NBA 18/19 :: עונת ההעברות החלה. לברון בלייקרס, לאנרד עובר בטרייד על דרוזן

איך קאזינס הסכים? הוא מקום שני מבחינת משחקי NBA בלי הופעה בפלייאוף מתוך השחקנים הפעילים (כספי אגב עם ראשון כרגע). הוא יודע שיש לו הזדמנות חד פעמית לזכות באליפות וזה בדיוק מה שהוא עושה. הולך לגולדן סטייט כדי לזכות באליפות קלה ואז הוא יחפש חוזה לטווח ארוך עם לא מעט כסף

לא רואה את ממפיס עושה פלייאוף גם העונה אז גם השנה סביר להניח שכספי יהיה מקום ראשון. לגבי קאזינס… מבחינת הגיונית, למה לא? הוא יקח אליפות, זה יופיע לו ברזומה, אחר כך יוכל לנסות לחפש חוזה עם הרבה כסף, והוא מסודר מכל הפרמטרים. אבל זה הורס את הרגש של המשחק, וחבל.

עם כמה שזה דוחה וחוסר התחרותיות בליגה ישאף אקספוננציאלית לאינסוף אם קאזינס יחזור לאחר הפציעה ליכולת שלו, עדיין ישנה כוכבית לגבי האם הוא יצליח להתגבר על פציעת אכילס באופן מלא, שכן 90% מאלו שעברו פציעה כזאת, גם אם הצליחו להשתקם ולהמשיך את הקריירה שלהם, לא חזרו לאותה היכולת מלפני הפציעה.
בנוסף, הליין-אפ הכי טוב של GS הוא עם גרין ב5 - גם הגנתית וגם התקפית, ואני מניח שקאזינס הולך לקבל את הדקות של מגי וזאזא לכל היותר, מה שגורם לי להניח שהוא סתם בא להעביר עונת התאוששות מהפציעה ולקחת טבעת על הדרך.

נותר לייחל למעבר של קאוואי ללייקרס שיציל את הNBA, למרות שנראה שזה הדבר האחרון שSA יסכימו לעשות.

עוד מעבר מאוד מאוד משונה בעיניי…
טוני פארקר ושארלוט, לא נשמע כמו התחלה של סיפור
אהבה.

סיפור טראגי מאוד שמגיע אלינו מארה"ב.
(לא ממש קשור לNBA, אבל עדיין חשוב).
טיילר האניקאט… כדורסלן אמריקאי, עם עבר ביורוליג עם חימקי ואנדולו, ואפילו הספיק להיבחר על ידי סקרמנטו קינגס בדראפט ב2011 מת לאחר חילופי יריות בינו לבין המשטרה המקומית. הסיבות לא ממש ברורות אבל זה מסתמן כמאין סוג של התמוטטות עצבים. יהי זכרו ברוך.

ושיחק גם בארץ בעירוני נס ציונה

טרייד: לנארד בטורונטו, דרוזן בדרך לסן אנטוניו.
שתי הקבוצות השלימו רשמית את עסקת הקיץ ב- NBA. הראפטורס יקבלו את אחד השחקנים הטובים בליגה וינסו להגיע רחוק יותר בפלייאוף השנה.
הספרס מצד שני מקבלים החזר יפה מאוד עבור שחקן שלא רצה לשחק יותר בסן אנטוניו.

כשניגשים לסכם את מצב השחקנים החופשיים ומצב ההעברות עד כה, צריך לקבוע על פי מה מחליטים האם להתייחס להעברה או לא. הרי אין את היכולת להתייחס לכולם. בפוסט להלן החלטתי לסכם את כל ההעברות שמתייחסות לשחקנים שהיה להם ממוצע מעל עשרים בנקודות/מעל 10 ריבאונדים/מעל 6 אסיסטים.

נתחיל בנקודות:
לא צריך להפתיע אף אחד שהמעבר המדובר ביותר הוא גם הפותח שלנו, לברון ג’יימס. לברון, ששמר על ממוצע מטורף של 27.2 נקודות במשך העונה שעברה, החליט שהוא נוטש את הקאבס, הקבוצה שסחב במשך ארבעת השנים האחרונות לגמר ואף זכה איתם פעם אחת. הוא החליט לעבור ללוס אנג’לס לייקרס על בסיס חוזה מטורף (אך לא הכי גבוהה, נדבר על כך בהמשך) של 154 מיליון שקל לארבעת השנים הבאות.

הבא שנתייחס אליו הוא כמובן דורנט, אך פה מדובר בחדשות מאוד לא מפתיעות. לברון החליט להישאר בגולדן סטייט. הוא חתם איתם לעוד שנתיים בסך של 30 מיליון שך לשנה, עם אפשרות לצאת בסוף העונה הזאת. יש מקום להוסיף שהשחקן ויתר על דיל של 161 מיליון לארבעת השנים הבאות.

הבא שחייבים להתייחס אליו, למרות הרצון העז לשכוח ממנו, הוא מלו. מלו החליט למצות את אפשרות השחקן שלו ולהישאר בOKC. מלו גרם לקצת בלגן לאחר שענה שאין סיכוי שיסכים לשאלה של עיתונאי לגבי האפשרות שיעבור להיות שחקן שישי בקבוצה. כרגע מדווח שOKC מנסים להעביר את מלו לקבוצה אחרת. כרגע יש מגעים עם ההיט ויוסטון.

לאחריו יש את חביבי, דווין וויד. כרגע אלה שני האפשרויות בשביל השחקן המדהים לשעבר הזה. הוא יכול להישאר במיאמי ולשחק עוד עונה או שתיים, לדחוק את הקץ מעט, או שהוא יכול לפרוש כבר עכשיו. וויד מצידו אמר שלא יחתום אצל אף אחד אחר חוץ ממיאמי, ואם לא הם, יפרוש. כרגע אין תגובה מצידו של פט ריילי וההיט.

ואחרון חביב יש את דירק נוביצקי. זקן השבט בן הארבעים נראה לפעמים כאחד שאין לו עוד מה להביא ויש לילות שהוא מפרפר מסביב לכמה צעירים. מדהים שבגילו הוא שחרר 21.2 נקודות למשחק. מצבו דומה מאוד לזה של וויד בכך שהוא לא יסכים לחתום באף קבוצה אחרת חוץ מהמאבס, למרות שבמקרה שלו יש דיבור רציני לגבי חוזה חדש. שימו לב: הוא הולך לחתום על חוזה חדש… בגיל 40!!!

נעבור הלאה לריבאונדים:
דוואיט האוורד הצטרף למאמץ הבניה מחדש של וושינגטון לאחר שנה סבירה בשארלוט שלא הצליחו לשמור את הביג-מן. וושינגטון, שמקווים שהשילוב של האוורד וג’ון וול יצור 1-2 פאנצ’ שיתמודד עם בוסטון (ואולי טורונטו), הציעו לו 10 מלש"ח למשך שנתיים. האוורד נפל בממוצעיו במשך השנים וסיים את עונת 17-18 עם ממוצע נקודות סביר של 17.4 נקודות למשחק, אך 12.1 ריבאונדים שהם הכי הרבה בליגה.

לאחריו יש את ה"נחש החדש", דמארקוס קאזינס, שהצטרף ללוחמים מאוקלנד וגרם להרבה אנשים להתעצבן עליו. קאזינס הסכים לחוזה על סך 5.2 מיליון לשנה. קאזינס סיים את עונת 17-18 עם ממוצעים של 21 נקודות ו11 ריבאונדים. על פי ESPN קאזינס לא קיבל הצעות רבות מעוד קבוצות בליגה בגלל התנהגויות בעייתיות במשך השנה החולפת, כך שהבחירה שלו להצטרף ללוחמים לא כה מפתיע כמו שהיה מלכתחילה.

הסנטר של הסיכותיים (הקליפרס), דיאנדרה ג’ורדן, החליט שהוא מסכים לחוזה עם דאלאס, למרות שפרטי החוזה לא פורסמו. להזכיר שג’ורדן הסכים לחוזה עם דאלאס לפני שנתיים, אך ביטל בשניה האחרונה לאחר שהכוכב של הקליפרס, בלייק גריפין, שכנע אותו לנסות שנה נוספת בקבוצה. אך לאחר שקריס פול עבר ליוסטון, וגריפין עבר לדטרויט, דיאנדרה ברח מהקבוצה המקוללת.

ונסיים באסיסטים:
כריס פול חתם לעוד 4 שנים ברוקטס. אין כאן הפתעה, שהרי הוא שיחק טוב שם והם הצליחו להגיע לגמר המערב. פול אמר שהוא מקווה שיצליחו להביא עוד כוח אדם שיצליח להתגבר על הלוחמים, מה שנראה כמו חלום בהקיץ, וכנראה שלא יצא לפועל, לפחות העונה. החוזה שלו מוערך בכ160 מלש"ח לארבעת השנים הקרובות והוא החוזה היקר ביותר שנחתם השנה עד כה. הוא סיים בממוצע של 18.7 נקודות ו9.8 אסיסטים את עונת 18-19.

רג’ון רונדו הצטרף למלך בלוס אנג’לס וכנראה יהיה פוינט פותח כשמאחוריו יהיו לונזו ואייזאה. הוא חתם עם הנחליים חוזה בשווי 9 מלש"ח לשנה אחת. רונדו נותן לנחליים כוח מוכח בעמדת הפוינט, הוא שחקן ותיק עם יכולות מוכחות. הוא אף עזר לפליקנס להגיע לסיבוב השני של הפליאוף בעונה הקודמת. ישנם הרבה קולות שטוענים שהוא שם מפוצץ אך לא תורם כלום באמת, אני חולק. רונדו סיים את עונה 17-18 עם 10.5 נקודות ו8.5 אסיסטים למשחק.
ואחרון חביב הוא לברון עם 7.2 אסיסטים למשחק. דיברנו עליו (כאן ובכל העולם) מספיק. צריך להוסיף שהפורוורד הבא ברשימת האסיסטים הוא טייריק אוונס עם 5 אסיסטים.

הולך להיות מעניין מאוד בעונה הזאת. לברון במערב. קוואי במזרח. בוסטון עם קבוצה מעניינת שמקבלת חזרה שני אולסטארים שישתלבו עם הצעירים המבטיחים שלהם. הולך להיות כיף.

אייזאה עבר לדנבר.

וואו! נכון! איך פספסתי את זה?

מי זה אייזאה? שנה וחצי טובות והוא הפך לאולסטאר. חכו, אצלי הוא אוברייטד קלאסי.

@Yaakov אחלה סקירה! תענוג.

אני בוער מזעם על הטרייד. כאוהד הבפרס אני מתחיל לחשוד בקודש הקדשים - פופ. כן, קוואי לא רוצה להמשיך, אז זו סיבה לבית זונות שכזה?

קוואי ודני גרין תמורת דרוזן, פולטל ובחירת דראפט, שמו שמיים!

עונה קשה מצפה לי, פאו גאסול על חוזה גבוה לא יכול לשחק מעל 20 דקות בהגנה שגם ככה כבר לא משהו, רודי גיי ודרוזן המאוסים בקבוצה שלי. הירו בול רק גרוע. באסה של החיים, עונת בנייה? עונת ריסוק…

איזה טרייד יותר טוב יכלו למצוא? לקוואי נשארה רק עונה אחת בחוזה, וכולם מניחים שהוא רוצה ללייקרס. בלוס אנג’לס יכולים להמתין שנה עם הטרייד כדי לא לחלק מתנות ליריבה ישירה (למרות שבמקרה ג’ורג’ הם התבאסו), ואין הרבה קבוצות שהיו שמחות להיפטר מנכסים כבדים בשביל עונת קוואי אחת, בוודאי אחרי שלא שיחק כמעט עונה שלמה.

לדעתי, הראפטורס דווקא הפסידו מהעסקה הזאת הרבה יותר. הם ישנו את כל הכימיה הקבוצתית שלהם + ויתור על הfranchise player שלהם בשביל שחקן ששיחק רק תשעה משחקים בעונה הקודמת, מפלצתי ככל שיהיה, ולא מופרך שתהיה תקופת התאקלמות לא קצרה בטורנטו(לקאוואי בפרט בגלל הפציעה, המחסור במשחקים והכניסה לקבוצה החדשה, ולכל הרוסטר ככלל על הסתגלות למשחק שונה לחלוטין תחת מאמן חדש ועם franchise player חדש), ובהתחשב בזה שקאוואי כנראה על הטיסה הראשונה ללוס אנג’לס כשהעונה תיגמר ובזה שהאליפות כבר באוקלנד ולא תגיע לטורונטו השנה, אני לא רואה מה טורונטו הרוויחו מזה. כנראה ממש נמאס להם מדרוזן ומאמינים שיצליחו לפתות את קאוואי, שציין שהוא רוצה לשחק בLA, להמשיך אצלם, למרות שלפי כמה דיווחים(לא יודע עד כמה אמינים) הוא שוקל לא לשחק כל העונה בכלל כי הוא לא מרוצה מהיעד אליו הגיע.
לא סתם כל קבוצות הליגה נמנעו מהעסקה הזאת לחלוטין, וגם הקבוצות מLA, אצלן ככל הנראה הוא היה חותם long term, ויתרו כי הספרס החליטו לדרוש קבוצה שלמה מהן פחות או יותר. בכל מקרה, קאוואי היה מחוץ לדלת השנה עבור טרייד כלשהו או שנה הבאה בחינם.

תראה, זה עובד בפוטבול ופחות בכדורסל. כמו שכל הליגה רוצה את קוואי כי הוא לא רוצה את הספרס, כך הספרס יכולים ‘טכנית’ לא להסכים לשום עסקה ולייבש אותו עונה שלמה. זה לא שווה להם אך אין זה אומר שאין להם שום כושר מיקוח.

אין לי מושג מה טורנטו הרוויחה, מן הסתם בונים על ניק נורס שישכנע את קוואי לחתום חוזה מקסימום בהינתן והוא יחזור העונה ליכולת שלו טרם הפציעה. לא יחזור ישוחרר לטבע - win win situation. דווין קייסי הוא מאמן רע או בינוני שלא הצליח להגיע כמעט לתקרה של השחקנים וגם כשהגיע שחקניו בתדירות עשו במכנסיים מול קליבלנד. טורנטו היא קבוצה עם הרבה רוח אבל חלולה מבפנים. בנייה לא מאוזנת ושחקנים אוברייטדס. דרוזן ספק נקודות אבל שחקן hero ball ראש בקיר שממאיס עלי את המשחק, קייל לאורי עוד שחקן שימיו הרעים עולים בפער על הימיו הטובים אם יש כאלו בכלל, ובקיצור - טורנטו זו מיטה חולה שהחלה בניקיון אורוות. התפוח הרקוב הראשון נבעט.

אבל למה הספרס צריכים שחקן אוברייטד על חוזה של 27M על ארבע שנים?? וואלה יש עסקאות טובות יותר. גם הסצנה ההזויה של שחרור רודי גיי והחתמתו מחדש על חוזה גבוה יותר… שחקנים כל כך שנואים עלי. כל כך בינוניים…

מרגיש לי מאוד הדווקא. פופ כמו ביליצ’ק ידפוק את עצמו העיקר כדי לדפוק את החבר’ה המחפשים מקום אחר לעשות כסף. זה נראה לא מתאים לאישיות אבל פראייר הוא לא.

האמת שאני חושב שקייסי הוציא מהקבוצה שלו את המקסימום כמעט בכל שנה שאימן שם, בדיוק בגלל מה שאמרת לגבי השחקנים שהיו לרשותו(לאורי מבחינתי ה"סופרסטאר" הכי מביך שראיתי בNBA ודרוזן שחקן גדול שהיה ענק אם היה משחק בשנות ה90 או מצליח לפתח זריקה סבירה מה3), ושהם היו הקבוצה הטובה במזרח בחלק גדול מ3 השנים האחרונות אם שוכחים מהGOAT בפלייאוף מוד. מניח שלא ניתן לנקות אותו מהאשמה בבניית הקבוצה, אבל באמת שהוא הגיע קרוב למיצוי חומר השחקנים שהיה לו.
לגבי הרצון של סאן אנטוניו לקחת את דרוזן, אני מניח שהם דגלו בtake what you can get, כי כל קבוצה שהיה לה מה להציע להם סגרה בפניהם את הדלת ולפחות השיגו בסוף שחקן top 25 בליגה. מסכים שזה לא אידיאלי עבור שחקן top 3, או אפילו top 2, אם יחזור לכושרו מלפני הפציעה ולשיפור המגמתי המטורף שעשה התקפית בכל עונה, אבל באמת שאני לא רואה סיכוי שאיזושהי קבוצה הייתה מוותרת על סופרסטאר בשביל קאוואי שמגיע לשנה.

אגב, לגבי רודי גיי - מסכים לחלוטין. פשוט מיותר.

מתוך כל מה שיכלו לקבל דרוזן היה הכי טוב בהרבה. חוץ מזה שהוא חתום לעוד כמה שנים שזה פרט חשוב, הוא גם פעמים אולסטאר, הגיע לקבוצת האול אן בי איי השניה שנה שעברה וגם הוא שחקן מושלם עבור פופוביץ’. 27 מיליון לעונה עבור שחקן כוכב זה גם לא כזה הרבה.

הנה הקיץ הזה ממשיך להשתגע.

דניס שרודר עובר לokc תמורת כרמלו ובחירץ דראפט. לא מצליח למצוא הגיון בטרייד הזה, מישהו יכול לתת קמצוץ היגיון כאן לכל הפחות לאחד הצדדים?

למה? למה זה חשוב אם הוא שחקן בינוני? הפוך זה תוקע אות הספרס יותר.

להיפטר מכרמלו…

לאוקלהומה זה פשוט, רצו להיפטר המחוזה של קרמלו והצליחו להתחזק עם שרודר. לאטלטה זה מעלה כי הם יגיעו להסכם על פיצוי כלכלי קטן וישחררו את כרמלו כדי שיכול לחתום איפה שבא לו (אומרים שיוסטון מעוניינת) וכך הם נפטרו משרודר כמו שהם רצו וממשיכים את הבנייה מחדש שלהם עם עוד בחירת דראפט.

אבל למה שרודר? העמדה הכי סגורה בokc, הרכז שלא נח לרגע. מה יש להם לאוקלהומה עם נכס חסר תועלת? ואיך דניס שרודר מוכן לבוא לסיטואציה מרכז פותח לרכז מחליף הכי חסר משמעות המחמם את הספסל יותר מדקות המשחק? הרי ברור (לי בכל אופן) שווסטברוק לא הולך לשחק פחות יתהפך העולם.

זה נכס ששווה לאוקלהומה אבל זה לא מריח כמו בנייה. לא אתפלא אם הוא יועבר בטרייד אחר.

כמו כן, לא ברור לי מה הרוויחה אטלנטה, מה רע בשרודר כרכז? הוא בטח לא הבעיה של אטלנטה…

אוקלהומה הייתה מסכימה לטרייד על כרמלו גם אם היו מציעים לה צב. המשכורת שלו מוגזמת, והייתה אחד הגורמים העיקריים למס המותרות חסר התקדים שלה. הת’אנדר עם כרמלו היו צריכים לשלם העונה כרבע מיליארד דולר על משכורות בלבד, בלי שום סיכוי לאליפות ואפילו לא לגמר אזורי. שרודר הוא לפחות נכס צעיר, שבמקרה הגרוע ביותר יוכלו להעביר תמורת צב אמיתי שעולה דולר בשנה, או עבור שחקן שייתן להם ערך היכן שהם צריכים (4).

לגבי שרודר עצמו, מה זה “מוכן”? מי שואל אותו? אייזאה היה מוכן לעבור לקליבלנד מבוסטון? קוואי מאוהב בקנדה? כשיגמר לו החוזה תהיה לו זכות בחירה, עד אז הוא עובר לסוחר.