P$G - זה סופו של כל פרוייקט גלאקטיקוס

הפייבוריטית לפי סוכנויות ההימורים לזכייה בליגת האלופות הודחה שוב מליגת האלופות והפעם כמו בשנה הקודמת בשלב שמינית הגמר.

לפני כן? רבע, רבע, רבע, רבע…

מה ההסבר שלכם לכישלון המתמשך של המועדון בליגת האלופות?

שילוב של הגרלות רעות וליגה חלשה שגורמת להם להיראות הרבה יותר טובים ממה שהם באמת.

ולמה באיירן מצליחה לשרוד כשגביע/צלחת האליפות שלה מונח ביד כבר בינואר?

אני חושב שבאיזשהו מקום זה פוגע גם בבאיירן, התואר האחרון שלה היה כשהטופ 4 בגרמניה היו הרבה יותר איכותיות. בשתי ההדחות האחרונות שלה מול אתלטיקו וריאל היא הגיעה לא הכי חדה למשחק הראשון. בכל מקרה, בין איך שבאיירן נראית בהדחות שלה לבין איך שפריס נראית יש מרחק של שמיים וארץ אז אני לא מתיימר להגיד שליגה חלשה זה כל הסיפור.

מה שהזוי כאן זה שלא נראה שפריס מצליחה בכלל להפנים משהו מההדחות האלו, הסגל עבר שינויים אבל בגדול יש שם שלד שרץ כבר שנתיים-שלוש, ואין איזה שינוי ניכר לעין. הייתי מוכן להאשים את המזל הרע שלהם אם היו מודחים אחרי שהם שכבו על השער שלי ריאל אחוז ניכר מהמשחק. זה לא היה קרוב אפילו.

לא אמרתי שליגה חלשה זו סיבה להדחה, אלא סיבה לאכזבה. זו לא אותה טענה. אני פשוט טוען שהם לא מספיק טובים ולא מדובר באנדר אצ’יברים.

כמה קבוצות אתה מכיר שישכבו על השער של ריאל מדריד בשמינית גמר ליגת האלופות?

להתעלם מההגרלה הקשה בשנתיים האחרונות של פריז זה לא רציני. כמעט כל קבוצה אחרת הייתה מודחת בהגרלות כאלה בדיוק כמוהם, אז בגלל שיצא להן משהו אחר הן מוצלחות יותר?

אני חושב דווקא שמדובר באיש על הקווים. אוני אמארי מתאים לסביליה שרוצה את הליגה האירופית. אני מופתע שהוא המשיך שם אחרי הכישלון בעונה שעברה וצורת ההדחה נגד בארסה, זה יותר חמור לדעתי מאיבוד האליפות למונאקו, ואם הוא ימשיך בעונה הבאה אז הפרוייקט יירד לטימיון. החילוף שלו בברנבאו היה יוצא דופן בקטע רע - הויתור על קאבני דווקא כשפאריס כן במשחק, הוא לא שיתף את די-מאריה ולו לדקה אחת. הוא חסר כריזמה. אני לא זוכר מקרה כזה עם סגל מטורף לעומת מאמן כל-כך חלש חוץ מריאל מדריד של קיירוש, והסגל של אמארי מאוזן הרבה יותר. לניימאר יש מעמד שהוא מעל המועדון אבל זו כבר הנחתה מלמעלה בהתאם לתג המחיר והליטופים מהנשיא ועוד ועוד ועוד.

יש הרבה שרואים נק’ דמיון בין פאריס סן-ז’רמן למנצ’סטר סיטי, שגם כן לא עשתה הרבה באירופה והייתה חסרת אונים בבית המוות. זה משתפר כאשר מגיע מאמן גדול.

התוצאה הסופית היא הדבר הכי חשוב אבל מסתכלים על עוד דברים. פאריס יכלה לקבל שלישייה אתמול. הם עלו למשחק בלי אמונה. גם אם ניימאר פצוע זה לא סוף העולם.

אני חושב שבנוסף למאמן, היעדר שיטה וכו׳ יש הרגשה של מנטאליות רעועה. כל שחקני ההתקפה הנוצצים לא עשו משהו שיכול “להדליק” או לדרבן את שאר הקבוצה. אפילו דני אלבס, שידוע בטירוף שלו במשחקים מהסוג הזה, נראה כאילו הוא נדבק בחוסר המוטיבציה של השחקנים סביבו. ממש כאילו ההרגשה אחרי הפסד כזה השחקנים האלה אומרים לעצמם “יאללה כוסעמק אני בחופש עכשיו”.

ציפיתי מהם להרבה יותר השתדלות ומלחמה מהדקה הראשונה. כשבארסה, ריאל, באיירן או אפילו אתלטיקו היו צריכות להפוך תוצאת פיגור, גם אם הן לא הצליחו להבקיע, הן היו יושבו על השער מהדקה הראשונה ולא מרפות. היעדר הטירוף בפסז׳ היה מאוד ניכר ביחס לרצון המדובר של המועדון להיות שם דבר באירופה.

כסף לא בהכרח קונה מחוייבות.

כל הקבוצות מחוץ למדריד נכשלו בליגת האלופות בארבע השנים האחרונות, מי יותר ומי פחות. יותר כיף לשמוח לאידה של פס"ז אבל היא לא נכשלת יותר מכל האנגליות, למשל.

פס"ז קבוצה טובה והיא תשוב להיות בין הפייבורטיות גם בעונה הבאה. בלי קשר לכך הטענות על הליגה החלשה, העדר הניסיון, המאמן שהוא בובה וכו’ - נכונים. אבל בסבירות טובה הם לא היו זוכים בליגת האלופות גם עם תנאים טובים יותר.

זה גם לא נכון בעיניי להתייחס לכל השנים האחרונות כמקשה אחת. הקבוצה הנוכחית עם אמבפה וניימאר היא לא הקבוצה של זלאטן. בעבר הם לא היו בטופ העולמי גם מבחינת השמות על הנייר.

שנה עברה והדחה נוספת נולדה. מה היה חסר לדעתכם?

אני באמת חושב שאחת הבעיות של פריס זה מרקיניוס ובעיקר תיאגו סילבה. עם כל הכבוד לאחרון, הוא פשוט לא אותו שחקן מאז מילאן. איכשהו, כמעט בכל ההפסדים של פסז, אני זוכר משהו אצלו שאם היה עושה אחרת, הגול היה נמנע. בגומלין לדוגמא, קהראר מסר כדור לא טוב, אבל משום מה לוקאקו היה עירני וסילבה לא- זה קורה לו לא מעט והאשמה, מבחינתי, היא נטו עליו. הוא סוג של לוזר, כמו דויד לואיז רק בפחות(ואהבתי אותו פעם אבל זה לא זה). בנוגע למרקיניוס, לא יודע אבל אף פעם לא התלהבתי ממנו. אני לא אומר בהכרח שהם הבעיה העיקרית אבל הם אלו שתמיד היו בכל ההדחות של פריס, ככה שזה יוצר הגיון מבחינתי לחשוב עליהם כעל פאקטור דיי משמעותי בהדחות הללו (ולראייה, סילבה בהחלט היה צריך להיות עירני).

צדק, הברזילאי המפונק ואמבפה גירשו את טוכל מצרפת. עכשיו הם יצפו בו בגמר ליגת האלופות.

גמר ליגת האלופות שני רצוף לטוכל עם שתי קבוצות שונות. לא יודע כמה אנשים חשבו שהוא יצליח להגיע לגמר שהוא הגיע באמצע העונה לצלסי. איזה כיף!

תמיד כיף לראות את הפרויקט הקטארי כושל כל שנה מחדש במאני טיים.

צדק בעיקר לטוכל, שקיבל קבוצה ולא אוסף של מותגים מפונקים. יהיה מעניין לראות אותו בעונה מלאה + קיץ לתכנון.

כמה שאני שמח לראות שצדקתי כל השנים האלה, ניימאר היה בעיקר מותג של נייק שניהלו לו את הקריירה. עכשיו הקריירה שלו גמורה, פומה אימצה אותו, וזה די ברור לאן הרוח נושבת.

מאוד מקווה שהרוח לא נושבת לכיוון ברצלונה.
הדיווחים שלאפורטה רוצה להחזיר אותו מתרבים.
אני מקווה שגם אם הם נכונים, פריז תשים ברקס למהלך.

לנושא התרד,
לא הבנתי למה פסז זה בלון שסופו להתפוצץ יותר מצ’לסי וסיטי שהתחילו בדיוק כמוה (ורק עשו את זה גרוע יותר ולא הגיעו לשלבים האלה בצמפיונס) והיום הן קבוצות צמרת אירופאיות לגיטימיות?

אני לא מחבב את פסז בלשון המעטה ועדיין חושב שהם עושים צעדים לגיטימיים כדי להתברג בצמרת האירופאית ועוד כמה שנים הם יהיו כמו סיטי וצ’לסי.

מסכים עם המסר הכללי, אך הליגה שבה פסז’ נמצאת מטילה צל מסויים על הפוטנציאל שלה. להפוך להיות שם דבר בליגה אנגלית בה התחרות מתמדת זה דבר אחד. החברה של פסז’ משחקים מול יריבות רציניות רק בצ’מפיונס וזו אופרה שונה קצת.

https://twitter.com/GFFN/status/1399815656032411650

פוטצינו רוצה לברוח אבל פה יספרו לי שאני מגזים נגד פסז…

קומאן תלמד! :slight_smile:

פסז משחקת בישראל, כסגנית האלופה

הרכבים:
ליל: לאו ז’ארדים, טיאגו ז’אלו, ז’וזה פונטה, סוון בוטמן, ריינילדו מנדאבה, לואיז אראוז’ו, בנז’מן אנדרה, שקה, ג’ונתן במבה, ג’ונתן דייויד, בוראק יילמאז.

פריז סן ז’רמן: קיילור נבאס, אשרף חכימי, תילו קהרר, פרסנל קימפמבה, עבדו דיאלו, אנדר הררה, דנילו, ג’וניור דינה אבימבה, יוליאן דראקסלר, ארנו קלימואנדו, מאורו איקרדי.

ליל זכתה בתואר
https://m.ynet.co.il/articles/h1qq5w7jy

איזה מזל שהצלנו את הכדורגל מפלורנטינו והסופר ליג שלו!

“How can PSG give Neymar €30M per season, while paying €60M for Hakimi and €75M in pre-tax wages to Messi, Donnarumma, Wijnaldum, and Ramos, and even think about re-signing Mbappe in the same year it’s expected to lose €204M in revenue? UEFA, just end the charade.”

https://twitter.com/sportscaddy/status/1423728311453290497

אז קבוצות אחרות היו עושות מה שהן רוצות ולא פריז וסיטי. מי ישמע איזה צדק היית משיג. אין שיוויון כל עוד אין רגולציה. אידאלית אתה משיג שיוויון כשיש ארגון צד שלישי ששומר על האינטרסים של כולם. בפועל אופ"א הוא ארגון מושחת שעושה איפה ואיפה. רוצה לכעוס על המעבר של מסי? האשם הראשון הוא ברתומאו. הפעם אם זו לא הייתה פריז זו הייתה צ’לסי. המעבר הזה הוא לא תוצר ישיר של ה"קפיטליזם הרע", אלא תוצר ישיר של התנהלות קיקיונית. חבל שהסוסיוס התעוררו אחרי נקודת האל חזור כדי להדיח את הנוכל.

אפשר לכעוס על הפערים בין הקבוצות, אבל אני רואה את הפרוייקטים הגרמנים ואני מבין שהקבוצות הספרדיות והאיטלקיות יכלו גם אחרת. קל מידי לכעוס על פריז וסיטי שהפיירפליי עובר לידן, אבל זה נראה לי הזוי לדבר על זה כאילו לא מדובר במועדונים עם ההכנסות הגדולות בעולם.

ברצלונה עושה בשכל שהיא עושה בדק בית ומתנהלת בהתאם. אנחנו נצטרך להתרגל לזה.