מחזור 28 :: 0-3 על מאיורקה ופער 10 נקודות בפסגה

נו ומה חדש? רוב הפעמים אנחנו מגיעים למחצית השניה כשאנחנו לא ביתרון ואז כובשים.
זה המצב הרגיל.

זה שזה קורה הרבה לא הופך את זה למצב טוב.

אסור להוציא את בנזמה. חייב לשחק עד הסוף.

אני הפעם פחות מאשים את אנצ׳לוטי. בסוף 2 שחקנים שהוא ציפה שיסיימו 90 דקות נפצעו אחרי 2 חילופים נחוצים בקישור.
הטעות היא החילוף של ואסקז בדני, אבל גם פה אני יכול להבין כי ואסקז היה עם צהוב והוא פחד יותר מצהוב שני מאשר פציעה של בנזמה.
החילוף של קאסמירו ופדה היה נחוץ (שניהם היו בסכנת השעיה).

כמובן שזו טעות בדיעבד, אבל הפעם אני יכול להבין את המחשבה

image

אין לי איזו כותרת יצירתית למשחק הזה מלבד “השקט שאחרי הסערה” או “מתחילים מאוחר”. רציתי קצת ליהנות מכדורגל ולקבל המשכיות אחרי סוסיאדד-פ.ס.ז’, אבל מבחינת המומנטום שנשמר והתוצאה והטבלה אז זה בסדר. אני יכול לקבל מי שייטען שהייתה שאננות טבעית, קשה לרדת לקרקע וכן הלאה, קצת אופוריה וזלזול. מצד שני, בהרכב, ואין לי טענות לאנצ’לוטי על הבחירות שלו (מודריץ’ נח על הספסל בהמשך שעה - מבורך, גם סביב לוקאס הייתה מחשבה נכונה וגם סביב רודריגו) - היו שחקנים שכביכול רצו להוכיח את עצמם. והם בעטו בדלי. אף אחד לא לקח את ההזדמנות. לא פדה שמלבד הלחץ הגבוה המצוין בשער הראשון (תראו איפה הוא היה בתחילת המהלך) - לא תרם כמעט כלום (הוא טען לאחר המשחק שהצהוב המוקדם שספג, על כלום - ניטרל אותו); רודריגו רץ הרבה אבל לא מסוכן מספיק. לוקאס? אפס תרומה התקפית, שכחתי מתי הוא הרים כדור כמו שצריך ואפילו בישל גול.

זה מן קטע כזה שמתחילים לשחק רק במחצית השנייה. בלי קשר, 19 שערים כבשה ריאל מדריד במחצית הראשונה, ובמחצית השנייה יותר מפי שניים - 40. עוד דבר - מן קטע כזה שכאשר מפעילים לחץ גבוה - מזמינים את היריבה לטעות, זה עבד מצוין נגד ריאל סוסיאדד ונגד פריז סן ז’רמן, וכמובן שהנעת הכדור של מאיורקה מאחורה פחות טוב. אבל משום מה הפסקנו אחרי עשר דקות טובות. רציתי לראות יותר לחץ לפרקים.

סיום המשחק, מה נגיד, קצת מזל רע וקצת אנצ’לוטי. כמובן שבשלב כזה של העונה צריך לשמור על בנזמה בצמר גפן, זה סיום טראגי עבורינו. כשטוני קרוס לא פותח אני אף פעם לא מרגיש בחסרונו, היום לוקה מודריץ’ קצת היה חסר, יותר דינמיות וכן הלאה.
הבאסה הכי גדולה מבחינתי היא ששוב אדן הזאר לא שיחק אבל אפשר לומר שכבר התרגלנו. הוא אף פעם לא נספר. באמת שזה תמיד רק אסנסיו במקום רודריגו או רודריגו במקום אסנסיו וזה מתסכל.

ויניסיוס יצר המון בלאגן, טוב שהצליח במחצית השנייה להתעסק רק בכדורגל. הדריבל שלו מרהיב אבל הוא חייב למסור או לבעוט שנייה לפני. במצב שאלאבה בעט והכדור נהדף - זה מבצע של ויניסיוס, מהלך אך ורק שלו, מכלום, אבל הוא היה יכול למסור לו יותר טוב. או בעיטה שנבלמה במחצית הראשונה. המהלך היחיד שלו שבאמת אהבתי הגיע בתחילת המשחק עם המסירת עומק לבנזמה בתזמון מדויק.

הטעות היא לא להכשיר שום אלטרנטיבה התקפית. המזל של אנצ’לוטי זה הכשירות המטורפת של בנזמה וויניסיוס. כשאחד מהם חסר, וכבר יש לנו את אסנסיו המוגבל כבאנקר בשלישיה, את מי הוא יעלה במקום? לא זוכר כבר כמה משחקים ברצף, אף שחקן התקפה חוץ מרודריגו לא ראה דקת משחק מהספסל.

אין מילים.

אי אפשר להאשים את אנצ’לוטי בחילופים אבל העקשנות שלו שלא לעשות רוטציות כמעט ועלתה לנו בקסמירו מול בארסה וככל הנראה במנדי ואולי בנזמה.
לא מאשים בנוגע לבנזמה, נראלי שהוא פשוט נחת לא טוב ואולי הוא אפילו יהיה בסדר, אבל חוסר המנוחה של השחקנים האלו חושף אותם יותר לפציעות.

בנוגע לויני.
ברגע שהוא הפסיק להתעסק עם השופט הוא נכנס למשחק. לפני כן הוא לא שיחק כדורגל וגם תקע לנו את המשחק.
מה שהוא עשה במהלך של הפנדל הראה את האיכות שלו בצורה הברורה ביותר. הוא זה שרץ אחורה וחילץ את הכדור סמוך לדגל הקרן, אחרי שתי מסירות קיבל את הכדור בחזרה כשעליו שני שחקנים, עשה עליהם סיבוב ונתן מסירה מדויקת לבנזמה. לאחר מכן המהירות באה לידי ביטוי כשהצטרף להתקפה. לא נתנו לו קרדיט בשידור על המהלך הזה אבל בעיניי הוא הציג הרבה את התהליך של ויניסיוס, פחות תרגילים מרהיבים, יותר עבודה קשה. רק שימשיך ככה. ושיפסיק להתעסק עם השופט.

קאסמירו תמיד היה אחד השחקנים שאני הכי מחבב, מאז שהגיע הוא נכס, אבל אני חייב לציין שאתמול די קיוויתי שיקבל צהוב.
ברגע שהוא יצא מבלי לקבל צהוב הסיכויים של ברצלונה בקלאסיקו הקרוב עלו באחוזים לא מבוטלים. הם יבואו משוחררים כשאין להם מה להפסיד ואנחנו נגיע תחת לחץ, ואנחנו רואים כמה הם השתפרו אחרי שאין להם כבר על מה לשחק ומשחקים בעיקר בשביל הכייף.

קמאבינגה בשני המשחקים האחרונים משחק ממש טוב, מפלצת אתלטית, הרבה יותר טכני מקאסמירו וגם הרבה יותר מהיר ממנו, גם קבלת ההחלטות שלו עם הכדור השתפרה, יש להמשיך לתת לו דקות ועמדת הקשר האחורי אצלנו בטוחה 10 שנים קדימה.

טיטי בגול השלישי חשבתי כמה שניות יעברו מרגע הכיבוש ועד הרגע שתרשום פה שמרסלו עדיף על מנדי ובפעולה אחת הוא עשה יותר ממה שמנדי עשה כל השנה,איכזבת.

מצד שני בגלל מרסלו כמעט קיבלנו שני גולים מאז הכדור שהניח על הראש של קארים, מדובר בדקות בודדות, אין לי מושג איך לא ספגנו.

יש יותר מיסמאצ׳ אתלטי ופיזי מאשר אדאמה/דמבלה מול מרסלו? קשה לי לחשוב על אחד.
בלי מנדי בקלאסיקו אנחנו די בבעיה.

אז אל תחשוב על זה. לא בטוח שמנדי בחוץ, ואחרי למעלה מ-250 משחקים, חלקם הגדול אמנם בעמדת הבלם אבל גם כמגן שמאלי אפילו - לא מבין למה אנשים ממשיכים לזלזל בנאצ’ו. הוא לא רק ‘מדרידיסטה’ או אחלה גבר, הוא שחקן הגנה לא רע בכלל וכמחליף הוא נכס.
לא יודע עד כמה הדגשתי את זה במה שכתבתי לאחר המשחק - אגף ימין שלנו פשוט מת. לוקאס לא מסוגל ליצור מצב. רודריגו טוב רק מהספסל כנראה. כשראיתי את אסנסיו לא ציפיתי שמשהו ישתפר.

לגבי מנדי, זה מה שקראתי בטוויטר לפני עשר שעות:

image

מודה שמחשבה על קלאסיקו ללא קאסמירו, גם משום שברור שנקבל את קרוס ב-11 ואז זו שוב אותה שלישייה אגדית אך די כבדה - קצת מעניינת אותי. הרי למרות השיפור הגדול של ברצלונה בחלק ההתקפי (מרכז השדה תמיד היה מעניין וצעיר ואנרגטי וכאלה שמחכים להתפוצץ) - זה עדיין לא מדיר שינה כמו מסי שאתה חייב להדביק אליו מישהו צמוד לתחת. אני אוהב את הפשטות של קמאבינגה שמשחרר כדור מהר ועובר שחקנים בקלות.

@Raulito-7 דור, יש איזו סטטיסטיקה שמצאת על סחיטות הפנדלים של ויני(וביחס לשאר השחקנים בליגת הגבוהות)? מרגיש לי שאנחנו כבר ב5-6 פנדלים שהוא סחט העונה, שמקפיצים את המספרים שלו מטובים מאוד לכאלה של שחקני טופ אחרים.

לא הבנתי למה אנשים חושבים שמרסלו הולך לפתוח בקלאסיקו. יש לנו את נאצ’ו שיכול לשמש בתור מגן שמאלי.
הוא עשה אחלה עבודה בתור מגן שמאלי מול פסז, ובוא נגיד את האמת אדאמה הוא לא ברמה של די מריה/ניימאר.
מבחינת הפציעות-בנזמה פשוט נחת לא טוב אבל לא הייתה שום סיבה לא להוציא אותו אחרי שהובלנו 2-0.
מסכים שלא היינו צריכים לשחק עם מנדי אתמול ולתת למרסלו לשחק על מנת להוריד עומס. אבל ניתן להתנחם בכך שהוא התחיל לעשות חילופים בדקה ה60 לעומת פעם שהיינו אומרים תודה אם היה חילוף בדקה ה75.

מילא, פער 10 נקודות זה מעולה. נדרש לנצח בקלאסיקו ובמשחקים בהמשך לשחק עם יותר רוטציות לבוא רעננים לשלבים האחרונים בליגת האלופות.

שני ‘נתוני ברזל’ עבור ויניסיוס:

לצערי אין בשלוף נתונים לגבי סחיטת פנדלים בהשוואה לכל הליגות הגדולות\או\ועם ליגת האלופות. לגבי העבירות זה אפילו יכול להיות ‘מרשים’ יותר, היו הרבה פעמים שלא שרקו לוויניסיוס.

זה עלה בדיון אחר בפורום אבל להפסיד לברצלונה זה ממש לא ‘סבבה’. מבחינתי חשוב גם להוכיח שוב שאנחנו קבוצה טובה יותר וגם אם צ’אבי היה פותח את העונה על הקווים ועם הסגל הזה - היינו משיגים אותם. קלאסיקו זה יוקרה, אנחנו עם רצף ניצחונות, וזה כן פאנצ’ר במומנטום הטוב מאוד שלנו. לא אמרתי לסכן את בנזמה אבל אני כן בטירוף לקראת המשחק. הייתי עולה עם אדן הזאר כ-‘9’ מזויף, שחקן חופשי על המגרש, גם ככה בנזמה יוצא המון החוצה. הזאר כידרר יפה מאוד במשחקים ששיחק גם אם היה חסר ביטחון בפעולה האחרונה. אני מופתע מהדיווחים על פסימיות במועדון לגבי האפשרות שבנזמה ומנדי ישחקו כי אתמול זה היה נראה אחרת לגמרי…

בגדול הזאר כפאלסו זה רעיון טוב, אבל רק אם מגבים אותו בשחקנים מהירים מספיק לידו, לא רק ויניסיוס אלא גם רודריגו או ואלוורדה.
הרי אנחנו ניתן לבארסה לשלוט בכדור ונעקוץ במתפרצות אלא אם אנצלוטי ינסה להפתיע (שואף ל-0), ובמצב כזה הזאר הוא אופציה מצוינת לקבל כדור בחצי שלנו, להשתחרר מלחץ, להוציא התקפה עם פס מדויק לשטחים הפנויים, ואולי גם להספיק להצטרף כדי לסיים.

אבל ביום שאין בו בנזמה אז למעשה ויניסיוס הוא כל משחק ההתקפה שלנו וחייבים עוד אופציות מסירה, כשלדעתי ואלוורדה יכול להיות אדיר בזה. הוא יגיע מקו שני כשאף אחד לא שומר אותו, יהיה לו המון שטח לרוץ, הוא יודע לבעוט מרחוק ולתת פס לגול, והאמת כשאני חושב על זה מבין האופציות של הזאר/מריאנו/בייל/יוביץ להחליף את בנזמה יש יותר סיכוי לשער של ואלוורדה מהצטרפות בקו שני מאשר כל אפשרות אחרת.

הייתי פותח עם מודריץ, קאסמירו כאחורי טהור, ו-ואלוורדה כשחקן ציר שלוחץ כשהכדור לא אצלנו וטס קדימה כשאנחנו זוכים בו. עם קצת מזל הוא אפילו יכול לתפור צהובים מפיקה בוסקטס ואלבה כבר במחצית הראשונה.