מחזור 28 :: מנצחים 1-3 את סלטה בחוץ (צמד ובישול לבנזמה)

לקראת סלטה ויגו | ליגת האלופות זזה הצידה: ריאל רוצה לצאת לפגרת הנבחרות בטעם טוב ואולי אפילו לצמק איכשהו את הפער מאתלטיקו וברצלונה, כשתתארח אצל סלטה בבלאידוס למשחק קשה מאוד. קאסמירו יחזור להרכב, ראמוס מחוץ לסגל כאמצעי זהירות

image

ריאל מדריד חוזרת להתרכז בליגה אחרי שהשלימה את המשימה והעפילה לרבע גמר ליגת האלופות עם ה-1:3 על אטאלנטה וקיבלה בומבה של הגרלה - ליברפול. כדי לא להניף דגל לבן בניסיון לשמור על התואר שלנו הרי שאין מקום לטעויות ויהיה נחמד גם לצאת לפגרת הנבחרות בטעם טוב - בניצחון. אתלטיקו מוליכה בשש נקודות וברצלונה בארבע וריאל תשחק לפניהן ותקווה להצלחיצן. קאסמירו כמובן יחזור ל-11 אחרי שריצה עונש השעייה נגד האיטלקים ופדה ואלוורדה (דווקא כשהוא מקבל קרדיט ב-11 זה פחות מתחבר) יסופסל. ההילייט העיקרי - סרחיו ראמוס ששיחק שעה בכל אחד משני המשחקים האחרונים - מחוץ לסגל מאמצעי זהירות. פרט לכך הסגל דומה – הזאר במצב הצבירה הרגיל שלו וגם קרבחאל מושבת. זידאן אמר על הזאר: “אנחנו רוצים שהוא יתאושש היטב, זה הכי חשוב. הוא לא יעבור ניתוח כנראה, התוכנית שונה, אנחנו עובדים על זה. אנחנו רוצים שהוא יחלים לגמרי”. מאמנו בנבחרת רוברטו מרטינס הבהיר שאין מתיחות בין המועדון לנבחרת ושהזאר יהיה השחקן הכי טוב ביורו. נראה.

בתקשורת הניחו מוקדם יותר השבוע כי מרסלו שרשם העונה רק עשר הופעות - עשוי לחזור ל-11 אחרי זמן רב (נפצע נגד חטאפה ובשני המשחקים שהיה כשיר - לא שיחק) שכן גם מנדי שצריך גם לנוח. יהיה מעניין לראות במה יבחר זידאן, בטח לאור היעדרותו של הקפטן. זידאן התייחס למנדי שכבר השווה את מספר ההופעות שלו לכל העונה שעברה (32) - “הוא יכול לעשות דברים רבים, אין לו תפקיד אחד בלבד. אני לא חושב שהוא השתנה הרבה פשוט שיחק ברציפות. הוא יכול לעזור לנו בהרבה דברים”. מעניין לראות מה יבחר זידאן גם בחלק הקדמי אחרי שוויניסיוס רשם את אחד ממשחקיו הטובים ביותר תחת הצרפתי, על אף שלא הצליח לכבוש או לבשל והסתפק בסחיטת פנדל. מי שתמיד בולט נגד סלטה הוא קרוס שכבש נגדה שישה שערים ב-12 משחקים ולא הפסיד לה.

המשחק מחר נגד סלטה יהיה המאה של זידאן בקדנציה השניה שלו במועדון. הוא ניצח ב-59 משחקים, סיים 21 בתיקו ורשם 19 הפסדים. ב-149 המשחקים “בעידן רונאלדו” הוא רשם 104 ניצחונות, 29 תוצאות תיקו והפסיד 16 פעמים. אחוז הניצחונות צנח מ-69.8% ל-59.6%. השמועות על עתידו לא פוסקות והמיסטר אמר: “אני לא מסתכל מעבר למחר, אני לא מתכנן דבר. אני יכול לחתום לעשר שנים אבל לעזוב בקרוב ולהיפך. הכדורגל הוא כזה (ביקורות ואז שבחים), אני נהנה מכל יום, אני מסתכל על כל רגע וחיי את זה, השאר? פילוסופיה”. כשנשאל על צרפת אמר: “אני חושב על סלטה ולא יותר”. המאמן ניסה לא להתייחס יותר מדי לליגת האלופות: “אנחנו מכירים את הקשיים ברמה הזו, הכל יהיה תובעני, בטח פיזית. אני לא אוהב לומר אף פעם אם הגרלה היא טובה או לא. אנחנו רוצים להמשיך לעבוד קשה”. הוא אמר שהוא לא יודע היכן ייערך משחק הבית נגד ליברפול. על סלטה, מולה לא הפסיד אף פעם במסגרת הליגה: “אסור לנו לשכוח מה עשינו עד עכשיו, להיפך. אנחנו רוצים להמשיך בתקופה הטובה שלנו והמשחק הזה ידרוש מאיתנו הרבה”.

כמו תמיד, שחקני המפתח יהיו הוותיקים. מודריץ’(שחקן השבוע של אופ"א)-קרוס-בנזמה (כשראמוס הרי בחוץ), כשהצרפתי נמצא בכושר מצוין וכבש שישה שערים בחמשת המשחקים האחרונים שלו, חשוב מאוד כאשר הבא בתור אחריו הוא קאסמירו כאמור עם שישה. אם הצרפתי יכבוש פעמיים, כפי שעשה נגד אלצ’ה, הוא ישתווה לאגדה קרלוס סנטיאנה עם 186 שערי ליגה (מדורג 11 בטבלת כל הזמנים של הלה-ליגה). “אני רואה את התשוקה שלהם, את הרצון שלהם להיות הכי טובים, הם לא שבעים אף פעם. אני נהנה מכל אימון איתם ומסביבת העבודה הטובה שיש לנו”, החמיא זידאן ל"גווארדיה" שלו. מחר התערובת הזו של וותיקים וצעירים צריכה לעשות את העבודה. אגב, בשנה שעברה אחרי 27 מחזורים לריאל הייתה נקודה אחת פחות - 56 (אם כי כבשה טיפ-טיפה יותר), הכדורגל הושבת ולאחר חידוש המשחקים היא יצאה לרצף של עשרה ניצחונות רצופים בדרך לאליפות. היא מסוגלת לעשות זאת שוב?

Los jugadores del Madrid celebran el segundo gol a la Atalanta

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, רפאל ואראן, נאצ’ו, פרלאן מנדי (מרסלו)| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזצה

מה המצב סלטה ויגו?

סלטה ויגו כבר לא בתחתית. הקבוצה של קודט מדורגת במקום ה-11 בטבלה ללא דאגות מיוחדות. בין ינואר ופברואר היה לה רצף שלילי של שישה משחקים ללא ניצחון אך זה מאחוריה, כמו גם הפתיחה המסחררת של המאמן מיד לאחר שהחליף את אוסקר גארסיה. במחזור האחרון סיימה סלטה בתיקו מאופס נגד בילבאו ("סלטה הייתה יבשה כמו יריבתה והאטה את המאבק על אירופה) אך רק שבוע קודם לכן באחד מהמשחקים המטורפים שנראו העונה בלה-ליגה – היא השיגה 3:4 על הואסקה וכל זה כשהקפטן והסמל יאגו אספס לא כבש אף אחד מהשערים (תקציר האירועים בקצרה: סלטה הובילה משער של מינה, נקלעה לפיגור 2:1 מהיר, הפכה ל-2:3, ספגה את השוויון אך פרנסיסקו בלטראן אמר את המילה האחרונה). הקבוצה עם מאזן בית לא רע של שישה ניצחונות מול ארבעה הפסדים ואת התוצאה הכי מרשימה שלה העונה השיגה דווקא בחוץ כשכפתה 2:2 על אתלטיקו מדריד במטרופוליטנו. בכל מקרה סלטה רחוקה רק שלוש נקודות ממאזנה בכל העונה שעברה.

ובחזרה לקפטן אספס הרי שהוא סובל מבצורת הזויה של עשרה משחקים כלומר לא כבש ולו פעם אחת ב-2021, מאז שכבש ובישל נגד הואסקה ב-1:2 ב-30 בדצמבר. הגיוני שזו הבצורת הארוכה ביותר ממנה סבל בלה-ליגה, על אחת כמה וכמה במדי סלטה עמה הוא כה מזוהה. לאספס תשעה שערים ועוד שמונה בישולים בליגה. אספס, אגב, שיחק נגדנו 16 פעמים וכבש רק שלושה שערים (נגד בארסה למשל כבש שבעה ונגד סביליה - שמונה). כאשר לאספס זה פחות מצליח לאחרונה, נוליטו וסנטי מינה מכפים עליו עם שבעה כיבושים כל אחד. סלטה תמשיך עם מערך ה-4-1-3-2 שלה. הוגו מאיו יחזור לעמדת המגן הימני אחרי שריצה עונש השעייה במשחק האחרון. הקשר אמרה מור עדיין בחוץ כמו גם השוערים רובן בלאנקו וסרחיו אלברס כך שאיבן וילאר הוא זה שעומד בין הקורות.

בראיס מנדס לא חותם על נקודה: “עלינו להיות שאפתניים וכמו תמיד לרצות לנצח, לא נוותר על הסגנון שלנו” אבל החמיא לריאל: “היא הוכיחה שברגעים הקשים יש את השחקנים הגדולים שלה שמראים את הפנים שלהם”. הקשר דיבר על השינוי שעברה הקבוצה שלו: “אנחנו סופגים פחות ושומרים יותר על שער נקי, ובחלק הקדמי יש לנו שחקנים שיכולים ליצור שערים משום מקום. אנחנו אוהבים משחקים כאלה כמו נגד ריאל מדריד”. כמו כן הוא אסיר תודה למאמן שנתן לו הזדמנות. לדבריו סלטה כלל לא חושבת על מאבק על אירופה אלא רק לא לסבול בתחתית: “נלחמנו עד היום האחרון לעתים והיה לנו קשה. עכשיו אנחנו שמחים ורגועים”.

אדוארדו קודט (בדיוק הגיע ל-20 משחקים כמאמן סלטה ויגו - שמונה ניצחונות מול שישה הפסדים) הבטיח כי סלטה תשחק טוב יותר מאשר בסיבוב הקודם: “אנחנו רצים לנצח תמיד, לפעמים אפשר לעשות את זה ולפעמים לא. ברור שנצטרך לעשות את הדברים אחרת. יש להם שחקנים מעולים, נצטרך לראות קודם כל באיזה שיטה ריאל תבחר. אני רוצה לדמיין את השבת הזו בשש בצהריים (שעון ספרד) מאושרת. אני חושב שהיינו טובים במשחק הקודם אבל יצאנו בלי כלום”. על כך שאספס לא הבקיע השנה: “אני רגוע ולא מודאג מכלום. הוא שחקן אדיר עבורנו. הוא לא מחפש רק את השערים והלוואי ויהיה בנבחרת ספרד, אני רוצה שיהיה מאושר”.

Aspas deja atrás a Dani García y Balenziaga.

סלטה ויגו - הרכב משוער: רובן וילאר| הוגו מאיו, נסטור אראוחו, ג’ייסון מוריו, ארון מרטין; רנאטו טאפיה, ברהים מנדס, דניס סוארס| נוליטו, סנטי מינה ויאגו אספס

היסטוריה ומפגשי עבר

אשתקד ריאל התארחה בבלאידוס כבר במחזור פתיחת העונה וזה היה קל משחשבנו. בייל בישל לבנזמה ומודריץ’ אמנם הורחק באדום ישיר אבל קרוס שלח פצצה לחיבורים. לוקאס כבש את השלישי והמארחת צימקה לבסוף ל-1:3. מצד אחד ריאל מתקשה מסורתית בבלאידוס הרי יש לה מאזן שלילי, ומנגד היא הפסידה פעם אחת בלבד ב-13 המשחקים האחרונים – מחזור אחד לסיום עונת 2013-14, בהרכב רוטציוני כשהראש כולו בגמר הדסימה. גם ריאל הפצועה והחבולה של סולארי הצליחה לנצח עם 2:4 גדול – שער יפה של קארים ופצצה של סבאיוס לחיבור. קודם לכן, מנגד, זה נגמר ב-2:2 בעונת 2017-18 עם צמד של בייל.

Toni Kroos Goal vs Celta Vigo: Watch Real Madrid's ace midfielder score a stunner of a goal | The SportsRush

כשקרוס הניף את הרגל

ריאל פתחה עם שלושה ניצחונות חוץ רצופים על סלטה אלא שבשנות ה-40 וה-50 היא בעיקר נכנעה בבלאידוס. הניצחון הכי גבוה ארע בעונת 1985-86 עם הקינטה דל בויטרה שלנו – 1:5 אימתני במחזור ה-32 כשכבר במחצית לוח התוצאות הראה 1:4. הוגו סאנצ’ס השתולל עם צמד וגם חואניטו הבקיע. מאמצע שנות ה-50 ועד תחילת שנות ה-2000 הבלאידוס היה מקום אימה עבור ריאל שרשמה חמישה הפסדים רצופים, שלוש מהן תבוסות – עם קאפלו (4:0 במחזור הסיום בעונת האליפות 1996-97), חמישייה עצובה ב-1998-99 וגם 3:0 בעונת 2000-01. שער ניצחון מאוחר של ראול בנגיחה בדקה ה-82 במרץ 2002 שבר את הקרח והוציא את ריאל לרצף משלה.

עוד 0:1 הגיע, הפעם ב-2002-03 והיה זה תורו של רונאלדו. זה נמשך עם 0:2 בעונת הקיירוש בניחוח ברזילאי – רונאלדו ורוברטו קרלוס. והרצף נעצר על שישה ניצחונות ברציפות. בעונת הדאבל האגדי 2016-17, במשחק שהיה אמור להיערך הרבה לפני חודש מאי אך נדחה בגלל גשמים ובעיות גג בבלאידוס – ריאל ניצחה 1:4 – צמד לכריסטיאנו, שער של בנזמה ואחד של קרוס לקינוח. בקיצור, זה יהיה המשחק ה-55 אותו סלטה מארחת – ריאל ניצחה 20 משחקים (37%), 11 הסתיימו בתיקו (20%) ובעלת הבית ניצחה 23 פעמים (43%), יחס שערים 96:87 לטובת סלטה. בסה"כ משחקי הליגה (109) ריאל מובילה 29:63 בניצחונות.

ראמוס בחוץ,חוזרים ל 4-4-2:

קורטואה.
מנדי,נאצ׳ו,וראן,לוקאס.
קרוס,קאסמירו,מודריץ׳,ואלוורדה.
ויניסיוס,בנזמה.

לונין,אלטובה,מיליטאו,אסנסיו,מרסלו,איסקו,רודריגו והוגו דורו.

2 המצבים שבנזמה כבש אלו מצבים קלאסיים שבעבר כשרונלדו היה עומד שם ולא ויניסיוס הוא היה מוסר בהם.

מהמחציות הטובות שלנו העונה. איזה משחק לחץ.
זה צריך להיות ההרכב שלנו להמשך העונה (עם שינויים קוסמטיים של קרבאחל וראמוס).
ויניסיוס למרות ההחמצות הוא אופצית מסירה קבועה ודורש המון תשומת לב משאר שחקני ההגנה, זה יותר מכל שחקן התקפה אחר אצלינו כשהזאר פצוע וכשרודריגו בכושר רגיל.
וולוורדה מצוין, איתו משחק הלחץ שלנו מתפקד נהדר.
כרגיל אין לי מה להוסיף על קרוס ומודריץ, פשוט נהדרים, במיוחד הגרמני היום.

אם במשך שנה שלמה נשחק רק מול סלטה ויגו, טוני קרוס יזכה בכדור הזהב.

חבל שהכדור הגיע לאסנסיו ולא לויני, היה מאוד מסקרן לראות איך הברזילאי היה מצליח להחמיץ את המצב הזה.

עם כמה שויניסיוס מתסכל זה די מגעיל לראות את התגובות של שאר השחקנים אחרי כל פעולה רעה שלו. מילא ראמוס במשחק הקודם אחרי החמצת ענק. היום אחרי כל מסירה לא טובה של ויני, לוקאס נשכב על הדשא, בנזמה תופס את הראש. הבנו שקבלת ההחלטות שלו גרועה וזה מעצבן את השחקנים האחרים. כל נפנופי הידיים אחרי עוד בעיטה לא מוצלחת. התגובות האלה לא עוזרות לו, ככה גומרים שחקן.

לא מדברים על זה כי ניצחנו אבל שיפוט כל כך לא עקבי.
כל כך הרבה צהובים שלא נשרקו לחובת סלטה. סולרי בכיף היה שווה איזה 4 כרטיסים במשחק הזה. היו עוד כמה עצירות מתפרצות שלא זכו למענה, הזכורה שבהן היא העבירה על וולוורדה באגף במחצית הראשונה שיכל לרוץ בלי הפרעה עד הרחבה אך נתפס מאחור בצורה מאוד בוטה.
גם כמעט קיבלנו גול מעבירה שלא קרתה שנתנה לסלטה בעיטה חופשית ממצב מאוד נוח.
אבל העיקר השופטים לטובתינו…

בלי קשר, אני חושב שחייבים לשנות את נושא העבירות ה״טובות״. אם לשחקן משתלם לעשות עבירה סימן שהעונש לא מוצדק. לא יכול לראות את כל התפיסות המכוונות מאחורה. אם אין לשחקן מספיק טאקט כדי לעשות את העבירה מקדימה לפני שהשחקן חלף על פניו אז לטעמי זו צריכה להיות עבירה חמורה יותר. בהמשך למחשבה שצריך עונש בין צהוב ואדום.

שיתמודד. זו לא קיטנה, הוא לא ילד קטן ומצויין שזה היחס אליו.

נשיקה צרפתית| פארטידזו של בנזמה - וזידאן חייך כפי שלא חייך מאז קייב, פגרת הנבחרות פשוט באה לו בזמן רע. לא פלא שבערב כזה גדול הוא משתווה לקרלוס סנטיאנה הגדול (186 שערי ליגה) וגם משווה את הרצף הטוב בקריירה שלו (שמונה שערים בשישה משחקים). למרות הנסיגה במחצית השנייה, האמת שעשינו את המשחק קל יותר ממה שחשבתי, ההתקפה נראית טיפה יותר טוב. זה לא חדש שקרוס ומודריץ’ בעונה מדהימה וחבל שיש להם עכשיו משחקי נבחרת מיותרים, אבל הבשורה מהערב היא ויניסיוס. עוד משחק מצוין שלו, זה לא משנה שהכדור לא נכנס, גם ויניסיוס מודל 2019 (עם סולארי) הוא כוח ביחס למה שיש לנו בהתקפה. האמת שאני כן מת שיגנוב פעם איזה גול בניגוד לדחיקה של אסנסיו וזה יתן לו קצת שקט נפשי. הוא מוסיף המון מהירות במתפרצות שלנו (טעון שיפור כמובן נגד אוטובוסים וכדומה) פעם באף פעם, הדריבלים קצת יותר טובים. אני דווקא לא התלהבתי מפדה, הוא עדיין לא הרשים אותי במשחק מאז שחזר מפציעה במשחק שפתח בהרכב. באופן כללי אני נגד המערך הזה של ארבעת הקשרים עם כל הכבוד לסלטה.

דווקא לדעתי 4 הקשרים משפרים גם את משחק ההגנה וגם ההתקפה לעומת 3 ו-3 “התקפי” יותר. כל אחד מה-4 פשוט שחקן הרבה יותר טוב מכל שחקני ההתקפה שלנו חוץ מבנזמה. פלוס נוסף - הם משחררים את המגנים לתקוף יותר.

אחלה נקודה. כולנו סובלים ממנו (והשחקנים כנראה יותר) אבל בחייאת, מה עוזרות כל ההתייפחויות האלה אחרי כל מהלך שלו? אולי זאת התמימות שבי אבל אני מצפה מהותיקים שיתנו לו צ’אפחה של “הכל טוב ילד פעם באה” ולא יורידו לו עוד יותר.

גם בואו, הרבה פעמים אלה מהלכים שאף שחקן לא מוציא מהם יותר, בטח לא בקבוצה הזאת. ולראות את זה מסמלי היעילות והחדות קארים בנזמה ולוקאס וסקאז זה מגוחך.

תאר לך אם ככה היו מתייחסים לכל שחקן במועדון. שכל טעות שלו השחקנים נכנסים בו. זה מקשה עליו מלהשתפר.

זה לא שמרסלו נולד וורלד קלאס, זה לא שקורטואה הביא ערך מוסף מההתחלה, ושלא נדבר על בנזמה בשנותיו הראשונות…
השחקנים צריכים להתאחד מאחורי השחקן ולתמוך בו כאשר התקשורת נכנסת בו. לא משנה כמה טעויות הוא עושה.
מרסלו בזמנו איבד לנו נקודות על בסיס שבועי, לקורטואה היה זמן שיותר כדורים עברו אותו מאשר שהוא עצר, אפילו בנזמה היה חתול בשק לדעת כל האוהדים במשך כמעט עשור, אבל תמיד השחקנים התאחדו סביבם.
לא שמעת את רונאלדו אומר שהוא רוצה חלוץ אמיתי לידו, ולא שמעת את ראמוס אומר שאי אפשר לשחק כשכל בעיטה מול קורטואה זה גול, או שנמאס לו לסגור את החורים של מרסלו.
תמיד בראיונות היית שומע את כולם מפרגנים לשחקן ועל המגרש ממשיכים לשתף אותו.

מה שעושים לויניסיוס הוא לא לעניין, אין דרך אחרת לתאר את זה.

אבל זה לא מה שקורה, אתם החלטתם שכל השחקנים נכנסים בו ופיתחתם על זה תאוריות שהולכות עד לקשר של רונאלדו עם בנזמה…
בפועל ההחמצות של ויני מסמרות שיער וכשהוא עובר 4 שחקנים ובועט לשמים אז תופסים את הראש. הבטחון העצמי שלו רק משתפר לאחרונה ובכל ראיון הוא משבח את הקשר שלו עם הותיקים.
רק במשחק אתמול הוא צחק עם בנזמה על הנסיון שלו להבקיע עם החזה ובנזמה לא “נכנס” בו בשום צורה.

אם אתה חושב ששחקנים בריאת מדריד לא חוטפים בראש כשהם עושים שטויות אתה חי בסרט. לא חסרים סרטונים של לוקה נוזף בחצי מהקבוצה על חיפוף בהגנה או דברים חמורים בהרבה של ראמוס באימונים (כולל הגזמות חד משמעיות עם רגילון). ויניסיוס מקבל ביקורת קשה על אלמנטים במשחק שלו שהם פשוט לא לרמה הזאת. הוא יכול לגדל ביצים ולשפר את זה, או שמקומו לא בריאל מדריד. אין באמצע.

באופן כללי משעשע לקרוא את פנטזיית החזקת-הידיים-במעגל שלך כשמדובר על אחד המועדונים עם הכי הרבה דרמות חדר הלבשה בהיסטוריה שלו, כולל סיפור אחד לפחות לכל שם ברשימה שלך.

תעירו לויניסיוס, בוודאי שתעירו לו.
אבל יש הבדל בין לצחוק עליו מהצד ולמסור לו בחוסר ציפיה לבין להסביר לו מה כן לעשות.

לדוגמה:
בכתה המורה שואל כמה זה 1+1.
ויניסיוס מרים את היד ואומר 3.
הדרך שלי: אתה טועה ויני, התשובה הנכונה היא 2 ובוא אסביר לך איך לחשב. אפילו קח 10 תרגילים לשיעורי בית.
הדרך של ריאל: פחחחחח איזה טמבל הוא לא יודע כמה זה, בואו פשוט לא נשאל אותו שאלות.

תגיד לי אתה מהי הדרך הנכונה.
לצעוק זה בהחלט לגיטימי, להעיר זה לגיטימי.

כרגע כל מה שויני עושה הוא עושה למרות חצי חרם שנעשה עליו.
לא קשה לראות את הזלזול כלפיו מצד שחקנים. בנזמה היה מצליח בצורה הזו?

אני מסכים עם גב באופן כללי, אבל ויניסיוס הוא חתיכת מקרה פרטי קיצוני. אני בטוח שאין אף שחקן נוער בישראל עם בעיטה כל כך רעה. שחקן התקפה עם טכניקת בעיטה של כדורסלן, שרק עם הגב לקיר חושב בכלל על אופציית בעיטה.

אין פה מקום להשוואה עם תקופה רעה של שוער וורלד קלאס.

אוקי, אבל רצה הגורל והוא הכי טוב שיש לנו.
אז צריך לעמוד שם בשבילו. התקשורת והאוהדים מטרתם בין היצר לשפוט ולבקר, חבריו לקבוצה צריכים להיות שם בשבילו.
אולי הדוגמה עם קורטואה לא טובה. אבל מרסלו ובנזמה אלה דוגמאות נהדרות.

הוא לא מספיק טוב? שירד לספסל ונשחק עם אסנסיו האימתני. אבל כל עוד הוא במגרש אז שיתייחסו אליו בצורה הוגנת.

הוא מאבד הרבה, אבל לרוב אלה מצבים שהוא יצר יש מאין. המון התקפות מתאפשרות בזכות המהירות שלו והדריבל. הוא אופצית מסירה קבועה בניגוד לאסנסיו שמתחבא בפינה, ובכלל מצריך המון תשומת לב מהבלמים.
לא בכדי משחק ההתקפה שלנו איתו נראה טוב יותר מבלעדיו.

זה לא נכון, לרב זה בכלל לא מצבים אלא מסירות פשוטות שאמורות המשיך התקפות.

ויניסיוס נראה יותר טוב ויותר “יש מאין” מול קבוצות שבאות לתקוף. רב העונה אנחנו משחקים נגד הגנות צפופות ושם ויניסיוס גורם גם לי (ביחד עם השחקנים האחרים) לדפוק את הראש בקיר