רבע גמר גביע המלך: מודחים מול סוסיאדד בברנבאו אחרי ביזיון הגנתי

לא מאמין ששילמתי 12 שקל על המשחק הזה.

כבר לא כל כך מרחם,מרסלו ונאצ׳ו פשוט מביכים.
גם ראמוס שמר על אוויר בגול השני בזמן שאיזק חופשי ומאושר על נקודת הפנדל.
קשר אחורי מחליף בקיץ זה פשוט מאסט,לא ברור איך זידאן לא הבין את זה עד עכשיו.

ברגע שאין קסאמירו זו התוצאה.
אמרתי אלף פעם שכל ההבדל בין עונה גדולה ותארים לבין כלום תהיה כשירותו של קסאמירו, והנה תואר אחד הלך בגלל שאין אף גיבוי, חבל.

ויניסיוס פשוט מדהים,עובר שחקנים כמו מים ומקבל החלטות טובות.

כבר הרבה זמן לא ראיתי משחק בו שני השוערים התחרו מי גרוע יותר. השלמתי עם זה שטרבל לא ניקח לעולם ויש לנו בעיות עם הגביע, כנראה שנגזר עלינו כל עונה להיות מודחים בברנבאו, אז כנראה שעדיף להפסיד היום. חבל שבלי שחקן אחד אנחנו כל כך טיילת. גם מיליטאו עם הופעה מהגיהנום, טוני קרוס…כאפיים לאיסק, איזה חלוץ הוא. אני שמח שמרסלו תיקן את הרושם קצת במחצית השנייה לפחות בהתקפה, בקצב של סבתא שלי ז"ל אבל עדיין מסוכן.

אי אפשר להפריד בין הגנה להתקפה ברמה כזו אבל התקפית כן הייתה לי תחושה טובה, חבל שזה בא עם התפרקות גדולה מאחור. ויניסיוס היה קטלני, לא פחות. שורף מגנים על הקו כמו בפלייסטיישן, תענוג, הופעה ברמה של הזאר, לא פחות. הגיע כדי לקבל את הכדור כל הזמן ורצה עוד ועוד ועוד, רודריגו נותן פס ונעלם. הדריבלים האלה לא תמיד מסתיימים בבישול או מצב הבקעה בגלל כמובן קבלת החלטות לקויה לעתים וגם כי לא תמיד יש לו למי למסור, בנזמה לא נחוש מספיק ברחבה וסוגרים אותו, ואף אחד אחר לא מצטרף. איך אפשר להעדיף את בייל הפסניונר ושחקן הגולף הזה שלא מייצר אף מצב במשחק שלם.

במאקרו המסקנה לא צריכה להשתנות: בהרכב מלא שכולל כמובן את קאסמירו והזארד אנחנו ניראה טוב יותר ונוכל לקחת אליפות.

במיקרו שחקני ההתקפה שלנו לא יודעים לשחק אחד עם השני. בנזמה לא מצליח לפתח צירוף עם ויני, שהוא סוג של כפתור ריסט להתקפה. קשה לו לקרוא מה קורה ולהשתתף. עם זאת יש לי תחושה קלילה מאד של שיפור אצלו. דיאז בינתיים לא באזור.

התוספת זמן פשוט בושה,איך אחרי 6 חילופים ו 3 בדיקות ואר שלקחו כל אחת משהו כמו 2 דקות הוא מוסיף רק 6 דקות? ועוד הייתה ״פציעה״ של שחקן שלהם בדקה 89.
בתוספת הזמן עצמה בוזבזו בערך 3 דקות והוא הוסיף עוד דקה,פשוט בושה.

בעיקרון אין לי תלונות יותר מידי לשחקנים,קשה לשחק בלי קשר אחורי טבעי והיה צפוי שנספוג כמה שערים מול קבוצה כמו סוסיאדד.
ההדחה לא כל כך כואבת לי,בסהכ היה משחק מהנה לצפייה,הרבה בזכות ויניסיוס שהיה פשוט נהדר ובדקות מסוימות הוא אפילו היה האיש ללכת אליו והשחקנים חיפשו אותו כמעט בכל התקפה,אם ימשיך ככה,השמיים הם הגבול,יש לו כישרון בערימות.

• מעבר לחסרונם של דני, מנדי וקאסמירו, לחוליית ההגנה היה משחק פשוט מחריד, בראשות נאצ’ו, מיליטאו ואראולה. הגולים שנתנו להם היו כל כך מרגיזים
  • וחבל מאוד, כי דווקא ההתקפה הייתה מעולה. כל השנה לא ראינו התקפות שכאלו. ההגנה הגרועה חפרה בור עמוק מידי. היינו קרובים לרמונטדה אגדית.
  • לדעתי הדריבל של רודריגו מחוויר לעומת זה של ויניסיוס וברהים, מרגיש לי כמו לשים את חאמס באגף.
  • תגידו מה שתגידו על מרסלו, התקפית עדיין יש לו את זה. בשעת צרה הכל עובד דרכו, פלימייקר אמיתי. שירכיבו אותו בקישור מבחינתי, למרות שהוא לא היה מהגרועים בהגנה היום, רוב הגולים היו על מיליטאו.

לא נעים להפסיד תואר, אבל הטירוף בסוף המתיק את הגלולה. זידאן קיבל איתות אזהרה בנוגע להגנה, והרווחנו את ויניסיוס. (וגם את אודגור עם משחק טוב ואחלה בישול פסול. נשמתי לרווחה כשהוציאו אותו)

• הדבר היחיד לקחת מהמשחק הזה זה הכשרון הפסיכי של ויניסיוס. אחרי הרבה מאוד זמן הוא מראה שוב כמה מלהיב הוא היה בעונה שעברה. הוא עובר שחקנים כדרך אגב, ההגנה יודעת מה הוא רוצה לעשות ועדיין לא מצליחה להתמודד. אפילו קבלת ההחלטות שלו משתפרת.
    באמת שהשמיים הם הגבול אם הוא יצליח להיות יותר יעיל בבעיטה.
  • נאצ’ו מיליטאו ואראולה נוראיים בכל קנה מידה. גרמו לחלוץ בינוני כמו איזאק להיראות כמו זלאטן.
  • החילופים של זידאן מאוחרים בקטע דפוק, פאקינג 3-0 בבית, מה עוד צריך לקרות?

משחק מעצבן, הגול של נאצ’ו בסוף משאיר רושם מוטעה כאילו הייתה כאן תחרות.

לא יכול להיות שרק אני ראיתי משחק זוועתי על גבול מכירת משחק של ראמוס…היה אולי הכי חלש על המגרש, כנראה שהוא לא באמת בעונה טובה ומנדי ממש מחפה עליו, בשער השני השלישי והרביעי רוב האשמה היא עליו, וגם היציאות שלו להתקפה שהשאירו הגנה פרוצה לא תרמו כלום.

מנדי שמנדי, מרסלו זה כדורגל, כדורגל זה מרסלו, שמנדי ילך לחטוב עצים בצרפת(או ישחק בלם במקום ראמוס).

אחרי שסוף סוף השיטה של לבעוט את הכדור על השוער הצליחה לוניסיוס וזה נכנס ה VAR לקח את זה ממנו.

מישהו פה התווכח איתי פעם שלאוטארו מרטינז לא יהיה שידרוג על פני בנזמה. רבאק אפילו איזק יהיה שידרוג עליו… כל חלוץ מהיר שאפשר לשלוח לשטח, או חלוץ שיכול לשחרר בעיטה מהירה ברחבה בלי צורך בשלוש נגיעות כדי להשתלט על הכדור ולסדר לעצמו מצב נוח לבעיטה יהיה שידרוג.

וברצינות זה היה ברור שבלי קאסמירו ועם מרסלו נספוג, רק שאפילו אני לא דמיינתי שנספוג רביעייה. שער אחד במתנה מאראולה. ועוד שלושה שערים שההגנה לא מסודרת כי אחד הבלמים צריך לחפות על מרסלו ונוצר חור ענק באמצע הרחבה. מביך.

השער של מרסלו לא מפצה על החיסרון שהוא יוצר בהגנה. די, מיצינו. תודה על הכל. שנה הבאה מנדי ורגילון.

זידאן ממשיך לעלות עם הרכבים לא מאוזנים. הייתם מצפים שהוא כבר יפנים את המגבלות של השחקנים שלנו. זה בסדר לתת לקאסמירו מנוחה. אבל אם כבר החלטת לתת לו לנוח אל תעלה עם מרסלו וקישור רך שכולל את קרוס וחאמס. הבעיה היום לא במערך אלא בבחירת השחקנים. רק שלא נחזור לשחק עם 5 קשרים עכשיו.

הבשורות הטובות זה שויניסיוס חזר להיות ויני של העונה שעברה. היחידי שמייצר מצב מכלום ושום דבר. יכול להיות בקלות מלך הבישולים שלנו אם יקבל אמון מזידאן ואם תהיה לנו יותר נוכחות ברחבה.

זה באמת מה שראית ? באמת ?

בשער השני ראמוס היה בכלל בצד ימין ואיזק השחקן שלו נע למרכז וראמוס עוזב אותו ונשאר במקום, הוא לא היה צריך להיות שם מיליטאו היה שם.

בשער השני מיקום לא נכון של ראמוס, כך גם בשער השלישי, לא היה צריך לצאת והיה צריך להישאר במיקום שלו ואז היה מרחיק את הכדור בקלות.

מרסלו לא היה טוב הגנתית, אבל יש גבול כמה אפשר להאשים אותו, היה הכי פחות גרוע בהגנה היום.

מסכים, אבל רק כי הוא לא ממש היה בהגנה.

מי כן היה ? מרסלו לפחות היה השחקן ההתקפי הכי טוב שלנו, זה שבתוספת הזמן אתה יודע שיקח אחריות ויעשה את הפעולות הנכונות.

הרבה מתלוננים כאן שלא מבריקים התקפית, מרסלו זה אחד השחקנים שיכולים לתקן את זה ובגדול, יש לעזור לו מבחינה הגנתית כדי שהוא יעזור לך מבחינה התקפית.

הבעיה שצריך גם בלם וגם קשר אחורי שיחפו על העליות שלו וזה כבר לא שווה את זה. מעדיף את מנדי ורגילון, הם אולי לא מלהיבים כמו מרסלו ולא כיפיים לצפייה כמוהו אבל הם זוכרים שהם קודם כל שחקני הגנה.

בכל מקרה מרסלו כמובן לא האשם היחידי. ברור שאם היינו עולים עם קאסמירו, קורטואה, וראן, קרבחאל ומנדי אנחנו לא סופגים רביעייה היום. כל משחק ההגנה היה עלוב היום. וגם הקישור האחורי לא עזר.

זידאן די זרק את הגביע עם ההרכב הזה. הרעיון שלו היה לתת מנוחה למספר שחקנים כדי להוציא 3 נקודות באוססונה. נקווה שלא ניפול שם אחרת זה לא היה שווה את זה… אליפות תכפר על הכישלון בגביע.

האמת שהעונה היה די קל לזכות בגביע עם גרנאדה, מירנדס וברצלונה בחצי הגמר. חבל. זרקנו תואר שמאוד היה נוח לזכות בו.

כל מגן שעולה צריך בלם וקשר שיחפו עליו, אם משחקים עם מרסלו צריך בלם שיהיה קודם כל בלם ולא ליצן כפי שראמוס היה היום. כמובן שגם החיסרון של קסמירו לא עזר.
עם קסמירו, קורטואה וקרבחל סיכויים גדולים שלא היינו סופגים היום גם עם מרסלו.

גם ההם עפו.
אחת העונות ההזויות.

היי :raised_hand:

• חלוץ שרץ לשטח זה אחלה, לרוב מדובר בחלוצים שניים. יש סיבה לכך שלאוטרו משחק לצד לוקאקו. האידיאל הוא מישהו מגוון שיודע לעשות הכל ברמה טובה ואלה באמת החלוצים שטובים מקארים (גם מקארים בגרסת השיא שלו, ולא רק מהנפל של רוב הקריירה והחודשיים האחרונים). מעבר לכך שאני עדיין דבק בדעתי שלאוטרו לא טכני מספיק לרמות של שחקן הרכב בריאל ובארסה, והלוואי שהם יקנו אותו בטריליון יורו רק כדי לגלות שהם בעצם קנו פאקו עם דם חם.

• לא ממעריצי קארים אנוכי וגם לא של סגנון החלוץ שהוא, אבל הוא פה למעלה מעשור וסביב היכולות שלו כחלוץ-פליימייקר בנויים חצי מהמהלכים (החצי השני בנוי על הכישרון של מרסלו). אפשר לדון בזה ברומו של עולם ואיך הקבוצה צריכה להיבנות בלעדיו, אבל בתאכלס בהווה, במשחק הזה ובמשחק הבא, בנזמה לא אמור לעשות תנועה לעומק בריאל מדריד - אלא בדיוק החברים ויניסיוס ורודריגו. במקום לעבור שחקנים ולהדבק לקו הם צריכים לשבת ולראות סרטונים של כריסטיאנו, אחד שהבין שעם דריבלים מגיעים ליוטיוב ולרשימות שלך ופחות להרכב של ריאל מדריד.

• בסוף בסוף, עם כל הכבוד לשחקנים שויניסיוס עובר, בשני המהלכים הכי יעילים שלו במשחק הוא לא עבר אף שחקן - לא בגול שנפסל ולא בבישול. בשניהם הוא פשוט רץ לכיוון הנכון, היה ברחבה ולא על הקו, וכשזה קורה אפילו לא חייבים נגיעה מדוייקת כדי לייצר שער.

• חלוץ שעושה תנועה זה אחלה2, מי בדיוק אמור לתת פה כדור לעומק? קרוס? ויניסיוס? מנדי כשהוא יקבל ביטחון? בהמשך להודעה שמתחתיי - אודגור הוא אחד המוסרים הכי מרשימים לעומק בכדורגל היום. עם כל הצער שבדבר, גם אותו אני מתקשה לראות מצליח בריאל מדריד. הוא בדרך לסבול מאותו תסביך של חאמס, איסקו ושאר מספרי ה10 בעולם - לא מספיק קטלני ברחבה, לא מהיר בשביל לשחק בקו, ולא מספיק מרביץ בשביל לעשות את העבודה של מודריץ’ בעברו ופדה בהווה כדי לשחק במרכז המגרש. מעבר לכך שיש מצב שזידאן שם אותו ברשימה השחורה עוד בקסטיליה. והלוואי שאטעה כי אני אוהב מאוד שחקנים כמוהו.

אני חושב שאין אף שחקן בסגל שלנו שיכול לתת את המסירה המדהימה של אודוגארד בשער שנפסל, הילד הזה יכול להיות מדהים.

גם אינייסטה לא היה מהיר מאוד, לא סקורר גדול ובטח לא שחקן שמרביץ. אבל לא היה קשר ברמה שלו בעשור הקודם, לפחות לדעתי.
אודגור הוא שילוב מוצלח של חאמס ואיסקו. הטכניקה והכדרור של הספרדי עם ראיית המשחק (ואפילו יותר) של הקולומביאני.
גם מבחינה הגנתית - הבחור לא עצלן. הוא משקיע המון ומפצה על המגבלות הפיזיות עם חשיבה ועמידה נכונה.
באופן טבעי, בקבוצות גדולות שחקנים משחקים טיפה יותר למטה מבדרך כלל. אני מתאר לעצמי שבריאל הוא יעבוד יותר על ההיבטים הללו.

אבל הכי חשוב - הבנאדם מייצר מצבים בכמויות. הוא נמצא בטופ 3 באירופה גם במסירות מדויקות בתוך הרחבה וגם בבישולים לשער. וזה בסוסיאדד. לא בריאל, בארסה או ליברפול.
אבל באמת שלא צריך את הנתונים הסטטיסטיים הללו כדי לראות שמדובר בשחקן מאוד חכם, טכני ומדויק. כל פעולה שלו מחושבת.
בקיצור, קשר מצוין. עם שחקנים טובים יותר לידו הוא יעלה באופן משמעותי את הנתונים הכבר טובים שלו.