מחזור 3 :: מנצחים את בטיס 3-2 בשיניים (ואלוורדה, עצמי, ראמוס בפנדל)

בנזמה הוא המסי שלנו יותר מאשר מסי הוא המסי של ברצלונה.
תקופה עצובה, מתגעגע לימים בהם “לא הייתה לנו שיטת משחק ברורה”.

אולי ואלוורדה אמר לעצמו “כבר הבקעתי היום אסור לי עוד פעם”. King of the match

ואמוס

מזל שיש פנדלים
גם עם 2 חלוצים אנחנו משחקים גרוע אבל לפחות יש יותר נוכחות ברחבה, חלוץ אחד גרם להרחקה והשני לפנדל.

מרסלו, אסנסיו והזאר חייבם להיות הרבה יותר כשירים כדי שנצליח לשחק יותר טוב.

יששש
מזמן לא היה משחק שהוציא ממני רגש כלשהו.
תודה רבה ליקירי ברצלונה, אמרסון המושאל ובארטרה האקס שתמיד שמח לעזור לתחת של זידאן.

ואלורדה המצטיין שלי, בנזמה מה יהיה??

אגב, ראיתי שידור בספרדית, אני מקווה שהשדרנים הישראלים לא התלוננו על הפנדל והאדום.

image

אם אין כדורגל - לפחות יש דרמה! יאללה הגענו כמו שאומר עומר הגדול. אנחנו כל כך נואשים לגולים והפסד פה היה קטסטרופה, מזכיר את הנקודה משש עם מוריניו ב-2013, כך שלא אכפת לי ששוב זה היה קטסטרופה וניצלנו טעויות מטופשות של היריבה. בטיס קבוצה איכותית מאוד ותענוג לראות אותה, ההתקפה שלה טובה משלנו במצב הנוכחי (נקמנו על המנחוס הקטן שהתפתח לו מולם) אבל לא ברור לי למה הלכנו אחורה. מהלך שני החלוצים כשל ואני שמח שבורחה מאיורל היה עקשן ורעב בניגוד ליוביץ’ שלא הצליח לייצר אפילו בעיטה מהמצב שלו. בנזמה בישל בענק ואתה רוצה להחמיא לו אבל הוא רשם שתי החמצות הזויות.
זה עדיין מדכא אותי שגם במערך של ארבעה קשרים במרכז השדה זה לא נראה טוב, הטריק הזה כבר לא עובד, והגיעו נגדנו למצבים מאוד בקלות (עם פדה-קאסמירו-מנדי, ההרכב הכי פיזי שלנו פחות או יותר).

פדה היה הכי טוב אצלנו ובמצב הזה כשהוא לפחות נמרץ כמו פעם וחכם - מעדיף אותו על צמד הברזילאים בתקווה שיום יבוא וגם הזאר יהיה כשיר. אגב, לדעתי הנמרצות והספרינטים שלו עזרו גם לקרבחאל להרגיש בטוח יותר לתקוף. מילה רעה לקאסמירו שנרדם בגול הראשון, קרוס לא עשה כלום לפני שנפצע וכמובן ליוביץ’ אבל זידאן לא השתמש בו מספיק בעונה שעברה. ומילה רעה גם לבייל כי כבר התרגלנו.

עזוב.

• יוביץ׳, אודגארד - זידאן מחפש ריאל מדריד ב’. לטעמי זו מחשבה נכונה. בהיעדר הזארד, יש רק את ה 433 עם הברזילאים שלא יספיק לעונה ארוכה

• תענוג לקבל ממודריץ׳ תזכורת לאיזה שחקן ענק הוא. כל עוד כל הופעה טובה שלו, גם היא נדירה יותר, תזכיר לנו מה זה קשר טופ בעמדתו - אז לא באמת החלפנו אותו

• משחק טוב של וראן. החוליה החלשה בהגנה היתה ראמוס ומנדי שהתפתו לצאת והתקשו מול קבוצה שמשחקת

• הדברים הרגילים

אני שומע את אבי נימני כרגע:
״אתה יודע למה אני בטוח שאין עבירה? כי יוביץ לא קם ברבאק על השופט בתלונות״.
בדיחה.

היה גם משחק.
כתבתי זאת במחצית, האיטיות שלנו בלתי נסבלת. כל דבר טוב קורה דרך שחקן מהיר.
מודריץ שיחק נהדר, בעיני צריך לפתוח על חשבון קרוס (ולא על חשבון וולוורדה כמו שבוודאי יקרה)
וולוורדה מצטיין, הראשון שאני מרכיב כל משחק, מעיד הרבה יותר על כמה אפורים שאר הקשרים שלנו מאשר עליו, שטוב ככל שיהיה הוא עוד לא קראק.
אני לא אוהב את ה442 הזה. כל כך אנמי. ששניים מבין מודריץ/אודגאר/קרוס ישבו על הספסל. יוביץ לא מספיק קילר כדי לשחק לצד בנזמה.

מעבר לקלישאה המתבקשת של “קודם כל שזידאן ימצא את ריאל מדריד א’”, בשביל מה קנו בריזלאים ב90 מיליון אם אפילו הם לא יכולים להיות הגיבוי לעמדות שלהם?

זה היה אחד ממשחקי הכדורגל הגרועים שראיתי ברמות האלה. משחק מחריד נגד יריבה בינונית ואיכשהו עדיין היו איזה מיליון מצבים של גול בטוח שבנזמה העיף לחוץ.

אם פעם האמרות המתישות סגנון “ריאל ובארסה לא מסיימות טופ 4 בפרמיר ליג” היו מעצבנות אותי, היום הן מרגישות לי כמו אנדרסטייטמנט. הגדולות של הלה ליגה פשוט מחרידות, במצ’ אפים באלופות יהיה אפשר להחביא את זה בהדחות סבירות בסה"כ(לא כולם גרמנים) אבל ההפרשים שהאנגליות ובאיירן פתחו על הספרדיות בשנתיים-שלוש הם מפלצתיים.

צ’לסי ומנצ’סטר יונייטד מחרידות אבל תן לי שחקן אחד מההתקפות שלהן גם ב100 מיליון ואני מנשק לאותו השחקן את הרגליים. והן אפילו לא הקבוצות החזקות שם

• הרגע הזה כש4 שחקנים שלנו נכנסים להרחבה, כשלעצמו שיא דו עונתי, ודרושה הגבהה סבירה מינוס כדי לכבוש ואז מנדי מרים.

• פדה חזר לעצמו. לא יאמן כל כדור רוחב שלו 90% גול.

ראמוס ב mode תחילת עונה. באזור פברואר הוא יחזור להיות משימתי ומרוכז בלעשות הגנה אם זה עדיין יהיה רלוונטי.

כמה נקודות נוספות שלי אחרי המשחק:

• מאוד רציתי שיוביץ’ יבקיע, הוא שלח את עצמו קדימה היטב במהלך של אחד על אחד אבל לאחר מכן אמרסון הספיק לסגור אותו. בכל מקרה אני מתחבר לביקורת עליו - בורחה מאיורל שחקן פחות טוב ממנו אבל עלה בטירוף, נדנד, הציק, ככה זה מרגיש לי לפחות, הוא אומר תודה על כל דקה בריאל בעוד יוביץ’ קפוא.
  • במצב הנוכחי אני חושב שזה לא רעיון כזה גרוע לשחק עם שני חלוצים עד שהזאר לא מחלים קרוב למאה אחוז. ככה בנזמה יכול להמשיך לצאת לצדדים ולנסות לבנות ויהיה מישהו ברחבה (האידיאל שזה לא יהיה רק החלוץ השני אלא גם אחד מהקשרים באמצע, כמו פדה. לגבי קארים זה שוב אותו דבר - בישול גדול, גם היה מעורב בהחטאה ההזויה של ראמוס, אבל יש לו החמצות לא הגיוניות - פעמיים-שלוש.
  • הקבוצה שלנו איטית ושקופה עם יותר מדי שחקים לא מהירים, גם אודגור כזה אגב. אני חושב שגם קרבחאל שהיה טוב אתמול לא מהיר כמו לפני שנתיים-שלוש. גם עם ארבעה קשרים לא היינו בטוחים מספיק נגד בטיס וקאסמירו לא היה טוב, אשם גם בשער הראשון לדעתי.
  • פדה הוא נקודה מעניינת בפני עצמו, שימו לב למה שאמר אחרי המשחק, את הזאר הייתם שומעים מדברים ככה? הוא הודה שהוא האשם היחידי ביכולת החלשה שלו מאז הקורונה. “זו שאחריות שלי, לא התנהלתי נכון ולא הייתי כמצופה ממקצוען ושחקן כדורגל בריאל מדריד. צריך להודות בזה ולהיות ביקורתיים”.

ברוך בורא ה -VAR

הפעם היינו גרועים משני צידי המגרש, ראמוס עושה שטויות בקצב ומזל שקורטואה(למרות הפדיחה בשער ה2) ווראן היו שם להושיע.

מערך ארבעת הקשרים לא תרם לדומיננטיות בכלל והיינו רכים מדי מול הקישור המצויין שלהם, אודוגור וקרוס במיוחד. לפחות קאסמירו התעורר לקראת הסוף עם תאקלים מצויינים. ואלורדה לא בשיאו ועדיין טוב מכל השאר בפער.

אני לא כל-כך תופס מיוביץ’, אבל ביקורת על שחקן שהיה בפריזר זה לא רציני. צריך כמה משחקים להוריד חלודה ולהיות מתואם עם השאר. כל עוד לא מביאים איזה קבאני אנחנו נצטרך אותו להמשך העונה.

• בנזמה טוב ודומיננטי אבל חייב לאפס את הרגל.
  • מאיורל שחקן נחמד. ללבאנטה.

עם כל הביקורות המוצדקות צריך לזכור שההכנה לעונה הייתה הזויה. בקושי 3 שבועות של אימונים עם משחק אימון אחד בלבד מול ההרכב השני של חטאפה. לפתוח עונה בשני מגרשי חוץ קשים אחרי הכנה כזאת זה מתכון לאסון. ובכל זאת הצלחנו לצאת עם 4 נקודות לעומת 3 בעונה הקודמת (ניצחון בסוסיאדד והפסד בבטיס). לא רע.

השידור של וואן היה קטסטרופה אתמול. איך אפשר להתווכח על האדום? ראמוס קיבל אדום זהה על נגיעה קלה בניימאר בקלאסיקו לפני כמה שנים בערך באותה סיטואציה. כל ההחלטות של ה-VAR היו נכונות. לדעתי גם היה מגיע אדום לבטיס במחצית הראשונה, בעבירה על בנזמה כשהשחקן המכשיל היה אחרון.

משחק מאכזב מאוד של הקבוצה.
אני עדיין מקווה שהזאר יתאפס על עצמו ויחזור להיות השחקן המטורף שהוא.

מילה על מודריץ’.
השחקן האהוב עלי במועדון. תמיד ידעתי שהיום שהוא יעזוב יהיה לי קשה מאוד אם כי ברור שזה כבר לא מה שהיה בעונות השיא שלו.
לראות אותו אתמול ובכלל בסוף העונה הקודמת זה לא פחות ממדהים. שחקן בן 35 עדיין מסוגל לשלוט במרכז המגרש.
איזו זכות יש לנו שהשחקן הזה שיחק אצלנו. רק על זה צריך להגיד תודה למוריניו.

קודם כל הלו"ז שלנו לא פשוט, זה נכון, מצד שני דווקא במשחקים האלה אשתקד היינו אלופים, סיכוי טוב יותר לנצח את סוסיאדד בחוץ מאשר ויאדוליד בבית. ארבעת הקשרים, מוד הגנתי, ‘מוד צ’מפיונס’, פנדל ושלום על ישראל. כמו כן אני משווה את עצמנו ליתר הגדולות באירופה, מנסה לפחות. קדם העונה של כולן היה ממש לא רגיל. כנ"ל בפרמיירליג - קלופ וליברפול, סביליה למשל המשחק הרשמי הראשון שלה העונה היה נגד באיירן והיא נראתה מצוין, גם אינטר, צ’לסי ועוד לא התכוננו כמו שצריך (את באיירן אני מוציא מהמשוואה, הם אימפריה). זה לא שהייתה לנו מכת קורונה חלילה כמו פ.ס.ז’ ואותן הבעיות היו צפות גם עם יותר כושר משחק - ויניסיוס ורודריגו כאלה שאי אפשר לבטוח בהם, הימים בהם בנזמה מחמיץ גם בשער ריק, הכשירות של הזאר בכל מזג אוויר ועוד ועוד ועוד.

לגבי בורחה מאיורל, הוא הבקיע אצלנו במספרים לא רעים בכלל ב-2017/18, ואני מניח שאשתקד גם בכלום שיוביץ’ קיבל הוא היה משחק טוב ממנו. אבל כן רוצה לראות את יוביץ’ משחק שוב ופחות שותף לעליהום עליו. אם שחקן בכושר גרוע וכאלה אז לפחות שיעלה בטירוף. כשבנזמה משחק עם אחד מהברזילאים, אז כשהוא יוצא החוצה לבנות מצב באגף אז אין אף אחד באמצע.

אגב אני מודה שכנראה שאני לא מפרגן למודריץ’ מספיק (תזרמו רגע ותזדעזעו - תארו לכם את קרוס בגילו. בעצם…טוני יפרוש בגיל 33) מהסיבה הפשוטה כי תמיד כשהוא מגיע לשליש האחרון במגרש זה מראה רע מאוד, העונה שעברה הייתה קצת יוצאת דופן ברמה ההתקפית. אבל תמיד אמרתי שמוריניו ‘הניח את היסודות’ לדסימה, זה גם כתוב בספר שלי. עם הקבוצה החזקה שבנה\שיבצר וכמובן מודריץ’. זוכרים שלעגו ללוקה במארקה ובחרו בו כרכש הגרוע של השנה? ואת הכותרות במונדו דפורטיבו שהתלהבו על סונג?

הברזילאים הם כרגע ריאל מדריד א׳. לא באמת משנה את מי אתה מכנה א׳ ואת מי ב׳, אלה שתי האפשרויות כרגע

על סמך העונה שעברה זה לא נכון, אסנסיו והאזר פתחו כשהם היו זמינים.

כמובן, אבל שניהם לא היו בסגל אתמול ולא ברור כמה ניתן לבנות עליהם, לצערנו. כך הרי התנהלו כמעט בכל העונה שעברה - מצפים לשובו של הזארד.