניו שחקן מבריק ממנו ומגוון ממנו.

זה קצת אתגרי מדי בשבילי לחזור לפורום הקודם ולתור אחר הודעותיי, אבל תמיד לא חיבבתי את חוסר האיזון שיצר ניימאר. כשקרויף הזכיר את האמרה של חז"ל - אפשר לשני מלכים להשתמש בכתר אחד? - הוא פגע בול. כשניימאר בא ללמוד ממסי הוא היה טוב (עונת הטראבל) שהוא החליט להנהיג את בארסה יחד עם מסי הוא נהיה בלתי נסבל במשחק שלו. טוב שהלך.

מכיר את זה שככל שהסרט יותר גרוע כך אתה מודע יותר לעבודת הבמאי/השחקן/הצלם/העורך? אז התחושה שיש לי מקוטיניו (וניימאר) זה שהם כל הזמן נמצאים בהתחבטות: הקבוצה או אני.

קבלת ההחלטות שלהם היא לא אובייקטיבית אלא פוליטיקלי קורקטית. אני אדרבל עכשיו כי אם אני אפספס זה לא יהיה נורא (אף אחד לא יבוא אליי בטענות) ואם אני אכבוש אני אהיה מלך. אני אמסור עכשיו כי זה ייראה ממש טוב ויגידו שאני מפרגן.

אצל מסי ואינייסטה קבלת החלטות היא עניין מקצועי כמעט תמיד. קר ומחושב. אצל קוטיניו בשני המשחקים שראיתי זה עניין תדמיתי. ממש כמו אצל ניימאר.

לא מכיר את קוטיניו יותר מידיי ויכול מאוד להיות שההתרשמות הראשונית שלי משוללת כל יסוד. אני מתפלל שאני טועה. שזה פשוט חוסר תיאום והתרגשות.

ליאור, אתה פשוט גזען כלפיי ברזילאים :blush:

לצורך העניין, לא מרגיש שדמבלה הצרפתי חושב על הקבוצה יותר מעל עצמו, וזה הכי הגיוני בעולם, מדובר בשחקנים סופר יקרים שרק הגיעו. ההשוואה למסי ואנדרס, מנהיגי הקבוצה כבר מעל עשור היא פשוט לא הוגנת ולא רלוונטית. גם סוארז בהתחלה היה מבוהל ולא סגור על עצמו.

לניימאר הייתה שנה אדירה אצלנו, הבעיה אצלו התחילה שהוא רצה להנהיג את הקבוצה ביחד עם מסי כפי שנאמר, קוטיניו טיפוס אחר בלי אותן מניירות וזה לא אותו מקרה.

אצטרף ואומר שגם לי אין ממש מושג על מה ליאור מדבר.
אני רואה קוטיניו שעושה ברוב המקרים את הפעולה הנכונה והמתבקשת.
זה נראה כאילו הוא כותב על דמבלה.

דמבלה לעומת קוטיניו נראה לי בעיקר חסר ביטחון. בכל אופן ניתוח פסיגולוגי כשמו כן הוא: ניתוח פסאודו-מדעי במקרה הטוב. אני ממש אשמח לגלות שטעיתי.

זה לא גזענות, אלא ערכים טובים שהוא ינק מהוריו…חבל שלא ינק עוד ערכים, סטייל כהנא :joy:

אני חושב שיש הגזמה פראית בכללי. לא, קוטיניו לא טוב מניימאר בפער. עצוב שאחרי 4 שנים של ניימאר פה חושבים שהוא שחקן טיפש. הבנאדם נתן לנו 4 עונות שעל המגרש הוא נתן לנו הכל. ניימאר רצה להיות מלך, להנהיג קבוצה, זאת לא סיבה לשנוא אותו בעיניי. הוא בא ללמוד מהטוב ביותר ולקחת תארים, וזה מה שהוא עשה.

קוטיניו הוא שחקן יותר מגוון מניימאר. הוא יכול לשחק גם באגף, אומנם לא בטבעיות ויעילות כמו ניימאר אבל בבירור יותר טוב מארדה טוראן למשל שחילטר שם, והוא בעייני ביחד עם אריקסן השחקן היחיד שאשכרה יכול לקחת את מקומו של איניסטה מבחינת יצירתיות והיכולת לשבור הגנות מהאמצע עם דריבל. הבונוס שלו זה כמובן הסיומת והבעיטה מרחוק. עונה הבאה נראה מה באמת הוא שווה.

מה שכן הפריע לי במסי שלעיתים הוא טיפה ראש בקיר ולא מוסר שצריך. אתמול היה לו מצב שקוטיניו היה פנוי לחלוטין והוא החליט לבעוט. עושה רושם שכל הלחץ על הכתפיים שלו גורם לו לקבלת החלטות שגויות. מקווה שאתבדה בהמשך.

גומז חייב לעוף. פיקה וראקיטיץ היו המצטיינים.