האם בארסה של ואלוורדה לא מוערכת מספיק?

(בעקבות ההודעה של CC בת’רד המקביל)

במבחן התוצאה התשובה חד משמעית:
3-0 על יובה, 3-0 על ריאל בברנבאו, מאזן ספיגה מדהים, עקביות במשחקי החוץ הקשים, פער אסטרונומי מריאל מדריד…
עם קצת טכנולוגיה היינו משיגים גם ניצחון על ולנסיה והליגה היתה עוד יותר גמורה אפילו מעכשיו.

היחס שלנו לזכייה באליפות עומד על 1.06 :joy:

עד כה החיים שלנו יפים. אז למה אנחנו מתלוננים כל כך הרבה?
אולי אנחנו לא רואים עד כמה הקבוצה שלנו טובה? או בעצם, עד כמה הקבוצה שלנו יעילה?

מדברים על סיטי, אבל במלוא הכנות אני לא מקנא בסגל שלהם. פרננדיניו על עמדת בוסקטס זה לא בדיוק התגשמות כל החלומות שלנו… P$G עם שלישית התקפה מדהימה, ובכל זאת - הם עדיין לא הוכיחו כלום והליגה שלהם חלשה להחריד.

התשובה היא לחלוטין כן. לא כל קבוצה היא בארסה של פפ והעובדות הן שברצלונה הנוכחית היא (בינתיים) הקבוצה הטובה ביותר שבארסה העמידה מאז פפ.

אני גם בכלל לא בטוח שסיטי מועמדת לאלופות עוד לפניכם.

שהעונה תיגמר היה אפשר לתת לו את הערכה המתאימה.

לא אהבתי את המינוי שלו ואני עדיין חושב שהיה צריך להחתים מאמן יותר מתאים. אבל אין ספק שהוא הפתיע אותי לטובה. הוא עושה כמעט את המקסימום עם הנהלה איומה ונוראה ובתנאים לא טובים.

אני כותב כמעט, כי בעיני יש לו עדיין כלים ויותר אפשרויות לגוון. סרגי רוברטו בתור מגן זה מחדל. (אתמול חגגו עליו)
אבל האיכויות שלו כתור קשר זועקות לשמיים. (אתמול ברגע שסמדו נכנס ישר אחרי הוא כבר הספיק לבשל לו מצב כמעט לגול)
הקרדיט לראקיטיץ עם כל הכבוד לו מוגזם, והקיבעון שלו בקשר לאי שימוש בספסל הוא מוגזם.

החיובי:

שיפר את משחק ההגנה שלנו. החזיר לחיים את אינייסטה והקל על החיים של בוסקטס. הפסיק את הרוטציות המגוחכות והמוגזמות שאנריקה ביצע שנה שעברה.
גורדי אלבה אולי נותן את העונה הכי טובה שלו בקרירה בזכותו (למרות שהיה מעניין איך דמבלה ישפיע על אלבה).
והדבר הכי משמח בעיני, בניגוד לאנריקה, שהיה נאמן לכל מיני שחקנים כמו מתייה וארדה הוא נפטר מהם. וגומש לא מקבל יותר קרדיט אינסופי.

דבר אחד שאני מעוניין לכתוב באופן כללי, מאוד הפריע לי בפורום הקודם שהיו משתמשים ש"איתרגו" כל הזמן את אנריקה ולא איפשרו לאף אחד לבקר אותו. מאוד מקווה שזה לא הולך לכיון של ואלוורדה. לא כל ביקורת על מאמן או שחקן זה בגידה או ניסיון השמצה.

Uriah חייב לשאול, מה ההבדל בין סיטי לP$G? שתיהם אותו דבר.

שים לב שהמשפט הזה לא מחזק את הטיעון שלך, אלא בדיוק להפך.
אם הסגל שלנו עדיף על הסגל של סיטי, והפנטזיה שלנו היא להיראות על המגרש כמו שסיטי נראית העונה על המגרש - אז אפשר להבין למה אנחנו מתלוננים כל כך הרבה.

אפשר יותר הרחבה למה אתה לא מקנא בסגל של סיטי? זה שיש לכם יתרון ב-3 עמדות בהרכב הפותח זו לא סיבה (ציינת רק את בוסקטס, אבל נניח שגם אומטיטי/טר שטגן ומספר 10).

היתרון הגדול ביותר של סיטי הוא לא ההרכב הפותח, אלא הספסל הבלתי נגמר שלה. ברצלונה בלי אומטיטי צריכה לפתוח עם תומס ורמאלן. סיטי בלי קומאפני תפתח עם אוטמנדי, סטונס או מנגלה. הקישור של ברצלונה, שמורכב מהמון שחקנים שרק 3 מהם שווים משהו, לא משתווה לעומק שיש אצל פפ - גונדואן, ברנרדו סילבה, דוד סילבה, פרננדיניו, דה ברוינה, יאיא טורה (שבקושי רואה דשא), ופביאן דלף לעת הצורך.
בהתקפה יש לכם את מסי שזה לא פייר, ואת סוארז שאמנם לא הכי פוגע העונה, אבל לא ניקח ממנו את העבר. פאקו זה נחמד, אבל לסיטי יש את חסוס-כוכב-עולה, אגוארו, לירוי סאנה וראחים סטרלינג.

אתה אולי לא מקנא בהרכב הפותח של סיטי, ואני מבין את זה כל עוד יש לכם את מסי, אבל בסגל תקנא כל קבוצה, מלבד זו של השייחים האחרים.

אני דווקא מאוד מקנא בסיטי. יש להם סגל יותר טוב, ואת המאמן הטוב בעולם. לא רק שהוא הטוב בעולם, הוא גם הכי התקפי ומעניין שראיתי אי פעם בתור אוהד כדורגל. אז כן, אני מקנא בהם. לא בגלל הכסף, אלא בגלל מה שהם רכשו עם הכסף.

לגבי המאמן הנוכחי, גם אצלו יש כמה פאקים. ההתעקשות להקפיא שחקנים כמו דאולופאו ופאקו בחלק ההתקפי כשהרכש שלך בחוץ להמון זמן היה החלטה מפגרת שהוא יצא מזה בשלום בזכות מסי. אני עדיין חושב שמסי באמצע לא טוב לברסה לאורך זמן והלוואי ואני יאכל את הכובע. לדעתי הוא עושה מה שמאמנים חסרי מעוף (טאטה, כל מאמן בנבחרת בעשור האחרון) עושים עם מסי-שמים אותו באמצע שינהל משחק. הוא בעיני לא מוציא את הפוטנציאל מהסגל שלו כאשר סרג’י רוברטו מתבזבז בעמדת המגן, סמדו לא מקבל את הדקות החשובות האלה, לא נותן צ’אנס לורמאלן שפתאום בדרך פלא כשאין ברירה הוא כשיר ואפילו מאוד טוב. הוא לא נותן מספיק דקות סוארז. החלוקת דקות שלו לא מוצאת חן בעיני והוא לא חושב קדימה מספיק. זאת דעתי.

אני לא יכול לקחת ממנו את מבחן התוצאה. במבחן התוצאה ברסה במיקום מדהים, גם בליגה וגם בצ’מפיונס. אני זוקף לזכותו הגנה מדהימה עם יותר אחריות ובכלל קבוצה שקשה לשים לה גול ולא בזכות משחק הלחץ שלה, אלא פשוט הגנה רגילה שמבוססת על חיפויים, קשיחות וקישור יציב. גם אומטיטי וטר שטגן עם עונה מדהימה עוזרים לזה.

אז לסיכום-במבחן התוצאה הוא מעולה עד כה, אבל במבחן היופי הוא אצלי נכשל. אני משתעמם מברסה, ואני לא חושב שהיא משחקת טוב. אני מקווה שלא ניחשף בליגת האלופות, ושריאל תמשיך לא להוות תחרות בליגה.

אתה לא יכול להשוות ביניהם. לוצ’ו היה סמל ברסאי לכל דבר, שיחק במועדון 8 שנים. כמאמן הוא הביא קבלות עם טריפלטה בעונתו הראשונה, דאבל בשניה וגביע המלך בשלישית. הוא גם לקח סופר קאפ וגביע עולם לקבוצות. אתה רוצה להשוות מאמן ללוצ’ו זה רק את פפ גורדיולה. סה טו.

דבר שני, יש גם דרך לבקר מאמן שנתן כ"כ הרבה למועדון. לא מדובר באיזה מאמן זר שהחתימו במליונים שאין לו קשר רגשי למועדון ולמה שהוא מסמל. ללוצ’ו כן. בעיניי צריך לתת כבוד לסמלים כאלה וגם כשמבקרים אותם, יש צורה. לוצ’ו לא היה מאמן מושלם והוא עשה טעויות, בייחוד בעונה האחרונה שלו, אבל מה שהלך בפורום היה מתמטיקה מאוד פשוטה וילדותית-ברסה הצליחה בזכות מסי, ברסה נכשלה בגלל לוצ’ו. פתאטי.

דמבלה קרוב לוודאי ישחק באגף ימין, כך שלא תהיה השפעה.

הליגה האנגלית >>> הליגה הצרפתית, ואני כותב זאת בתור הפרנקופיל הכי גדול בפורום. אין לפסז’ תחרות, בטח לא כשפלקאו פצוע. ההצלחה של פפ הרבה יותר מרשימה מההצלחה של אמרי (מן הסתם).

לא כתבתי את דבריי בהקשר של סגנון, אלא יותר בתור תהייה מהסוג של - אילו קבוצות באמת עדיפות עלינו באירופה? אולי התחושה של כולנו מוטעית?

אני אשאל את עצמי - כמה מהשחקנים של הסיטי הייתי מביא היום לברצלונה להרכב הפותח? דה ברוינה וזהו בערך.
אז פה ושם נצטרך פלסטרים, אתמול ניצחנו את אלופת אירופה בשנתיים האחרונות עם ורמאלן בתור בלם ואנחנו מסתדרים בלי דמבלה כבר כמעט חצי עונה.

אני מניח שהתשובה שלי היא שבכנות - כל עוד יש מסי - זהות הפלסטרים פחות משמעותית. תשאל את קובאצ’יץ’ :slight_smile:

אני מניח שלסנטימנטים חלק גדול במה שאתה אומר, כי לפיקה וסוארז בכושרם הנוכחי אין יתרון על מקביליהם בסיטי. בנוסף, חסר לכם קשר התקפי לצד שמאל, כך שאפילו סטרלינג יכול לעזור, ובוודאי חסוס שמשחק שם מדי פעם. בקישור, אני לא יודע כמה אינייסטה משחק בפועל, אבל קראתי כאן תגובות שמחשיבות אותו כבונוס. במידה והוא לא שחקן הרכב, אתה לוקח את דויד סילבה בנוסף לדה ברוינה בלי לחשוב פעמיים.
בנוגע לסגל הרחב, שזו עיקר טענתי, אתה מעיף את כל הספסל שלך, בלי יוצא מן הכלל, ולוקח את הספסל של סיטי במקומו. אפילו ישאר לך עודף נחמד עם יאיא טורה ומתאשפזים כמו מנדי במקום מתאשפזים כמו ורמאלן.

אינייסטה מקבל מספיק דקות, אמנם לא כמו סילבה אבל הוא עדיין בכיר ברוטציה.

האם אוטמנדי בברצלונה במקום פיקה יהווה שידרוג? ז’סוס במקום סוארס? מסופקני.

אמנם יש עניין של סנטימנטים, אבל סנטימנטים זה הרבה במועדון כמו ברצלונה - סוארס גם בתקופה מחרידה משפיע באופן חיובי מאוד על הקבוצה ואת מה שאוטמנדי לומד תחת פפ פיקה עושה כבר מעל לעשור.

הקשר ההתקפי בצד שמאל זה לכאורה דמבלה, אבל אף אחד באמת לא יודע מה התפקוד האמיתי שלו וכשיחלים נדע.

הספסל שלנו עמוק בצורה בינונית, אבל הבינוניים נותנים את שלם והדינמיקה באופן כללי חיובית למדי. בעיני זה חשוב שבעתיים מתרומה אפשרית של יאיה טורה הקשיש (כמה דקות משחק יש לו בכלל בסיטי?)

אוטמנדי לדעתי אכן יהיה שדרוג מקצועי על פיקה למרות שאני לא מחזיק ממנו, ואגוארו על סוארז. במקרה האחרון זה יותר דינמי ואני לא מספיד את סוארז, אבל פיקה ירד משמעותית ביכולת.
לגבי המיקום של דמבלה - הסתמכתי על @IdanBarca, שכתב כאן למעלה שדמבלה ישחק בצד ימין. מניח שזה המצב, אחרת לא הייתם רודפים ככה אחרי קוטיניו.

את יאיא הגדרתי כעודף נחמד. כבר אמרתי שהוא בקושי רואה דשא. לדעתי בהרבה משחקים הוא בכלל ביציע, כך שאני לא מחשיב אותו כחלק מהספסל של סיטי.
עד כה, הספסל של סיטי יוצר גם הוא דינמיקה חיובית למדי. זה יותר קל כשיושבים שם שחקנים שלא רק שולמו עליהם עשרות מיליוני פאונד, אלא גם שווים את הכסף (לא כמו גומש שלכם, לדוגמא).

אגב, לגבי סנטימנטים אני מבין אותך לחלוטין. גם אני לא הייתי זורק את ג’סי לינגארד מיונייטד בשביל אף שחקן של סיטי למעט דה ברוינה. בטח שלא את ראשפורד או מרסיאל. אבל מבחינה מקצועית, אין לי ספק שהסגל של סיטי טוב משל כל הליגה בפער עצום, כמעט כמו הפער בטבלה.

מסכים לגמרי. אבל צריך לתת ביקורת מגובה בנתונים ענייניים ולא רק משאלות לב חסרות ביסוס. נשמע לי הזוי ‘לשכנע’ אוהד X למה טוב לו כשהוא מרגיש אחרת.

מהי באמת הצלחה? הלוואי והייתה תשובה מדויקת. מה שלא אענה אכנס לאותו ויכוח האם המטרה מקדשת את האמצעים או לא, @Aragones יתמוגג מלוחמה של שחקני אתלטיקו וניצחון 1-0 קטן, האיטלקים יהנו מבונקרים טקטיים, אוהדי מוריניו יהנו כשהוא משחק על תוצאה נטו וכן על זה הדרך.

עיקרה של בעיה - ליאו מסי. קשה לשחק עם הדבר הזה ושזה לא יהיה על חשבון מישהו. על חשבון חלוצים (אלכסיס, זלאטן) על חשבון קישור (ימי לוצ’ו העליזים) או סתם דריכה על רגלי מישהו עקב השטח הענק עליו חולש מסי.

פעם אחת בהיסטוריה קרה שהשלם היה גדול מסך חלקיו, קרי, על אף היכולת המטורפת של מסי ברצלונה הצליחה בגלל הסך הכללי שהתעלה מסך האינדיבידואליים, וזה קרה הודות לפפ, הודות לדור היסטורי של קשרים, הודות לקרלס פויול ועוד.

(אם להתעכב על הנקודה, זה קרה כי מסי לא היה אז ברמה של היום. מסי אז היה ווינגר גאון היודע לסיים, לדרבל ובעיקר לבנות התקפה על מהירות ודאבל פסים קטנים ומרהיבים. כשיש לך את מסי של היום - השחקן השלם ביותר המנהל משחק לא פחות טוב מצ’אבי בשיאו אז להערכתי היה גדול גם על פפ לא להשתמש בו יותר ובכך להרוס את המארג הקבוצתי והשיטה. מזכיר את סיטואציית לאונרד אצל פופביץ’ בסן אנטוניו מהnba)

אז מבחינה אסתטית אנחנו רחוקים שנות אור מאותה תקופה זוהרת, אבל ביחס לקבוצת טופ ברצלונה משחקת יעיל, מגיעה למצבים ואפילו המזל בצד שלה. וואלורדה ייצב את ההגנה אמנם מכורח הנסיבות אבל התוצאה היא שקבוצות חושבות איך להבקיע מולנו ולא רק איך לעצור את מסי. ועל זה מגיע לו קרדיט.

האם זה מספק אותי, מספיק בשבילי? כן. לקח לי הרבה זמן להבין שהקבוצות שלי לא משחקות תמיד טוב ואני יכול להרדם בלילה עם זה.

אגב 1,
וורמאלן בלם טופ קלאס. זה שהוא פציע, ושהובא על אף שלא עבר את הבדיקות ועוד בסכום מטורף שכזה לא מקרין כלום על האיכות שלו כבלם. וכבלם הוא סופר איכותי בטח כמחליף שלישי/רביעי.

אגב 2,
לא חשובה לי הכמות של הבעיטות שבועטים נגדנו. לפעמים הטקטיקה של הבלם זה להגביל את החלוץ לזווית בעיטה מסוימת. כשיש תיאום טוב בין השוער לבלם, השוער ידע איזה צד ייסגר ע"י הבלם וכך הוא מוכן יותר לבעיטה. זה שההגנה שלנו מרשה הרבה בעיטות ביחס למה שאנחנו סופגים לא מעיד על חולשתה, אולי להיפך - על עוצמתה!

למיטב הבנתי, רוב מוחלט של המתלוננים מתלוננים על הסגנון. בין אם זה “הסגנון שלנו משעמם לצפייה אז מה שווה הניצחונות” ובין אם זה “הסגנון שלנו מוציא מהשחקנים פחות מאשר אילו היינו משחקים בסגנון אחר”. עם הקבוצה השנייה אפשר להתווכח על איכות הסגל (וחשוב לא פחות - התאמתו לסגנון זה או אחר), אבל בשום מקרה אי אפשר לפטור את הביקורות עם “אולי בעצם אנחנו גם היום אחת הקבוצות הכי טובות בעולם?”, כי זה לא מתמודד עם הטענה (בשני המקרים).

קולמיבאני (מותר לי לקרוא לך בשם?)

הדברים הבאים הם הכללה מאוד גדולה (ואני לא מבקר אותך באופן אישי) ואני גם בשום אופן לא מבקר את ואלוורדה (הוא לא אשם בזה) אבל הדבר שמפריע לי בתגובות של מרבית האוהדים שלנו בשנים האחרונות, שאני מרגיש נבגד.

למה נבגד? במשך שנים אוהדי ברצלונה “התנשאו” על כל העולם, “אנחנו מיצגים את הכדורגל היפה, שמקדש את האיכות על השעמום” “אצלנו מגדלים את השחקנים מהבית בעוד שאצל אימפרית הרשע קונים כל מה שזז” אנחנו יותר מסתם מועדון והם סתם מועדון בסגנון של מאפיה…עוד ועוד ועוד ועוד שקרים.

אני שומע אוהדי ברצלונה שפתאום “שכחו” הכל, המטרה מקדשת את האמצעים, כדורגל יעיל על חשבון האיכות, אי אפשר להסתכן בלגדל שחקנים מהאקדמיה כי זה “עלאק” יבזבז את מסי…

אתה יודע למה? כי שפפ היה וזכינו בכל התארים וזה היה קל לנו, אז הלכנו והרמנו את הראש בהתנשאות מעל כולם.
שהוא עזב וזה נהיה יותר קשה, פתאום הכל “נשכח”, ואין יותר דרך וכל הנשמה שלנו נמכרה לשטן.

אתה זוכר את הויכוח בפורום הישן, בין אסף (crowu) ליניב (borntorun)? , אסף בגדול טען שאוהדי ברצלונה מאמינים בדרך של קרויף בלי קשר להצלחה של הקבוצה. בעוד שיניב טען שכל זה זה רק טקטיקה ולא אסטרטגיה וברגע שדור הזהב שלנו יסתיים כדי להשאר בטופ העולמי אנחנו נשנה את המודל ונהיה כמו כולם ושלא יהיה לנו אכפת עם הקבוצה שלנו תשחק הגנתי וטקטי. באותה תקופה היתי גאה במה שאסף כתב, היום אני חושב שמגיע ליניב התנצלות הוא צדק במאה אחוז. כדי להצליח, אנחנו נסכים להחנות גם את האוטובוס לשחק מכוער ויעיל. העיקר התוצאה לא הדרך.

• זה לא קשור למשחק אתמול, ואני לא מאשים את ואלוורודה בזה. אני סתם מרגיש “מרומה”.

העליתי את זה כמה פעמים אבל רק בגלל שאני מת על הסקס פיסטולס אני ישים את זה שוב:

ובהקשר של המשחק אתמול, סיד לואו המצוין:

מקק משוגע, קולמביאני, דן - מה שתבחר.

יותר מסתם מועדון זו פריווילגיה של קבוצות חלשות או בינוניות. לקבוצה חזקה אין זמן לדברים הללו.

מה קרה אצל פפ? לא יודע, היה גן עדן, הכל טקטק, כולם פערו פה ולכולם יצא העיניים, אבל זה היה גן עדן, מאז אדם הראשון חטא ונשלח לעולם הזה לעבוד את האדמה…

בקיצור, ברור לי שיניב צודק. זה נחמד כל הסיסמאות שהיה לבארסה כשהיא הייתה בפער רב מכס המלוכה. בשנים עם פפ זה היה חריג לגמרי והיום חזרנו לאמת, קבוצה גדולה עם ערכים בשם “ניצחונות” ו “גביעים”.

אתם באמת מרגישים שאנחנו משחקים הגנתי / טקטי?
הרי הדבר ההגיוני לכאורה לעשות היה להרוג את המשחק ולהתבנקר למוות.

לא צריך להרוג את האידאולוגיה כל כך מהר.

לא הרגנו, היא מתה לבד…

ותודה לנחש (בהמשך לאנלוגיה הקודמת זה נהדר)

אוריה תשים לב שלא כתבתי את זה רק לגבי הקלאסיקו ולמעשה זה נכתב מהשנה שטאטה התחיל לאחוז במושכות במועדון.
זה התחיל במשחק ההוא מול ראיו ויאקינו עם הסיפור של האחזקת כדור…למעשה שאני חושב על זה לעומק זה התחיל עם הבחירה של רוסל לנשיאות… אבל זה אופטופיק.

נ.ב דרך אגב, לגבי הקלאסיקו זה יוצא דופן אצלי, בשביל לנצח אותם אני מוכן לקבל גם שער עצמי של ראמוס או דרדלה של פאוליניו בדקה 90. הקלאסיקו הוא יוצא מהכלל שלא מעיד על הכלל.

האמת אני מוכן לקבל שער עצמי של ראמוס בדקה ה90 על חשבון מניטה :slight_smile:

אני חושב שהגעתי טיפה אחרי שהדיון התחיל לזרום, וכל אחד כבר כתב את המניפסט שלו מכותרת הדיון עד האידאולוגיה של המועדון, ועל כן אנסה להתייחס לנושא עצמו.

למרות הסטטיסטיקה המצויינת, עם פציעות וסגל מלא טלאים, חוזים ושאר ירקות, אנחנו כאוהדים נתייחס לוואלוורדה בתור “בחירה של ההנהלה”, קרי בתור משהו שהגיע ממקור לא רצוי, שלא מתנגח מספיק בנחשים. אפשר לומר אפילו שדינו הוא כדין פאוליניו במידת מה, ממנו אוהדים מנסים לייצר ריחוק, הואיל וגם סיבות ההגעה שלו הן לא מקצועיות בהכרח.

וואלוורדה עושה לטעמי עבודה מצויינת. מאז פפ גווארדיולה לא ראיתי שהשלם עולה סך חלקיו. בעוד לואיס אנריקה בעונת הטרבל קיבל את הסגל הכי טוב של הקבוצה בשנים האחרונות (ניימאר בעונת פריצה, צ׳אבי עם שירת הברבור בנוסף לדני אלבס) ונראה שבכל רגע בו שחקן גדול עוזב אותו, השיטה של לוצ׳ו מאבדת מנכסיה, שכן השיטה שלו לא הייתה טובה מספיק ללא השחקנים המדהימים שלקחו בה חלק. וואלוורדה קיבל משמעותית סגל חלש משל לוצ׳ו ונראה שנכון לעכשיו, לא משנה איזה פורס מז׳ור נופל על הקבוצה, הוא ממשיך להעמיד הרכב יציב כל מחזור.

היו לי אין ספור ויכוחים בכל מישור. האם למאמן יש תפקיד ממשי? האם תארים מספיקים כדי להעיד על מאמן? האם שחקנים לבד מספיקים? נכון להגיד על לוצ׳ו שבנוסף לשחקנים טובים הוא קיבל תשתית מוכנה, אותה היה צריך מעט לשדרג (מצבים נייחים, ייצוב ההגנה ועוד), מנגד ראיתי איך רביעיית הגנה של רוברטו, פיקה, ורמאלן ואלבה מתעלים על כל אתגר שריאל מדריד מנסה להציב להם (לא מעט כם בזכות חוסר מזל של ריאל). אם מישהו תהה, השלם עלה על סכום כל חלקיו במדריד, וכשזה קורה, זו גושפנקא חד משמעית לנוכחותו של המאמן.

אין לי ציפיות בנוגע לרוב האג׳נדות המקוריות של הקבוצה, שכן ההנהלה לא מעוניינת בהן, אבל וואלוורדה הוא נקודת אור בודדת באפילה היחסית של שם המועדון והאידיולוגיה שלו.

אני חושב שעיקר הבעיה שלנו בלשחק כדורגל מהנה לאורך זמן זו בעיה של איכות הסגל. אני ממש לא מרגיש אידיאולוגיה הגנתית מצד ואלוורדה (לדאוג שההגנה שלנו לא תהיה בית זונות ואז שנוכל לנצח עם מינימום הברקות של מסי כי זה מה יש זו הכרה במציאות ולא אידיאולוגיה מסוימת).

המחליפים שלנו נוראיים ברמתם, וגם לא כל שחקני ההרכב הם שחקנים שבאמת כיף לראות, וזוהי בעיה של בניית סגל בראשות ההנהלה ולא של המאמן שמוציא מהסגל הזה בעיני 120 אחוז.

חשוב גם לזכור שכל שחקני המפתח בקבוצה הזו (מסי, אנדרס, פיקה, בוסי, סוארז, ואם תרצו רקיטיץ ופאוליניו) הם שחקנים בגיל מתקדם וכאשר הלו"ז צפוף קשה להם לשחק בקצב גבוה לאורך זמן. לא סתם לדעתי לאחרונה אנחנו משחקים טוב יותר כאשר למזלנו שיחקנו רק פעם אחת בשבוע לאחרונה. לצערנו הסיטואציה הזו תשתנה מיד לאחר הפגרה, לשמחתנו נקבל את דמבלה כבר בחזרה.