Pretemporada 2019 :: סוגרים את ההכנה עם הפסד בפנדלים ברומא

אמנם יש עוד למעלה מחודש עד למשחק הרשמי הראשון, מחזור פתיחת הליגה מול סלטה ויגו בבלאידוס, אבל מרגש לראות את החבר’ה חוזרים לעבוד, זה בהחלט מתקרב. אחרי עשרה ימים של אימוני כושר מפרכים עם יורשו של אנטוניו פינטוס, כשזינדין זידאן חזר לאחרונה למונטריאול ושוב לקח פיקוד - מגיע משחק הכנה ראשון: הלילה ב-03:00 - ריאל מדריד נגד באיירן מינכן בטורניר גביע האלופות ביוסטון, 50 שנה בדיוק לאחר שניל ארמסטרונג נחת על הירח.

גולת הכותרת היא כמובן הופעת הבכורה הלא רשמית של אדן הזאר שסיפר אתמול עד כמה הוא לא יכול לחכות שהעונה תתחיל ורוצה להרשים ולעמוד בציפיות, ובדיוק כמו לואיס פיגו, הוא ישחק לראשונה במדים הלבנים (עם הזהב) נגד באיירן מינכן. הנה כל הופעות הבכורה של הגלאקטיקוס, אגב, מזידאן דרך בקהאם ועד בייל.

בטריו ההתקפי ישחק גם כן קארים בנזמה כשכרגע ההערכות ב-AS, במה שלא אומר יותר מדי, הן שמרקו אסנסיו ישתלט על העמדה בצד ימן. זה משחק שכולם ישחקו בו, גם הילדים רודריגו וקובו, גם גארת’ בייל שמוגדר כאניגמה. איסקו אמור לפתוח באמצע עם קרוס ומודריץ’ במערך נטול קשר אחורי משום שקאסמירו בחופשה וכך גם ואלוורדה וסבאיוס, והפצוע היחיד הוא ברהים דיאס. לאור מרכז השדה הדל, ריאל תעזר בשני שחקנים צעירים מהקסטיליה - סאונה ופידאלגו.

באיירן מינכן מצידה, הדאבליסטית הגאה, לא הצליחה לצרף שחקני התקפה בכירים בקיץ ביום שאחרי אריאן רובן ופרנק ריברי, והיא סופגת ביקורות רבות מהתקשורת, ולא רק. הגרמנים נכנעו 2:1 לארסנל לא מזמן. פאברד צפוי לשחק, בעוד לוקאס הרנדס, שחקן הרכש היקר בהיסטוריה - פצוע. קצת על משחקי הידידות הקודמים נגד באיירן - לחצו כאן.

מה הלו"ז? הקבוצה כבר ניצלה את הזמן במונטריאול ועברה ליוסטון שם יתקיים המשחק. בעוד שלושה ימים היא תשחק נגד ארסנל, וב-27/7 יתקיים הדרבי הראשון של מדריד על אדמת ארה"ב. ב-30 ביולי תשחק ריאל בטורניר מינכן ותפגוש את טוטנהאם בחצי הגמר והיריבה הבאה תהיה שוב באיירן או פנרבחצ’ה, כבר למחרת. הפעם, בעיקר בגלל השיפוצים - גביע הברנבאו יידחה לחורף.

מתלבט האם להישאר ער כדי לראות את המשחק המיותר הזה. בסופו של דבר כמו כל משחקי ההכנה הוא יהיה משעמם ויהיו יותר מדיי חילופים מכדי שזה ידמה משחק כדורגל אמיתי.

השאלה העיקרית מבחינתי היא מה זידאן חושב מבחינה טאקטית, ולקבל הצצה לקראת מה צפוי לנו העונה. באיזה מערך נשחק ובאיזה סגנון. לי היתה הרגשה שנשחק עם 2 שחקני קישור ושני חלוצים במקום שלישיית קישור וחלוץ אחד, אך זה שלא ניסינו להביא את אנדומבלה ערער לי את ההרגשה הזאת.

מאוד מקווה לראות שינוי מערך. ה433 כבר משעמם אותי אישית. למרות שעל הנייר הוא מושלם לכאורה, אנחנו לא מספיק התקפיים איתו וחשופים למתפרצות מנגד.

נקודה נוספת היא גארת’ בייל. אם הוא לא יקבל דקות זה יהיה סיפור רציני. ואם הוא יקבל, וככל הנראה הוא יקבל, מעניין יהיה לראות את הגישה שלו, האם הוא נלחם ומראה נכונות או שהוא משדר חוסר עניין ואכפתיות.

איפה ויני ישחק? האם חרושת השמועות על כך שהוא יעבור לימין אכן נכונות או שזו סתם המצאה של התקשורת? אם זה מה שזידאן מתכנן העונה אני בטוח שגם הוא ירצה לראות איך הברזילאי נראה באגף ימין. אם הוא ישחק כמחליף להזאר באגף השמאלי ככל הנראה זו המצאה של התקשורת.

את הטריקים של קובו באימונים כולנו ראינו, אבל השאלה היא איך הוא במשחק אמיתי מול קבוצה אמיתית.

איסקו ומרסלו שאיבדו 11 קילוגרמים מיותרים במשותף הקיץ ורוצים להוכיח שהם לא אחרי שיאם. יהיה מעניין לראות את הגישה של שניהם, האם הם ימשיכו את הגישה הזחוחה מהעונה שעברה או שיוכיחו מוטיבציה. הייתי מוסיף גם את אסנסיו, אבל אצלו זה יום אבל יום בסל בכל מקרה.

לינקים, מישהו ? לא מצליח למצוא.

מחצית ראשונה:
בנזמה היה השחקן הכי טוב שלנו. היה בכל מקום בשליש האחרון של המגרש ונדמה כאילו הוא ממשיך בדיוק מאיפה שהפסיק בסיום העונה שעברה. הגיע למספר מצבים שאותם לא הצליח לסיים אבל זה נראה בסך הכל חלודה.

עוד שחקנים שממשיכים בדיוק מאיפה שהפסיקו הם איסקו ואסנסיו. הראשון פשוט לא קיים, והשני עושה בעיקר פעולות למלמיות. אני מאיסקו כבר לא מצפה מזמן, מאסנסיו אני מוצא עצמי עדיין מאוכזב.

הזאר לא מתואם עם השחקנים מסביבו ושיתוף הפעולה עם מרסלו פשוט מזעזע. עם בנזמה הוא נראה יותר טוב ועדיין - ניכר כי זה המשחק הראשון שלו איתנו. הוא ובנזמה מושכים אליהם שחקנים ומפרקים את ההגנה.

החסרון של קסמירו, או כל קשר אגרסיבי אחר במרכז המגרש מאוד מורגש. קרוס רך מתמיד ומודריץ’ לא מראה סימני האטה בקצב הירידה ביכולת.

ההגנה עדיין מבולגנת כמו תמיד. באיירן הייתה גרועה התקפית ועדיין מצאה את עצמה במצב להבקיע מס’ פעמים. קומאן עושה בית ספר לקרבחאל באגף, ומשם מגיעים כל הצרות שלנו. ראמוס ווראן משלימים זה את זה ועדיין מדיי פעם מפשלים, שום דבר חדש. דווקא מרסלו הוא זה שנראה לא רע בינתיים ומזכיר את המרסלו שאנחנו אוהבים.

מרגש אותי לראות את שלישיית הסילונים המוכשרים בהתקפה (ויניסיוס, קובו ורודריגו. יוביץ’ עדיין בשוק)

אם זידאן ייתן להם דקות ויהיה הוגן, הבלופים של איסקו ואסנסיו (ואולי בנזמה) יחשפו ואלו יידחקו הצידה.

בעודי כותב, לבנדובסקי כבש את השני. זה עדיין מה שחסר לנו, אחרי אינסוף החמצות של בנזמה ואחת של ויניסיוס רק היום. נקווה שיוביץ’ יתחיל להפשיר.

אין כדורגל במחצית הזאת. אני משער לעצמי שסאונה, מנדי רודריגו וקובו לא שמעו אחד על השני עד תחילת העונה הנוכחית. אפשר לראות איכויות אצל שחקנים מסוימים (לא אצל מנדי בכל אופן) אבל כקבוצה הם לא מצליחים לשחק.

איסקו, אסנסיו ולוקאס - לכל המרבה במחיר.
קובו עילוי לא נורמלי, ולרודריגו יש מה שאין בנתיים לויניסיוס - תאכלס.

סיכום המחצית השניה לטובת אלו שלקחו את ההחלטה ההגיונית יותר והלכו לישון:
לא היה כדורגל. ההרכב במחצית השניה היה קיילור, לוקאס וסקז, נאצ’ו, דה לה פואנטה, מנדי, סאונה, חאבי הרננדז, קובו, רודריגו, ויני ויוביץ’.

כשלעצמם, רודריגו קובו וויני עשו פה ושם מהלכים יפים. רודריגו פתח באגף הימני אבל למעשה אפשר היה לראות אותו המון גם באמצע. קובו שיחק את העמדה של קרוס, ובלט בדיוק שלו במסירות ובמהלכים. אפשר לראות שהוא לא שחקן רגיל בכל נגיעה שלו. ויני היה חלש יחסית אבל עדיין עשה פעולה וחצי יפה. שיחק באגף שמאל כמובן, ולא באגף ימין.

מנדי היה גרוע כמו יוביץ’ שלא הורגש.

בייל לא קיבל דקת משחק אחת.

בסך הכל משחק אימון עם שחקנים שלא מכירים זה את זה, לא נורא.

אמנם משחק הכנה, אבל לא מבין את זידאן. מה הוא ציפה שיקרה אחרי החלפה של קבוצה שלמה בשחקנים שמעולם לא שיחקו זה עם זה?

קובו הראה מעט מהיכולות שלו. עם זאת, צריך להיזהר מלצפות ממנו שמחר יוביל אותנו. הוא כולה בן 18 ויש לו עוד הרבה לאן להתפתח. מקצועית ובעיקר מנטלית. זה שלב מאוד עדין. יש באזז סביבו שיכול להזיק לו.
בכלל, כדי להתרשם מכישרונות כמוהו וכמו רודריגו (איזה גול!) כדאי היה לתת להם לשחק קצת עם שחקנים שרגילים לשחק יחד ולעשות את החילופים בהדרגה.

כמעט בכל משחק טרום עונה, גם מול קבוצות ענק המחצית השניה היא חילוף של כל שחקני ההרכב במחליפים.
מה זידאן ציפה? לתת דקות לכל החבר’ה שהגיעו ליוסטון בשביל השתפשפות…

עוד לא ראיתי את המשחק אז לא אגיב עליו בנתיים.

מסכים, הוא רצה לתת לכולם לשחק. מקווה שבמשחק הבא נראה הרכבים יותר מאוזנים- לא רק שהוא זרק את כל הילדודס יחד, הוא תקע אותם עם הקשרים המילואמניקים מקסטיליה.

לא ציפיתי למשחק מתואם ומאורגן, ציפיתי לניצוצות - והיו. רודריגו, שמבחינתי קצת נדחק הצידה עם ההייפ מקובו וויניסיוס, מאוד הרשים אותי. הוא חד. אני שמח שאין לנו באנקר לצד ימין בהתקפה (ואולי גם במרכז, מי יודע), יהיה מעניין לעקוב אחרי הגנון העונה.

אהבתי את הקצב וההתלהבות במחצית הראשונה. המערך היה 4-2-3-1 אבל קאסמירו לא פה אז קשה להסיק מסקנות. מעבר לכך, אם השינוי המשמעותי היחיד לעומת שנה שעברה הוא הזאר במקום בייל כפי שמסתמן - רחוק לא נגיע.

וזו נקודה חשובה מאוד. הזאר שחקן מעולה אבל הוא במקום בייל לא יהפוך אותנו מהפח אשפה של שנה שעברה לקבוצה תחרותית.

לצערי, המהפכה שחיכינו לה עדיין לא קרתה. זה עדיין אותו שלד שבע ומתבגר עם ילדודס חגים מסביב. כן, הילדים ברובם השתנו, אבל מאי נפקא מינא.

מדויק.
אני די בטוח שהזאר יתן את מה שמצפים ממנו, נראה ממנו שערים ובישולים והרבה קסם אבל אני גם לא חושב שזה יספיק.
העונה שעברה הייתה פשוט מזעזעת והחלפה של שחקן אחד בהרכב לא תספיק לשינוי משמעותי, אני מאוד מודאג מצד ימין בהתקפה, בספק אם אסנסיו ישתלט על העמדה מחדש, גם לא בטוח אם ויני או אחד הצעירים יציגו יכולת מספיק טובה באגף הזה.

בנוסף, מבחינתי חייבים להביא שחקן הרכב לקישור, לא יכול לראות שם את איסקו יותר, ועוד דבר שמדאיג אותי מאוד זה עניין המחליף לקסאמירו, לא מסוגל לדמיין מצב שקסמאירו מורחק או פצוע ואנחנו מגיעים לשמינית גמר האלופות עם קרוס כקשר אחורי.

אין ולא תהיה שום מהפכה כל עוד שחקנים כמו איסקו אסנסיו ולוקאס שהסריחו את המגרש במשך עונה שלמה (לפחות) והיום עולים בהרכב כאילו כלום לא קרה.
אני כל כך מקווה שנמכור את איסקו וחאמס יישאר,כל כך הרבה יותר תאכלס מאיסקו שחוץ מלהסתובב סביב עצמו ולתת איזה גול יפה פעם בחודשיים הוא פשוט גרוע ולא תורם כלום לשטף המשחק.
תהרגו אותי אבל אני לא מבין למה לוקאס ואסקז עלה אתמול בעמדה שאנחנו הכי ריקים בה,במקום לתת לרודריגו להראות את הכישרון שלו בעמדה המקורית,הוא נאלץ לחלטר כקשר בזמן שלוקאס מסריח את האגף,לא מובן לי,הרי ברור שהוא לא הולך לשחק הרבה העונה,נכון?! על מי אני עובד.
זידאן עדיין שומר אמונים ליותר מידי שחקנים מהקדנציה הקודמת,הבעיה שמאז הם כבר יצאו לפנסיה,אתמול הוא קיבל יופי של נורת אזהרה,המשחק נראה המשך ישיר של העונה שעברה חוץ מהנגיעות הקסומות של הזאר.
ההגנה עדיין מבוהלת,עדיין לא מסוגלים לחטוף כדור,חוסר יצירתיות בשליש האחרון ובנזמה ממשיך לפספס ולפספס,אם לא יגיע לפחות קשר דינמי אחד להרכב והשחקנים שמגיע להם ימשיכו לשבת על הספסל או לשחק בעמדות לא להם בגלל שזידאן שומר אמונים אז לא נתקדם לשום מקום.

יוביץ׳ לא קיבל אפילו רבע כדור המסכן והלך לאיבוד בין הבלמים של באיירן,מנדי שיחק ברביעיית הגנה של ילדים כשאין קישור מלפניו והתמודד עם זה לא רע,אחלה נתונים פיזיים ואהבתי את השימוש ברגל ימין.

אני ממש לא אופטימי לקראת העונה הקרובה. המהפכה הנדרשת לא הגיעה. סיימנו שתי עונות רצוף במקום השלישי בפער של 17 נקודות או יותר מברצלונה. לא עברנו סתם עונה אחת גרועה, הבעיה עמוקה יותר. שילוב של שחקנים אחרי השיא ו/או חוסר ברעב להצליח אצל אחרים. זה מה שהשחקנים שלנו בשנתיים האחרונות היו מסוגלים לתת. אי אפשר למחוק פער כזה רק עם הזאר והחלפה של שחקני ספסל. היו צריכים להיות לפחות 3-4 שינויים בהרכב הראשון. הזאר במקום בייל, מנדי במקום מרסלו, קשר איכותי במקום קרוס, יוביץ’ במקום בנזמה. גם השינויים האלה אולי לא היו מספיקים אבל זה המינימום ההכרחי כדי להתחיל שינוי. להיפטר מיורנטה, רגילון וסבאיוס לא יתרום כלום לשינוי המנטליות של הקבוצה. איסקו, אסנסיו, בייל, קרוס ומרסלו הם השחקנים שהיו צריכים לשלם את המחיר כדי להבריא את הקבוצה מנטלית.

לבנזמה היו החמצות מזעזעות הלילה. תמיד הוא מאחר בחצי שנייה, או קופץ 10 ס"מ נמוך מידי לכדור גובה. כל מיני מצבים שחלוצים טובים מצליחים לדחוק מהם גולים נאבדים לנו עם בנזמה. לא משנה כמה טוב הוא ישחק בסופו של דבר חלוץ צריך לכבוש מצבים כאלה. אפשר להגיד שזאת חלודה של משחק ראשון אבל עם בנזמה זה מה שמקבלים גם באמצע העונה. חבל שיוביץ’ לא שיחק במחצית הראשונה כדי לראות מה הוא היה עושה עם המצבים האלה.

משחקים כאלה תמיד מחליפים את כל ההרכב במחצית. הטעות של זידאן היא שהוא לא ייצר שני הרכבים יותר מאוזנים. זה לא חכם לעלות עם הרכב חזק ואז לזרוק את כל הצעירים למחצית השנייה.

יש לנו יותר מידי שחקני כנף מוכשרים שצריכים דקות כדי להתפתח. ויני, רודריגו, קובו, ברהים. הזאר לוקח עמדה אחת, כל היתר יתחרו על פירורים. חבל שהדקות שלהם יתבזבזו על לוקאס ואפילו אסנסיו שאני כבש מיואש ממנו.

התחלנו את הקיץ טוב עם רכש נכון. איפשהו נתקענו בשלב המכירות וחוסר היכולת להנחית פה שני קשרים, אחד קשר אחורי גיבוי לקאסמירו ואחד קשר 50/50 יצירתי.

לא ברור למה האריכו חוזה לקרוס ונאצ’ו. במקום להחזיר את הרמוסו תמורת 7.5 מיליון יורו עוד נתנו לו להגיע לאתלטיקו.

זה מצחיק לפקפק במאמן שזכה 3 פעמים רצוף בליגת האלופות ובכל זאת קשה לי לסמוך על זידאן שיבנה את הקבוצה מחדש. יש לו כמה תכונות בעייתיות. נאמנות גדולה מידי לשחקנים “שלו”, מקובעות ועקשנות, חוסר אמון בצעירים. בשנתיים וחצי שלו פה קשה להגיד שהוא קידם שחקנים צעירים. הוא ייבש באופן קבוע את מוראטה, יורנטה, סבאיוס ואשרף. סירב בזמנו להחתים את השוער הצעיר של בילבאו תמורת 20 מיליון, רק כדי שהוא יימכר בסוף לצ’לסי תמורת 80. רק אסנסיו קיבל מספיק הזדמנויות תחת זידאן וגם הוא לא בתור שחקן הרכב. זה לא מבשר טובות עבור ויני, רודריגו, קובו, יוביץ’, ואלוורדה, ברהים ושאר הצעירים. נראה לי שעבור תהליך של בנייה היה עדיף מאמן אחר. ימים יגידו.

משחק אימון ראשון של העונה, משחק די זניח, ההרכב עדיין לא מגובש ומיליון וחצי חילופים, רק להזכיר לכם…
כבר הרמתם דגל לבן ? :roll_eyes:

אי אפשר ללמוד כלום מהמשחק האחרון, אפילו לא מערך ו/או שיטת משחק, משחק כדי להתחיל להכניס שחקנים לכושר משחק(וגם קצת כסף לקופה).
בד"כ משחקים ראשונים היו נגד קבוצות מליגות נמוכות כדי להפציץ ולבנות ביטחון וגם שהאוהדים לא יבכו, אבל מאז הכסף הגדול של קדם העונה משחק ראשון זה כבר נגד קבוצות כמו באיירן וכאלה.

אני חושב שלפני רכש נוסף צריך קודם כל להיפטר מלפחות שלושה שחקני התקפה. אם זה תלוי בי, אז הראשונים הם מריאנו וואסקז. גם אסנסיו ואיסקו צריכים להילקח בחשבון.
הקבוצה עמוסה ודברים לא כ"כ ברורים. צריך לאוורר קצת.