דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אונדה סרו גם טוענת שמודריץ’ יודיע לפרס על רצונו לעזוב.

עם כל האהבה וההערכה למודריץ, עזיבה שלו לא תהיה סוף העולם.
מדובר סך הכל בשחקן מבוגר, שגם אם לא יעזוב העונה יעזוב עוד מקסימום 2 עונות, לכן מבחינה כלכלית מכירה שלו והבאת תיאגו כמחליף שלו היא אפילו נכונה.
בנוסף יש פה גם איזשהו ניצחון על ברסה, השחקן היה בברסה ורצה אפילו לחזור לשם העונה, במדינו ועם הרצון שלו להוכיח לברסה שהיא טעתה הוא יכול להצליח יפה מאוד.
תיאגו סך הכל מחזיק בתכונות דומות לשל מודריץ, דריבל מוצלח ומסירות מצוינות יחד עם ניהול משחק, לטעמי הוא עולה עליו בפן ההתקפי עם הצטרפות טובה יותר מקו שני אך בעיטה פחות טובה.

כמובן שבטווח הקצר מדובר בהפסד, מודריץ כמכלול שחקן טוב יותר, אבל כבר הפנמנו שאנחנו הולכים לקראת סוג של עונת בניה. כשעונה הבאה נקבל חזרה את קובאצ’יץ המשופר (או שנבין שהוא לא מספיק לנו ונמכור אותו) יחד עם שפשוף הסגל הקיים ואולי סוף סוף מכירה של בנזמה שיזדקן בשנה נוספת עד אז, נוכל לבנות קבוצה טובה מאוד.

אגב אפילו אם מחליף לא יגיע אין זה סוף העולם, קישור של איסקו, קרוס וקאסמירו מספיק טוב בהחלט. הבעיה במצב כזה היא מחליפים לא איכותיים מספיק, וחוסר גמישות בנוגע למערכים בקישור.

אני עדיין חושב שמודריץ’ נשאר והכל ניסיונות לקבל חוזה שמן יותר.
לא סתם הסכום שאינטר הציעו לו כביכול “הודלף” לתקשורת. זה רמז לריאל כמה היא צריכה לשלם למודריץ’ כדי שיישאר.

מה גם שלאינטר אין כסף כדי לשכנע את ריאל למכור את מודריץ’. זה לא שהם שמים על השולחן 60-70 מיליון יורו. מה שהם הציעו זה 15 מיליון השאלה ועוד 25 מיליון מכירה בעונה הבאה.

העזיבה של קובאצ’יץ’ היא גם אינדיקציה שמודריץ’ נשאר. הרי שני הקרואטים חברים טובים ונפשו ביחד אחרי המונדיאל. אם מתאו היה מאמין שמודריץ’ עוזב הוא היה נשאר כי אז היה מקבל יותר דקות משחק. גם ריאל לא הייתה משחררת את קובאצ’יץ’ אם היא הייתה מוכנה למכור את מודריץ’.

לא צריך את תיאגו כמחליף לקובאצ’יץ’. יש מספיק אופציות בקישור. מה שכן צריך זה חלוץ. כרגע יש לנו 5 שוערים בסגל לעומת שלושה חלוצים שאף אחד מהם לא מספיק טוב.

יצאה הודעה רשמית שתיאו הרננדז הושאל לסוסיאדד. נאצ’ו בטח יהיה המחליף הראשון של מרסלו ורגילון המחליף השני. יש לנו יותר מידי שחקנים פציעים בהגנה - ואייחו וקרבחאל נוטים להיפצע כמה פעמים בעונה. מרסלו לא נהיה צעיר יותר והעובדה שראמוס לא פורש מהנבחרת גם תעלה לו בכמה משחקים במדי ריאל.

ורק על חלוץ אף אחד לא מדבר. לא ברור לי למה לופטגי דורש קשר במסיבת עיתונאים ולא חלוץ.

כל עיתוני ספרד מדווחים שהושג הסכם עם מודריץ׳ והוא יחדש חוזה בריאל מדריד.
במארקה אומרים שהוא יקבל שכר זהה לראמוס.

אז בסוף כל הטרראם של מודריץ’ אכן התברר כניסיון לשיפור חוזה. לגיטימי והוא אף ראוי לכך, עכשיו לעבודה.

תיאו הושאל רשמית לסוסיאדד לעונה אחת:

קיקו קסיאה מבוקש בסביליה.

לוקה מודריץ’ נשאר בריאל מדריד וחסרה רק הודעה רשמית. ‘יום מודריץ’ הסתיים בצורה טובה וכולם מרוצים. המארקה ו**ה-AS** בתמימות דעים בנושא. ‘אופרת הסבון הסתיימה, מודריץ’ נשאר’. מודריץ’ יקבל חוזה משודרג וישווה את שכרו לזה של הקפטן ראמוס(10 מיליון יורו) כשרק בנזמה ובייל מרוויחים יותר. במארקה כתבו שהמועדון היה רגוע בניגוד לפרסומים שהיו בתקשורת והיום אחרי הפגישה בין הצדדים כולם היו מרוצים. במארקה הוסיפו שמודריץ’ לא באמת רצה לעבור לאינטר אלא קיווה להערכה מהמועדון. ב-AS הוסיפו שמודריץ’ שקל ברצינות את ההצעה של אינטר אך לא התפתה, שמר על שתיקה מכובדת לאורך כל הדרך עד לפגישה עם המועדון, חיכה בסבלנות וקיבל את מבוקשו. אפילו בבוקר לפני הפגישה כפי שאמרנו - הוא העלה פוסט ברשתות החברתיות במדי ריאל עם תמונה מהאימון וכתב ‘חוזרים לעבוד’.

מעבר לכך, כולנו מתוסכלים שלא הגיע אף חלוץ לקבוצה. בבוקר פורסם שהאקס מריאנו דיאס אחרי עונה מעולה בליון עם 21 שערים ב-45 הופעות - סירב לחזור, ועכשיו הוא מכחיש בתגובה למארקה - “אתה לא יכול להגיד ‘לא’ לריאל מדריד”.

אנחנו מרבים לציין שהסכומים עולים, אבל מבט על טבלת ההוצאות מול ההכנסות משקף תמונה שפויה יותר.
ליברפול, המבזבזת הגדולה, ‘מוציאה’ 155.4 מ פאונד אחרי שמכרה את קוטיניו בסכום מעט קטן יותר.

ראיתי את זה אצל בועז סיטי בפייסבוק

ותראו את טוטנהאם. קבוצה פשוט קסומה. 7 שחקנים בחצי גמר המונדיאל, אף אחד לא מצייץ תירוצים בכיניים, ומנצחים בשקט משחק חוץ לא קל. וזו אפילו לא הפעם הראשונה שהם ישנים בקיץ.

אס טוענים שלופטגי רוצה בלם, חלוץ, להשאיל את ואייחו ואולי לוותר גם על יורנטה (ואז ואלורדה יישאר).

אני בספק אם משהו מאלה יקרה.

אוסקר קרוב ללגאנס

אני לא פוסל שחיכינו עם הקניות כדי שקודם כל יסגר החלון באנגליה. המועדון נמצא בעמדה טובה לעשות רכש, אחרי שאולי כל המועדונים הגדולים די סיימו לקיץ הזה.

יתכן שלקראת הסוף נציע הצעה או שתיים, אולי אפילו נביא חיזוק.
לטעמי באמצע דרוש שחקן שיודע לעשות הגנה.

אני מניח שזה תלוי בתוכניות לגבי יורנטה ו-ואלורדה. בלי שניהם אנחנו נשארים רק עם קאסמירו כקשר עם אוריינטציה הגנתית.

חדשות היום:

• אוסקר הושאל לעונה אחת ללגאנס, וכבר עובד על יד אחורית בחדר כושר שלהם. יהיה מעניין לעקוב אחריו.
  • טוטוספורט האיטלקי טוען שיובה דחתה הצעה שלנו על פיאניץ’ (60M). לא נראה לי.

שבועיים לסגירת חלון ההעברות, ומה קורה בריאל מדריד? שער המארקה צועק: ‘ר-כ-ש’. ותוהים אם למועדון יש 300 מיליון יורו להשקיע - מדוע זה לא קורה? ב-AS הציגו סקר אוהדים שם קרוב ל-90% מאוהדי ריאל מדריד דורשים שחקנים חדשים ועכשיו| שמות חדשים שעלו הבוקר הם טימו וורנר החלוץ הגרמני הצעיר והמבטיח, רודריגו מולנסיה וגם מאורו איקרדי, כאשר הטריו ההתקפי הנוכחי של ריאל כבש אשתקד רק 44 שערים, כמעט מחציתם של גארת’ בייל.

במארקה כתבו כעת ‘ריאל מדריד חושבת על זה’ בנוגע לרכש, ריאל מדריד בכוננות, והוסיפו את הציטוט של לופטגי שדרש מההנהלה חיזוק אם קובאצ’יץ’ יעזוב ודיברו גם על הנחיצות בבלם לאור הפציעות הבלתי-נגמרות של ואייחו וכן חלוץ. אז ריאל מדריד חושבת על זה, אבל כנראה לא מספיק. “הסופר-קופה לא ישנה דבר”, חזרו ואמרו בקבוצה, התוכנית תוכננה מראש ולא חשוב מה יקרה בטאלין. במועדון חושבים שהשוק קשה מאוד ומחכים לפריצה והזדמנות שיוכלו לנצל. הם לא רוצים להיכנע למחירים וראו שלבאנדובסקי וקאבני לא רלוונטים. כנראה שבריאל מדריד מאמינים שיהיה אפשר להביא את ניימאר בחלון העברות אחר ולכן שומרים את המזומנים. הקו ממשיך להיות, בגדול ‘שיפור מה שיש’.

image

בהמשך היום עלתה כתבה ‘מי נמצא בשוק וריאל מדריד יכולה לרכוש אותו’, ונותנים לקהל לבחור את השחקן המועדף עליהם בסקרים - בלם, קשר מרכזי וחלוץ. ניימאר, אמבפה והאזרד מקוטרגים כלא-ריאליים. מעבר לשמות שכבר עלו כמו איקרדי-רודריגו-לבאנדובסקי, כתבו גם על האקס מריאנו שהכחיש שסירב לחזור לריאל מדריד, בקישור מדברים על ראביו, טיאגו, אפילו דה-יונג מאייקס וכבלם הוזכרו בין היתר דה-ליכט ומנאלוס. לא מבוסס על שום דבר כמובן…

כבר אמרתי שגם אם השוק בעייתי - כך גם המצב הקבוצה, וחייבים לצרף לפחות שני שחקנים להתקפה. כמגן שמאלי הייתי נשאר עם הילד הצעיר המבטיח מקסטיליה ונאצ’ו יהיה גיבוי לראמוס ו-ואראן אבל ברור שזה לא מספיק. על דה-ליכט מאייקס שמעתי המון דברים טובים, אבל עיקר העניין הוא בהתקפה. אני לא מאמין שאני מציין את השם שלו אבל היום אפילו חסה רודריגס האקס עם טריליון סימני השאלה והבורג שלא במקום - היה מחזק אותנו, אין כלום בהתקפה.

ממש מטריד אותי המצב אצלכם. אתם נראים כמו קבוצה שהתפרקה מהנכסים שהיו לה לפני שתי עונות ועכשיו נשארה לכם רק קבוצת פח עם שם.

מהקבוצה שהיה לה את הספסל הכי טוב באירופה נראה שהתדרדרתם לקבוצה שאפילו אין לה אונסה…

ולא, אני לא מוטרד כי אני מחבב אתכם האוהדים, אני מוטרד כי ריאל חלשה לא טובה לבארסה.

זה כמו שמסי טוב לרונאלדו וליהפך. התחרות מוציאה מהם יותר. אם הם היו באים בדורות אחרים ועם התואר המוחלט של השחקן הטוב בעולם, ייתכן שהיה בהם פחות דחף להשקיע. מי יודע כמה עונות טובות הם היו נותנים בלי התחרות הבלתי פוסקת מהצד השני?..

בעונה הקרובה נראה שריאל תיאלץ להלחם על מקום בליגת האלופות (את העונה הקודמת סיימתם במקום שלישי עם סגל יותר טוב). זה מסוכן לבארסה. זה עלול להוביל לשאננות.

אני לא מרבה לכתוב בפורום, ואצלכם בכלל עוד פחות, אבל מה נסגר עם פלורנטינו??

או שהוא עובד על מהלך פיצוץ מאחורי הקלעים ופשוט שומר על דממת אלחוט כדי לא לדפוק את זה, או שהוא ויתר על הליגה. לי נראה שהאפשרות הראשונה יותר הגיונית, אבל פחות משבועיים לסוף החלון ואתם בלי רכש. מאוד תמוה ומאוד מטריד.

לופטגי דורש חלוץ| וגם: סקר האוהדים

image

לא פעם קראנו בכלי התקשורת מצד אחד שלופטגי אומר שיש הרמוניה מלאה בינו לבין המועדון(הנשיא) בנושא הרכש, והציטוט המרכזי אחרי הסופר-קופה האירופי היה - “ההפסד לא ישפיע על נושא הרכש”, ומצד שני דווח ב-AS שהמאמן ביקש חיזוק של שלושה שחקנים - בלם בגלל הנטייה של ואייחו להיפצע, קשר כמחליף לקובא וכן חלוץ. על השניים האחרים לופטגי מוכן להתפשר אך לא בנוגע לחלוץ. במארקה כתבו הבוקר שהמאמן לוחץ על ההנהלה לצרף חלוץ בזמן שנותר, גם בלי להשתגע בסכומי ההעברה, ושלגבי היתר הוא מאמין שאפשר להצליח עם מה שיש.

ריאל שיחקה טוב נגד אתלטיקו במחצית הראשונה. בנזמה כבש, בייל היה זה שבישל ואסנסיו איים על השער, אבל בהמשך הקבוצה נחלשה. כשלופטגי הביט לספסל הוא ראה שם שחקני הגנה וגם מחליפים בקישור, אבל בהתקפה אלה היה זה רק בורחה מאיורל(על ראול דה-תומאס שהפציץ בראיו וייקאנו - ויתרו). חאמס ומוראטה, יחד עם כריסטיאנו כמובן - כבשו 80 גולים בעונת הדאבל 2016/17 וכעת הספסל של ריאל מדריד דל מאוד.

‘החלק הקדמי הוא מה שהכי קשה לפתור, ועל כן ריאל עושה מאמצים בשוק או לפחות לעקוב אחרי מה שקורה כדי שתהיה התפתחות ברגע האחרונה’, נכתב במארקה, והוסיפו שלופטגי יהיה מרוצה משחקן משלים טוב ולא חייבים ‘פיתרון גאלאקטי’. הדוגמאות הטובות ביותר הן מריאנו מליון שכבש 21 שערים אשתקד והכחיש את הדיווחים על כך שסירב לחזור לריאל מדריד - 'לריאל מדריד לא אומרים ‘לא’", צוטט בהמשך(והפעם הוא צריך להתחרות רק בבנזמה), ורודריגו שקיבל אשראי מהמאמן לופטגי בנבחרת ספרד, ונראה שניתן להוציא אותו מולנסיה. נכתב במארקה שפרס מרגיש שהוא צריך להיות לצד המאמן שלו ולהקהל עליו בחודש הראשון של בקבוצה. הספסל מאוד מינימליסטי.

image

כמוכן במארקה עשו סקר ענק על שחקני הרכש שצפויים להגיע, אם בכלל. האוהדים לא נשאלו את מי הם היו רוצים לראות, אלא לדבר על הריאלי. יש רצוי ויש מצוי. בנוגע לחלוץ, השתתפו בסקר למעלה מ-225 אלף אוהדים נכון לכתיבת שורות אלה ו-‘המנצח’ הוא מראינו מליון עם 23%, כשקצת אחריו איקרדי עם 22%. לבאנדובסקי ו-וורנר, החלוץ המצוין של לייפציג שכבש 21 שערים בכל אחת מהשנתיים האחרונות וגם שיחק במדי נבחרת גרמניה במונדיאל - נמצאים בשיוויון עם 19%, ורודריגו אחרון עם 17%.

לגבי עמדת הקשר, טיאגו מבאיירן הוא המוביל עם 32%, אחריו נמצא מילינקוביץ’-סאביץ’ מלאציו שדורשת עליו המון-המון כסף עם 26% כך שהאוהדים אולי מצפים להפתעה. 21% מאמינים שניתן להוציא את אריקסן הדני המצויין מידיה של טוטנהאם הקשוחה ודניאל לוי שזכור לנו עוד מהמו"מ הקשה עם גארת’ בייל. הבא בתור הוא ראביו שמסרב לחדש את חוזהו בפאריס סן-ז’רמן והמאמן טוכל אמר שעתידו לוט בערפל(17%) ואופצייה אחרונה הוא דה-יונג הצעיר מאייקס שעלה בהקשר ברצלונה כמה וכמה פעמים אך נראה שיישאר בשורות ההולנדים.

ומה בהגנה? אודריוסולה הגיע כמחליף לקרבחאל וזה מצוין אבל ריאל צריכה עוד שחקן נוסף, מגן או בלם, ויש גבול כמה אפשר להשתמש בנאצ’ו. בסקר זה השתתפו קצת יותר מ-115 אלף מצביעים, ולהלן התוצאות: אלכס טלאס המגן של פורטו קיבל 16%, ואחריו בעל הסיכויים הנמוכים ביותר הוא סקריניאר מאינטר(17%) ורומאניולי, בלם העתיד של מילאן ונבחרת איטליה(18%), בצוותא עם דה-ליכט מאייקס שכבר הופיע במדי נבחרת הולנד וכל אירופה עוקבת אחריו. מאנולס, הבלם של רומא שכבש את השער המרגש נגד ברצלונה ברמונטדה ההיסטורית - הוא הבלם שיכול להצטרף לדעת הקהל.

מה עם מקסי גומז מסלטה? סעיף השחרור שלו עומד על 50 מיליון יורו ובטח אפשר לרכוש אותו אפילו בפחות. כבש 17 שערים בעונת הבכורה שלו בספרד והוא בן 21. יכול להיות אופציה טובה בהתחשב במחיר ובאפשרויות המעטות שיש לנו. הבעיה היחידה שאין לו דרכון אירופאי ואז ואלוורדה יצטרך להיות מושאל שוב.

תסתכלו על הגרף הזה

איזה בדיחה שבנזמה עדיין שחקן הרכב פה…

והנה הגרף של הליגה האנגלית

מעניין שמוראטה ובנזמה כמעט עם אותו מיקום.

פדרו מוראטה מהקדנה סר מדווח שאל קליפי נמצא במדריד ע״מ לדון בהעברתו של קבאני. לא יודע כמה זה אמין (לכאן או לכאן).

https://twitter.com/pedro_morata/status/1030558846203449344

גם פדרו וגם מוראטה? ומה עם האזרד שבישל את שער הניצחון של צ’לסי? וברצינות: קאבני בדיוק החלוץ לזרוק לו כדורים לרחבה, מה שלא היה לנו נגד אתלטיקו ובעצם אין לנו מאז ואן-ניסטלרוי וקצת היגואין. הוא לא ייצא מהרחבה יותר מדי, לא מעניין אותו אותו להעביר יותר מכמה שניות בכנפיים. האיכות שלו לא מוטלת בספק וביחס לשוק - הלוואי. האמת שגם את מריאנו הייתי מקבל בכיף… בעונה שלו אצלינו היה ברור שהוא לא מוכן אבל לא ציפיתי שבעונת הבכורה בליון יהיה כזה טוב. מהיר, מנצל הזדמנויות, בעיקר משחר בטירוף - משהו שאין בקבוצה הזו. מעבר לכך, חייב להגיד שבמבט על השמות שהעלו במארקה, יש לי פנטזייה לראות את דה-ליכט מאייקס אצלינו, ריאל מדריד חייבת בלם.

אנחנו כנראה מצפים למשהו שלא הולך לקרות. אנחנו מצפים שיגיע שחקן שיבוא להציל את העונה כשבמועדון לא מעוניינים בכלל להציל את העונה הזאת אלא לבנות פרוייקט ארוך טווח. לתת לאיסקו אסנסיו וכל שאר החברה הצעירים את המפתחות לעונה שלמה ולראות מה יצא מזה. עד עכשיו כל אותם כשרונות צעירים שיחקו שבוע כן שבועיים לא והם לא מתפתחים, אולי במועדון רוצים לתת להם להתפתח לפני ששופכים כסף על שחקנים מוכחים בגיל מתקדם שעד שיתחברו לקבוצה הם יצטרכו למצוא קבוצה אחרת.

אני מאמין שבמצב שוק אחר, שהיה את מי להביא במחיר שפוי היינו רואים אולי רכש, אבל כשמביאים בחשבון שכל מי שתביא (מלבד אמבפה) יהיה פשרה, ובנוסף יעלה הרבה כסף, במועדון נקטו באופציה השניה והפחות אימפולסיבית שלנו, האוהדים, היא כמובן פחות מתאימה אבל אולי תהיה משתלמת לטווח הארוך.

אני עדיין מצפה לרכש למרות שבפנים אני יודע שזה לא יגיע. וגם אם יגיע - לא מה שפיללו.

אני לא מאמין שפלורנטינו “איבד את זה” פתאום. הוא הוביל אותנו לאן שהגענו ואני בוטח בו שגם עכשיו הוא יודע מה הוא עושה ורואה צעד אחד קדימה.

האלה מדריד.

אין סיכוי שיעשו לנו הפתעה וזה יהיה ניימאר?. ברור שאנחנו צריכים מוציא לפועל אבל
אנחנו גם חייבים מישהו שיהיה הפנים של המועדון, מישהו שההחתמה שלו תתן הצהרה אנחנו
עדיין המועדון מספר אחד בעולם. כל רכישת שחקן שהוא לא ניימאר/אמבפה תקל עליהם לשמור עליהם. גם ככה עוצמים עיניים בכל הקשור לפעילות שלהם.

מחירי השוק הלא שפויים לא יכולים להיות תירוץ, אלה המחירים ואלא אם מתוכנן איזה חוק בכדורגל להגבלת המחיר אז לא צפויה לנו ירידה בשנים הקרובות.
מהיום צריך להתחיל להתרגל ש200 מיליון על שחקן מהדרג הראשון זה המחיר השפוי, מאותה בחינה שלפני 20 שנה 40 היה לא שפוי והיום אנחנו קונים במחיר הזה שחקנים בני 18 שעוד לא קרעו זוג נעליים.

ומשהו שמפריע לי בעונת בנייה זה מה לעזאזל בנזמה אז עושה פה אם ככה, הוא גם לא צעיר ועדיף כבר לקדם חלוץ צעיר בעונת בנייה. לבייל לפחות בניגוד אליו יש פוטנציאל כלשהו, בנזמה הגיע לתקרת הזכוכית שלו כבר והראה כל מה שהוא מסוגל