מחזור 31: 0-1 על מאיורקה

בתור קבוצה שמתקשה מאוד לייצר מצבים הייתי מצפה לפחות שאחוז ניצול המצבים האלה יהיה גבוה.
זה לא מגובה במספרים ובטח מישהו ישפוך פה אור ויראה לי כמה אני טועה, אבל מרגיש שאנחנו הכי גרועים באירופה בניצול מצבים.
אם מול סיטי ברביעי הם מגיעים באותה יכולת, חבל על דלק המטוסים…

משחק נקסט טיפוסי, למרות ההחמצות, צלחנו את המגרש המחורבן הזה. זה מה שחשוב.
בלינגהאם ממשיך להיות חלש, אין לי מושג אם פיזית או מנטלית , איפשהו באמצע.

שמח שעברנו את זה, עוד תאריך לסמן עליו X, לא מאמין שברצלונה תאבד נקודות ונהיה עם הראש בגומלין נגד מנצ’סטר סיטי. אני חושב שהמחצית הראשונה ממש לא לגיטימית גם אם משהו בהרכב לא היה טוב. הקצב היה חלש מדי, שחקנים לא לקחו על עצמם.

כבשנו העונה תשעה שערים מחוץ לרחבה וזה כלי מדהים לנצח משחקים, לבטח כאלה, זה אומר שיש מי שיודע את העבודה. ועדיין השחקנים לא בועטים מספיק. למשל פדה ואלוורדה היה במחצית הראשונה במצב מאוד נוח ועדיין היסס - למה.

ומנגד, הרשלנות שלנו מול השער לעתים היא פשע. זה בהחלט יכול להיות ההבדל בין חצי גמר ליגת האלופות או לא. אני מדבר באופן כללי, לאו דווקא על שחקן ספציפי, לא על פדה שבעט על שחקן הגנה מול שער די חשוף, או על ברהים דיאס שגם רשם החמצה מזעזעת ולא הגיונית, אפילו ויניסיוס ג’וניור אחר כך. מסתכל על החיובי - ויני נכנס למשחק טוב מאוד. ביחס למשחק קשה הגענו למספיק מצבים טובים במחצית השנייה.

לא אהבתי את השילוב של ברהים בצד שמאל כי הוא אבוד, אין לו את החיתוך לאמצע, המהלך הכי טוב שלו היה מהמרכז והוא בעט רע, משהו כמו הדריבל שלו בדרבי נגד אתלטיקו מדריד. גם לא אהבתי את הדקות האחרונות עם ארבעה קשרים באמצע נגד מאיורקה וקצת כאוס על המגרש, נראה לי הגנתי הזוי, אפילו כמה דקות לארדה גולר שברור שסיטי וקלאסיקו זה לא רלוונטי עבורו. אני מקווה שהעונה הבאה במשחקים כאלה יהיה קצת יותר כדורגל ושנדע לפתוח חזק יותר ולהכריע משחקים טוב יותר.

לשמחתי אורליאן טשואמני הפגין תעוזה, אני מוכן כל פעם שיהיה לי שעיר לעזאזל תורן ולעשות ‘נאחס הפוך’. לדעתי במחצית השנייה הוא קיבל ביטחון ועמד במשימה כמו שצריך. גם לנאצ’ו שמושמץ כאן ללא הכרה - היה אחלה משחק, החלטה נכונה לפתוח איתו, הוא מנע גול גם עם הלב כמו תמיד.

אגב כדי להכניס לפרופורציות, זה ‘מרים’ לעונה הנוכחית של הקבוצה ובעיקר שם לדעתי ללעג את עונת הליגה האיומה שלנו אשתקד. ריאל מדריד הגיעה עכשיו ל-78 נק’ ליגה - כשנותרו עוד שבעה מחזורים לשחק. זה כמו מספר הנקודות שהיו לה בכל העונה שעברה.

משתדל לא להתייחס ליריבות אלא אם כן אלו קבוצות יוצאות דופן ועדיין, מאיורקה. יש לי בעיה כששחקנים נופלים כמו שחקני תיאטרון וזה קרה כמה וכמה פעמים, כבר ציינתי את המקרים האלה. יש לי בעיה כשקבוצה רק מעיפה כדורים קדימה ומגביהה מקילומטר. זה לא כדורגל. זו לא קבוצה שעלתה ליגה השנה. הם באמת אנטי כדורגל ועושים שם רע לליגה. מפאו, ראיילו, לא חסרים.

הדבר היחיד המעניין שהיה במשחק הזה זה השפם של החלוץ שלהם שישב על הספסל.

ויני ממשיך לבעוט דרדלה של ילדה בכיתה ב’ כל פעם שהוא מנסה לבעוט תוך כדי כידרור.

לונין היה חייב לדפוק את ההשמטה הזאת בדקה ה 94 כמה ימים לפני המשחק המכריע מול סיטי…

כל אוהד בעולם כנראה בטוח שהקבוצה שלו הכי גרועה בניצול מצבים, ואם רק שחקני ההתקפה היו קצת יותר מרוכזים (כמו שחקני ההתקפה הסופר-מרוכזים של כל היריבות, כמובן), אז מצבנו היה הרבה יותר טוב.

בפועל המצב הוא הפוך, ואנחנו דווקא מהמצטיינים בתחום של ניצול המצבים.
הדרך הכי פשוטה ומיידית ועם זאת יחסית מדוייקת לבדוק את זה - זה השוואת ה-xg (שערים “צפויים”) לעומת כמות השערים בפועל.

בליגה יש לנו הפרש שלילי של 12 שערים בין ה-xg לשערים בפועל, 18% מסך השערים שלנו העונה.
בצ’מפיונס אגב מצבנו פחות טוב ואנחנו כמעט ללא הפרש.

לשם השוואה:
ברצלונה עם הפרש 2
אתלטיקו עם הפרש 7.5
ג’ירונה עם הפרש 10.5
סיטי עם הפרש 7
ארסנל עם הפרש 14.5 (20% מסך השערים שלה)
ליברפול ללא הפרש
פריז עם הפרש 11 (17%)
לברקוזן עם הפרש 9
באיירן עם הפרש 13 (17%)

(כל ההפרשים שליליים, כלומר - כובשים יותר מ"הצפוי". למי ששואל, אלה עם ההפרשים החיוביים הם הקבוצות הקטנות יותר, שבאופן טבעי יש להן שחקנים פחות איכותיים שמצליחים להוציא פחות מכל מצב נתון).

אני לא אוהב את הנתון הזה ומדבר על מראה עיניים שזה טיעון חזק יותר מבחינתי. גול כזה של אורליאן טשואמני שהוא די פוקס כביכול ‘מנקה’ כמה החמצות כמו היום? גם נגד מנצ’סטר סיטי, קבוצה שנכנסת עם הכדור לשער - ספגנו שלושה שערים מחוץ לרחבה. רודריגו ו-ויניסיוס ג’וניור הגיעו להרבה מצבים מאוד נוחים על סף הרחבה באמצע בלי שמירה של שחקן הגנה עליהם וביזבזו את זה לחלוטין.

זה בעיקר בגלל נונייז וה 27 קורות שלו העונה.

וואו איזה שפם מפואר אני לא מפסיק לחשוב על זה

לונין עם 2 הצלות משאיר מאחוריו את הטעות מול סיטי, טוב לדעת שיש לנו שוער שני שאפשר לסמוך עליו.

נאצ׳ו עם משחק סולידי ושקט, מאמין שהוא יהיה זה שיפתח לצד רודיגר ביום רביעי באנגליה.
חבל שפדה לא קיבל מנוחה, אנחנו צריכים אותו בשיאו. ג׳וד עם עוד משחק די פושר. קיוויתי שהוא יהיה ההבדל משנה שעברה בצמד המפגשים מול סיטי.