אותה הגברת :: פותחים את הליגה עם תיקו 0 באנואטה

היה מקום להכניס את שחקן ההתקפה הטוב ביותר שהיה לנו על הספסל: מרסלו ויארה דה סילבה ג׳וניור

אוהב כדורגל אבל סובל כבר הרבה זמן למעט משחקים בודדים. מקנא באוהדים שיושבים בבית ומטורפים 10% בלבד ממני אבל הם נהנים. האמת שזידאן עלה התקפי ממה שהנחתי וזה עדיין לא עזר. משחק שגרם לי לחוסר אמונה בברזילאים הצעירים (רק הם אשמים - מהלך אחד לא מלוטש!), להתגעגע למרסלו, לחשוב שכדורגל זה משחק כלכך מסובך ובעיקר - בדקתי שלא טעיתי לרגע והתגלגלתי למשחק של קסטיליה. איפה ראוליטו?
הנעת כדור סתמית ובסוף קורטואה עם הצלת המשחק ו-ואראן שזרק את עצמו לבעיטה של סילבה. מצד אחד יוביץ’ על הספסל וחבל ומצד שני הבעיה היא בייצור המצבים וכשזידאן היה זורק את כל החלוצים למערכה לא תמיד זה היה עוזר. בדרך לעוד עונה ש-70 שערי ליגה יהיו חלום ואם הזאר לא יהיה הזאר של צ’לסי - אנחנו בצרות צרורות.

אפילו כקשר 50/50 או קיצוני. אני בכלל הייתי עולה איתו בהרכב במקום מנדי.

אמנם הליגה עוד ארוכה ולהתבאס על תיקו עכשיו יהיה קצת לא פרופורציונלי אבל זו הדרך. יש לנו כל כך מעט להציע שזה כואב. אם בנזמה לא תופס יום, אין לנו התקפה. ויני יסדר את המצב שניים שלו במשחק אבל זה מעט מדי. אבל אין על מה לבכות, ידענו מראש שזה המקום שאנחנו הולכים אליו. בינוניות. נקווה לגרור את העונה הזאת עם הראש מעל המים ולראות מה יקרה בשנה הבאה.

נראה היה שהשחקנים התחילו להתאמן אתמול. בעיקר הברזילאים. כבדים מאוד.

אני מאמין שעם הזאר בכושר טוב, אודגור שמתחבר לאט לאט ובנזמה אנחנו יכולים להיראות טוב יותר, אבל הבעיה היא שתמיד תישאר עמדה אחת בהתקפה שהיא יותר מחצי הימור. זה מצב שלא מכבד מועדון בסדר גודל כזה.

מאכזב מאוד.

בחיי שאתם מגזימים, ואני עוד מגדולי הפסימיים פה. למה בדיוק ציפיתם? אפילו לא היה רכש בקיץ הזה שמצדיק התבאסות.

לא היה רע סה"כ. לא היה חסר הרבה לניצחון, היינו בשליטה כל המשחק וסוסיאדד הייתה מבקיעה רק אם היינו ממש מתאמצים. אז אין לנו מחץ בהתקפה וקשה לנו עם בונקרים. מה חדש? אלה הם חיינו כבר שנים. אודגור הפיח תקווה עם השתחררויות יפות באמצע, אבל אם במצב שצריכים גול הוא יורד לספסל וקרוס נשאר אז גם התקווה הזאת אבדה. נחיה ונמות עם מה שיש.

אכן אין חדש תחת השמש אבל בעונה שעברה היה לגיטימי להביע אמון וסבלנות כלפי הצעירים (ויניסיוס ורודריגו) וכלפי הפצועים (הזאר ואסנסיו). אני אישית עדיין לא יכול לשלול אפשרות שכל אחד מהם ירשים בסופו של דבר וירוויח את מקומו בהרכב, ובהיעדר הרכש אין ברירה אלא להמשיך לתת להם עוד הזדמנויות, אבל אם המצב יישאר ככה בקיץ הבא אפשר מבחינתי בכיף להיפרד מארבעתם ולהביא בהול ארבעה אמבפה וסאנצ’ו (שמות קוד לשחקני התקפה שיכולים ליצור שערים, לא חייב להיות ספציפית שניהם).

חייב להודות שאני לא שותף לאכזבה מויניסיוס במשחק הזה. הוא לא מייצר מספיק, אבל רואים אצלו שיפור לא קטן בפעולות הפשוטות שבעבר היו מצליחות באחוזים מזעזעים. זה הכרחי להפיכתו לשחקן הרכב לגיטימי, בנוסף לעוד איומים על השער. רודריגו באמת נעדר.

מרטין נתן כמה מהלכים שהם בדיוק מה שחסר לי מקרוס ומודריץ’ - השתחררויות ובעיקר מסירות עומק. כל זה באחוזים נמוכים, ייתכן בגלל חלודה/פרפרים. בכל מקרה, עדיין קשה לומר אם הוא ברמה הנדרשת אבל הוא בהחלט בסגנון של מה שחסר לנו בקישור. ואלוורדה, לעומתו, חייב להיות באנקר על חשבון לוקה.

מעניין אם ההכנסה של הילדים היא סוג של סדרת חינוך/הבעת אי אמון במריאנו/יוביץ’/מיוראל.

נקודה באנואטה מתקבלת בהבנה לרוב, אבל וואלה סוסיאדד היו חלשים, אין קהל וחבל להתחיל עונה עם איבוד נקודות שמשחק חוץ מול בטיס עומד בפתח.

כל הבעיות של שנה שעברה קורות גם השנה ואין זו הפתעה גדולה נוכח העבודה שהעונה הסתיימה לפני חודש ורכש לא באמת הגיע.
הקישור האחורי דאבל פיבוט של מודריץ’ וקרוס עבד למען האמת לא רע בכלל, כשאודגארד שנראה שמישהו הכריח אותו לשחק בנגיעה בלבד נתן כמה מסירות נאות והיה בסדר ונראה שיש לו מה להביא לקבוצה. בכל אופן הוא הזכיר לו יותר את אודגארד הפצוע של חצי העונה השניה, שמפחד להיכנס למאבקים וללכת ראש בראש מאשר אודגארד המצוין של חצי העונה הראשונה בסוסיאדד.
בהתקפה חסרה לנו איכות וזה די ברור ולא חדש, קרבחאל ורודריגו לא היו קיימים בהתקפה, בעוד הראשון השתפר במחצית השניה, השני היה חלש מאוד וכשניסיתי לחשוב את מי אפשר להכניס כמחליף הבנתי שאין שום אופציה שמחכה שם. רחמנא ליצלן אפילו את ואסקז הייתי שמח לראות אתמול כמחליף במקום רודריגו. עם כל הכבוד מרווין פארק לא ברמה לקבוצה הראשונה כרגע, דווקא לאריבאס עוד יש מה לתת. נראה שגם השנה העמדה בצד ימין תהיה קטסטרופה.
דווקא וינסיוס היה אחלה במחצית הראשונה אבל הבעיות שלו ידועות ואני בספק אם נראה ממנו העונה או אי פעם מעל 10 שערי ליגה.

ההגנה הייתה טובה בראשות וראן שמאוד סיקרן אותי לראות אותו אחרי תצוגת הנפל במשחק האחרון מול סיטי, אבל הוא היה מצוין ולא נתן לאף אחד לעבור. מנדי היה בסדר אבל אני מסכים שנוכח האימפוטנטיות בהתקפה הייתי שמח לראות את מרסלו כמחליף.

לגבי יוביץ, לא דובר על זה כאן אבל דיווחים רבים שהגיעו השבוע מספרים כי זידאן לקח אותו לשיחה וייעץ לו לצאת להשאלה כדי לקבל דקות ולצבור ביטחון. אני חושב שזה לא מקרי שיש לנו 4 חלוצים בסגל, התוצאה היא 0-0 ועדיין וזידאן לא נותן דקה לאף אחד מלבד בנזמה, הוא פשוט לא סומך על אף אחד אחר.

לפי הדיווחים היו שמחים להיפטר משלושתם. למריאנו יש חוזה טוב מידיי ועל בורחה מיוראל שמו תג מחיר גבוה מידיי כנראה (או ששכחו שהוא בשנת חוזה), אבל הוא קושר כל הקיץ ללאציו ו-ולנסיה. ליוביץ’ מחפשים השאלה כמו שכתב @Carvajal. לפחות אחד מהם יישאר לחמם את הספסל אבל אנחנו מכירים את זידאן, קארים ישחק כל דקה. אם הוא בטעות ייפצע פדה יחליף אותו.

מרבין פארק הוא בחור בן 20, מבוגר מרודריגו בשנה, והוא לא שחקן הרכב אפילו בקסטיליה. וגם אם היה שחקן הרכב בקסטיליה, כל שחקן עם מעט פוטנציאל בקסטיליה כמו אוסקר או מיגל באסה עוזב דיי מהר והוא עדיין כאן. מדרדרים את הסטנדרטים לזנות בחסות הקורונה והעדר הקהל.

קרבחאל כבר שנה תוקף פחות מבעבר וגם פחות יוצא ללחוץ. יש מצב שבגלל זה הוא הפסיק להיפצע ומצליח לסחוב יפה שני משחקים בשבוע. מאוד סולידי. אבל כשבצד השני נמצא מנדי, אנחנו לא מקבלים בעצם תרומה התקפית איכותית מהמגינים. אם ארבעת שחקני ההתקפה היו קטלניים זה היה עובר אבל זה מאוד רחוק מהמציאות. וזה כשיש ארבעה, לכולנו ברור שמהר מאוד נחזור לשלושה ואף לשני שחקני התקפה בלבד.

בקיצור לכבוד ההתבצרות בבית וחזרת הליגה שדרגתי את מכונת הקפה. יהיה קשה לשרוד את העונה הזאת בלי הרבה קפאין.

את הטריו הזאר-אסנסיו-בנזמה עדיין לא ראינו, לא פתחו בהרכב מעולם. נותר רק לחכות, לקוות ולהחזיק אצבעות לדעתי, אין ברירה. הם מסוגלים לספק קרוב ל-50 שערים אני מקווה. גם אם הזאר לא יהיה השחקן של צ’לסי - עונה כמו זו שהסתיימה לא אמורה לחזור, אסנסיו לא יצטרך ‘לסחוב את המכונית’. הייתי משלב גם את מרסלו ב-11 כל עוד הוא בריא. לא רואה שיפור אצל ויניסיוס מאז שסולארי עזב. רודריגו עלול להתגלות כשחקן של תרגיל אחד, הפתיחה שלו הייתה מטורפת מדי. אגב, מחפשים מספרים: אודגור כבש שבעה שערים ובישל תשעה אשתקד, אבל זה קרה ב-36 משחקים ו-3,000 דקות. רוצה לומר: אצלנו העונה זה לא יקרה, הוא ישחק פחות כמובן.

אין לי שום טענות לזידאן לגבי ההרכב, די השלמה עם המצב שזה מה שיש. מה שכן, קבוצה גדולה כביכול שולטת בכדור ויוזמת ומכתיבה את הקצב, אבל אנחנו צריכים שינוי בסגנון - יותר ‘להתפרץ’ עם שחקנים כמו פדה ואלוורדה, על חשבון טוני קרוס למשל. אולי אסנסיו מתחת לבנזמה והזאר - הוא יודע למסור ויש לו בעיטה טובה, אולי אסנסיו כחלוץ שני, משהו צריך להשתנות.

מעניין לראות האם זידאן מנסה להפעיל לחץ על ההנהלה לצרף חלוץ כלשהו (הרעיון שיוביץ’ יעזוב בהשאלה הוא גרוע מאוד אבל אתמול אני לא חושב שהוא היה ממש עוזר, יש לנו בעיה בליצור מצבים), הרי מצד שני זה לא משנה מי היה מגיע - בנזמה הוא ה-‘9’ הבכיר.

רוצה לחזק כאן את עניין הזיקנה (בן 28 בדצמבר, לא צחוק, גם אם הכדורגל ישאיר אותי ילד נצחי) והקפה. כמעט שתיתי אחד כזה ב-21:30, פחדתי שלא אשרוד את המשחק הזה. אחרי הקורונה זה קרה לי פעמיים שנרדמתי, מה שלא קרה מאז 2011.

מה הסיכוי שעוד יקרה משהו בחלון ההעברות? כשראיתי בפעמים הראשונות את סאנצ’ו התרשמתי בעיקר מהדריבל והטכניקה המדהימה שלו. ככל שאני רואה יותר אני מבין שמה שהופך אותו לשחקן גדול זה בעיקר היכולת שלו להיות חד מאוד באזורים המסוכנים. דריבל בלבד לא מביא נתונים סטטיסטים כמו שלו.
במצב שלנו הוא יכול להיות מאוד מאוד משמעותי.

אבל על מי אני עובד? הנה התעוררתי מהחלום בדיוק.

אם יש לחץ כזה נדמה לי שהוא בכיוון ההפוך - מנסים לדחוף לו והוא לא לוקח. גם את יוביץ’ הרי אין סיכוי שהוא ביקש להביא, לכל היותר לא הטיל וטו. כשיש רכש שהוא באמת הביא כמו מנדי רואים את היחס.

מצד שני אם מנסים לדחוף לו קפה (kepa) להתקפה עדיף שהוא ימנע את זה גם הפעם.

עלינו עם 11 שחקנים שלא יכולים לעבור שחקן בכידרור, ככה מאוד מאוד קשה להגיע למצבים, מה גם שהחלוצים שלנו לא עושים או לא יודעים לעשות תנועה לעומק. והקשרים שלנו לא מצטיינים בלמסור לעומק.
ממשיכים עם אותה הנעת כדור ומחכים להברקה של בנזמה או קרנות, והבעיה היותר גדולה זה שבמשחק הזה אף אחד לא זרק את עצמו ברחבה כדי שהשופט ישרוק לפנדל שלא היה בחסות המזוודות של פרז.
כן, ויניסיוס יודע לעבור את המגן שלו, אבל רק כדי להיכנס לתוך המגן הבא. רודריגו כשהוא מנסה לפעמים מצליח, אבל הוא לא מנסה.

כן היה משעמם ואני שילמתי את המחיר ונרדמתי אחרי והפסדתי משחק ענק ב NBA

אתמול דווקא היו שחקנים מכל הסוגים האלה על המגרש. הבעיה היא ביכולת לייצר באיכות גבוהה כמה פעמים במשחק על אוטומט. עקביות. חלק מזה נובע מכך שאין המשכיות בהרכבים/שיטה/סגנון של זידאן, אבל הרמה של השחקנים היא העיקר. אם ויניסיוס היה נותן תפוקה הוא היה באנקר וזידאן לא היה צריך להחליף מערך מול כל אוססונה.

הגענו למצב שהבאנקר היחיד בהתקפה שלנו הוא קארים - שחקן שאפילו בעונת שיא בקריירה שלו נעלם לכמה חודשים. אי אפשר להצליח ככה.

אודגור אחד הקשרים הטובים בלה ליגה בכדורי עומק. הבעיה כמו שציינת שאין לנו שחקנים שעושים תנועה חכמה לעומק. אתמול זה קרה רק פעם אחת, כשבנזמה עשה תנועה אלכסונית ואודגור סידר לו מצב נוח לבעיטה. הכבדות של בנזמה איפשרה לבלם לסגור אותו בקלות. תצוות את אודגור עם חלוץ מהיר שיודע לעשות תנועה כמו אמבפה או הולאנד והוא מסיים עם 15 בישולים קלילים. תצוות אותו עם בנזמה והוא יסיים עונה עם 4 בישולים. אם לא יהיו לנו שחקנים מהירים ושעושים תנועה לשטח לא נהנה מהיכולות של אודגור. בקבוצה סטטית כמו שלנו הוא יתבזבז.

הוא גם לקח את הקרנות והבעיטות החופשיות בסוסיאדד, חלק נכבד מהשערים והבישולים שלו הגיע בצורה הזאת. הגיע הזמן לקחת מקרוס את תפקיד מרים הקרנות. כבר שנתיים שהוא מבזבז אותן.

בתמונה באנקר (אילוסטרציה)

מי?
אודגארד עשה רק פעולה טובה אחת, בנזמה לא מספיק מהיר לתנועות עומק שחותכות הגנות, וניסיוס לא מספיק חכם לעשות תנועה נכונה ורודריגו עסוק בלהתחבא.
הזאר בכושר הוא היחיד אצלנו שאתה יכול לשים עליו את הכסף שיעשה את הדברים האלה, הבעיה שאתה יכול גם לשים עליו כסף שהוא לא יעלה למשחק הבא.
מרסלו גם עשה זאת בעבר ברמה של בין הכי טובים בעולם, אבל כרגע הוא כבר לא, וזידאן מאוהב בחומה ההגנתית שמנדי מציב בצד שמאל.

אם הוא היה נותן תפוקה הוא היה בין הכי טובים בעולם, כרגע אני מעדיף עליו את ואסקז.
כל כך הרבה כישרון מבוזבז על כלום, ולא נראה לי שהוא השתפר בקבלת ההחלטות מאז שהגיע.
אני אכתוב משהו שלא חשבתי שאני אכתוב אי פעם, מעדיף כרגע די מריה אחד על פני כל הקיצונים שמסתובבים אצלנו.

לא יודע על מה אתה מבסס את הטענה הזאת, אודגארד לא הראה עד עכשיו משהו שקרוב למספיק כדי לטעון טענה כזאת, אני כרגע לא רואה בו משהו שהוא יותר משחק נחמד, לא מספיק חזק או מהיר, לא מספיק משתחרר בכידרור מלחץ, מסירה טובה וראיית משחק נראה שיש לו, אבל זה לא מספיק ברמות האלה.
מתוך ה 9 בישולים שלו עונה שעברה איזה 6 בישולים היו מכדורים חופשיים, זה לא מוסיף לנו כלום כי קרוס מגביה כדור חופשיים לא פחות טוב ממנו.

אני מבדיל בין רמה לסגנון: לויניסיוס יש אחד על אחד, אודגור מאופיין בכדורי עומק ורודריגו - כל מה שהוא מוכר כרגע זה תנועה לאמצע ופיניש. על הנייר היו על המגרשים את התכונות לייצר מצבים. הבעיה שכל אחד מהם עושה פעולה איכותית ששווה גול פעם בשלושה משחקים במקום שלוש פעמים במשחק. שחקנים לא מספיק טובים כרגע.

אני לא הייתי שופט את אודגור כל כך מהר. אחרי משחק אחד בתקופה מוזרה ללא הכנה אמיתית.

זה שהם יכולים אבל בפועל לא עושים זאת אותה התוצאה.

גם ליברפול שלי שיחקה אתמול ומול קבוצה יותר טובה ולמרות משחק די בינוני בסטנדרטים שלנו כל נגיעה שלישית בכדור של סלאח או מאנה היה לעומק.