מחזור 4 בליגת האלופות:: תגובותיכם ל-5:0 על פלזן

משחק מילים, זה מה שמצאתי: גראן ויקטוריה(בפלזן).

אפילו בצחוק אנחנו לא נכתוב שזו אכן ‘ריאל מדריד של הצ’מפיונס’. הביטוי הזה שמור לימים הגדולים של הקבוצה במשחקי הנוק-אאוט, על אחת כמה וכמה תחת זידאן. אבל אמר סולארי במסיבת העיתונאים לפני המשחק, הראשון שלו באירופה כמאמן ריאל, שהקבוצה רוצה לתת משחק גדול כמו ההיסטוריה של המועדון במפעל הזה.
לסולארי יש ביצים. כך מעיד ההרכב שלו. נניח שמודריץ’ נח מטעמי מנוחה - איסקו ואסנסיו פתחו על הספסל והאחרון כלל לא שותף. ומעבר לכך, עם אותם כלים מוגבלים הוא משיג תוצאות לא רעות ומשהו שונה בקבוצה. כמובן שיכול להיות שנפסיד בבלאידוס, זה לא משנה. זה מראה שהיה חייב להגיע זעזוע על הקווים ואולי עוד קודם.
במצב העניינים הנוכחי אני לא מזלזל באף ניצחון 5:0, לא זוכר מתי זה קרה פעם אחרונה, אולי נגד סביליה בברנבאו אשתקד בדצמבר, ובטח שאני לא זוכר מתי לא ספגנו שלושה משחקים ברצף. אפרופו זלזול - בנזמה עם שער ענק. הצינקים יגידו - בדיוק מאותו המקום בו החמיץ ברשלנות בקלסאסיקו, וחבר שראה איתנו את המשחק צחק - “הוא ניסה להחטיא - והחטיא את ההחטאה”. מה שנכון - נכון.

באמת שאין הרבה מה לקחת מזה.
לפי מה שראיתי עד כה, עוברים ללחץ יותר דומה למה שהיה בתקופת זידאן עם קו הגנה פחות נאיבי. בפני עצמה התחלה הטובה.
משמח שרגילון מקבל הזדמנות.

בנזמה הבקיע צמד? כותרות העיתונים מחר: ריאל מדריד האריכה את חוזהו של כרית בנזמה ב-5 שנים נוספות.

עד מתי שערים מול פלזניות?

לא מסתנוור מה חמישייה הזו,עד שהצלחנו להבקיע את הראשון פלזן סיכמו אותנו לפחות פעמיים כשפעם אחת זה נגמר בקורה.
פתיחת המשחק הייתה המשך ישיר לתקופת לופטגי אבל לא נהיה קטנוניים,כל הכבוד על הניצחון ועל התוצאה הגבוהה שלא ראינו כמוה כבר די הרבה זמן.
רגילון שחקן מצוין,סולידי עושה את העבודה שלו כמו שצריך משני צידי המגרש,לופטגי לא היה אשם במצב אבל יכל להוציא יותר אם היה משתמש יותר נכון בסגל ונותן לרגילון ואודריוסולה יותר הזדמנויות במקום לאלתר עם לוקאס המאוס ונאצ׳ו כמגנים.
ויניסיוס בעוד הופעה מעודדת,כבר קשה להתעלם מזה שכל פעם שהוא על המגרש הוא מעורב בשער לפחות ולא משנה כמה זמן הוא על המגרש,עם הזמן והביטחון אני בטוח שנראה יותר כי אתמול הוא איבד לפחות 2 כדורים בגלל התרגשות.
אהבתי מאוד לראות את איסקו ואסנסיו ביחד על הספסל,הם חייבים להתעורר ולהיכנס לעונה הזו כבר (אפרופו להתעורר-איסקו נראה כאילו קם משינה כשהוא נכנס למשחק,וזה בלי להגיד מילה על הכרס שלו,נראה פשוט לא מקצוען,מביך).

אז ברכות לסולארי על הישארותו בתפקיד לפחות עד הקיץ (או עד הקלאסיקו הבא),וכל הכבוד על השיפור בתוצאות והשימוש הנכון יותר בסגל,אולי גם נראה כדורגל טוב בהמשך.

אתה יכול להרחיב? לא כ"כ שמתי לב להבדל בשיטת הלחץ…

אחלה בוסט לביטחון. ההגנה עדיין פרוצה והבעיות בהתקפה נראות בבירור גם כשמבקיעים.

לפחות הצלחנו לנצח בלי מרסלו…

זה לקח רק 15 שנות קריירה אבל הנה - סרחיו ראמוס למד אתמול שאסור לדפוק את המרפק בפרצופים של אנשים.

https://twitter.com/SergioRamos/status/1060323257134538752

מבחינת כדורגל אין בשורות מרעישות. האמון באודריוסולה ורגילון מוכיח את עצמו אבל עוד מוקדם לקבוע אם יש כאן אמון כי כל שאר שחקני ההגנה פצועים. מה שכן, המזל התיישר, הכדורים נכנסים לרשת וכשזה קורה מוקדם הכל דבש. גול אדיר של קארים.

עלאק לא היה מכוון. שיהיה בריא, איך הוא פיתח את האינסטינקטים האלה? הוא באמת לא שולט בזה, זה פשוט יוצא לו. מילא ששחקן בורח לך, אבל גם כשהוא מקדים שחקן בהרבה והכדור כבר אצלו הוא חייב לשחרר לו אחת.

סוף סוף ניצחון קל, כבר שכחנו איך זה מרגיש לראות משחק בלי עצבים. אין כמו שערים במצבים נייחים כדי להפוך משחק לטיול. פלזן התפרקה סטייל ריאל מדריד. שום דבר רלוונטי שאפשר לקחת להמשך, חוץ מזה שבנזמה קנה לעצמו עוד ארבעים שנה בהרכב ושסולארי אולי ימשיך מעבר לשבועיים שלו.

קפטן אדיר. רואה שפתחנו מזעזע את המשחק וזה הולך לכיוון של ביזיון כמו מול צסקא אז הוא עושה את הדבר היחיד שאפשר כדי לעצור את המומנטום שלהם. לשבור למישהו את האף כמובן.

וברצינות, סולארי כנראה קיבל קצת מהתחת של זידאן. הוא לא טורח לשנות את ההתקפה והקישור שלופטגי הלך איתם (ונכשל) אבל איכשהו אצלו הגולים כן נכנסים ואפילו בנזמה הביזיון עושה מסי.

רגילון אחלה שחקן. כל השאר לא שווים יותר מדי מלל.

אני לא יוצא מגדרי מה-5:0 הזה אבל זה מוכיח עד כמה לופטגי כשל בסופו של דבר. אבל למה להגיד שסולארי לא משנה? לא רק אודריוסולה ורגילון: הספסול של מודריץ’ לא מובן מאליו, נניח שמדובר במנוחה, ומה לגבי איסקו ואסנסיו? אני משוכנע שהם הופתעו ששניהם על הספסל ולא אחד משחק ע"ח השני. נדמה לי שהגול של קאסמירו היה הראשון שלנו העונה במצב נייח, וגם זו דרך לנצח משחקים. מובן שלא כל עונה היא כמו 2016/17 - ראמוס בכושר פסיכי(דווקא כריסטיאנו כבש פחות במצבים נייחים בשנים האחרונות), אבל הנתונים שלנו עלובים עד כה.

‘הוא לא עלה 26 מיליון יורו ואין לו עבר באתלטיקו מדריד’ - כתבו על רגילון במארקה עם ‘עקיצה’ קטנה לתיאו הרננדס. אני חושב שהילד תותח והוא הראה את זה מהרגע הראשון(אני משתמש בביטוי שהעלו כאן בדיון הפנטזיות ואני מסכים איתו) כבר במשחקי ההכנה. לא הוגן להשוות אותו לאודריוסולה שנתן עונה אחת גדולה בסוסיאדד אשתקד ורגילון שיחק חמישה משחקים, ועדיין. עצם זה שהוא מאוד שקט בהגנה ובהתקפה זה פלוס ענק עוד לפני שאני מדבר על יתרונות אחרים שיותר קשורים לעשייה עם הכדור כמו דריבל סביר ופס טוב.

אז ה3-0 על רומא מוכיח שלופטגי הצליח?

רוטציות היו גם אצל לופטגי.

הקלאסיקו היה מזעזע אך זה לא רק זה. סולארי ניצח במשחקים קלים וגם בהם לופטגי מעד לא מעט - אלאבס בחוץ(היא לא תישאר מדורגת כלכך גבוה), לבאנטה בברנבאו. גם ההפסד ברוסיה לא מתקבל על הדעת. המשחק נגד רומא היה חוויה גדולה והוא יוצא דופן עבור ריאל מדריד הזו יחד עם מחצית טובה בג’ירונה. לופטגי כשל. אי אפשר לברוח מזה. גם אם אינו האשם העיקרי. סולארי, שמצליח כרגע, בלי שני המגנים הבכירים שהם חצי התקפה לדוגמא. ואסנסיו מתדרדר. התוצאות של סולארי עם אותו חרא קיים מראה עד כמה לופטגי כשל. במצב הזה אני לא לוקח כמובן מאליו נצחונות שבעבר הייתי מחשיב ככאלה.
אסנסיו ואיסקו על הספסל וגם מודריץ’ זה לא שינוי? אני לא משוכנע שזה רק למטרת מנוחה בטח לא לגבי שני הראשונים. לסולארי אין שפן לשלוף מהשרוול מבחינת מערך ושיטה אז אפשר להסתכל על בחירות קטנות נכונות.

אני בטוח שחשבת שה-“תחזור לנצח” יהיה מוקדם יותר ושלא ציפית לחמישייה בקלאסיקו. אני גם לא משוכנע שעם לופטגי היה נגמר 5:0 קל כמו אתמול. היו חייבים לשנות ואני שלם עם זה שהזיזו אותו.

הוא כשל אבל אין לזה קשר למשחק אתמול. סולארי לא שינה שום דבר מהותי בינתיים. ריאל מדריד הייתה חוזרת לנצח משחקים יום אחד גם אם לופטגי היה נשאר.

ממה שאני רואה, קצת יותר נסוג. אצל לופטגי זה היה די קיצוני והיינו מאד פגיעים בהתקפות מעבר. נראה לי שסולרי קצת יותר שמרן. עם זאת - מוקדם להצביע על מגמה, זו רק תחושה ראשונית.

האפקט של מאמנים על קבוצה הוא קטן בין כה הרבה מעבר למה שחושבים, וזה נכון בוודאי וובדאי אחרי שבוע וחצי בתפקיד בלבד.

לסולארי פשוט יש את המזל שלא היה ללופטגי, בתוספת לוח משחקים קל מאוד לתחילת הדרך. אני לא חושב שיש שינוי מהותי בקבוצה ובסה"כ ההגנה עדיין חרא, וההתקפה רחוקה מלהראות משהו שהוא לא מקרי מאוד. זה בלט גם אתמול כאשר היינו הקבוצה הפחות טובה עד שבאופן מקרי לחלוטין שמנו 2 גולים תוך 3 דקות וגמרנו את המשחק.

אני יכול להבין את הפיטורים של לופטגי פשוט כי האווירה כבר הייתה רעה, אבל אני כן חושב שהוא סבל מחוסר מזל ובמקריות רבה בתוצאות שלו.

סולארי הגיע לקבוצה עם משב רוח מרענן, משב שהגיע בגלל הזעזוע העצום שהקבוצה עברה (מאניטה מבארסה ופיטורים).
לופטגי לא מאמן גרוע וסולארי לא בהכרח טוב, אבל עצם הפיטורים חיזקו את הכאפה שהקבוצה קיבלה עם ההפסד לברסה והעירו קצת יותר את השחקנים. חבל לי על לופטגי שתכלס זוהי לא אשמתו אבל לפעמים ככה זה.

האם סולארי מאמן מוצלח? רק הזמן יגיד. בכל מקרה אם לא יהיה זעזוע בסגל השחקנים אז לא נזכה בכלום ונמשיך ללכת אחורה. מקום טוב מתחת ברסה מעולם לא היה המטרה שלנו

הקבוצה עם הרוטאציות נראית הרבה יותר טוב בלי השלד הקבוע.
אני מקווה מאד שהמחשבה היא לדור הבא ולא ‘סדנת חינוך’ למדושנים.

*הגנה גרועה? לא ספגנו שלושה משחקים, לא זכור לי מתי זה קרה לאחרונה.
אם זה מזל והחמצות שאלו יהיו הבעיות שלנו.

*להגיד שאנחנו חכמים מול נמושות זה מותרות. אנחנו לא שם ובכל משחק נתון אנחנו יכולים לאבד נקודות.

*בנזמה עוד רגע מחליף את פרס , מזל טוב על החוזה החדש עד 2075.

• ראמוס פשוט חרפה. אם אומרים שהדג מסריח מהראש אז הראש מסריח מהזנב.
    לא יזיק לו ספסול לשניים או שלושה משחקים. הבנאדם לא מחווט.

2 משקופים לפני השער העצמי המקרי שלנו בשבת, ועוד משקוף לפני השערים שלנו אתמול, 5 סנטימטר לפה ולשם זה לפעמים ההבדל בין תוצאה טובה לפיטורים.

סולארי בנתיים לא דינה כלום, אבל אם יביא תחת כמו של זידאן זה יספיק.

בקלאסיקו קורה ממצב יותר טוב מפנדל למודריץ’ והחמצה ענקית מנגיחה קלה מ-5 מטרים של בנזמה, אם אחד מהם היה נכנס לופטגי עדיין היה נשאר איתנו, 5 סנטימטרים לפה ולשם.

אהבתי מאוד את הכדורגל של לופטגי, פחות אהבתי את הטעויות הטקטיות שלו(בקלאסיקו היה חייב להכניס את אודריסולה והחזיר את קסמירו לקישוא ואת נאצ’ו לעמדת הבלם שנייה אחרי ה 2-1 ולדעתי היינו מנצחים), אבל אם היו מביאים לו מחליף ראוי לרונאלדו(איקרדי לדוגמא) הוא היה מצליח.

הוא כשל אבל עדיין התנגדו נחרצות לפיטוריו. עוד כמה הפסדים היו צריכים להגיע כדי שזה יהיה לגיטימי? לפעמים צריך לזעזע גם אם אין אופצייה שהיא קונצנזוס. לופטגי היה חסר מזל נגד צסק"א מוסקבה וזהו. היינו איומים נגד אלאבס, לא טובים נגד לבאנטה, הפיחואן זה נגמר בחצי שעה ועוד ועוד. לסכם את התקופה כ’חסר מזל’ זה ריק מדי. “הכדורגל של לופטגי” זה רלוונטי עד רומא בערך. אגב במשחק בג’יקונה כשחגגו על מרסלו - רק בנס לא ספגנו עוד שער ונקלענו לפיגור כפול.
סולארי שינה את המגנים בצד, גם אם היו פציעות ואתמול סופסלו מודריץ’-איסקו-אסנסיו. אפילו השילוב של ויניסיוס. אגב משקוף אחד לפחות של ויאדוליד היה מקילומטר זה לא ממש מצב לגול. במצבינו לא לוקח שום משחק כמובן מאליו.

זה לא הסיכום. הסיכום הוא שהיינו צריכים להפוך את הסגל מזמן, חוסר המזל של לופטגי הוא בפיטורים עכשיו ולא בינואר או בקיץ.

אין סיבה להחליף מאמן באמצע עונה כמעט אף פעם. מעבר לבעיות של ‘לגיטימיות’ ומה שזה מעיד על הניהול והדרך של המועדון, זה פשוט לא עובד.

ההבדלים בין ההרכב במוסקבה לפלזן הם וראן, אסנסיו וקרבחאל מול אודריוסולה, ראמוס ובייל. וגם זה משיקולי פציעות. רגילון פתח גם אז, מודריץ’ נח. שום שינוי מהותי שקשור למאמן. לא בזכות סולארי בנזמה החליט לתת לנו את התזכורת השנתית להיותו בחור דיי מוכשר בכדורגל.