מחזור 5:: 0-1 בשיניים על לסטר ובלי לספוג (ראשפורד)

מצד אחד לא משחק מדהים בכלל של הקבוצה, מצד שני סוף סוף משחק בלי אף טעות מטומטמת (אולי מעבר להזדמנות של מדיסון שדה חאה הציל), דה חאה ומגווייר היו טובים מאוד, יאנג ולינדלוף במשחק נקי מטעויות ומקטומיניי נתן עבודה נהדרת בקישור.
וגם הצלחנו לכבוש מפנדל שזה נחמד (למרות שראשפורד היה מאוד חלש חוץ מהפנדל).
אני בוחר הפעם להסתכל על חצי הכוס המלאה, הקבוצה הוכיחה שהיא יכולה להחזיק ראש בלי שטויות שזה דבר שכשלנו בו לחלוטין לפני כן. עכשיו צריך להתחיל לעבוד על לכבוש יותר מ1 במשחק.

לייק 1

לינדלוף עם טעות קריטית , בפעם הקודמת איבדנו נקודות על זה.

משחק גרוע שלנו , אבל 3 נקודות זה מה שחשוב ודבר נוסף - מאטיץ מאטה לא צריכים ללבוש את החולצה הזאת יותר בחיים, זה מעבר ללא מתאים , זה מביך.

לייק 1

לינדלוף חומק מתחת לרדארד ועליהום ציבורי רק בזכות דה חאה. העובדה שמדיסון בכלל הגיע לבעיטה מהמצב הזה היא שערוריה. איזה בלם רך זה בלתי נסבל.
אני רואה אותו לעומת טואנזבה, יוצא מנקודת הנחה שלינדלוף הרבה יותר טוב, אבל בכל זאת בטוח שאת טואנזבה אף אחד לא מטאטא ככה. בטח לא מדיסון, שאמנם ניחן במנטליות ערסית אנגלית טיפוסית, אך לא ביכולות פיזיות אדירות.

מאטה חסר תועלת כל כך, זה עצוב. הוא היה מצליח מאוד אצל פפ, אבל אצלנו אין לו מה להציע. אפילו אנדראס היה הרבה יותר טוב כשעבר לשחק באמצע. כרגע מסתמן שהברזילאי הוא באמת האופציה הכי טובה שלנו לעמדה הזו. הוא היה מעורב ב-3 שערים עד כה העונה, כשלינגארד ומאטה היו מעורבים בכלום ושום דבר, בהתאמה. וזה לא נאמר בהכרח כהכרה בגדולתו של אנדראס, אלא כהכרה באפסיותו של הסגל שלנו.

מקטומיניי עם משחק משובח מהמעלה הראשונה. נדידי ומדיסון הם שחקנים שהייתי לוקח אלינו בלי למצמץ, אבל מקטומיניי היה רמה מעליהם אתמול. משחק קדימה, חזק, עם ביטחון. תעמולת בחירות טיפוסית. אחלה שחקן, שנראה בדרך הבטוחה להיות שחקן העונה, והפעם באמת ולא מתוך גחמה של מנג’ר בן 3.

לייק 1

המצחיק ( וגם העצוב ) הוא שבשנה שעברה הוא היה היחיד שהיה אפשר להגיד עליו סביר בהגנה שלנו ואף לפעמים יותר מזה. השנה מתחילים לראות פערים כשמגיעים שחקנים כמו ביסאקה ומגוויר.
על מאטה אין מה לדבר כבר , שחקן גמור שהיה צריך להיות העונה באיזה קבוצת אמצע טבלה בספרד . האופי שלו מצוין והוא מחובר לאוהדים אבל חבל להחזיק שחקן מעבר לשיא שמההתחלה יש לו חיסרון מרכזי לשחקן התקפה- המהירות.
מקטומיניי מקבל קרדיט נרחב ( אולה לא סופר את מאטיץ’ יותר ) ורק כך הוא יוכל להתפתח- היו לו אתמול כמה איבודים טפשים והתמזמזות עם הכדור אבל איפה הוא ואיפה פוגבה בגזרה הזו.
אנדראס לא מרשים אותי ואני לא מרגיש שיש לו עמדה ששווה שישחק בה בהרכב, אם אין מספר 10 שיכול לתת תוצרת אז לפחות שנראה את גרינווד/ גומז שם - אולי מהם נראה יותר מהכלום ושום דבר שאנחנו מקבלים כרגע.
הקישור שלנו במצב גוסס , פוגבה לא התחיל את העונה עדיין ( בינוני מאוד ) ומלבדו אין לנו מה למכור שם. רוב הקבוצות בליגה יתנו לנו פייט בעמדות האלו ורובן ינצחו גם.

לייק 1

הפעם בניגוד לתקופות ואן חאל מוריניו, הסגל הזה נבנה עם מחשבה לגבי העתיד, כלומר מרגיש שמראש ויתרו על העונה (מבחינת מאבק לאליפות). אני חושב שהגישה הייתה - נסמן מטרות בעמדות שבאמת יש צורך ונביא את השחקנים המתאימים , במקביל נעיף את השחקנים שהם משקל עודף, ככה בהדרגה על פני 2-3 חלונות העברה תיבנה קבוצה. אני חושב שזה עדיף מהגישה הקודמת ״כששחקן כמו אלכסיס זמין, אתה לא חושב אם צריך אותו, אתה פשוט מביא אותו״ (ציטוט של מוריניו, משהו בסגנון) אני מודה שחשבתי שזה נכון , אבל פעם נוספת זה התבגר כשטות.

אני לא מתלהב מנצחונות, אני לא משתגע כבר מהפסדים, יש בי את ההבנה שכדי לבנות פה משהו טוב זה חייב להיות בהדרגה, בכל פעם להוסיף שחקן נוסף, שחקן נחוץ. אני לא הולך להכתיר את הרכש של הקיץ האחרון כהצלחה על סמך 5 משחקים, אבל בהחלט נראה ומרגיש שהפעם זה שונה, שלכולם יש סבלנות כולל להנהלה המחורבנת שלנו. הלוואי סולשאר הלוואי שתצליח.

מסכים עם רוב מה שכתבת אך לא עם זה.
כשיש לך שחקן ברמתו של סאנצ’ז שיגיע בחינם (נכון שמשכורת גבוהה, אך זה לא מתקרב למה שהיית משלם רק על העברה של שחקן ברמתו) אז אתה מביא אותו.
זה שהוא לא הצליח זה חוכמה בדיעבד. באותה מידה הייתם יכולים להשיג שחקן ענק שמשקיע המון.
לצורך העניין הסיטואציה הזכירה לי את בייל הקיץ. עם איך שבייל נראה תחילת שנה אתם לא חושבים שהייתם מרוויחים המון מהבאה שלו? ואם זה היה בחינם כמו סאנצ’ז אז בכלל מה טוב.

בכללי אתם מדברים על משכורת כאילו שחקן שלא מקבל 10 לעונה מקבל 0. מה גם שהחלפתם תמורתו שחקן שלא הצליח, כלומר החלפתם פלופ באופציה לפלופ, ויצא שבאמת קיבלתם פלופ. בכללי מה הפרש המשכורות שלהם שההימור היה כל כך לא משתלם?

שים לב שאמרתי שהגישה לא נכונה ואז הבאתי את מקרה סאנצז כדוגמא, אתה מדבר על המקרה הספציפי של סאנצז שהתגלה כפלופ.

אם אתה בכל זאת מעוניין לשמוע את דעתי על מקרה סאנצז , ברור שבשעתו זאת הייתה נראית כמו עסקה מאוד כדאית - העפנו מפה שחקן שהתגלה כילד בן 7 בגוף של בן 30 עם מנטליות שברירית ואפס התאמה לפרמייר ליג ועל חשבונו הבאנו שחקן מוכח , הסיכון היה כזה שאלכסיס כבר התחיל להראות סימנים של דעיכה בארסנל ובכל זאת העסקה כדאית כי אתה מחליף בפלופ 100 אחוז שחקן שאולי עם סיכוי נמוך יתברר כפלופ.

עם כך מה הבעיה ? הבעיה היא שלא הסתכלנו על התמונה השלמה - קצת כמו לא להתחשב בעוד פרמטרים חבויים שנראים תמימים אבל הם ממש לא. שכחנו שחדר הלבשה בקבוצות כמו יונייטד הם חדרי הלבשה מפוצצי אגו, כשאתה מכניס לבלנד הזה שחקן שמקבל משכורת עתק מעל לשאר הכוכבים אתה מסתכן מאוד בברדאק שלם - זה מה שקרה.
לוקאקו מצא את אלכסיס אלכסיס מצא את לוקאקו ושניהם איבדו את הדרך ביונייטד.

אף פעם לא כדאי להוסיף שחקן עם משכורת שעולה על השחקנים בכי חשובים שלך. בברצלונה לא כדאי להכניס מישהו שירוויח יותר ממסי כנל ביובה ורונאלדו.

חייב להעיר בהקשר הזה שממה שראיתי יובה הכניסו את דה ליכט כמשתכר השני בגובהו בקבוצה (רונאלדו מרוויח כמו על הליגה ביחד בערך), והם לקחו פה סוג של הימור.
במידה ודברים יתחילו להתפקשש לא אתפלא אם יהיה שם מלטדאון כללי

לייק 1

לא מזמן הסתכלתי על טבלאות שכר ונדהמתי מהכאוס שהולך שם. לא מבין איך אין מלחמות עולם. בברצלונה, כבר השנה גריזמן מרוויח פי 2 מסוארס והשכר שלו רק ילך ויגדל. בריאל מדריד קאסמירו נמצא בתחתית הרשימה ומרוויח גרושים, ואפילו מריאנו שלא ראה סגל פעם אחת העונה מרוויח הרבה יותר ממנו.

כנ"ל דה יונג לעומת ותיקים כמו פיקה ובוסקטס. יכול להיות שאין ברירה: חוזה מחדשים כל 4-5 שנים, ושווי השוק של שחקנים כנראה גדל בקצב מהיר בהרבה, כך שהסטנדרט מלפני שלוש ארבע שנים לא יספיק בשביל לפתות את דה יונג אלייך.