מחזור 38 : חותמים את העונה בהפסד 2:1 לסלטה ויגו בחוץ (פאטי)

תראו, בכל זאת זה זידאן של קטלוניה - כל אחד מתמחה במפעל הביתי שלו.

וקצת יותר ברצינות - אני הראשון שאצביע על ההבדלים הברורים בין זיזו לצ’אבי, וכמובן שהגזמתי לצורך הבדיחה. וברור לי גם שאף-אחד פה לא ציפה לפפ.

אבל הנקודה החשובה היא זו - גיליתם על בשרכם איך אפשר לזכות בתואר, ובכל זאת לסבול כל הדרך לשם (וגם קצת אחר-כך). כנראה תכונה נלווית של קשרים גאונים.

כל התאוריה שלך כושלת כי ברצלונה פשוט נהנתה מההפקר. ריאל מדריד הקיאה את עצמה בדרך החוצה ממירוץ האליפות. זה לא שברצלונה נלחמה על משהו אלא שפשוט הקבוצות שמנגד של לא רצו לקחת כלום. הדבר הכי מפחיד מבחינתי זה המחשבה ששנה הבאה דון אנצלוטי לא יהיה מאמן ריאל יותר. אולי סוף סוף אתם תנצלו את זה…

אני ישווה את זה לאליפות הראשונה של ואלורדה. שמה למרות עונה חלשה של מדריד ברצלונה הראתה שהיא הכי טובה כי היא כמעט ולא הפסידה באותה עונה. זו היתה אליפות שאפשר היה להיות גאה בה. (כולם יודעים מה אני חושב על ואלורדה בתור מאמן נכןן? זה לחובת צאבי יותר מאשר לזכותו של ואלורדה)

להמשיך? פשוט אין ברירה וחיבים לתת לברצלונה אליפות כי לא משנה כמה היא עשתה במכנסיים ריאל ואתלטי היו במוד של hold my beer אנחנו נהיה יותר גרועות! ברירת מחדל לא יותר מזה.

אני לא יודע איך אתה מרגיש, אבל אני כל כך צמא לצ’מפיונס, כל כך צמא לנצח קבוצה במפעל נוקאאוט למרות שלא היינו טובים… איכשהו בארסה מצליחה לקחת צ’מפיונס רק שהיא באמת טובה, וזה לצערי קורה מעט מדי פעמים.

כדי להמחיש את הצניחה החופשית של הליגה:

בין העונות 09/10 ל17/18 - 15 קבוצות שונות סיימו עם 90+ נקודות.
האלופה עם הכי מעט נקודות הייתה אתלטיקו ב13/14 עם 90.

זו העונה החמישית ברציפות שהאלופה מסיימת עם 86-88 נקודות.

למה אתה בוחר להסתכל על זה בתור צניחה חופשית ולא חוזקה של הליגה? דווקא בעונות שריאל ובארסה הגיעו ל96-99 נקודות וכל השאר בפער שלושים+, היה הרבה יותר קל לנפנף עם הטיעון של “ליגה חלשה” ו"ליגה של שתי קבוצות".

זה אולי מדד לכמה שיוויונית הליגה, לא כמה היא חזקה. זה שהליגה שיוויונית יותר מרמז על כך שאין קבוצות על אמיתיות בליגה.

אני די חשבתי שנקבל פפ

אני מראש הייתי נגד המינוי שלו. אבל לא חשבתי שנקבל “פפ”. זה גם לא היתה לא ציפיה ולא דרישה שלי מצאבי (או מאף מאמן אחר של ברצלונה)

אבל רציתי שנקבל סוג מסוים של לפחות תוכנית של כדורגל התקפי . במקום זה קיבלתי העתק דהוי מאלי אקספרס של אתלטיקו מדריד. ועוד לראות אוהדים מסוימים (לרוב לא בפורום פה) שמנסים לשקר לעצמם ולאחרים “לסמוך על התוכנית”.

הפרחים לאנצלוטי שבסתר ליבו רצה לעזור לברצלונה…

אני מאוכזב מצ’אבי, אבל עדיין לא ויתרתי עליו.
הכדורגל הוא לא הכדורגל שהייתי רוצה לראות, אבל הוא כן גרם לקבוצה להיראות שוב כקבוצה ולא כאסופת שחקנים.

האם רציתי שהוא יגיע? לא במועד בו הוא הגיע. רציתי את טאן האך ואת צ’אבי בבארסה ב’\עוזר מאמן.
ועדיין, עכשיו שהוא פה, ואפילו שיש מידה לא קטנה של אכזבה, לא הוגן לשרוף אותו לדעתי. היו לו נסיבות מקלות, כמו למשל היעדר מגן ימני נורמלי, היעדר שחקן אגף שמאל נורמלי, מגן שמאלי בוסרי ולא מספיק טוב שיש סביבו יותר מידי הייפ, חלוץ קשיש שלא באמת יכול ללחוץ ומוגבל במה שהוא יכול לתת. קשר אחורי הרבה אחרי השיא (למרות כמה הבלחות).

בהרגשה שלי, הוא ניסה לעשות לימונדה מלימונים, ובדרך ויתר על כל מיני דברים כדי שהקבוצה שיש לו תביא הצלחה, גם אם לא בצורה שאני או אתם היינו רוצים. בארסה זה סיר לחץ, ואחרי עונה שעברה, וכדי לשמור את המועדון בטופ מבחינה תפיסתית, זו פשרה שאני יכול להבין.

אני מסרב להטיח את ההדחה מאירופה ומהגביע בפרצוף שלו בגלל שהמצב היה מאוד שונה בלי הפציעות המכריעות.
מסי, גונדואן ואינייגו זה נחמד (כפר הקשישים של קטלוניה), אבל בשביל אופציה אמיתית לשינוי צריך קשר דפנסיבי, מגן ימני, שחקן אגף שמאל וחלוץ ברמה גבוהה. אם יהיה לנו המון מזל אולי נקבל 1-2 מהרשימה הזו בקיץ, וגם לגבי זה יש לי ספק גדול.

לצ’אבי יש קשיים שפפ, אבל גם ואלורדה ולוצ’ו לא הייו צריכים להתמודד איתם. יש לי הרבה ביקורת על המון החלטות שלו העונה, אבל לדעתי לא הוגן למחוק אותו, כמו שאני מרגיש שקצת קרה בפורום.

אני לא מסכים. אם זה לא היה צאבי ומאמן אחר כולנו פה היינו עם לפידים לשרוף אותו . קומאן טאטא מרטינו וואלורדה יכולים להיות על תא העדים ולהעיד על זה לטובתי.

בכנות תענה על זה. אם השם של המאמן לא היה אגדה ברסאית היית עדין איתו כל כך?

כל הסיפורי מעשיות האלו על פציעות ובלה בלה בלה כאילו ברצלונה היא פאקינג הקבוצה היחידה בעולם שיש לה פציעות.

אף אחד לא קשה מידי עם צאבי. צריך להודות בזה שהמצב הוא דווקא הפוך. אף מאמן לא היה זוכה ליחס כזה מקל אחרי כל תצוגות ה1-0 האפס האלו. אני רק רוצה לחזור להזכיר מה צאבי עשה לטאטא מרטינו רק שהוא העז לשחק טיפה עם פחות אחזקת כדור מול פאקינג בטיס בזמנו. צאבי בכבודו ובעצמו.

נ.ב אם מזכירים נסיבות מקילות. תשאלו את טאטא מרטינו והבלמים שהיו לו. אף אחד מאיתנו לא ריחם עליו אז.

נ.ב 2 אני מצטער אבל לקומאן יש פי אלף יותר “נסיבות מקילות” להשתמש בהם להגנתו בשביל להגן עליו מצאבי גם אז ריחמת עליו? לא ובצדק גם אני לא.

אני מקוה שאתה מבין שאני לא תוקף אותך הרי זה זכותך, אלא רק מגן על הצד שלי פה.

התחלנו עם תירוצי וואלורדה.

מצד אחד, זה היה שקוף רצח שאתה ציפית לגרסא משופרת של פפ שמייצר כדורגל בלי מערכת מאחוריו כי כדורגל טוב זה רק להגיד לשחקנים שיתפנו למסירה, מצד שני הוא אפילו לא עמד בציפיות שלי כך ששנינו באותה סירה.

עם כל רגע שעובר צ’אבי מסתמן יותר ויותר כמו לוצ’ו אצלינו. בהרכב אופטימלי הכל אפשרי, תלות מוגזמת ביכולת אישית, אין ממש עמוד שדרה או משהו ייחודי שהוא מביא איתו כמאמן, מה שכן הוא מאוד מוערך ואנשים אוהבים את הדמות שלו.

לפני שבאים ואומרים שאני מגזים בהשוואה כי לוצ’ו לקח טרבל, ובכן יש פערים עצומים באיכות הסגל של לוצ’ו לזה של צ’אבי.

לא ציפיתי להישגים ברמה של פפ כי לא היו לצ’אבי את אותם כלים כמו לפפ ולוקח זמן לבנות. ציפיתי לאיזו אדיקות. לאובססיביות. לפרטים הקטנים. מזה לא קיבלנו כלום.

לוצ’ו לא רק קיבל סגל יותר טוב הוא גם קיבל קבוצה עם אינרציה מטורפת. אינרציה שהגיעה עד ואלוורדה.