מחזור 7: מנצחים את חטאפה 1:0 קטן במונז'ואיק (לבנדובסקי)

אלא אם הסיבה היא “מנוחה ללבנדובסקי/לאמין/ראפיניה”, אני באמת לא מבין למה הנחרצות הזו. אומנם לא ראיתי אותו מאז שהתחיל להישבר בכל מיני מקומות ועבר לאנגליה וחזר ונשבר שוב ושוב, אבל גם אף אחד אחר חוץ ממי שנמצא באימונים. אז מה מאז החזרה שלו גורם להגיד שאי שיתוף שלו גורם לביקורת על פליק?

הבנאדם נותן לג’רארד מרטין, אחד שגורם לבאלדה להיראות כמו גאון הדור, לשחק. אז למה לפאטי לא?

קודם כל, כמו שכתבת מנוחה. אחרי זה, אני לא אוהב שמיבשים שחקנים. ואני גם מאמין שהוא יכול לתת לנו הרבה יותר מאשר פראן.

אם זו “רק” מנוחה, אז גם פאו ויקטור צריך לקבל יותר דקות. אולי פליק פשוט לא אוהב להחליף את השלישייה הקדמית. לא יודע.

לגביי פראן - לדעתי די ברור שפליק לא מחזיק ממנו יותר מדי, אם בכלל. הבעיה היא שיש מצב שהוא מחזיק מפאטי עוד פחות.

נראה לי משחק הכי גרוע שלנו בעידן פליק.
חטאפה לא יודעים ולא רוצים לשחק כדורגל, כל מה שהם רוצים זה להרוס ליריבה. בעזרת השופט ששכח להוציא צהובים.
הלוואי יירדו ליגה.

אני חושב שאריק לא לוקח את ההזדמנויות שלו. הוא לא נראה כמו קשר אחורי ברסאי, הוא נראה כמו גרזן רע. לעומתו קסאדו וטורה כן לוקחים את ההזדמנות שלהם ויהיו ברוטציה גם כשהפצועים יחזרו.

סה’'כ משחק סולידי שלנו מול קבוצה שאוהבת לעשות לנו צרות, כשגם ככה ההרכב צורח ‘‘תיקו’’.
המשחק די היה בשליטה שלנו למרות קישור שלא באמת תרם משהו היום.
אריק ואסאדו הלכו והשתפרו עם הדקות, אבל לא עשו מספיק בפן ההגנתי ובטח שלא בפן ההתקפי במשחק כזה.

אין לי מושג מה גורם לכם לחשוב שפליק לא מחזיק מפראן, דווקא עושה רושם שהוא כן מחזיק ממנו ועובדה שהוא חילוף ראשון היום. אפילו לפני פדרי.
באופן כללי זה גם היה החילוף הנכון כי… פבלו טורה משחק שני ברציפות לא עושה כלום.
מצד שני הוא איחר עם החילוף של פורט שהיה צריך להיכנס אפילו במחצית כי… זה פשוט צורם לראות את קונדה מנסה להיות חלק מהקו הקדמי של הקבוצה.
יש לו קואורדינציה ברמה שלי, והיכולת שלו לתרום בשטחים האלה היא כמעט אפסית. הוא אחלה בתור מגן שמגן ושתורם להנעת כדור, אבל לראות אותו פותח ללאמין כשאתה יודע שלא יצא מזה כלום פשוט מבאס את המשחק.
פורט היה משדרג אותנו במהלכים האלה.

מילה טובה לצמד הבלמים שלנו שמשחק ברמה גבוהה במשחקים האחרונים(קובארסי זינק בחזרה מאז הפנדל ההוא), חוץ מטעויות קטנות פה ושם, הם מובילים את הקבוצה קדימה עם תרומה גבוהה בכל הגזרות.

לא פתח נגד מונאקו (נכנס רק בדקה ה-79) למרות שהיה ברור שלא ישחק במשחק אחרי נגד ויאריאל, בגלל ההרחקה מול ג’ירונה.

לא פתח אתמול, למרות שפדרי לא פתח ושמישהו מהשלישייה הקדמית צריך מנוחה מתישהו. ולכן, אגב, אני לא מחשיב את ה"נכנס אפילו לפני פדרי" כמדד, כי ספציפית אתמול פדרי נשאר על הספסל כדי לנוח קצת.

מול ג’ירונה ו-ואידוליד נכנס בדקות 70 ככה, ומול ראיו הוחלף כבר במחצית.

זה לא שפליק קובר אותו בקצה הספסל, אבל הוא כמעט ולא משתף אותו, יחסית, למרות כמות החיסורים הענקית שיש לנו. מה יקרה כשיחזרו כמה מהפצועים, בעמדות הקישור ומעלה? בוא נראה.

מה שאני אוהב בלראות משחקים לעומת לקרוא ידיעות הוא שאפשר לבחון מה קורה בפועל ומה “אמיתי”. על כן:

1. פאטי לא נספר ע"י פליק, לא משנה כמה מנדש רוצה שנחשוב אחרת.

2. פראן עדיין חילוף של אין ברירה, והוא הראשון בתור להיכנס כשיש 8 פצועים והרכב רוטציות.

נ.ב

משחק מזעזע שכמעט נגמר ממש רע אם מאיוראל היה חד יותר. מקווה לשרוד את אוססונה ונראה איך מנהלים דברים מחדש.

הכמות דקות שאתה מציין נראה לי בול הדקות משחק ששחקן מחליף אמור לקבל.
אם לא היה מחזיק ממנו, היה נותן את הדקות משחק לויקטור, גיז’ה, פאטי או אפילו פורט,.וקובר את פראן כיאה לאדם ש"לא מחזיק".

נראה לי עניין של סמנטיקה.
לדעתי הוא מחזיק ממנו, אבל ברור שבסגל מלא הוא ‘‘יחזיק’’ יותר משחקנים אחרים.

כנראה שזה באמת עניין סמנטי, אבל כזה גם שקשה להכריע לגביו כרגע. יכול להיות שפראן מקבל כרגע, נגיד, 30 דקות בממוצע למשחק. מה זה אומר לגביי מצב הדקות שלו בסגל פחות חסר? אנחנו עדיין לא יודעים.

אני יודע שלמרות כל החיסורים, מאז המשחק השלישי הוא לא פתח באף משחק, חוץ מנגד ראיו, ושם הוחלף כבר במחצית. למרות שאולמו ופרמין נפצעו, ולמרות שהיה אפשר לשחוק לו את הצורה מול מונאקו בידיעה שהוא גם ככה ינוח נגד ויאריאל. כרגע פבלו טורה מתועדף לפניו, ובינינו? לא צריך להגזים ולצפות שגייה פרננדז יתועדף גם הוא. לפחות בינתיים.

מבחינתי זו כבר התקדמות.

כן, הכל טוב, בגדול לא בא להגן על פראן.
לדעתי הוא בול במעמד שמגיע לו.

שמח שטורה קיבל את הצ’אנס שלו, למרות שבקצב הזה הצ’אנסים שלו ילכו ויעלמו עוד לפני ששחקנים יחזרו מפציעות.

אתה מאוד אופטימי.
אם גאבי, פרנקי פרמין ואולמו יחזרו, ואם הם יהיו באמת כשירים, ואם אף אחד אחר לא יפצע עד אז.

בהינתן וכרגע משחק כן משחק לא נפצע שחקן, יש מצב שיהיו לו עוד דקות ברוך השם.

קשה לי להאמין שפדרי, אריק וקאסדו ישרדו את ה-5 משחקים הבאים+ פגרת נבחרות בלי פציעה.
אני בכללי בהלם שפדרי עדיין לא נפצע.

אני פשוט לא מתרשם מהתרומה שלו למשחק.
יש גבול כמה יהיה אפשר לסבול קשר התקפי שבקושי מייצר סיכון או תורם למשחק הלחץ.

יש לי הרגשה שפליק רוצה להכניס את פאטי למשחקים בעצימות נמוכה כדי לא לסכן אותו וכדי שייכנס בלי שק הציפיות הכבד שהוא סוחב על הגב. שהוא הולך לקחת את הזמן ולהתייחס לאנסו כמי שרק עלה לבוגרים.

הוא לא הרשים אותי במיוחד, אבל לדעתי הוא תורם יותר מפראן. מן הסתם אם אולמו, פרנקי, פדרי ופרמין כשירים אז הוא חוזר לתחתית הספסל, אבל קשה לי להאמין שיהיו הרבה שלבים בעונה שבהם כולם יהיו כשירים.

כמו שהוא מתייחס לדומינגז שקיבל כבר הרכב בשני משחקים? חח

דומינגז לא חוזר מאינסוף פציעות ואני בספק אם בונים עליו…

למעשה פליק די רמז/אמר את זה מפורש בעצמו בראיון אחרי המשחק אתמול במענה לשאלה למה אנסו לא שיחק:
"המשחק היה קשוח ולכן החלטנו לבחור שחקנים אחרים. כן, אנסו במצב טוב ומוכן לשחק, אבל הוא לא היה חלק מהבחירות שלנו היום. בחרנו שחקנים אחרים, זה הכל״.

אולי גם יש פה איזה עניין שפליק יודע שכל העיניים נשואות אל פאטי ופליק רוצה קצת להוריד את ההתרגשות של כולם לפני שהוא נכנס.