ההנהלה של יונייטד :: ראטקליף משתלט על האגף המקצועי

טוב זה כבר מעצבן

סיר ג’ים ראטקליפ זכה בקניית יונייטד,רק אני לא מבין איך הם מתווכנים להחזיק במועדון.

image
image
גלאזרים סירבו להצעה שהייתה כמעט כפול משווי שוק של המועדון. מטורף.

לפי פבריציו, ראטקליף רוצה לקנות רק 25% מהמועדון. אין אישור עדיין מבעלי המניות.
image

ה-board של יונייטד נשלט כולו בידי הגלייזרים. אם הם רוצים - זה יקרה.
אם לא הייתי אוהד קריסטל פאלאס הייתי נושם לרווחה על כך שהקטארים אמנם שולטים בכדורגל העולמי ובעקיפין גם במנצ’סטר יונייטד, אבל לפחות הם לא ישלטו בה גם ישירות.

נראה לי הגיע הזמן להעביר את הדיונים על יונייטד ל’ת’רד היריבות’

כל הדיווחים מצביעים על עסקה שהולכת לקרות בניגוד להמון שמועות שהובילו לשום דבר.
רכישה של 25% ממניות המועדון וקבלת הניהול הספורטיבי של המועדון בתהליך שאמור להוביל בסופו של דבר למכירת כלל המניות לרטקליף.

השאלה הגדולה היא מה יקרה עם החוב העצום שרובץ על המועדון ( השיח ההוא רצה להוריד אותו מהשולחן בחינם ) ואיך רטקליף מתכוון לממן את הרכישה ההתחלתית ולאחר מכן ההדרגתית של המועדון.

אין פה איזו בשורה גדולה אבל זה עדיף מהסטטוס קוו הקיים.

אבל רגע איך אנשים יודעים אם סיר רטקליף יודע לנהל מועדון בגודל כזה כמו יונייטד ??.
וגם חלק מהמניות לא שייכות למשפחת גלייזר על כמה אחוזים מדובר פה ?

אני לא מבסס את זה על שום דבר קונקרטי, אבל מרגיש לי שרטקליף הוא גלייזרים בריטי וכל הסיפור הזה לא יעשה טוב למנצ’סטר יונייטד.

ממתי לגלייזרים יש מושג איך לנהל את המועדון? הם לא הצליחו למנף בשום צורה את ההצלחות הספורטיביות שפרגוסון הביא למועדון והעמיסו חובות לא נחוצים מהרכישה המטומטמת שלהם.
ממה שאני מבין הגלייזרים מחזיקים 69% מהמניות, השאר מחולק בין הציבור לבין קרנות אחרות.

כל עוד רטקליף יתן לאנשי מקצוע אמיתיים לנהל את הצד הספורטיבי מצבנו ישתפר.

נכון על זה אני מדבר הגלייזרים לא באו לנהל את יונייטד אלה לשדוד אותה ולקחת רווחים.
איך אנחנו בטוחים שלסיר רטקליף יש מושג בקשר לניהול מועדון כדורגל ולא לשדוד את יונייטד כמו שהגלייזרים עשו.

לא חושב שיש לך דרך לדעת אם בעלים שמגיע באמת רוצה בטובת המועדון ואם הניהול תחתיו יזניק את הקבוצה קדימה - בדיוק כמו שלא היינו יודעים אם השיח ההוא היה רוכש את יונייטד.

https://twitter.com/mufcMPB/status/1723763840817475764?t=-OKcB8Fc9wvdlBI-HkVbZg&s=19

אפשר לברך על המוגמר ולקוות שהוא יביא רוח חדשה למועדון.

זה רשמי, ג’ים ראטקליף קונה 25% מהבעלות על הקבוצה ויקבל גם את המושכות בכל הקשור לניהול הספורטיבי.
דייב בריילספורד וז’אן-קלוד בלאן ינהלו את העניינים מהצד הזה.
בנוסף יש התחייבות להשקעה של 300 מיליון דולר.
ייתכן שמדובר ביציאה לדרך חדשה סוף סוף, ייתכן שהכסף ישמש לרכישת עוד שלושה עותקים של אנתוני, בכל מקרה זה די סוגר את הגולל על רכישה קטארית ואלה החדשות הכי טובות מבחינתי.

האמת היא שאין לנו שום דרך לדעת אם מדובר בחדשות חיוביות או לא (מלבד אי-המכירה לקטאר). אין אינדיקציה שלקבוצה של רטקליף יש נסיון מוצלח בניהול מועדון כדורגל ובוודאי לא בסדר הגודל של מנצ’סטר יונייטד. הוא יכול להתגלות כטד בוהלי חדש, שמגיע עם כוונות טובות אבל עושה את כל הטעויות האפשריות והופך את המועדון שלו לפי אלף יותר פתטי משהיה כשנרכש. אני לא שותף לדעה ש’גרוע מהגלייזרים לא יכול להיות’, כי הנה, אם מסתכלים על צ’לסי רואים שבהחלט יכול להיות.
כמובן שמהצד השני יכול להיות שהוא יפגע בכל מינוי מקצועי ויקים פה מערכת כדורגל מוצלחת, כמו שהצליחו בסיטי או אפילו בברייטון. אני לא חושב שזה מאוד קשה כשיש לך תשתית פיננסית כמו שיש ליונייטד, אבל הגלייזרים לא הצליחו אז כנראה שזה גם לא כל כך קל.
מנסיון העשור האחרון אני בוחר להנמיך ציפיות כדי לא להתאכזב.

הגלייזרים עדיין בוחשים? או שאני לא מעודכן והם כבר בחוץ?

קצת שאלה של הסתכלות, מצד אחד ההסכם כולל סעיפים שמעבירים את כל הניהול הספורטיבי לראטקליף שימנה גם אנשי ניהול ספורטיבי מטעמו, מה שלכאורה משאיר את הגלייזרים מחוץ לתמונה מהבחינה הזאת. מצד שני, בסוף הם עדיין בעלי השליטה ביונייטד ככה שרוב בדירקטוריון להעביר החלטות אופרטיביות שראטקליף יתנגד אליהם יהיה להם.
לדעתי האישית הם עשו צעד חכם מבחינתם של ללכת עם ולהרגיש בלי. את הפרה ממנצ’סטר הם ימשיכו לחלוב במרץ, ואת הביקורת והבלגן שהם חוטפים על הניהול הכושל הם מעבירים לראטקליף בתקווה שאו שישפר את המצב או שלפחות יספוג את האש במקומם.

יונייטד תמנה למנכ"ל את עומר בראדה, שכיהן עד כה כ-Chief Football Operations Officer בסיטי. עבד בברצלונה כתפקידי שיווק למיניהם והתקדם בסיטי עד לתפקידו הנוכחי. מחטף מעניין מאוד של יונייטד. אם יש ברסאי שיכול להרחיב יהיה נחמד. @Ender ו- @Oleguer23 אני מסתכל עליכם.

כשפפ מציין במסיבות עיתונאים את השדרה המקצועית בסיטי הוא
20% מהזמן מציין ציקי
70% מהזמן מציין ציקי ופראן
10% מהזמן מציין ציקי פראן ועוד מישהו שעכשיו אני חושד שהוא העומר הזה
אינטואיטיבית נשמע לי כמו מינוי טוב אבל לא באמת יודע להגיד, סורי

מצאתי את זה: