מחזור 13 :: מדריד לבנה

אני חושב שאתה טיפה קשה איתם, כלומר הם רחוקים מהשיא וחצי בפנסיה אבל החוכמה היא לשלב אותם בתבונה ולא ביחיד, ולא במאסטייה כשאין קאסמירו לדוגמא. מה גם שהנתון שהיה למרסלו שהיה שותף בכל ההפסדים ומצד שני מנדי כאילו הוא איזה עילוי - אני בטוח שמרוב שהמספרים האלה קיצוניים - זה כן משפיע על כל ניתוח, גם אם אתה אומר לעצמך שזה לא הגיוני. מרסלו כן ייצר הזדמנויות בכל משחק. איסקו אפילו לא היה הכי גרוע לא במאסטייה ולא נגד אלאבס. בינתיים הרווחנו את פדה ואלוורדה לרוטציה ומודריץ’ חייב לנוח נגד בילבאו - בשנה שעברה בכושר די טוב עשינו מולם תיקו בברנבאו עם המשקוף של נאצ’ו ומזה אני מפחד. חייבים למצוא פיתרון לכל האלאבסים למיניהם כי אין ‘משחק עונה’ בכל שבוע. כמובן גם שזה לחובתנו ולא לזכותנו שמשחק נגד גלדבאך הוגדר כעל החיים ועל המוות. מספיק שהיינו מוציאים שני תיקו משחטאר והכל היה פחות מלחיץ.

אין למרסלו ואיסקו את האתלטיות הנדרשת כדי לשחק ברמות האלה. יש להם עדיין כדורגל, אף אחד לא יכול להתכחש לכישרון שלהם. רק שאי אפשר להביא לידי ביטוי את היכולות האלה ללא מינימום של יכולת אתלטית.

11 שחקנים מהירים בהרכב זה אידיאלי. הכדורגל השתנה והתקדם. כמובן שלא חייבים רק שחקנים מהירים, גם לשחקנים חסרי מהירות יש עדיין מה לתרום. הכל תלוי במינון, עם שחקן איטי אחד או שניים בהרכב אפשר עדיין להסתדר. יש לנו כבר 2 שחקנים מאוד איטיים בהרכב כמו קרוס ובנזמה. אם אתה מצרף אליהם את איסקו ומרסלו אנחנו כבר קבוצה לא תחרותית. אני מניח שאפשר לשתף את מרסלו אם תוציא את קרוס מההרכב, ותשים את ואלוורדה במקומו כדי שיוכל לחפות עליו. קרוס לא יכול לחפות על מרסלו. במקרה הזה הכל נופל על ראמוס שנמשך שמאלה ואז אין לנו מרכז הגנה. היו לנו מספיק משחקים כדי לבחון את התאוריה הזאת במציאות. הכשלונות עם מרסלו לעומת מנדי לא נקודתיים, מדובר על 8 או 9 הפסדים מאז שזידאן חזר, מספר גדול מידי מכדי להיות מקרי.

האם שווה לעשות כל מיני שינויים רק כדי לאפשר למרסלו להיות בהרכב? בשלב הזה של הקריירה כשהוא הרבה אחרי השיא, לא יודע אם זה שווה את הטרחה. אולי כבר עדיף לתת צ’אנס למגן שמאלי מבטיח מקסטיליה.

זה לא מקרי אבל לא מהסיבה שאתה חושב, כשמרסלו בדרך כלל עולה אצל זידאן זה עם הרכב ב’ הכולל גם איסקו ובדר"כ גם רוטציה בהגנה ובקישור ולכן התוצאות.
אם מרסלו היה עולה אתמול לא חושב שהיינו משחקים פחות טוב אלא להיפך.

מה הרפרנס של התמונה הזו?
רצה חזק ברשת

סידרה של נטפליקס על שחקנית שחמט מבריקה, סידרה מאוד נחמדה שלדעתי האישית מוערכת יתר על המידה, אם היו חותכים את מספר הפרקים בחצי היה עדיף לדעתי.

קישור

לא מדברים מספיק על המסירות הכושלות וחסרות האחריות של מנדי לרגל של שחקן יריב סמוך לרחבה שלנו שהוא טורח לבצע לפחות פעם במשחק מאז שהגיע. בשנה שעברה יחסית קיבלתי את זה בהבנה (אדרבה, הייתי אחד מהתומכים הגדולים שלו) כשבשאר הזמן הוא היה בלתי עביר בהגנה אבל השגיאות האלו ממשיכות לקרות עד היום. באופן כללי, הוא לא נראה כמו שחקן שמתאים עבורנו בשום אספקט העונה, אני כבר מתחיל לאבד את הסבלנות. אני לא חושב שהיה אצלנו שחקן שתוך חצי שנה דעתי עליו השתנתה כמעט לגמרי.

הוא לא כלומניק, יש לו איכויות מסוימות גם לרמות הגבוהות (בעיקר הצעד הראשון בספרינט, כוח מתפרץ והיכולת למקם נכון את הגוף שלו במאבקי אחד על אחד), אבל אחרי שנה וחצי איתו השתכנעתי שבעמדת המגן השמאלי אנחנו צריכים שחקן עם טכניקה לפחות סבירה שיוכל לקחת חלק בהנעת הכדור ולשמור עליו גם באזורים צפופים. לכן גם תיאו הרננדז לדעתי בכל מקרה לא היה מצליח להיראות טוב אצלנו כמו שהוא במילאן. קאמבק של מרסלו קשישא מהמתים כמובן יהיה הפיתרון הטוב ביותר, בתסריט ריאלי יותר אני מקווה שנראה שם כבר בעונה הבאה את רגילון שהשתפר פלאים מאז העונה שלו אצלנו.

הסיפור של ריאל מדריד הזו, כולו בדוגמה אחת קטנה. מי יודע, אולי התדריכים האחרונים של זידאן מזכירים להם את הכריזמה של 2017. שישחקו בסט רטרו וגמרנו.