מחזור 8 :: המשבר נמשך עם הפסד 0-1 בחוץ לאלאבס וארבעה משחקים ללא שער

אין קשר בין השיטה להרכב.
תמיד טענתי שקרוס ומודריץ דומים מידי וחסר לשניהם משהו, עם סבאיוס זה בולט עוד יותר כי הצטרף אליהם עוד קשר שלא תורם יותר מידי קדימה.
עם קישור שלא תורם להתקפה, וצד שמאל שלא קיים (מבסוט באופן יחסי על אודריוסלה, אם כי הוא לא קרבאחל) אז אנחנו תלויים בהתקפה, וכשהיא מונה שחקנים כל כך לא יציבים או לא טובים מספיק אז זה לא יעבוד.
השיטה גם לא עוזרת לשחקנים, מילא בעיטות מרחוק עם כל הבועטים הטובים שהיו בהרכב (קאסמירו, מודריץ, קרוס, בייל, אסנסיו) אבל לא ראינו אפילו לא קצת מזה, מנסים ללא יצירתיות למסור ואז להרים למריאנו ובייל.
בכללי בשנתיים האחרונות עזבו כל כל הרבה שח.נים ובכל הענדות האלה נשארנו בלי הרבה. אפילו קובאציץ היה תורם יותר במשחקים האלה עם הפריצות שלו קדימה (שחס וחלילה אולי קשר ריאל יצור משהו).

היו לו כמה איבודים מתסכלים, אבל רוב המשחק הוא היה הכתובת היחידה למשהו מעניין בהתקפה. מנגד, נאצ’ו עקר לחלוטין. כאילו אלוהים מתעקש עכשיו להעניש על כל הטעויות של הקיץ. (עם כל הכבוד לרצון של תיאו לעוד דקות ולפאסון שלנו שלא משאיר שחקנים בכח)

אגב, אפשרי להחזיר את תיאו וקובא בינואר?

גם עם רונאלדו הסגל הזה לא מספיק טוב וראינו את זה עונה שעברה בליגה.

אין לנו מהירות בקישור. אף קשר אצלנו לא יכול לצאת להתקפה מתפרצת ובקושי לעצור מתפרצת של היריב.

אין לנו דריבל. בייל ואסנסיו הם שחקנים של שטח, אף אחד מהם לא עובר שחקן יריב בסגנון שהזאר, ניימאר או מסי יכולים לעבור שחקן ולפצח הגנה. אם הדריבליסט הכי טוב שלך הוא לוקאס אז אתה בבעיה. יש לנו בעיקר דירבליסטים של השתחררות מלחץ שזה נחמד אבל לא מסדר מצבים.

אין סקוררים טבעיים למעט בייל. בנזמה לא מסוגל לספק מספרים בקביעות. מריאנו נתן עונה יפה בליון אבל לא קיבל עדיין הזדמנות להוכיח את עצמו פה. בכל מקרה זה לא החלוץ שאמור להוביל קבוצה ברמה שלנו.

זה היה ברור שמשחק הלחץ שלופטגי ניסה להנחיל לא יחזיק מעמד מעבר לשלושה-ארבעה משחקים. גם האופי הפרימדוני של השחקנים שלנו וגם בלי רוטציות שחקנים יתעייפו. אם אתה רוצה משחק לחץ אתה צריך שחקנים מחויבים ורוטציות, שני דברים שאין פה.

זה די טיפשי ששני המשחקים היחידים שויניסיוס קיבל דקות הוא נזרק כדי להציל את המולדת. לא ככה מפתחים שחקן צעיר. היו הזדמנויות בתחילת העונה לתת לו לשחק כשהקבוצה מובילה. או שתיתן לו לפתוח ולא כמה דקות בסוף כשכל הקבוצה בלחץ אטומי. גם לא ברור למה לופטגי העביר אותו לאגף ימין בסוף המשחק. הוא באמת לא יודע איך להשתמש בו.

לדעתי השחקן הכי פחות מאכזב מול צסקא היה רגילון. הוא תיפקד טוב בהגנה והייתה לו הגבהה טובה שבנזמה נגח לקורה אם אני לא טועה. היה עדיף להמשיך איתו בהרכב במקום נאצ’ו שלא תורם התקפית.

אודריוסולה היה יחסית טוב היום. היה יכול להיות טיפה יותר מדויק במסירה האחרונה. חבל רק על הנגיעה הלא טובה בכדור שסידרה קרן מיותרת ושער בדקה האחרונה.

כשאיסקו משחק, תולים תקוות באסנסיו. כשאסנסיו משחק, מתגעגעים לאיסקו (לפחות אני). כשבנזמה משחק, רוצים את מריאנו. כשמריאנו משחק, רוצים לשבור תטלוויזיה. כשלוקאס משחק, אומרים למה לא ויניסיוס. כשויניסיוס משחק תוהים אם בכלל הוא בגיל בו מותר לו לנהוג על אופניים חשמליים.

המסקנה העיקרית היא שאין לנו כוכב על בחלק הקידמי. וריאל מדריד לא רגילה להיות בלי אחד כזה. בייל לבדו לא מספיק.

הבעיה מתחילה בקישור,אין לנו שחקנים שדוחפים קדימה ומנסים לפצח הגנה בדריבל/מסירת עומק חכמה/פצצה מחוץ לרחבה.
מודריץ׳ וקרוס הם שחקנים דומים מידי כמו שנאמר פה ושניהם עסוקים רק בהנעת כדור מצד לצד בלי שום תכלית התקפית אמיתית.
שחקן כמו חאמס למשל במקום אחד מהם ביחד עם קאסמירו היה עושה אתמול פלאים למשחק ההתקפה ולא בגלל שהוא שחקן כזה גדול,רק בגלל שהוא חושב תמיד לעומק.
משם הבעיה ממשיכה לאגפים,אין לנו דריבליסט בסגל,אחד שמסוגל לקחת כדור ולבלבל קצת את הבונקר שמולו ולפתוח בו פרצות.
וכמובן הבעיה הכי גדולה-עמדת החלוץ,בנזמה הוא לא חלוץ,הוא קשר התקפי לכל דבר,הוא יורד להתמסר עם הקשר האחורי,בורח לאגפים כדי לפנות שטחים,רק הבעיה היא שכשאנחנו כבר מתקרבים לרחבה ומכניסים כדור אין שם אף אחד.
פעם הוא היה תורם למשחק השוטף,משחרר לחץ בדאבל פס או דריבל קטן ומפנה את הרחבה לרונאלדו,היום אין רונאלדו ויש צורך בחלוץ שהוא חלוץ,מריאנו הוא כזה אבל הוא מוגבל והוא צריך קישור שייצר לו מצבים,כרגע אין לנו כזה.
כל הבעיות האלה יוצרות את בריאל מדריד הכי אפורה מזה עשור,ואם נוסיף לזה את חוסר הרעב של השחקנים ואת המחסור המחליפים רעבים ואיכותיים אז נבין שמה עונה הזו אין למה לצפות,חבל על העצבים.

עד הפסקה האחרונה תיארת במדוייק את הבעיות שלנו העונה. כפי שאני רואה את המצב לפחות, הבעיה רחוקה מלהיות רעב.
בניגוד לעונות שבאו אחרי עונות מוצלחות(העונה השלישית של מוריניו/השנייה של אנצ’לוטי) אני דווקא כן מזהה רעב אצל רוב השחקנים ואת זה אפשר להשליך על עזיבת כריסטיאנו. נראה שכמעט כולם מרגישים את הצורך לפצות על עזיבתו וזה אולי היתרון היחיד. וכל זה רק מדגיש עוד יותר את חוסר הכישרון והיכולת שבסגל הנוכחי…

פלאשבקים לתקופת בניטז, כאשר המשחקים היו קשים לצפייה, והיו פעמים שהייתי מעדיף לעשות שיעורי בית מאשר לראות משחק.
כמובן שהגול היה צפוי ולא הפתיע אף אחד, וגם אני כמו רבים וטובים הייתי אדיש לגול, שזה כנראה הכי עצוב.
הקבוצה מייאשת מאוד. לופטגי לא אשם יחיד, אבל כמובן שיש לו חלק בכל העסק. הסגל הנוכחי, עם כל החסרונות שלו, שווה יותר מ-0 שערים ב-4 משחקים (וגם השער האחרון שהבקענו נגד אספניול היה בפוקס למי שזוכר).
עוד עונה לפח. כיף כיף כיף!

איזה באסה, זה הרס לי את כל התאוריה.
הייתי בטוח שלופטגי בפעולה הזאת פשוט שם ״כזה״ זין בפנים של האוהדים ושהוא בעצם אומר- ״חושבים שמריאנו הוא המשיח? הנה תראו למה הוא מסוגל. חושבים שויניסיוס יציל לנו את העונה? בבקשה… שיעלם לו בין ים ההגנה הפיזית של אלאבס״.
אין הרבה עם מה לעבוד ועדיין, הוצאה של קרוס מההרכב תעשה לנו הרבה יותר טוב כקבוצה מאשר כל ״משיח״ שאנשים תולים בו תקוות פה.

בנוסף- רק לי פה מרגיש שריאל קנו כל מיני שחקנים (איסקו/אסנסיו/סבאיוס) רק כדי שלא יגיעו לברצלונה ועכשיו לא ממש יודעים מה לעשות איתם?

מרגיש לי שללופטגי יש חוסר הבנה טקטית בפריצת בונקרים. ממתי ככה פורצים בונקרים?
בונקרים פורצים בהנעת כדור מהירה ובמשחק אגפים משובח. כאשר בייל הוא כל משחק האגפים שלך והוא גם כל מי שאמור לשים גול אז משהו פה לא מסתדר.
למה 4 קשרים נגד קבוצה שלא תנסה בכלל להחזיק בכדור? אם כבר 4 קשרים, למה אף אחד מהם לא קשר התקפי?
לזידאן היו מספר הרכבים שהוא שיחק עליהם, וככה הוא יכל להתאים את הקבוצה לכל סיטואציה שלא תקרה. לצורך העניין ה442 הקלאסי של זידאן היה עובד פה הרבה יותר טוב. משאיר 2 קשרים, מחזק את משחק האגפים, ודואג שיהיה עוד שחקן ברחבה.

בכללי מדובר פה באיזהשהו חוסר התאמת שחקנים למערך, כאילו בכוח ניסה לספסל את את אסנסיו ולתת דקות לסבאיוס, בלי שום מחשבה על המשחק.
אני לא מרוצה כשאיסקו הוא אחד מ4 הקשרים, אז קל וחומר שסבאיוס שלא תורם חצי דבר להתקפה (או להגנה אם כבר פתחנו את זה). בלי קשר לדעתי מדובר באחד השחקנים היותר פרווה שהגיעו אלינו. יכול להיות אחלה קשר 50-50 אבל גם ככה יש לנו עודף בהם.

442 יהלום, זה הרכב שנועד לנצח קישורים חזקים. אין לו שום ערך נגד בונקר, כנראה שגם איתו ננצח לרוב, אך זה בזכות איכות השחקנים ולא המערך. זה בסדר לעשות התאמות גם נגד קבוצות קטנות

האשמה של לופטנגי בעיניי מינימלית. אין מקום להשוואה לבניטז או להתפלפל יותר מידי.

1. לבניטז היה סגל מצויין ללופטנגי סגל עלוב.
  2. כל אירופה יודעת ששני המגינים שלנו הם הכוח ההתקפי הכי משמעותי אחרי כריסטיאנו. אתמול הם לא שיחקו ואנחנו תמיד מזייפים בלעדיהם.
  3. סגל עייף/ חלש/ בלי האש בעיניים של כריס וככה זה ימשך גם אם זידאן יחזור.

מעבר לפן המקצועי נכתב כאן בקיץ על ידי כולם שלאי-ריענון ואי-התחדשות, ולמעשה הישארות מאחורה עם סגל אפור יהיו גם השלכות מנטליות על הקבוצה ולא רק מקצועיות. במקום מועדון טורף שכולם רוצים לשחק בו, התנהגנו כמו איזו ולנסיה שחייבת לחסוך כי הנושים דופקים בדלת.
אז על הנייר אנחנו אמורים לנצח גם עם ה-11 שפתחו אתמול, בפועל זה לא עובד ככה.

על הנייר אמורים לנצח זה אומר שלרוב ננצח. אבל עם לרוב לא לוקחים אליפות. כדי לקחת אליפות בספרד צריך בין 90 ל100 נקודות.
כדי להגיע ל90 מותר לאבד נקודות ב8-12 משחקים (12 אם הכל תיקו, 8 אם הכל הפסדים)
כדי להגיע ל100 מותר לאבד ב5-7 משחקים (5 אם כמעט הכל הפסדים, 7 אם הכל תיקו)
אם זה מעניין מישהו אלה הם נקודות הזוכה בשנים האחרונות: 93, 93, 91, 94, 90, 100, 100, 96.

אנחנו רק בתחילת העונה, מתוך 8 משחקים איבדנו נקודות כבר ב4! וזה כשאנחנו עוד לפני 2 קלאסיקויים, ודרבי. סטטיסטית אנחנו בדרך ל19 ניצחונות העונה, ול67 נקודות.
אז נכון שכמובן שלא נמשיך במומנטום השלילי הזה לנצח, אבל ההפסד הזה חייב לעורר אותנו! עד היום נהנינו מהתירוצים של “מדובר באתלטיקו”, “תמיד קשה לנו בפיחואן ובסן ממס”, אבל עכשיו נגמרו התירוצים. 4 משחקים ללא כיבוש (4 וחצי אפילו) הגיע הזמן לחשוב התקפה.

לופטגי עד היום ברוב המשחקים עלה יחסית הגנתי וריאל הציגה משחק הגנה מצוין, אז הגיע הזמן לשינוי, בין אם בגישה או בהרכב. אנחנו חייבים למקסם את היכולת ההתקפית שלנו כי שם נמצאת הבעיה, ארבעה קשרים שאינם תורמים להתקפה זה אחלה פתרון כדי לעצור את הקישור הברסאי בשיאו כשאחד מהם צמוד למסי, זה מיותר נגד כל קישור אחר בספרד, ובטח ובטח כשאף אחד מהקשרים הוא לא קשר התקפי אלא 3 קשרי 50-50 (מישהו מדמיין בכלל לעלות עם 3 קשרים אחוריים או 3 קשרים התקפיים? צריך איזון בקישור).
בנוסף ראינו עד היום שהחוליה החלשה שלנו היא ההתקפה, 12 שערים ב8 משחקים זה בהחלט מדד מדאיג ביותר. אז הפתרון הוא להוסיף שחקני התקפה! בטח כשגם ככה תשחק יותר הגנתי כשנאצ’ו על חשבון מרסלו.

יש לי עוד תלונות טקטיות רבות ללופטגי, אך ברור לכולנו שהאשמים הם ההנהלה, שראתה שחקנים מצוינים עוזבים ולא הביאה תחליף הולם לאף אחד מהם.
באמת חבל, זה באמת מרגיש לי שאנחנו במרחק 2 רכישות מקבוצה שהייתה פייבוריטית לזכיה בכל התארים, ואם גם אחד מהם היה מגיע שנה שעברה אז אולי היה לנו עוד תואר אליפות בארון.
באופן כללי, אם שנה שעברה היינו תלויים ברונאלדו, אז מה ציפו שיקרה אחרי שעזב?

עוד שחקני התקפה? איך? כמעט בכל המשחקים אנחנו משחקים עם 3 שחקני התקפה, כאשר כל הציוותים האפשריים פחות או יותר נוסו (מריאנו לא שולב עם כולם אבל הוא לא המושיע). גם ככה ההגנה שלנו חשופה מאד בעקבות הקישור שמשחק גבוה, איך לדעתך זה ייראה עם שני קשרים? ואפילו אם הקישור ישחק נמוך בהרבה, אמצע של קרוס/מודריץ’+קסמירו זו בדיחה מול כל קבוצה רצינית. אתה מציע התאבדות.

לופטגי לא מאבד את הראש ולזכותו יאמר שהוא מתנסה לא מעט עם וריאציות וניסיונות שונים לפתרון. הדברים העיקריים שהוא נמנע מלנסות עד עכשיו ועולים לי בראש הם איבודי-צפון נוסח ההודעה של גב. הוא לא קוסם ואפילו לא זיזו. אם על זיזו אמרנו שהוציא מים מהסלע, לופטגי נשאר עם החצץ שאחרי השאיבה.

אורי אני מדבר על המשחק הנוכחי בו שיחקנו עם 2 שחקני התקפה ו4 קשרים שאף אחד מהם לא תוקף.
בוא נראה וריאציות נוספות רלוונטיות לאתמול:
לשחק 433, הרי מה שבקושי עובד עם 3 שחקני התקפה, המגנים הפותחים ואיסקו בקישור לא יעבוד ללא כל אלה ועם 2 שחקנים.
לשיק 442 קלאסי, עם 2 קיצוניים, 2 חלוצים ו2 קשרים.

אז סלח לי, אך לטעמי לפתוח מול אלבס עם 2 שחקני התקפה בלבד, ללא קשר תוקף אחד אפילו ועם מגן תוקף אחד בלבד (ומחליף) זו טעות.

שוב, לופטגי הוא האחרון להאשים במצב, אין לו המון אופציות. כמובן שאני חכם בדיעבד, אבל לטעמי יש דברים שקל לצפות להם. יש לך קבוצה שלא כבשה 3 וחצי משחקים כאשר ברובם שיחקה עם 3 שחקני התקפה, אז הפתרון הוא לא להוציא אחד מהם לטובת קשר שכל מה שהוא מוסיף זה אחזקה בכדור (שגם ככה אנחנו שבעים ממנה).

לא היה פה יום גדול של שוער נגדינו, וגם לא ביש מזל, פשוט לא הגענו למצבים.

אני לא אוהב את סבאיוס, זה לא סוד, הוא מרגיש לי גרסה פחות טובה של מה שיש לנו יותר מידי גם ככה בהרכב, 50-50 שלא עושה משהו מיוחד התקפית, רק שגם לא באמת יודע לעשות הגנה.
כמובן שהוא לא כזה גרוע, פשוט לא נחוץ.

מרגיש לי שהגישה בכדורגל היא שגולים זה אקסטרה למהלך המשחק. גול זה המטרה, בדיוק כמו לא לחטוף גול, במשחק הזה הרגיש לי שאנחנו מנסים לגנוב גול, ממש אתלטיקו 2014, רק שבמקום נוגחים מצוינים ואגרסיביות אנחנו לא מציעים כלום (רציתי לספר בדיחה על חופשיות או קרנות, אבל אפילו כאלה בקושי קיבלנו, אגב בשתיהן הפאנצ’ הוא ראמוס).

אתה נצמד למספרים שעל הדף/גרפיקה לפני המשחק במקום לתת לי שמות של מי היה אמור לשחק ולא ראה דשא. מריאנו? שיחק הרבה אתמול ולא עשה כלום. כנ"ל אסנסיו. מה עוד חסר לך? ואסקז במקום סבאיוס? ללופטגי אין כלים נוספים פרט לאלה שהשתמש בהם אתמול.

תחילת מה שכתבתי דיברתי בדיוק על מה אני מציע.
זה לא העניין רק של מי, אין לי תלונות למי ששיחק, עשו מה שיודעים ומה שאנחנו יודעים שהם נותנים. אבל בחיים לא הייתי עולה עם 4 קשרים שאף אחד מהם לא התקפי למשחק הזה.
מה הייתי עושה? 2 אופציות:

1. 433 רגיל, לא מפתיע. אסנסיו במקום סבאיוס.
  2. 442 קלאסי, משחק עם מודריץ וקרוס/קאסמירו בקישור כשבאגפים ואסקז ואסנסיו ולמעלה 2 חלוצים.

2 ההרכבים האלה התקפיים הרבה יותר, והוכחנו כבר שהם גם עובדים ועובדים טוב. אה ובשניהם יש לנו ניסיון.

אפשרות נוספת, אולי מנצל את העובדה שאין לנו מגנים וכבר מתרגל הרכב 3 בלמים, שעל הנייר מושלם בשבילינו. המערכים של ה3 בלמים נוסו בעבר אך אין בהם מספיק ניסיון, אבל קרבאחל ומרסלו לא נפצעו אתמול והיה אפשר לתרגל באימונים.

העניין היחיד בכל ההרכבים האלה (אולי למעט ה433) זה שזה אומר לא לקדש את הקישור. אבל שוב המטרה היא כדור ברשת ולא ברגל

ההתייחסות שלך היא כאילו משהו היה שונה באיזשהן דקות של המשחק, או כאילו היתה בעיה ספציפית בפתיחה. בפועל: מערך 2 זה לוקאס במקום סבאיוס ולא משם היתה מגיעה הישועה, ספק אם היה איזשהו הבדל בהתחשב בכושר הנוכחי של לוקאס. מערך 1 התקפי פחות מזה שעמד ברגע שאסנסיו נכנס במקום קסמירו. זה אגב נראה לי כמו ההרכב הכי התקפי שאנחנו יכולים להעמיד עם סבירות טקטית, וגם איתו לא עשינו שום דבר התקפי.

לגבי 3 בלמים - הלוגיקה שלך הפוכה לחלוטין. במערך כזה ההישענות ההתקפית על מגנים היא גדולה יותר ולא פחות. בלי מרסלו ודני לשחק שלושה בלמים זה מתכון בטוח לא להתקרב לשער. מה גם שלא ברור לי מי היה פותח בהרכב כזה (אם קסמירו בלם אין הבדל ממשי מההרכב שעלה אתמול. אם נאצ’ו בלם, מי בשמאל?). וזה עוד מבלי להתייחס לכך שזה מערך שאני לא זוכר את ריאל משחקת בו במשחק רציני.

אתה מסתכל על מערך כאסופת שמות בלבד, אך זה לא ככה בפועל. 442 עם לוקאס ואסנסיו באגפים זו צורת משחק אחרת לגמרי, זה הישענות על משהו אחר מהחזקת כדור.
אתחיל ואומר שההרכב אתמול לאורך רוב המשחק היה 442 “יהלום” (במרכאות כי סבאיוס לא באמת עשה את התפקיד של ראש היהלום), ההרכב שלי הוא הוצאה של קאסמירו וסבאיוס והכנסה של אסנסיו ולוקאס והעברת המשקל מהאמצע לאגפים. בעצם לוותר על החזקה בכדור שלא תביא לכלום נגד בונקר וניסיון להביא התקפות מהירות יותר עם מעבר מהיר יותר בין צדדים, וככה אגב פורצים בונקר.
להסתכל על השינוי בואסקז על חשבון סבאיוס בלבד זו פשוט הסתכלות לא נכונה.

לגבי ההרכב בסיום, מסכים אין הרבה שאפשר לעשות מבחינת שמות , אך אולי משהו בנוגע למערך עצמו?
אחד הדברים שכבר שנתיים אני טוען פה זה שקישור צריך איזון, קרוס ומודריץ מבחינתי הם אותו שחקן ובעצם נוצר מצב שהקישור שלנו מחזיק חוטף כדורים ומחזיק בהם, אבל זהו. סבאיוס הוא עוד שחקן שעושה בדיוק את זה (תיקון, הוא שונה, לא חוטף כדורים) ולכן על הנייר לא באמת אומר הרבה פה.
כן המצב טיפה חרא מבחינת פציעות, ולכן אין לנו איסקו להעלות כדי להפוך את הקישור שלנו לדומיננטי מבחינה התקפית, ואין לנו מגנים. אך בדיוק בגלל זה צריך שתהיה לנו PLAN B מבחינת הרכב.
איבדת את הקשר היוצר היחיד בסגל? בוא ננסה לבדוק איך האגפים שלנו.
אין לנו גם מגנים? בוא נבדוק אם יש עוד אופציות.
433 לפחות משאיר קבוצה התקפית עם סוג של משחק אגפים, 442 קלאסי גם יוצר קבוצה התקפית (אך עמידה הגנתית, מניסיון) עם משחק אגפים ממש חזק.
בפועל, הפתרון של לופטגי לעניין שאין משחק אגפים ואין קשר יוצר היה לחזק את הקישור בקשר לא יוצר ובכך להשאיר את כל הבעיות שלנו על כנן.

לגבי מערך 3 הבלמים. הכוונה שלי היא לנאצ’ו באמצע כאשר לוקאס על אגף ימין ואסנסיו על אגף שמאל. מסכים איתך זה לא אופטימלי אך זו אופציה שהייתי מעדיף על מערך 4 הקשרים האחוריים, אבל בוא לא נמקד את הדיון במערך שבין כה וכה אין לנו ניסיון בו ושמדובר באמת בהשערות ללא טיפת ביסוס.

בדיוק. זה נורא פשוט, הסגל לא מספיק טוב והבעיה היא לא בחתיכות של הפאזל אלא בפאזל עצמו - יש חלקים חסרים. אם עד העונה הביקורות על המאמנים היו סתם הוצאת קיטור, העונה הן כבר בגדר לטמון את הראש עמוק עמוק בחול.