בוקסינג דיי :: 3-1 ביתי על האדרספילד (מאטיץ', פוגבה2X)

הו הו הו.
סנטה הגיע השנה מוקדם, לקח את מוריניו מהארובה והביא לנו במתנה קרן שמש בחורף הקר - אולה גונאר סולשיאר.
לא יכלנו לחלום על התחלה טובה מזו. מסיבת עיתונאים בה המאמן אומר שיש לו סגל מצוין, שהמטרה שלו היא לגרום לשחקנים להנות ולשחק כמו מנצ’סטר יונייטד. ניצחון מוחץ 5-1, אמנם על קבוצה שכל ההרכב הראשון שלה עולה פחות מחצי משחקן מחליף שלנו (פרד, אמיתי לגמרי), אבל עם תעוזה, עם שמחה, עם ויקטור לינדלוף שרץ קדימה בלי פחד וגורם, כנראה, לפפ גווארדיולה לרייר.
ושוב מסיבת עיתונאים, והמנג’ר לא מפאר את עצמו אלא את השחקנים, ואת שחקני העבר שנתנו לו עצות טובות. סוף סוף אפשר לראות Post-match בלי לנוע באי-נוחות בכסא.

לוח המשחקים היטיב עם סולשיאר. קארדיף, האדרספילד, בורנמות’ - בהחלט ייתכן שהאופוריה תימשך עד תחילת 2019. הערב, בבכורה שלו על הקווים הנכונים באולד טראפורד, אנחנו מקווים שהקהל והשחקנים יתנו לאולה big welcome. אין הכרח לקרוע, רק שימשיכו לרוץ יותר מהיריב ולהנות מהמשחק. על הקהל ביציעים אפשר לסמוך בעיניים עצומות. היכונו לערב מרגש ומהנה. סוף סוף.

2 לייקים

הרכב:

דה חאה
דאלו ג’ונס לינדלוף שואו
פרד מאטיץ’ פוגבה
מאטה לינגארד ראשפורד

ספסל:
רומרו, באיי, יאנג, הררה, אנדראס, פלאייני, אנחל (אנג’ל) גומז

מעניין איך יהיה פרד, נראה מאוד דינמי וחיובי בדקות ששיחק נגד קארדיף, עכשיו הוא צריך גם למלא את התפקיד ההגנתי של הררה שאין לזלזל בחשיבותו. נקווה שיתן הופעה.

מחצית לא טובה שלנו.
פרד חייב להפסיק עם האיבודים הטפשיים האלו שלו , לשחק פשוט ולא להתמזמז עם הכדור. ראשפורד לא מפסיק לבעוט שזה דבר טוב לכשעצמו אבל טוב יעשה אם ירים את הראש מדי פעם ויחפש את החברים .
פוגבה צריך להיות מעורב יותר ולהתחיל לחלק כדורי עומק, גם ככה קשה לנו לפצח בונקרים עם קיצוניים כמו מאטה ולינגארד

לא טובה אולי יחסית לקארדיף, שזה די מובן כי האדרספילד מתגוננים טוב. ביחס לרוב העונה זאת מחצית טובה מאוד.
מקווה שהשער שיכריח את האדרספילד לתקוף קצת יאפשר לנו לכבוש עוד.

מחצית שניה טובה ומהנה. החילופים היו מאוד במקום כי פרד ודאלוט, יחד עם העובדה שמאטה הקיצוני בצד הזה, הפכו את אגף ימין שלנו לפצצה הגנתית מתקתקת.
פוגבה עם שערים מאוד פשוטים שהם לא פשוטים בכלל. דיוק מושלם, בלי עוצמה בכלל.
נדמה לי שג’סי וראשפורד לא יכולים לעמוד בעומס הריצות במשחקים הצפופיפ האלו. אין לנו אף שחקן התקפה מהיר מלבד שניהם, כשלוקאקו, מרסיאל ואלכסיס בחוץ, ואני מקווה ששני האנגלים יחזיקו מעמד מול בורנמות’.

סך הכל משחק מהנה עם אווירה טובה, ויופי של מתנת חג לאוהדים שהגיעו לצפות.

סיטי החלאות ממשיכים להפסיד, ומקרבים את התואר לסקאוזרים המסריחים. לא ייאמן שאני מוטרד מהפסד של השכנים, אבל טוטנהאם לא באמת תיקח אליפות ועדיף את סיטי מליברפול. צרה צרורה.

איזה יופי של שערים אנחנו כובשים פשוט תענוג, ההבדל בכמות השחקנים שעולים להתקיף והאינטנסיביות שלנו הוא כל כך דרמטי סוף סוף כיף לראות את הקבוצה. האדרספילד באו הרבה יותר מוכנים למשחק, לחצו והתאמצו וגם הזכירו לנו שעדיין יש הרבה מה לשפר בהגנה, אבל אם הם היו מופיעים ככה נגד מוריניו כמאמן היינו יוצאים עם נקודה גג.
השחקנים נראו כבר די סחוטים לקראת סוף המשחק, לא פשוט לעבור לריצה 90 דקות מקצב ההליכה לאור השקיעה שהם התרגלו אליו. מקווה שלא יגמר לקבוצה האוויר בעומס הכריסמס.
מדהים גם לראות איך אפילו הדברים שמוריניו כל כך ניסה להטמיע בקוצב ונכשל לחלוטין פתאום עובדים, עם גול ראשון מקרן וגול השני מתחיל מראשפורד שמקבל כדור ארוך מדה חאה. מקווה שגם היציבות ההגנתית תלך בעקבותיהם.
פרד כמו שחששתי לא הצליח למלא את מקומו של הררה, מקווה שלאט לאט ייכנס לקצב.
אני גם מאוד מקווה שלא נעשה את הטעות של למכור את יאנג, נכון הוא לא נוצץ כמו אחרים אבל מדובר במקצוען בדרג אא, שחקן עם המון ניסיון, מעט מאוד אגו, שנותן את הנשמה בכל תפקיד שנותנים. בדיוק החומר שממנו פרגוסון בנה את הקבוצות שלו. כשחקן רוטציה וכדמות בחדר ההלבשה הוא יעזור לנו מאוד.
8 שערים בשני משחקים, אני לא מאמין שאני זוכה לכתוב את זה העונה.

כמו שנכתב הבדל גדול בין המחציות, הגול שלנו שחרר את האדרספילד קדימה ופתח שטחים להתקפה וכך הרבה יותר קל להשיג שער. פרד נראה לא משהו- חוץ ממסירה טובה אחת למאטה לא ראינו הרבה ממנו אבל מוקדם לשפוט אותו עדיין.
ממש כיף לראות את ראשפורד לוחץ בדקה 92 גם כשהמשחק גמור , גם אם לא הכניס עשה תנועה נהדרת והיה מעורב בשערים ( הרמה אדירה בשער הראשון ).
נקודה שלילית לקחת היא ההגנה במצבים נייחים שהיא פשוט שערוריה - חוץ מהשער שספגנו את ההצלה של דה חאה קבוצה גדולה לא צריכה בכלל לאפשר עם שמירה סבירה בקרן.
מרסיאל אני מאמין יחזור במחזור הבא ( היה חולה ) ואני אשמח אם אולה יתן מנוחה לאחד מלינגארד/ ראשפורד ויפתח עם אנחל גומז - הילד פצצת כישרון ואין מה להפסיד כבר בעונה הזו.

לא צריך לפתוח עם אנחל גומז. צריך לתת לו דקות כשהמשחק גמור. לוקאקו עם כל הסבל שהוא מנפק העונה יכול לפרוח כשהוא לא השחקן היחיד ברחבה. בשני המשחקים של סולשאר איתנו היה ניתן לראות בבירור שיש תוכנית, והיא פשוטה למידי - לחץ חזק בחצי של היריב כאשר מאבדים כדור ולהציף את אזור הרחבה בשחקנים, זה מנפק לנו 8 שערים בשני משחקים - היריבה לא רלוונטית מכיוון שגם תחת מוריניו משחקים כאלה נגמרים בתיקו/ ניצחון סופר דרמטי. סולשאר עובד בשיטה שמאוד מתאימה לנו - ברוב המשחקים אנחנו פייבוריטים ולכן אנחנו צריכים לשחק בהתאם.

עד כה אנחנו נראים מעולה ועם הזמן נרגיש גם את אפקט שינוי התפיסה וגם את הביטחון - משחקים מהנים לפנינו.

אגב מרסיאל הוא השחקן הטוב ביותר שלנו לסוג הזה של המשחקים היכולת שלו לשחק על שטח קטן במסירות קטנות מדהים.

לייק 1