מחזור 33: 0:1 קטן-גדול באנואטה לפני באיירן| ארדה גולר

טוב אז ככה זה נראה כשלוקחים אוסף של שחקנים שלא שיחקו ביחד מעולם וזורקים אותם למגרש…

אי אפשר להסיק מסקנות ממשחק שכזה, הוא מרגיש חסר טעם. אף אחד לא יודע מה הוא אמור לעשות או מה השחקנים שמסביבו יעשו. אבל יאללה נעביר את המשחק הזה איכשהו, המטרה האמיתית היא באיירן.

הולך להיות קשוח עד שמיליטאו יחזור לכושר… צריך לנצל את המשחקים שנותרו העונה בליגה כדי להריץ אותו כמה שיותר. הוא נראה כל כך חלוד…

עם כל הכבוד לגולר על השער, הכדור שם של טשואמני היה ללקק את האצבעות.

במשחק הזה ספציפית ההסבר דיי פשוט לדעתי - קבוצה אורגנית שיודעת ללחוץ מצוין כיחידה וכבונוס יש לה גם על מה לשחק, נגד חבורה שרירותית של שחקנים שמכירים מהאימונים, שכבונוס יש לה את סבא לוקה כמנהל משחק שלא עומד בקצב. חונקים אותנו בקלות ובצדק.

שלושת הקפטנים שלנו בהרכב ועדיין זה מרגיש שבאנו לטיול. אין לי בעיה עם הגישה הזאת ובטח שלא עם ההרכב (שהוא לדעתי הכי נכון לנוכח המצב). אני רק רוצה לקוות ולהאמין שהגישה הזאת היא נקודתית למשחק הזה ולא איזה מבוא לירידת מתח. ועדיין אני מצפה לגישה יותר מלחמתית משלושת הקפטנים שלנו.
בעיקרון, אני רק מתפלל שלא יהיו פצועים ושקרלו לא יתפתה ויכניס שחקני הרכב מוקדם.

אין לי תלונות. שחקנים משמעותיים קיבלו מנוחה, מיליטאו מוכיח שזה עוד מוקדם לסמוך עליו, קפה לא מראה משהו יוצא דופן בשער, מודריץ לא עומד בקצב…בקיצור עניינים כרגיל. מקווה מאוד שקרלו לא יתפנה לעשות חילופים במחצית

מה הסיפור עם רודריגו? שפעת? מקווה שיהיה 100 אחוז עד שלישי.

גם התנועה והכדור של קרבחאל

משחק הרגל של קפה טוב בהרבה וזה מורגש. עם לונין במשחק כזה היינו מאבדים יותר בקלות.

משחק היד של הגנת סוסיאדד לא רע בכלל…

השופט הזה מביך ממש

הראש של השחקנים כבר בצ׳מפיונס אחרת אין הסבר לכמות האיבודים והחוסר דיוק, במיוחד במחצית השנייה.

יחד עם זאת, ניצחון במשחק חוץ מול סוסיאד כאשר עולה הרכב מאולתר בלשון המעטה - קניתי.

המטרות הושלמו הערב. בלי פצועים ובלי כדורגל.
יפה.

אנחנו לאחרונה במוד של לשחק גרוע ואיכשהו לנצח. לא אכפת לי שזה ימשך עד לסוף העונה, 3 משחקים מהם במיוחד…

חבל שקמא החמיץ את המצב הזה בסוף.

נקסט.

קצת קשה להתעלם מהכישרון של גולר. יש בו משהו

קפה טורקי מה שנקרא והיה צריך אחד כזה כדי לשרוד את המשחק אבל הפעם אפס תלונות. ריאל מדריד ביום שישי זה שובר שגרה. היה בסדר גמור. זה מגרש קשה, גם ברצלונה שדדו שם נקודות, אולי נגד קבוצה קצת פחות טובה וכזו שלוחצת פחות טוב גם היה יותר כדורגל כי ההרכב המשני שלנו מסוגל לכך והבחירות של קרלו אנצ’לוטי היו די נכונות. הייתי שמח אם לפחות היינו קצת יותר מניעים כדור ויוצאים קדימה. חוסלו סיים את המשחק ממש מתוסכל, ברהים דיאס בקושי נגע בכדור גם כן ו"הוקרב" למען ארדה גולר לדעתי. אני דווקא ראיתי קבוצה שעובדת למרות שהראש והלב במקום אחר.

אני שמח עבור גולר אבל אין לי תלונות לגבי השילוב האיטי שלו, כלומר לאור הפציעה והמצב של הסגל - אפשר היה לתת לו לשחק קצת יותר. לא הרבה יותר. מקווה שמעתה ואילך הוא יראה יותר דקות בליגה. סיומת שקטה, בא לקבל כדור, בהחלט שחקן עם טכניקה. לא צריך ללכת רחוק, בינתיים אפשר ליהנות.

ראיתי קצת יותר מוערבות מצד אורליאן טשואמני, חשב קדימה והיה מעורב בשער הראשון, חילץ כדורים, כמובן שהוא עובד, גם יש לו ביטחון להניף את הרגל כל הזמן ולא משנה כמה שחקני התקפה נמצאים לידו באותה נקודת זמן, כל הכבוד. מה שכן אני חייב להגיד שהוא הרתיח אותי במהלך בו ספגנו. השער נפסל בצדק, בועטים בו, אבל במקום לדחוף את הכדור קדימה הוא הלך אחורה והסתבך כמעט, סמך על הפיזיות והטכניקה שלו וזה מיותר. זה חוסר אחריות.

זה מעצבן אותי שכל אחד בקבוצה מכדרר (פחות דווקא מדבר על דני סבאיוס שזה אופייני לו והיום רץ המון), אם היו משחררים כדור בנגיעה ודוחפים קדימה אז היינו קצת יותר מסוכנים. שני מצבים במשחק זה מעט גם לא אהבתי שכל הזמן מוסרים אחורה לקפה, משחק הרגל שלו היה טוב אבל הוא חלוד. בכל מקרה הוא ראוי למילה טובה על היכולת שלו, כמה הצלות לא רעות בכלל. שמח שהוא שיחק.

אם כבר חלודה - אדר מיליטאו לא יהיה רלוונטי לגומלין נגד באיירן מינכן וזה בסדר גמור, זה עוד מוקדם עבורו, אולי בעונה הבאה הוא יחזור כמו שצריך. כמובן שהוא עדיין לא מצליח לנצח ביותר מדי מאבקים. אהבתי שהוא דווקא היה זה שלא פעם העיף כדור קדימה. והוא לא צריך לשחק נגד באיירן. טשואמני אופציה טובה אם כי אני מתלבט אם אני מעדיף שיהיה בקישור או לא וכמובן קפטן נאצ’ו עם עוד משחק נקי מטעויות לדעתי.

את הפס של דני קרבחאל, הבישול - צריך להראות בבתי ספר לכדורגל בילדים. מסירה בנגיעה, עוצמה, לא משנה שאלבארו אודריוסולה לא סגר שם מאה אחוז. קרבחאל אלוף בזה. חמישה שערים ושישה בישולים העונה - מעורב ב-11 שערים. רק בעונת הדאבל 2016-17 הוא עשה יותר מזה. ערב מאופק שלו אבל כפיים.

בסוף המשחק אין צורך כל פעם מחדש לעשות בלאגן ותוהו-ובוהו בקבוצה. מליון קשרים אחוריים וזה, פתאום לוקאס ואסקס עולה (בשביל מה?) וכדומה, לא הייתה סיבה גם להוציא את פראן גארסיה שאפילו הגנתית סגר טוב מאוד, לצערי הקבוצה לא תקפה מספיק אז לא קיבלנו ממנו הרבה. אפשר היה לוותר גם על פדה ואלוורדה. האללה מדריד, זה מתקרב…

קצת מסביב: אהבתי מאוד שריאל מדריד לקחה חלק בפאסיו לכבוד דויד סילבה. אני מודה שתמיד חלמתי על דויד ויאה מבין כוכבי ולנסיה ולא עליו, אבל אני מעריך אגדת כדורגל עם סוף קצת טראגי. בדרך כלל ריאל סוסיאדד חולקת כבוד כזה של תג הזהב והיהלומים רק לשחקנים שהעבירו עשור בקבוצה אבל הוא מקרה מיוחד, ונהניתי לראות אותו כמובן משחק ומצליח בספרד, חלק מדור שעשה היסטורי - זו הנבחרת שלי.

מלבד הגול מה ראית ממנו היום? לא זכורה לי פעולה מרשימה שלו, אפילו לא אחת.
לא יודע, השחקן הזה לא ממלא לי את הראש בינתיים.

בנתיים כל פעם ששיחק או שהבקיע או שסחט פנדל אן שכמעט כבש את שער העונה מאמצע המגרש, מש לו כישרון בכמויות, לא בטוח שיצליח בריאל אבל ברור שיש בו משהו.

יש כישרון זה סבבה אבל אני רוצה לראות יכולת ותוצרת על הדשא. מעולה שכבש את השער, יש לו חוש לשערים וזה מעודד, אבל היכולת לא הייתה טובה הערב בכללי. אני לא מפיל את כל האשמה עליו כי סוסידאד רצתה יותר ושיחקה כדורגל אינטנסיבי וטוב יותר כשאנחנו עלינו עם חבורת שחקנים שמעולם לא שיחקו ביחד, ועדיין אני לא חושב שאחרי משחק כזה מגיעות לו מחמאות גדולות.

חוצמזה, השער עם כל הכבוד זה טשואמני וקרבחאל.

טאץ’ טוב, מוסר מהר ונקי וכמה דריבלים ממש יפים. גם המהירות שלו עם הכדור הפתיעה אותי לטובה, יש לו צעד ראשון עם הכדור שקצת מזכיר את מודריץ’.

עם מעט מזל והרבה נחישות הוא יכול להביא לנו את מה שברהים וקובו מביאים ומה שיהיה כ"כ חסר אחרי העזיבה של מודריץ’, בתקווה ברמה גבוהה מהם כדי שיוכל גם להשתחל להרכב.

אני חושב שאתה ממש נוקשה איתו.
משחק ראשון בהרכב בליגה מול קבוצה קשה במגרש קשה, מבקיע אחלה גול, רושם מספר דריבלים יפים, התמודדויות על הקרקע סטטיסטית טוב יותר משחקנים מנוסים וחזקים ממנו כמו מודריץ, טשואמני, ברהים. 94% דיוק במסירות, 2 תיקולים טובים, מספר איבודי כדור נמוך מאוד לעמדה שלו.

השאיר טעם טוב מאוד.
אני זוכר הופעות של אודגארד כשחזר מכל ההשאלות שלו והוא היה נראה אאוט לחלוטין. בנתיים כל פעם שגולר שיחק הוא לא איכזב.

אי אפשר לצפות מארדה שיעשה יותר ממה שעשה אתמול בהתחשב בתנאים,בקושי נגענו בכדור,ההרכב הזה לא מתואם בכלל,משחק חוץ במגרש קשה מול יריבה טובה ומאומנת שלא נתנה לנו לעבור את החצי יותר מידי,כבש שער בנגיעה יפה מאוד,עשה עוד כמה פעולות חיוביות אבל באמת שלא היה לנו מספיק זמן עם הכדור כדי לשפוט אותו באמת.

מה שבטוח הוא נראה חוצפן,לא מתבייש לסמן עם הידיים לחברים ללחוץ גבוה,מבקש הרבה את הכדור,השאיר טעם של עוד.

הילד בן 18 ושיחק 98! דקות כל העונה, בנסיבות האלה נתן משחק לא פחות ממעולה בעיניי.

זה ברור שעוד שנתיים וקצת מסת שריר וניסיון יש פה כדורגלן ברמה מאוד גבוהה, לא בטוח שהפרופיל שלו מתאים לשיטה של ריאל מדריד אבל כדורגלן מעולה יהיה פה.