Pretemporada 2019 :: סוגרים את ההכנה עם הפסד בפנדלים ברומא

חברים אתם לוקחים יותר מדיי ברצינות את משחקי האימון. הם נועדו כדי להוריד חלודה ובמשחקים כאלו כולם משחקים. גם ילדים וגם אלו שלא. רודריגו קובו וויני שיחקו במשחק הראשון רק לפני שלושה ימים, אין סיבה להתחיל להילחץ.

נראה לי שהבעיה בקבוצה היא ואסקז! אלוהים כמה מזל יש לבנאדם. תמיד איכשהו מי שמשחק על המשבת שלו או פצוע או לא מסתדר עם המאמן או לא יודע מה. בסוף באמת נגמור איתו העונה.

העונה הזאת התחילה כל כך רע… לא רק הפציעה של אסנסיו גם כל הבלגאן סביב בייל.
פתיחת עונה אמורה להביא איתה התלהבות במקום זה יש יותר מידי שליליות סביב הקבוצה.

ההתעקשות הבלתי מובנת של זידאן על לוקאס ובנזמה מייאשת. מסכן יוביץ’, היה צריך לדעת שזה מה שמצפה לו.
נאצ’ו עדיין פה, לא ברור למה. היה צריך לקבל 2 אדומים בשמונה דקות במה שדי מסכם את היכולת שלו בשנה האחרונה. קרבחאל ממשיך להיות חושך למרות כל הספרינטים. גם ראמוס עדיין לא בעניינים. על איסקו אין טעם להרחיב.

יש חסרון של שחקנים בקישור. גם פוגבה אחד לא יספיק כדי למלא את הפער. אם לא מנחיתים פה שני שחקני קישור לאמצע, אחד הגנתי ואחד יצירתי, ואם זידאן לא יפסיק להיות כל כך מקובע אז גם העונה הקרובה הולכת לפח.

חוסר האמון של זידאן בשחקנים צעירים לא יאפשר לנו לעבור בנייה מחדש. ויניסיוס לא היה מקבל דקה בלי הפציעה של אסנסיו. רודריגו וקובו לא שיחקו בכלל. יוביץ’ הוחלף אחרי 15 דקות.

לא נראה שנוח לויני באגף ימין. אני מת על השחקן הזה רק מה יהיה איתו מול השער? איזה פנדל מצחיק יצא לו. ריצה בחצי עיגול עם ריקוד קטן בסגנון ניימאר רק כדי לשחרר בעיטת דרדלה לאמצע שבפוקס עברה לשוער של ארסנל בין הרגליים…

בפן החיובי מנדי נראה רכש טוב והזאר כמובן שחקן מצוין. מודריץ’ חזר לעצמו. גם וראן מראה סימני חיים. זה לא יספיק בשביל עונה טובה.

אפשר להגיד כמובן שזה רק משחקי אימון ואין טעם להסיק מסקנות. מצד שני כשלא נראים טוב במשחקים האלה זה בדרך כלל נמשך גם לפתיחת העונה. אין לי כח לעוד עונה שבה יצאנו ממאבק האליפות באוקטובר. היינו בסרט הזה בשנתיים האחרונות וזה לא כיף. עם כל הכבוד לליגת האלופות אם אתה לא בעניינים בליגה אז יש לך 30 משחקי גארבג’ טיים.

אם זאת הייתה קבוצה חדשה אפשר היה להפיל הכל על משחקי האימון, על חיבור ושיטה. אבל אלה אותם שחקנים כבר הרבה שנים. איזה שינוי יהיה בשלושה שבועות?

מעניין מה זה אומר על שחקני הקו שלנו לעונה הבאה. אסנסיו ככל הנראה היה אמור להיות הפותח בימין או אחת האפשרויות הבכירות, מי ישחק שם עכשיו? אם פוגבה יגיע אני מניח שנראה 442 סגנון אנצ’לוטי, כשאולי מודריץ’ משחק בימין כמו שעשה קצת בתקופת מוריניו ואפילו אצל מאמן אחר(לא ממש זכור לי אצל מי).

לא נראה לי שויניסיוס ממש מתאים לשם והוא לא קיבל ממש דקות עד עכשיו, עושה רושם שזידאן סופר אותו כאחד מהצעירים ולא כמועמד רציני להרכב.

לא הייתי מזלזל במשחקי ההכנה האלה. בשנים שהיינו טובים היינו טובים גם במשחקי ההכנה ולרוב מנצחים את כולם. כבר מזמן לא מדובר במשחקים נגד האולסטאר של הליגה היפנית או גביע העיר מורסייה. טורניר ליגת האלופות הבינלאומי הוסיף עניין למשחקים האלה בנוסף לתמריץ כלכלי, וכמובן העלה את איכות היריבות, לקבוצות הטובות בעולם. יש שמועות שאפילו בייל התאמץ אתמול, כשיש לו את כל הסיבות לחרבן על המגרש(האם הסוד זה להראות לו את הסמל של התותחנים?). תוסיפו לזה את העובדה שלכולם ברור שאין העונה פרות קדושות, הסגל עוד לא סגור וכולם תחת זכוכית מגדלת. כל זאת גורם לי לדאוג מאוד לקראת פתיחת העונה נוכח היכולת הבינונית.
אגב, הסיטואציה עם אסנסיו, אם באמת יעדר לתקופה ארוכה כמו שמעריכים, מתחילה להזכיר לי לשלילה את חסה. מאוד מקווה שלא יגמור באותה צורה.

האמת שויניסיוס היה נראה לי הרבה יותר טוב ממה שציפיתי שיהיה בצד ימין.
השחקן הזה לא מפסיק להפתיע.

פלאשבק מ2008/2009, משחק ידידות נגד ארסנל בטורניר האמירויות; שניידר/רובן אם זכרוני לא מטעה אותי גם עבר פציעה רצינית. זה היה אחת הסיבות לעונה המחורבנת הזו. מקווה שזה רק פלאשבק והעונה לא תיפול על אסנסיו.

ושמישהו יחפש קבוצות אחרות למשחק ידידות למען השם, ועכשיו ברצינות: מרגיש כאילו זידאן הולך עם הראש בקיר. מאמן צריך לחשוב בעיקר עם השכל ופחות עם הרגש והאגו. באיזה משחקים הוא רוצה לזרוק את רודריגו וויניסיוס להרכב אם לא במשחקי ידידות? במשחקים כאלה שווה להפסיד גם 3-0 אבל לפחות לתת לילדים האלה לשרוף את הדשא ולקבל קצת ביטחון.

מזל שהמלך מחכה לו כback up בקסטיליה, כמה שזה מתאים לו להפוך את הילדים האלה לכוכבים :crown:

שטויות, שנה שעברה ניצחנו 3 מתוך 4 משחקי ההכנה, כנ״ל עונה לפני.

המשחקים האלו הם לא מדד לכלום.
הם בעיקר בשביל לעלות את מספר האוהדים במדינות שמבקרים בהן. ואלו, לא רוצים לראות שמות אנונימיים, הם רוצים את מניפי הגביעים.

מפחיד ‎#AnimoAsensio

מבין כל שחקני ההרכב, הכי “עדיף” לנו שזה יהיה אסנסיו. כרגע לא באמת רואה אותו מעל בייל, ויניסיוס או רודריגו מבחינת יכולת.
נכון שזו מכה, אבל קצת פרופורציות, לא איבדנו את הזארד, ראמוס, קרבאחל, קאסמירו או בעצם כל שחקן הרכב אחר.

מצחיק איך כולם וויתרו על אסנסיו ורצו למכור אותו ופתאום בגלל שהוא נותן 15 דקות נחמדות במשחק אימון כולם מבכים על הפציעה שלו. מי יישמע איבדנו את השחקן הכי טוב בסגל. סה"כ זה משחק לטובת ווינסיוס ואולי ואסקס.

בעצם…על מי אני עובד? ואסקס ובנזמה זה לנצח.

בהנחה שבייל לא נחשב אסנסיו היה השחקן היחיד מבין המועמדים לכנף ימין שאיכשהו אפשר היה לבנות עליו שיגרד מספרים טובים בעונה טובה.
נראה היה שזידאן בונה עליו לכנף ימין, כרגע נשארנו עם שחקנים שאתה לא רואה איך הם מצליחים ביחד לגרד מעל 8 שערים בעונה.

אני אישית מבחינת כישרון מחזיק מאסנסיו כאחד הטובים בעולם, לא יודע למה הוא לא עשה בינתיים כמעט כלום עם הכישרון הזה ומאוד כואב לי כי הפציעה הזאת יכולה להרוס לו לגמרי את הקריירה.

מנדי בחוץ לבערך חודש על פי מגוון רחב של מצייצים.

מה יהיה? עוד לא התחילה העונה וכבר 3 פציעות.
ברהים נפצע עם תחילת האימונים - בחוץ לחמישה שבועות.
אסנסיו בחוץ לתשעה חודשים.
מנדי בחוץ לחודש.

אסנסיו זה ביש מזל, שתי הפציעות האחרות אלה פציעות שריר.
בעיה שברהים ומנדי מפסידים את כל ההכנה לעונה.
איך זה שכל שנה יש לנו מכת פציעות? החליפו רופא, החליפו מאמן כושר ושום דבר לא עוזר.

הלילה: פוגשים את אתלטיקו מדריד

הדרבי הראשון של מדריד שייערך מחוץ לאירופה קורה הלילה כ שריאל מדריד תפגוש את אתלטיקו מדריד (03:00, שידור ישיר בספורט1) במה שיהווה עבור שתיהן משחק הכנה שלישי במספר לקראת העונה שבפתח, 2019/20. דרבי הוא תמיד דרבי וזה יהיה עוד משחק של ריאל נגד יריבה איכותית, וכפי שאמרו במחנה של אתלטיקו - "בכל דרבי תמיד יש מלחמה, טירוף ואת “המורבו” (קוקה), “בכל דרבי תמיד רוצים לנצח” (סאול). “ממדריד - לגורד השחקים”, נכתב ב-AS שם הוסיפו שגארת’ בייל חוזר לחלון הראווה, בעוד במארקה נכתב “דרבי בבירת העולם, המאבק הגדול בספרד מגיע לארץ התפוח הגדול”.

ובחזרה לכדורגל, לאחר שני משחקים די בינוניים: הפסד 3:1 לבאיירן מינכן לצד ניצחון 2:3 על ארסנל רק בפנדלים (לאחר 2:2 בתום 90 הדקות), כשריאל לא הצליחה ליצור לחץ מתמשך על השער ולשמור על היכולת לאורך זמן רב - ריאל מדריד תרצה להרשים במשחק ההכנה האחרון שלה לפני החזרה לספרד. זידאן נשאל על כל המסביב ועל חאמס, בייל ואחרים כבר קראתם. על המשחק עצמו הוא אמר: “נרצה להוסיף לדברים הטובים שהיו לנו נגד ארסנל, והיו כאלה, אבל הפציעה של מרקו אסנסיו השכיחה הכל”.

בהתקשורת רצו לצייר את הדרבי הזה כקרב בין שני הכוכבים - אדן הזאר (זכה לכבוד להיות על עטיפת המשחק פיפה 2020, דרך אגב) מול ז’ואאו פליקס, שני שחקני הרכש היקרים בהיסטוריה של שתי הקבוצות עבורם כמובן מדובר בדרבי ראשון וסביבם נבנה הפרויקט המתחדש של הקבוצות, אלא שהפורטוגלי נמצא בספק למשחק, כשהבלגי מצידו מחפש שער או בישול ראשון לאחר שבינתיים רק התקרב לכך. מי שבוודאות לא ישחקו הם הפצועים: מרקו אסנסיו, ברהים דיאס ופרלאן מנדי, השם החדש שהצטרף לרשימה וייעדר כחודש. זידאן הודה שהוא מודאג מהפצועים. בינתיים תראו את הטירוף של החבר’ה בניו-יורק כששחקני ריאל מדריד הגיעו. בתקשורת נכתב על כך שתשעה משחקני ההרכב מתקופתו הקודמת של זידאן - עדיין כאן, שיש יותר מדי צעירים - 12 מתחת לגיל 25, ובנזמה שוב לא כובש שערים, כשיוביץ’ נעלם במשחק הראשון.

די קשה להעריך את ההרכבים לקראת המשחק. במארקה נכתב שזוהי שעתה של ויניסיוס (צפוי לפתוח בצד ימין, כשבינתיים קיבל פירורים במחנה) וגם רודריגו וקובו אמורים לקבל דקות, אין על כך עוררין. הניסיון לשחק בשני חלוצים לא ממש החזיק מעמד לאור האדום המוקדם ולוקה יוביץ’ שילם את המחיר. מה שיותר בטוח הוא שטיבו קורטואה, רפאל ואראן, מרסלו ולוקה מודריץ’ יחזרו להרכב ונראה את ה-11 הכי חזקים שעומדים לרשותו של זיזו, עדיין ללא קשר אחורי טבעי.

בצד של אתלטיקו מדריד, היא עברה אפילו שינוי גדול יותר, מהפכה אמיתית: אנטואן גריזמן, דייגו גודין, רודרי, חואנפראן, לוקאס הרננדז ופיליפה לואיס - אאוט, ולא מעט חדשים הגיעו, כשכולם כבר טעמו חלק ממשחקי ההכנה - ז’ואאו פליקס, מריו הרמוסו, קיירן טריפייר, הקטור הררה ומרקוס יורנטה (ייעדר מהמשחק בגלל האדום השטותי שספג). הקבוצה של דייגו סימאונה הביסה 0:3 את נומנסיה בקלילות במשחק עוד על אדמת ספרד כשויטולו בלט, והתקשתה נגד צ’יבאס לאחר האדום, נגררה לפנדלים לא מעט בזכות אנטוניו אדאן וניצחה 3:4. היות והכוכב הפורטוגלי בספק, נראה שויטולו ישחק בצד ימין ובצד שמאל ישחק תומא למאר שאכזב בעונה שעברה. בהתקפה נראה את דייגו קוסטה ואלבארו מוראטה. “המנה הקיצית הלוהטת תוגש במרפסת של אמריקה”. נסכם.

בינתיים הכנה נוראית לשחקנים עוד יותר נוראיים
אין הגנה, אין קישור ואין התקפה

אין מה לדאוג זאת רק הכנה

בדיוק התכוונתי לרשום שהתבזות כזאת בהכנה אני לא זוכר, ואני מחכה לשמוע את זיזו מדבר אחרי המשחק. אולי הוא צדק בעזיבה שלו שנה שעברה, והוא אכן לא האדם לבנות קבוצה.

עוד מוקדם, אבל זה נראה רע מאוד.

במצבנו, אריקסן, ואן דר בייק, פוגבה, ניימאר וכל הבא ליד - העיקר לא החומר הקיים. ולחשוב שבתחילת הקיץ את השניים האחרונים לא רציתי. הלוואי שהתבוסה הזאת תעזור במשהו לקראת העונה החדשה, אך הימים עוברים ולא נראה שהאסימון שינה את מגמתו והחל ליפול.

וואו, זה חדש.
כמות השחקנים שכבר לא צריכים להיות איתנו באמת ארוכה, אבל אודריוסולה ונאצ’ו לפני כולם.
ז’ואאו פליקס גדול, חבל שלא נחת אצלנו.
רציתי לחזור לישון אחרי השלישי, עכשיו אין באמת שאלה. לילה טוב.

הפציעה של יוביץ’ נראית רצינית. הוא קיבל את כל המשקל של אובלק על הרגל. נקווה שלא קרע איזה רצועה.

כבר אי אפשר להיות מופתעים מתצוגות הנפל שלנו. יש פה יותר מידי שחקנים שלא ברמה כבר. קרוס, נאצ’ו ואיסקו מביכים במיוחד.

שמישהו יגיד לזידאן שקרוס לא קשר אחורי. אם הוא לא מתכוון לרכוש עוד קשר אחורי לסגל אז אפשר לפטר אותו כי שום דבר לא יעזור לו כבר.

מצד אחד קבוצה סופר מאומנת עם משמעת טקטית, כישרון ומחויבות. שחקנים רצים בטירוף, יורדים לגליצ’ים, חוזרים להגנה ויש להם מהירות לצאת למתקפות מתפרצות. מצד שני קבוצה בלי שיטת משחק, בלי רעב, עם שחקנים איטיים, עצלנים ולא מחויבים. פלא שזה רק 5-0 במחצית.

הדבר הכי גרוע שיכל לקרות לנו זה שזידאן הוא זה שיבנה את קבוצה. מאמן מקובע שנאמן לשחקנים שיצאו לפנסיה.

אם לא יתעוררו פה ויעשו מהפכה אמיתית בסגל אז העונה הזאת תהיה יותר מביכה מהקודמת.